Esileht Pereelu ja suhted Millised on teie suhted oma vanematega ?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Millised on teie suhted oma vanematega ?

Postitas:

Ajendatuna ühest loost, mis ilmus ajakirjas Psüholoogia. Nimelt väitis seal nõustaja, et vanemate ja täiskasvanud laste suhted hakkavad alles siis hästi toimima, kui vanemad hakkavad oma lapsi võtma kui täiskasvanud inimesi ja võrdseid partnereid. Seni kuni nad seda ei tee ja püüavad jätkuvalt oma lapsi kasvatada, suunata, õpetada ja nö lapsepõlvest tuttaval kombel \”ära kasutama\”(majapidamistööd, aiatööd, takso mängimine jne), seni ei saagi suhted normaalsed olla.
See mõte oli tegelikult minu jaoks täiesti nagu välk selgest taevast. Ma olen seda senimaani võtnud kui esesestmõistetavat, et ma oma elu olen püüdnud sättida oma vanemate järgi (elan lähedal, olen võtnud endale regulaarseid kohustusi nagu niitmine, puude laadimine, sõidutamine kuhu vaja jne). Ja mis peamine ma käin neil peaaegu ülepäeviti külas, et oma tegemistest rääkida ja muudel aktuaalsetel teemadel arutada. Ja millegipärast on mul alati tegelikult halb tunne kui lahkun. Just see tunne nagu oleksin neile ikka veel väike laps, kelle seisukohad ja põhimõtted on valed, kellele tuleb koguaeg õpetussõnu jagada, kelle meest kritiseerida jne. Olen seda siiamaani kui normaalset olukorda talunud, et a la kõigil on ju nii. Aga kas ikka on ? Kõige hämmastavam on nende kriitiika minu suunas, samas kui ma olen täitsa hästi hakkama saanud ja ise olen väga õnnelik oma abielu ja laste üle.
Püüdsin ükspäev ääri veeri oma emaga oma tunnetest rääkida aga nagu arvata võis ei jõudnud mõte talle kohale. Pigem võeti seda kui solvangut, et kui ma nii hoolimatu (?) ja ülbe tahan olla siis mingu ma tujutsegu ja mossitagu edasi. Nii ma siin nende arvates viimased kaks nädalat siis mossitan, samas kui ise tunnen meeletud vabanemist ja värsket hingamist. Otsustades ise mida teen ja mida asjadest arvan ja ei pea neid lõpmatuid kriitikanooli enam taluma.

MILLISED ON TEIE SUHTED OMA VANEMATEGA ? KAS HOIATE NEID ISE TEADLIKULT KAUGEMAL VÕI AKTSEPTEERIVAD NAD TEID SELLISENA NAGU TE OLETE ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema on alati mind aktsepteerinud sellisena, nagu olen, isegi lapsena. Kunagi pole ta kritiseerinud ühtegi minu valikut ega tegemist. Ainult suunanud on ta. Ise ei sekku ma samuti oma suurte laste tegemistesse, kuigi ei pea nende otsuseid alati õigeteks, siiski hoian suu kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma emaga on meil täiskasvanud inimeste suhted. St. nagu 2 kauget sugulast, aeg-ajalt jutustame. Oma isaga on ikkagi lapse ja vanema suhe(ehkki mul on endal juba 4a laps ja abiellun varsti), sest kuni minu ülikooliõpingute lõpuni toetab ka tema meie peret rahaliselt. Seega ma ka aitan, kui palutakse jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen püüdnud lapsi võtta nii nagu nad on. vahepeal püüdsin. aga asi läks täitsa rappa. ei tea, kas nad olid selleks veel liiga väiksesed. mõtlesin et toetan ja suunan vaid. sellest ei tulnud muud, kui ma aga imestasin, et kuidas käbi saab kännust ikka nii kaugele kukkuda. see mis mulle on oluline, ei olnud lastele üldse tähtis. nad raiusid ikka oma. lootus et nad ise saavad aru suunamise ja juhendamisega, mis on hea, tervislik ja vajalik, lõppes sellega et lapsed eelistasid süüa rämpsu. istuda kaua arvutis, mitte koristada.
ei saanud muud, kui hakkasin neid ümber kasvatama ja enda tahet ja arusaamu peale suruma.
v-o kui nüüd uuesti hakkan lapsi võtma kui endasuguseid, siis läheb paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mehele mõjub ikka hullusti kui naine elab nagu teist elu veel,kandes oma emale ette hommikust õhtuni tegemised ja ka öised sealjuures.Ja ainult meest halvustavalt, ise käitudagi mehele mitte meeltmööda,et oleks jälle mida kaevata emale.See nagu elustiiliks muutunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 21:28; 08.08 21:37; 08.08 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naine on kasvanud üles ema ja vanaema seltsis memmekaks, pole ta harjunud enese eest seisma ise (kaebab kindlasti emale), sest seda pole talle õpetatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 21:28; 08.08 21:37; 08.08 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just ühe sellise memmekaga lõppes suhe.Kujutab keegi ette,et naine kannab kõik tujud ja tegemised iga päev oma emale ette. Sealjuures on ka selline mu surma soovinud ammu juba, aga ma sain seda juhuslikult nüüd ka teadma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 21:28; 08.08 21:37; 08.08 21:51;
To report this post you need to login first.

Minu ema aktsepteerib mind sellisena nagu olen. See ei olnud kogu aeg nii, vaid algas veidi pärast mu esimese lapse sündi – tal oli vist nagu vaja kinnitust, näha, et ma tõesti saan hakkama 🙂
sain. Õnneks sündis see laps suhteliselt vara (olin 19aastane) ja ülejäänud elu oleme emaga suhelnud kui võrdne võrdsega. Seejuures ta loomulikult aitab mind (tegeleb meeleldi lastega, ta on endine pedagoog) ja mina aitan teda (ta ei oska autot juhtida näiteks, nüüd vanaduses juba füüsiline jõud ka raugeb, seega aitan raskemates majapidamistöödes jm).

Võin vastata ka vastupidiselt suunalt – mu esimene laps on juba täiskasvanu, elab eraldi ja teine laps samuti täisealine, aga veel kodus (ülejäänud on väiksed) – olen teadlikult püüdnud lastele anda võimalikult vara võimalikult palju neile jõukohast vastutust, st püüdnud õpetada täiskasvanulikku suhtumist. Vist on päris hästi välja tulnud. Täiskasvanud lapsed on mulle võrdsed partnerid, väga vahvad kaaslased, sõbrad, kellega on huvitav. Eraldi elav laps helistab vast korra nädalas, kohtume ka töö tõttu, spetsiaalselt külas eriti ei käi, tähtpäevadel vaid.

Kahjuks on mul ka vastupidine näide olemas ja see on mu abikaasa suhe tema emaga. Nemad nimelt helistavad iga päev ja on kahjuks ühed igavesed vastastikku sõltuvad muretsejad 🙁 Elavad üksteise elu. Olen püüdnud meest ümber kasvatada, aga see on lootusetu. Las siis olla, ma ei sega vahele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sa öelda, et oleksime lähedased, juba koos elades olime nii erinevad inimesed, kui olla sai, see on nüüd veel süvenenud. Kuna väga palju ei kohtu, siis keegi kellegi elu kohe kindlasti ei ela, teeme nägu, et kõik on korras, kuigi minu jaoks on kogu lapsepõlv laehendamata teema. Tundub ka tobe nüüd hakata emale haiget tegema, ah las olla…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole lähedased. Ema justnimelt tahab õpetada ja kontrolli omada mu elu üle. Õnneks elan teiselpool maakera ja lihtsalt ei kanna enam talle ette oma tegemistest ja hetkel nagu polekski midagi talle teada anda. Hakkas siin ka ikka peale käima et mis ma ikka teen jne ja keeras täitsa lolliks ära. Siis ütlesin ka otse, et minu otsustada on see kuidas ma oma elu elan, olen ammu täiskasvanud. Lisaks see, et ma ei tahagi talle midagi oma elust rääkida kui ta seda kõike pärast mu vastu kasutama hakkab. Oli solvunud küll aga ma loodan et õppis sellest midagi.

Mis seal raamatus veel head kirjutas ja äkki saad mulle selle raamatu nime ja autori öelda, laseks oma emal seda lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei sa öelda, et oleksime lähedased, juba koos elades olime nii erinevad inimesed, kui olla sai, see on nüüd veel süvenenud. Kuna väga palju ei kohtu, siis keegi kellegi elu kohe kindlasti ei ela, teeme nägu, et kõik on korras, kuigi minu jaoks on kogu lapsepõlv laehendamata teema. Tundub ka tobe nüüd hakata emale haiget tegema, ah las olla…[/tsitaat]

Sama siin. Lahendamata see lapsepõlve teema jäigi. Pole enam kellega lahendada, kuigi tundes oma ema, ei oleks ta niikuinii aru saanud, mida ta valesti tegi. Tekkinud oleks tüli, lahendust ja vastuseid mitte. Kurb. Seda enam on tore lugeda lugusid, kus pered tegutsevad koos, lapsi kuulatakse ja suunatakse, keegi ei kritiseeri, emad hoiavad lapselapsi jne. Minul seda kõike polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]MILLISED ON TEIE SUHTED OMA VANEMATEGA ? KAS HOIATE NEID ISE TEADLIKULT KAUGEMAL VÕI AKTSEPTEERIVAD NAD TEID SELLISENA NAGU TE OLETE ?[/tsitaat]
S****d. Vabandust väljenduse pärast, aga nii on.
Minu ema on obersturmbandführer, kindral, kubjas – seda kõike ühes isikus. Tema arvates peab tema otsustama järgnevaid asju minu elus:
Elukutse
Töökoht
Auto
Riided
Kodu
Lapsed
Naine
Söök
Poed
Reisid
Vaba aeg
Põhimõtteliselt tahab ta ainult kontrollida ja kõike, et kunagi saaks öelda näed kui tublid inimesed teist kasvatasin.
Olen temast lahti öelnud. Ma ei helista talle. Suhtleme vaid siis kui tema helistab või kui soovib lapselapsi näha. Iga kord kui üritan uuesti proovida(kes meist ei tahaks toimivat suhet vanematega) lõppeb see täieliku fiaskoga. Ma lihtsalt ei suuda taluda, kuidas ta absoluutselt igal võimalusel üritab mind endale ja oma eluvaadetele allutada. Juhul, kui mul on veel jultumust talle vihjata, et miks sa nii teed, siis on krokodilli pisarad kohal ning süüdistusi lendab minu suunal, kuidas ma ikka üks tänamatu jõmpsikas olen. Ta on täielik demagoog ning kaldun ka arvama, et pisut palju labiilne.
Aga kust asi alguse sai või kuidas seda lahendada ma enam ei oska. Üks lastest veel suhtleb temaga, teine ei suhtle üldse enam juba aastaid.
Ja lõppude lõpuks, ainus mida ma soovin on Ema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ajendatuna ühest loost, mis ilmus ajakirjas Psüholoogia. Nimelt väitis seal nõustaja, et vanemate ja täiskasvanud laste suhted hakkavad alles siis hästi toimima, kui vanemad hakkavad oma lapsi võtma kui täiskasvanud inimesi ja võrdseid partnereid. Seni kuni nad seda ei tee ja püüavad jätkuvalt oma lapsi kasvatada, suunata, õpetada ja nö lapsepõlvest tuttaval kombel \”ära kasutama\”(majapidamistööd, aiatööd, takso mängimine jne), seni ei saagi suhted normaalsed olla.
See mõte oli tegelikult minu jaoks täiesti nagu välk selgest taevast. Ma olen seda senimaani võtnud kui esesestmõistetavat, et ma oma elu olen püüdnud sättida oma vanemate järgi (elan lähedal, olen võtnud endale regulaarseid kohustusi nagu niitmine, puude laadimine, sõidutamine kuhu vaja jne). Ja mis peamine ma käin neil peaaegu ülepäeviti külas, et oma tegemistest rääkida ja muudel aktuaalsetel teemadel arutada. Ja millegipärast on mul alati tegelikult halb tunne kui lahkun. Just see tunne nagu oleksin neile ikka veel väike laps, kelle seisukohad ja põhimõtted on valed, kellele tuleb koguaeg õpetussõnu jagada, kelle meest kritiseerida jne. Olen seda siiamaani kui normaalset olukorda talunud, et a la kõigil on ju nii. Aga kas ikka on ? Kõige hämmastavam on nende kriitiika minu suunas, samas kui ma olen täitsa hästi hakkama saanud ja ise olen väga õnnelik oma abielu ja laste üle.
Püüdsin ükspäev ääri veeri oma emaga oma tunnetest rääkida aga nagu arvata võis ei jõudnud mõte talle kohale. Pigem võeti seda kui solvangut, et kui ma nii hoolimatu (?) ja ülbe tahan olla siis mingu ma tujutsegu ja mossitagu edasi. Nii ma siin nende arvates viimased kaks nädalat siis mossitan, samas kui ise tunnen meeletud vabanemist ja värsket hingamist. Otsustades ise mida teen ja mida asjadest arvan ja ei pea neid lõpmatuid kriitikanooli enam taluma.

MILLISED ON TEIE SUHTED OMA VANEMATEGA ? KAS HOIATE NEID ISE TEADLIKULT KAUGEMAL VÕI AKTSEPTEERIVAD NAD TEID SELLISENA NAGU TE OLETE ?[/tsitaat]

Minu arust tegid sa õigesti, et oma tunnetest rääkisid. Kuid ma soovin sind ette hoiatada, et kui sa soovid ka jääda sedasi vabamalt hingama, siis pead oma tunnetest korduvalt ja üha teada andma. Nemad ei hakka sinu tunnete eest seisma, nad võivad neid korraks tunnustada, kuid ainult korraks. Minu ema-isa on sarnased. Ma arvasin, et ühest korrast piisab, kui ma ütlen, mis on suhtluses meiega OK ja mis ei ole. Mulle tundub, et kohale jõudis see poolikult, nüüdseks on see peaaegu et juba unustatud. Aga ma ei jäta, kui ma tahan rahulikult olla ja oma elu elada, siis ma pean enda eest seisma.

Tänapäeval ei loe ka näiteks see, kui kaugel sa neist elad (ehkki ühe katuse all või ühes linnas elades oleks olukord kindlasti hullem), kuna moodsad sidevahendid on ikka kasutusel. Piirid peavad ikka paigas olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub teistega muljeid jagades, väga head. Aga tunnetan ära, et ilmselt ongi head seetõttu, et tavaelus omaette ning kumbki pool ei trügi teise ellu liialt sisse (pigem on mure/rõõmu ära kuulamine ja vajadusel aitamine ning teise poole eluga kursis olemine) ning hetkel pole kummaltki poolt koormavaid kohustusi teise poole aitamiseks. Samas on vajadusel toetuseandmine nii loomulikult kohene ja täiega (st meie, laste, poolt vanematele ja vanemate poolt oma lastele ja lastelastele). Imetlen oma ema, kes oma elust umb 15 a käis iganädalaselt ühe puhkepäeva tunni kaugusel elavate vanemaid abistamas, ise lapsena väsisin neist käimistest, aga tean, et oma vanemaid abistaks vajadusel ise samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei aksepteeri mind üldse sellisena nagu olen. Alalõpmata kriitika jne. Ma üle kolmekümne ja ema suudab mind väga tihti nutma ajada:(
Talle meeldibki kõike ja kõiki enda ümber kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Pereelu ja suhted Millised on teie suhted oma vanematega ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.