Esileht Kodunurk Millised on teie lemmikud kõhule kerged toidud?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 120 )

Teema: Millised on teie lemmikud kõhule kerged toidud?

Postitas:
Kägu

Kama on teine väga jube toit, mida süüa ei suuda. Õnneks lasteaiast saadik pole keegi ka toppinud, oksemaitse tuleb siiani suhu.

Filmidest on näha olnud, et peast rikkis inimesed vilkuva valguse käes hulluvad, aga et ka mõni toit neile nii ägedasti mõjub-see on küll uudis.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes küll sellise maitsva koosluse välja mõtles? ???? Eestilik toit, mida mujalt ei leia.

Kama on teine väga jube toit, mida süüa ei suuda. Õnneks lasteaiast saadik pole keegi ka toppinud, oksemaitse tuleb siiani suhu.

Kirjuta siia kohe nimekiri toitudest, mis sind oskele ajavad, saad kiirelt tehtud ja teada antud,  kõik ülejäänud kommenteerijad ei pea iga endale maitsva toidu järel su “iuuu-sid” lugema.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida rammusam toit, seda väiksema portsu pead sööma lihtsalt. Ebameeldiv tunne jääb, kui sööd liiga palju. Ka õuntest võib jääda ebameeldiv tunne kõhtu.

Kõik sõltub inimesest ja tema organismist. Minul ei tekita ükski toit mingeid probleeme ega ebamugavustunnet, aga on inimesi, kes tõesti ei talu mingeid toiduaineid ja tunnevad ennast pärast halvasti. Talumatuseid on väga palju ja ka raskustunne peale söömist võib vabalt viidata mingile talumatusele või on mõni muu probleem, et organism ei suuda kõiki toiduaineid ära seedida. Üle söömine on üks asi, aga mõni ei peagi üle sööma, et mingist toiduainest pärast raske olla oleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja võib-olla, et kõht ei seedi hästi kõike segamini ja olekski kergem, kui ühe toidukorra ajal süüa nt süsivesikuid ja köögivilju, teisel ülekaalukamalt liha (ja salatit nt). Minul näiteks kõht sellist “kartul-lihasoust” kombot ei taha hästi vastu võtta, ongi pärast raske ja paha olla, sest magu on seedimisega hädas. Lahustoitumine

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed vist on ikka väga erinevad. Mul tuleb kõik juba üles palja tegemise kirjelduse peale.

Milleks rikkuda ära korralikud kaerahelbed ja korralik piim, et keeta sellest mingi okselaadne riknema läinud ollus?!

Jää juba vait! Palju bastiumad on inimesed, kes toitu okseks nimetavad ja mitu korda teavitama peavad, kuidas nemad seda või toda näha ka ei suuda. Mine ja oksenda siis, keda sa huvitad?
Antud toit on meie oma põlistoitude nimistus. Ei teeks sullegi paha ajaloo ja folklooriga pisut kursis olla.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed vist on ikka väga erinevad. Mul tuleb kõik juba üles palja tegemise kirjelduse peale.

Milleks rikkuda ära korralikud kaerahelbed ja korralik piim, et keeta sellest mingi okselaadne riknema läinud ollus?!

Jää juba vait! Palju bastiumad on inimesed, kes toitu okseks nimetavad ja mitu korda teavitama peavad, kuidas nemad seda või toda näha ka ei suuda. Mine ja oksenda siis, keda sa huvitad?

Antud toit on meie oma põlistoitude nimistus. Ei teeks sullegi paha ajaloo ja folklooriga pisut kursis olla.

* vastikumad

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks rikkuda ära korralikud kaerahelbed ja korralik piim, et keeta sellest mingi okselaadne riknema läinud ollus?!

Hapendatud toit ei ole ju riknenud. Või ütled hapukapsaste kohta ka riknenud kapsad? Hapendatud toit sisaldab tänapäeva sõnaga öelduna probiootikume ja on seedimisele kasulik (ma ei tea küll, kui palju neid keetmisel alles jääb). Ja see, kes õpetas kilet tegema, kirjeldas tulemust mu arust pigem kui ühtlase tarretise laadset. Nii palju kui ma oma elus okset olen näinud, siis (nõrganärvilised, ärge lugege) see on erivärvilisi tükke sisaldav vedelik.

Mulle endale tundus see kile valmistamine kohutav mässamine, kuigi huvi pärast võiks kunagi proovida. Ainult see kasutatud kaerahelveste äraviskamine tundub kole, mis siis, et osa toitaineid on sealt seest juba välja leotatud.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

keedukartul, kodujuustukaste, heeringas

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

keedukartul, kodujuustukaste, heeringas

Kuidas sa kodujuustukastet teed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kana kintsuliha või filee pannil hautada pannil, kuni vesi on tootest läinud; pisike tilk õli ja kerge pruunistamine; tuli alt keerata ja siis külmutatud köögiviljasegu peale, kaanega katta, köögivili jääb veidi krõmps. Mul on vanamoodne elektripliit.

Kalasupp: roogitud lõhe/forelli teen kodus fileeks, pea, saba, selgroog lähevad sügavkülma (lõpused ja silmad eemaldan enne). Kui on piisav kogus punase kala jääke, keedan neist puljongi ja viskan kõik tahke minema, supi sisse lähevad köögiviljad + mõni külmutatud valge kala filee. Külmutatud tükeldatud (heigi, merluusi) filee tuleb lisada siis kui tuli on alt ja keemine lõppenud, muidu laguneb supi sisse laiali. Peale ohtralt rohelist.

Vana hea vinegrett – praegusel külmal ajal ka suurepärane vitamiiniallikas.
Mina teen nii:
– 400g riivitud keedupeeti
– 200g hapukapsast
– 1 keskmine punane sibul
– 2 keskmist hapukurki (võib ka marineeritud)
– 4-5 keskmist jahtunud keedukartulit
– “kastmeks” sorts kurgivedelikku, paar spl oliiviõli, spl mahedat sinepit, spl vedelat mett
“Tõmbab” ca tund ja valmis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa kodujuustukastet teed?

Kodujuust, hapukoor, majonees, muna, heeringas, värske kurk ja tomat. Sa pole sellist asja söönud?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa kodujuustukastet teed?

Kodujuust, hapukoor, majonees, muna, heeringas, värske kurk ja tomat. Sa pole sellist asja söönud?

Ei, ka mina pole täpselt sellist söönud. Eks peab proovima. Kui ma teen kodujuustuga lisandi, siis on see enamasti veidi paksem kui kaste, aga vedelam kui salat. Majoneesi ei lisa, vedeldan vähese hapukoorega. Sisse segan riivitud valget redist ja pisut sinepit. Või rohelist sibulat ja mädarõigast. Selline on keedukartuli juurde hea tundunud. Tomatit ja kurki eelistan eraldi kõrvale süüa, tomat soola ja sidrunipipraga maitsestatud, kurk ühe Türgi punase pulbriga, mille nime ei mäleta, aga annab hapuka tooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ka mina pole täpselt sellist söönud. Eks peab proovima. Kui ma teen kodujuustuga lisandi, siis on see enamasti veidi paksem kui kaste, aga vedelam kui salat. Majoneesi ei lisa, vedeldan vähese hapukoorega. Sisse segan riivitud valget redist ja pisut sinepit. Või rohelist sibulat ja mädarõigast. Selline on keedukartuli juurde hea tundunud. Tomatit ja kurki eelistan eraldi kõrvale süüa, tomat soola ja sidrunipipraga maitsestatud, kurk ühe Türgi punase pulbriga, mille nime ei mäleta, aga annab hapuka tooni.

Ehh, see on heeringas kodujuustugaa. Imelik, et mõni eestlane seda proovinud pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kama on kindlasti mu suvine kerge toit! Ikka suhkruga.

Jahu ja suhkur kerge toit??

Suvel on kõikmõeldavad aia- ja metsasaadused normaalne kerge toit.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kama on kindlasti mu suvine kerge toit! Ikka suhkruga.

Jahu ja suhkur kerge toit??

Suvel on kõikmõeldavad aia- ja metsasaadused normaalne kerge toit.

no kamajahu on tavalisest nisujahust ikka väga kaugel…  Sa kasulikest kiudainetest pole midagi kuulnud?  Ja tegelikult on tõesti minu jaoks jahu ja suhkur see kerge toit (pitsa, hapusai, pärmitaignast saiakesed-pirukad). Liha on raske toit.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks veel smuutid – teen neid erinevaid, aga kui lisada banaani ja peotäis kaerahelbeid, siis läheb söögikorrana kirja. Teemegi õhtul perega laari smuutit, kes tahab võtab veel midagi juurde ning sellest piisab. Kuna sööme lõunat väljas ja korralikult, siis enam õhtul suuremad sööki ei tee. Lapsepõlves oli igaõhtune söök ikka kartul ja kaste, sinna juurde midagi lihast.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult see kasutatud kaerahelveste äraviskamine tundub kole, mis siis, et osa toitaineid on sealt seest juba välja leotatud.

Kujuta ette, et need on nagu püreemoosi tegemisel marjade kõvad kestad ja seemned, mille ära viskad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemegi õhtul perega laari smuutit, kes tahab võtab veel midagi juurde ning sellest piisab.

Ma ei kujuta küll ette, et mees ja teismelised lapsed õhtul smuutist söönuks saaksid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu viimase ajal “kerge” lemmik on  kolme koostisosaga lihtne salat – hiina kapsas, lumekrabi ja pisut majoneesi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nähtavasti on see väga individuaalne, mis kellelegi kerge toit on. Minul on selleks lapsepõlve nostalgiatoit: korralikult muredaks keedetud kartul kodujuustu-hapukoorekastmega. Lisandiks kurk, tomat, redis või salat.

Kuidagi ei tahaks seda teemat taas üles kergitada, aga minu ema tegi ka enda meelest jube head kaerakilet. Ainult et selle keetmisega kaasnebki täpselt oksehais, nii et mina läksin selleks ajaks õue ja pärast tuulutasin pool päeva maja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majonees on kõikide maitsete surm

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemegi õhtul perega laari smuutit, kes tahab võtab veel midagi juurde ning sellest piisab.

Ma ei kujuta küll ette, et mees ja teismelised lapsed õhtul smuutist söönuks saaksid.

Teismelisi lapsi ei ole ja mees ei söö samuti õhtuti  palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majonees on kõikide maitsete surm

Tegelikult mitte, kui seda õige toidu juures ja õiges koguses kasutada.

Samahästi võiks heietada iga endale mittemeeldiva koostisosa kohta a`la,  et sibul, paprika, kaneel, suhkur, ketšup,  hapukurk jne jne tapavad maitseid.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja võib-olla, et kõht ei seedi hästi kõike segamini ja olekski kergem, kui ühe toidukorra ajal süüa nt süsivesikuid ja köögivilju, teisel ülekaalukamalt liha (ja salatit nt). Minul näiteks kõht sellist “kartul-lihasoust” kombot ei taha hästi vastu võtta, ongi pärast raske ja paha olla, sest magu on seedimisega hädas. Lahustoitumine

Ma arvan, et probleem ei ole siin süsivesikute ja valgu (kui mingit sousti üldse saab valguks nimetada) koos söömises vaid ikka neis komponentides endis.
Mul ei ole mingit raskustunnet kõhus, kui ma söön nt kala ja riisi või kanafileed ja tatart. Küll aga on alati raske pärast kartulisöömist ükskõik mis kujul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed vist on ikka väga erinevad. Mul tuleb kõik juba üles palja tegemise kirjelduse peale.

Milleks rikkuda ära korralikud kaerahelbed ja korralik piim, et keeta sellest mingi okselaadne riknema läinud ollus?!

Jää juba vait! Palju bastiumad on inimesed, kes toitu okseks nimetavad ja mitu korda teavitama peavad, kuidas nemad seda või toda näha ka ei suuda. Mine ja oksenda siis, keda sa huvitad?

Antud toit on meie oma põlistoitude nimistus. Ei teeks sullegi paha ajaloo ja folklooriga pisut kursis olla.

Perekoolis on ju auasi ja uhke tunne oma piiratuse ja nõmedusega kiidelda. Vaata, kuidas mõni siin lehekülgede kaupa uhkeldab, kuidas ta mingit sõna ei ole kuulnud 😀
Nüüd siis ajab oksele mingi toit ja isegi selle nimi. Nii äge! “Tempel mällu igaveseks” (selline ossi-sõnavara on neile aga hästi teada ja kasutuses ka).
Millegipärast arvan, et need kama ja kaerakile peale öökijad ise tõstavad endale igapäevaselt mingeid lihalaadseid pooltooteid taldrikusse, ketšup ja majonees kastmeks, ja söövad rõõmuga. Küllap ei puudu selliste tolade menüüst ka suvaline burks, Ben & Jerry’s jäätis on tunnustatud magustoit ja reede õhtul trimpavad odavat rummi koolaga.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iuuu. Kirjeldus on samuti okse. See on ainus toit, mille peale olen jäledusest öökima hakanud. Olime siis külastamas sugulasi Ida-Virumaal. Tempel mällu igaveseks! :/

See on nüüd tõesti tähtis teadaanne, et sinu jaoks on mõni toit okse. Ja siis? Oksenda omaette.

Ah see on ju taas meie sõber Toidu-Iuu slash Ortorektik slash “miks peaksid inimesed sööma võileba sõites kõigest Narvast Kuressaarde”. Ta peab ju igas toiduteemas vajalikuks seletada, kuidas teiste toit on iuuu ja menüü on iuuu, aga tema on ainus, kes toitub õigesti. Lisaks on kõik teised paksud ja tal endal on pidevalt toiduteemad lahti, nagu ano- ja ortorektikutel ikka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majonees on kõikide maitsete surm

Räägi seda maailma tippkokkadele. Mina teen majoneesi Massimo Bottura retsepti järgi. Palsamiäädikaga. Walshi oma pole nii minu maitse väga ja Ramsay oma suht tavaline. Samas kiire ja ka pkei. Mina teen vähki Grazia Soncini moodi majoneesiga ja tegelikult on ka krevetid tema moodi tehes super.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kerge ei tähenda ilmselt kõigi jaoks kerget. Kodujuust, nii rasvane kui saab. Heeringas, selline vähemsoolane tükkideks. Kurki ja paprikat ja tšillit. Kui viitsi majoneesiga mässata, siis seda ka paar teelusikatäit eraldi heeringa dippimiseks. Kokku ei sega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kerge ei tähenda ilmselt kõigi jaoks kerget. Kodujuust, nii rasvane kui saab. Heeringas, selline vähemsoolane tükkideks. Kurki ja paprikat ja tšillit. Kui viitsi majoneesiga mässata, siis seda ka paar teelusikatäit eraldi heeringa dippimiseks. Kokku ei sega.

Dippimiseks 😀
Heeringas ja majonees nüüd küll kokku ei kuulu.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heeringas ja majonees nüüd küll kokku ei kuulu.

Heeringasalatid tehakse  majoneesiga küll. Erinevate  köögiviljade  või vürtsidega (nt karrikastmes maitseb väga). Heeringat kasukas teen samuti majoneesiga, rosoljekastmesse lisan ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 120 )


Esileht Kodunurk Millised on teie lemmikud kõhule kerged toidud?