Esileht Kodunurk Millised on teie lemmikud kõhule kerged toidud?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 120 )

Teema: Millised on teie lemmikud kõhule kerged toidud?

Postitas:
Kägu

Lugupeetud maailma parimat peakokka oleme nõus kuulama tundide kaupa!

Sina söö ükskõik mis lobi, ega keegi ei keela. Aga mingit suva sodi siin hakata üles lugema ei ole ju mõtet.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…ja mingi paksendamine keedukartuliga?

Jah, ininesed, kes ei soovi kastmeid jahu, tärklise või spetsiaalse paksendajaga paksendada, teevad seda aedviljadega. Võib kasutada kartulit, porgandit, subula- või tomatipüreed, porrut, küüslauku, herne- või oatampi jne.
Muidugi, kui keegi pole seda kuulnud, siis nii ei saa ka olemas olla. Aga on.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugupeetud maailma parimat peakokka oleme nõus kuulama tundide kaupa!

Sina söö ükskõik mis lobi, ega keegi ei keela. Aga mingit suva sodi siin hakata üles lugema ei ole ju mõtet.

Väga matslik on teise inimese toitu suvaliseks sodiks nimetada. Aga ma ei arvagi, et matsitar sellest aru saab.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dippimiseks ????
Heeringas ja majonees nüüd küll kokku ei kuulu.

No siin üks üritas ka väita, et seen ja küüslauk kokku ei lähe. Jube jah, et osadel on erinev maitse kui kritiseerijal.

https://www.facebook.com/reel/493784212377861?s=yWDuG2&fs=e

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siin üks üritas ka väita, et seen ja küüslauk kokku ei lähe. Jube jah, et osadel on erinev maitse kui kritiseerijal. https://www.facebook.com/reel/493784212377861?s=yWDuG2&fs=e

Pole väitnud, et nad üheski toidus koos ei võiks käia, kui põhitegija on roas veiseliha ja on tegu maitse andmisega, siis miks mitte. Aga tema suvaliselt kokku laotud segus oli põhitegija seen, siis sinna küll küüslauk juurde ei lähe. Aga see oli seal üldse kõige väiksem probleem, põhiprobleem oli ikka see, et see asi oli üleüldse suvaline, ilma igasuguse maitsetajuta lihtsalt kokku laotud. Miks seda peab siin välja tooma, mina aru ei saa.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siin üks üritas ka väita, et seen ja küüslauk kokku ei lähe. Jube jah, et osadel on erinev maitse kui kritiseerijal. https://www.facebook.com/reel/493784212377861?s=yWDuG2&fs=e

Pole väitnud, et nad üheski toidus koos ei võiks käia, kui põhitegija on roas veiseliha ja on tegu maitse andmisega, siis miks mitte. Aga tema suvaliselt kokku laotud segus oli põhitegija seen, siis sinna küll küüslauk juurde ei lähe. Aga see oli seal üldse kõige väiksem probleem, põhiprobleem oli ikka see, et see asi oli üleüldse suvaline, ilma igasuguse maitsetajuta lihtsalt kokku laotud. Miks seda peab siin välja tooma, mina aru ei saa.

See on sinu meelest nii. Sinu meelest on seen on seen on seen on seen. Vaata, inimesed, kel on maitsemeel, saavad aru, et erinevad seened maitsevad tuhandet moodi. Nad on ka söönud erinevaid seeni sajal erineval moel. Meie pere lemmikud on see ja see. Proovi, õpid midagi.
Austerservikut, torbikseent, kukeseent, pilvikuid, puravikke, liimikuid jne jne jne saab maitseliselt ühte patta panna ja öelda “seened küüslauguga ei sobi” inimene, kes peale smuuti pole elus ilmselt midagi söönud.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on sinu meelest nii. Sinu meelest on seen on seen on seen on seen. Vaata, inimesed, kel on maitsemeel, saavad aru, et erinevad seened maitsevad tuhandet moodi. Nad on ka söönud erinevaid seeni sajal erineval moel. Meie pere lemmikud on see ja see. Proovi, õpid midagi. Austerservikut, torbikseent, kukeseent, pilvikuid, puravikke, liimikuid jne jne jne saab maitseliselt ühte patta panna ja öelda “seened küüslauguga ei sobi” inimene, kes peale smuuti pole elus ilmselt midagi söönud.

Milline seen sellist hüsteeriat tekitab. Tahan ka!!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tema suvaliselt kokku laotud segus oli põhitegija seen, siis sinna küll küüslauk juurde ei lähe.

Nii enesekindel ja konkreetne võta vähem hüsteeriliselt 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

põhitegija seen, siis sinna küll küüslauk juurde ei lähe.

Harimiseks https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/garlic-mushroom-recipes, https://naine.postimees.ee/7160517/retsept-pannil-praetud-isuaratavad-seened-kuuslauguvoiga, https://www.peakokk.com/praetud-seened-kuuslaugu-ja-sibulaga/, https://kodukokad.ee/focaccia-seene-sibula-ja-kuuslauguga/, kõike seda heast südamest. Minu oma bookmarkides neid rohkem pole, aga googeldades leiad ikka. Head maitsmist!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Austerservikut, torbikseent, kukeseent, pilvikuid, puravikke, liimikuid jne jne jne saab maitseliselt ühte patta panna ja öelda “seened küüslauguga ei sobi” inimene, kes peale smuuti pole elus ilmselt midagi söönud.

Tema rääkis kuuseriisikast küüslaugu, spinati ja jumal teab veel mis jamaga. Tõesti ei sobi. Kuuseriisikas on õrn seen, küüslauk tapab igasuguse maitse.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Harimiseks https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/garlic-mushroom-recipes, https://naine.postimees.ee/7160517/retsept-pannil-praetud-isuaratavad-seened-kuuslauguvoiga, https://www.peakokk.com/praetud-seened-kuuslaugu-ja-sibulaga/, https://kodukokad.ee/focaccia-seene-sibula-ja-kuuslauguga/, kõike seda heast südamest. Minu oma bookmarkides neid rohkem pole, aga googeldades leiad ikka. Head maitsmist!

Sa ei tee isegi küüslauguvõil, erinevatel seentel ega üldse mitte millelgi mingit vahet, et topid siia linke, millel pole kõnealuse suvakooslusega mingit seost.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema rääkis kuuseriisikast küüslaugu, spinati ja jumal teab veel mis jamaga. Tõesti ei sobi. Kuuseriisikas on õrn seen, küüslauk tapab igasuguse maitse.

Kuuseriisikas ja küüslauk käivad kenasti käsikäes, kui osata teha. Siin pole midagi vaieldagi. Spinat kõlaks siin mulle pisult võõralt, aga sinust erinevalt ma tunnistan, et ehk on mu enda teadmised veidi siinkohal puudulikud. Väga põnev, uurin kohe spinat+seened+küüslauk kohta. Nii huvitav!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isiklik lemmik on see https://www.allrecipes.com/recipe/34785/mushrooms-and-spinach-italian-style/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isiklik lemmik on see https://www.allrecipes.com/recipe/34785/mushrooms-and-spinach-italian-style/

Pole sul vaja nii kaugelt otsidagi – see siin on ka hea. Šampinjonide asemel oleme teinud igasuguste mitte-kupatatavate seentega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga põnev, uurin kohe spinat+seened+küüslauk kohta. Nii huvitav!

Uuri jah. Panen siis uuesti selle vahva retsepti, millest see suur kiitmine lahti läks:

kuuseriisikad, sibul, küüslauk, spinat, vesi, kohvikoor, paksendamiseks üks riivitud keedukartul, ürdid ja maitseained. Juurde külm keefir.

Mulle ei tundu maitsev sodi, aga sulle ilmselt küll. Head isu.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga põnev, uurin kohe spinat+seened+küüslauk kohta. Nii huvitav!

Uuri jah. Panen siis uuesti selle vahva retsepti, millest see suur kiitmine lahti läks:

kuuseriisikad, sibul, küüslauk, spinat, vesi, kohvikoor, paksendamiseks üks riivitud keedukartul, ürdid ja maitseained. Juurde külm keefir.

Mulle ei tundu maitsev sodi, aga sulle ilmselt küll. Head isu.

Ütlen teie vestlusele vahele, et mulle jääb arusaamatuks see vesi ja mis on need “maitseained” (mis veel peale soola), aga muu kõlab nagu kõik need retseptid, kus on metsaseened, sibul, küüslauk ja spinat.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen teie vestlusele vahele, et mulle jääb arusaamatuks see vesi ja mis on need “maitseained” (mis veel peale soola), aga muu kõlab nagu kõik need retseptid, kus on metsaseened, sibul, küüslauk ja spinat.

Ei saa ka aru, miks vesi, kohvikoor ja siis paksendamiseks kartul. Spinatit ma pole taolistes retseptides eriti nagu näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei tundu maitsev sodi, aga sulle ilmselt küll. Head isu.

See, et sulle ei maitse seen ja küüslauk ja spinat, et tee olematuks seda, et neid retsepte on maailmas väga palju ning sinust parema maitsemeelega inimestele teinekord mõni neist meeldib. Kas just kõik, on teine asi ja kas just lemmiktoit, on ka teine asi. Nii võitlevalt karata aga kallale millelegi, mis lihtsalt sulle on võõras ja tundmatu, on veidi kentsakas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seen ja küüslauk ja spinat,

Oleks ainult need, saaks aru, aga miks vesi, kohvikoor ja siis riivitud kartul? Ja kõrvale veel keefir ka just ei tundu maitseelamust andvat, aga eks ise söön ka mingeid suvalisi asju koos.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seen ja küüslauk ja spinat,

Oleks ainult need, saaks aru, aga miks vesi, kohvikoor ja siis riivitud kartul? Ja kõrvale veel keefir ka just ei tundu maitseelamust andvat, aga eks ise söön ka mingeid suvalisi asju koos.

Kartulist saan veel aru, mingites taolistes roogades olen seda kohanud küll. Vesi on arusaamatu ja kohvikoor on arusaamatu ent nojah, ega ta midagi riku. Samuti paelub küsimus, mis maitseained need mitmuses seal veel olla saaksid peale soola. Maitsetaimed on ju eraldi nimetatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen sama neelt, aga loe kas vœi perekoolist – rasvane ahjulõhe majoneesi ja veel juustukattega nins see kõik on njämma, njummi, njomma, nömma jne.

Muidugi on nämma! Juurde võis praetud krõmpsuv brokoli või spargel, mmm.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt enamus meist ei mõista ka hiinlaste keelt, aga seepärast ei pea neid halvustama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see oli seal üldse kõige väiksem probleem, põhiprobleem oli ikka see, et see asi oli üleüldse suvaline, ilma igasuguse maitsetajuta lihtsalt kokku laotud. Miks seda peab siin välja tooma, mina aru ei saa.

Aga miks peab enda arvamust nii jõuliselt peale pressima, mina aru ei saa? Sul pole kodus kuulajaid või puudub autoriteet, et siin ennast maandad?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen teie vestlusele vahele, et mulle jääb arusaamatuks see vesi ja mis on need “maitseained” (mis veel peale soola), aga muu kõlab nagu kõik need retseptid, kus on metsaseened, sibul, küüslauk ja spinat.

Ei saa ka aru, miks vesi, kohvikoor ja siis paksendamiseks kartul. Spinatit ma pole taolistes retseptides eriti nagu näinud.

Ilmselgelt on vesi ja koor kastme koguse suurendamiseks ning et see liiga vedel/vesine ei oleks, on paksendatud kartuliga.
Spinat on iseenesest suht mittemidagiütleva maitsega, seega sobib paljudesse kohtadesse.
Kui selline kooslus ja kaste on kellegi omalooming, siis sina ei saagi seda kuskil “nagu näha”. Aga tuleb välja, et ka “ametlikke” retsepte on päris palju.

Kes teise inimese toitu suvaliseks sodiks nimetab, on väga ebaviisakas ja kasvatuseta inimene. Ka anonüümselt. Mul on pereliige selline, kes kõvahäälselt teiste toite ja maitseid arvustab ja kritiseerib. Lihtsalt vastik on seda targutamust ja “mina olen eksimatu” möla kuulata. Kas tõesti on mu lihane õde siin jälle maailma parandamas ja teisi halvustamas? Sest muid nii matslikke inimesi ei tunnegi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teemaks on kõhule kerged toidud, siis seened iseenesest on ju raskesti seeditavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teemaks on kõhule kerged toidud, siis seened iseenesest on ju raskesti seeditavad.

Pigem peeti ju kalorivaeseid toite silmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem peeti ju kalorivaeseid toite silmas.

Kus seda öeldi?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem peeti ju kalorivaeseid toite silmas.

Kus seda öeldi?

Ei olegi öeldud. Pankusin lihtsalt varianti. Ära ärritu!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi öeldud. Pankusin lihtsalt varianti. Ära ärritu!

Lihtne küsimus ei ole ärritumine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiega ajuvaba, et üldse teiste inimeste subjektiivseid maitse-eelistusi ,aha tehakse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 120 )


Esileht Kodunurk Millised on teie lemmikud kõhule kerged toidud?