Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: .

Postitas:
Kägu

.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt kõik minu metsa alt leitud või varjupaigast võetud tõutud liht-triibikud on olnud ülikõvad nurrujad kogu elu ja tõelised memmekad sülekassid. Kõik nad olid/on isased, mõned neist ka kastreerimata isased. Aga sulle ikka vist ainult tõugu vaja, jah? Kui see nii hirmus oluline on, võib neid tavalisi liht-triibikuid tõu mõttes muidugi ka euroopa lühikarvalisteks nimetada. Igatahes soovitan neid soojalt. http://www.felixclub.ee/www/index.php?option=com_content&view=article&id=73&Itemid=1

Või oota, ega sul pole ometi plaanis oma praegust mitte-nurrujat uue nurruva kassipoja vastu välja vahetada?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kassidel ei määra tõug eriti iseloomu.
Rohkem tahavad suhelda siiamid ja sfinksid äkki.

Kui tahta kindla peale minna, siis võta endale lihtsalt täiskasvanud kass 🙂 Nendel on iseloom juba teada ja saad täpselt sellise loomusega sõbra nagu ise soovid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Maine Coonid, nagu sabarakud, koguaeg elavad seljas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta varjupaigast kass, varjupaiga/hoiukodu töötajad oskavad sulle täpselt öelda, milline iseloom kassil on. Lisaks teed heateo.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

FBs on igasuguseid kassidele koduotsijate lehti: varjupaigad ja kassiabid jne. Meie leidsime sealt ühe väga sõbraliku nurrumootori. Magab lapsel kaisus ja igal võimalusel tahab süles olla. Pisikese kassipoja puhul ei tea jah iial, mis iseloom välja kujuneb. Aga pai peaks ikka igale kassile meeldima, ehk läheb üle tal see periood.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

FBs on igasuguseid kassidele koduotsijate lehti: varjupaigad ja kassiabid jne. Meie leidsime sealt ühe väga sõbraliku nurrumootori. Magab lapsel kaisus ja igal võimalusel tahab süles olla. Pisikese kassipoja puhul ei tea jah iial, mis iseloom välja kujuneb. Aga pai peaks ikka igale kassile meeldima, ehk läheb üle tal see periood.

Mul on kodus tänavalt leitud kass, oli päris pisike kassipoeg, kui meie koju tuli. Alguses väikse kassipojana lasi pai teha, kuid suuremana enam mitte ja praeguseks on see kass 17-aastane ja süles olemine ja paitused ei ole nende aastate jooksul talle kunagi enam meeldinud. On ikka selline väheke metsiku iseloomuga. Nüüd vanadusega on jäänud rahulikumaks ja tuleb meie juurde, näiteks diivani seljatoe peale, kui ma ise diivanil pikutan. Kui aga üritan talle pai teha, läheb minema. Nurru lööb küll korralikult.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siiamit on peetud pigem kurjemaks tõuks kui sülekassiks.
Aga samuti soovitaksin varjupaigast vaadata, kasside iseloom paremini välja kujunenud ja teada juba. Tavalised kassid kindlasti parem valik kui need udupeened tõukassid, kellega pidev häda ja viletsus ning arstide vahet jooksmine.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ka varjupaigast toodud täiskasvanud kiisu. Nurr ei lõppe eal 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kogemus ütleb ka, et pojast ei saa sa enne aru milline nurrloom tuleb, kui alles täiskasvanuna. Sul pole ta veel täiskasvanud, nii et oota veel aastake kuni hakkab maha rahunema. Puberteetikud ongi püsimatud.
Minu kogemused on sellised, et ühest pojana leitud kõutsist sai kohe kurruv kaisuloom, teine hakkas paisid taluma alles vanas eas. Praegu on 15a, tuleb ise kõrvale ja lubab end paitada. Samas mõlemad täiskasvanuna varjukast võetud loomad on tõsised kaisunurrid. Üks magab mu jalgadel kohe esimest õhtust alates ja jälitab mind kogu päeva mööda maja, tööajal tukub arvuti kõrval. Teine käib kaisus magamas ja punnib üldse igal võimalusel sülle, et kõrvulukustavalt nurruda. Kumbagi varjupaiga kassi iseloomu ma ette teada ei saanud, pildilt tundusid kurvad ja ma ei saanud neid sinna jätta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iseloomuomadused on siiski tõu üks osa, seega kindlat tõugu valides saad suure tõenäosusega sellise iseloomuga kassi nagu tõukirjeldus lubab. Eks seal ole küll siia-sinna kõikumisi ja nurgatagune “aretaja” võib iga tõu ära rikkuda.
Ma ei ole oma elus näinud näiteks ühtegi antisotsiaalset või tigedat Maine Cooni. Aga kõik minu kokkupuuted on siiski olnud ka korralike kasvatajate kassidega.
Pärslased on samuti sülekassid ja diivanikaunistused, kuid nende karvahooldus on vaid virkadele inimestele.
Exotic tõug on iseloomult veidi ärksam kui Pärslane, aga samuti süleloom ja karvahooldusega pole vaja eriti vaeva näha.

Minu enda konkurentsitud lemmikud on Maine Coonid. Endalgi neid kaks tükki ja kaalun veel ka kolmanda võtmist. Väga sotsiaalsed loomad, uudishimulikud ja aktiivsed, tahavad inimeste lähedal olla ja käivad iga töö juures “aitamas”, süles istuvad hea meelega. Ah jaa, üks mu coonidest on vägeva nurrumootoriga, aga teise nurrumootor on üsna tagasihoidlik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, mulle pole vaja tõukassi. Aga olen lugenud nt, et vene sinised pidid hästi sõbralikud olema, samas mulle endale nad pildi järgi väga ei meeldi.

Oot mis sa sogad nüüd? Vene sinine on kassitõug ju.
Kui sa tahad kindlate iseloomuomadustega kassi, siis ainult tõukassi võtmine garanteerib selle kassipoja puhul.
Aga väga lihtne lahendus on võtta varjupaigast täiskasvanud kass, kelle iseloom ja eelistused on juba väljakujunenud. Täiskasvanute pealt on kohe näha, kes on sülekas ja kes ei.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iseloomuomadused on siiski tõu üks osa, seega kindlat tõugu valides saad suure tõenäosusega sellise iseloomuga kassi nagu tõukirjeldus lubab. Eks seal ole küll siia-sinna kõikumisi ja nurgatagune “aretaja” võib iga tõu ära rikkuda.
Ma ei ole oma elus näinud näiteks ühtegi antisotsiaalset või tigedat Maine Cooni. Aga kõik minu kokkupuuted on siiski olnud ka korralike kasvatajate kassidega.
Pärslased on samuti sülekassid ja diivanikaunistused, kuid nende karvahooldus on vaid virkadele inimestele.
Exotic tõug on iseloomult veidi ärksam kui Pärslane, aga samuti süleloom ja karvahooldusega pole vaja eriti vaeva näha.

Minu enda konkurentsitud lemmikud on Maine Coonid. Endalgi neid kaks tükki ja kaalun veel ka kolmanda võtmist. Väga sotsiaalsed loomad, uudishimulikud ja aktiivsed, tahavad inimeste lähedal olla ja käivad iga töö juures “aitamas”, süles istuvad hea meelega. Ah jaa, üks mu coonidest on vägeva nurrumootoriga, aga teise nurrumootor on üsna tagasihoidlik.

Kui ma oma esimese Cooni võtsin, siis ütles soomlane tema iseloomustamiseks koiramoinen kissa ja on ka, mu esimene kass oli tõeline majavalvur, nii sees kui väljas. Ja ta oskab väga koledat ja vihast nägu teha, kui näeb konkurenti, ükskord öösel oli selline möirgamine üle maja, kui hulkuv kass hüppas õues vastu akent ja minu oma teiseltpoolt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p abp=”794″>Ei, mulle pole vaja tõukassi. Aga olen lugenud nt, et vene sinised pidid hästi sõbralikud olema, samas mulle endale nad pildi järgi väga ei meeldi.

<p abp=”795″>Oot mis sa sogad nüüd? Vene sinine on kassitõug ju.<br abp=”796″>
Kui sa tahad kindlate iseloomuomadustega kassi, siis ainult tõukassi võtmine garanteerib selle kassipoja puhul.<br abp=”797″>
Aga väga lihtne lahendus on võtta varjupaigast täiskasvanud kass, kelle iseloom ja eelistused on juba väljakujunenud. Täiskasvanute pealt on kohe näha, kes on sülekas ja kes ei.

tegelikult ei pruugi olla alati näha … ma võtsin oma karviku Pesaleidjast ja esialgu ei reetnud miski, et temast võiks üks korralik sülekass ja nurrumasin saada. kuna mul oli konkreetne värvieelistus, siis ma oma jonni ei jätnud ja tõin Pesaleidjast koju totaalse jänespüksi. üle poole aasta elas teine mul kapi all ja liikus ringi vaid öösel. aga vot mingil hetkel otsustas ta, et mina olen tema sõber ja ronis vabatahtlikult sülle ja hakkas nurruma. teisi pereliikmeid pelgab tänaseni, aga minuga on täitsa teine loom … nii kui kuskile maha istun või pikali viskan on ta hopsti mul süles. no selline nunnukas, et hoia ja keela. veel pool aastat tagasi ma ei lootnudki, et midagi sellist juhtuda võiks 🙂

mida ma tahan sellega öelda on see, et ei tohiks tegelikult varjupaikades jätta tagasihoidlikke loomi tähelepanuta … ka nendest võivad saada VÄGA-VÄGA suured sõbrad teile 🙂 nii armas on tegelikult jälgida, kuidas nad samm-sammult oma kestast välja tulevad ning iga päevaga üha usalduslikumaks muutuvad … minu oma näiteks oli eelnevalt kolooniakass ja ei omanud inimestega vist üldse mingit kontakti ja ega ta vaeseke ei oska seetõttu ju inimesele hästi oma suurt sõprust väljendada. kuidagi kohmakalt tuleb tal kõik välja … aga hetkel ütlen küll, et varjupaigast looma võtmine oli ainuõige otsus 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõukassidest ei tea ma midagi, aga mustakarvalisi tõutuid kasse on olnud mitmeid. Isased on kõik olnud süleloomad ja painurujad, ka peale kastreerimist. Emaste hulgas on rohkem olnud neid, kes sülle ei taha ja paidega lepivad jaopärast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

90-ndatel oli rotveiler tähtis element, nüüd on mainkuun 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga samuti soovitaksin varjupaigast vaadata, kasside iseloom paremini välja kujunenud ja teada juba. Tavalised kassid kindlasti parem valik kui need udupeened tõukassid, kellega pidev häda ja viletsus ning arstide vahet jooksmine.

Näha on, et sul pole isiklikke kogemusi siiamitega. Siiamid on ülisõbralikud, väga suured suhtlejad ja tõelised süleloomad. Mul on olnud siiamid juba nõukaajast , praegugi on ja suuremaid miilustajaid ja süllepugejaid annab otsida. Lisaks veel imelised sinised silmad ja siidine kasukas. Soovitan soojalt siiamit.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Armastusega kasvatatud Siiam on kõige leebem kiisu, häiri teda kuidas tahad, ta iial ei hammusta, küünista, läheb lihtsalt eemale kui on häiritud. Et Siiamid on kurjad, on ammu müüt, iga kassi võib kurjaks kiusata.
Kahe Siiami omanik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

90-ndatel oli rotveiler tähtis element, nüüd on mainkuun 😀

ei oska öelda, kui ma oma esimese kassi võtsin, siis Eestis neid saada polnud, näitustel olime ka ainukesed eestlased. mulle jäid need kassid varasemalt näitustelt silma ja teadsin, et kord saan rikkaks ja ostan omale ka 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Armastusega kasvatatud Siiam on kõige leebem kiisu, häiri teda kuidas tahad, ta iial ei hammusta, küünista, läheb lihtsalt eemale kui on häiritud. Et Siiamid on kurjad, on ammu müüt, iga kassi võib kurjaks kiusata.
Kahe Siiami omanik.

Kurjad on solgitud siiamid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahe Siiami omanik.

Ma vihastasin ennast juba siniseks, kui seda esimest kurjade siiamite kommentaari lugesin. Õnneks on sellele vastajad juba minust ette jõudnud.
Tampige endale peakoludesse, et KURI SIIAM ON MÜÜT!!! Vananaiste saunamöla!!!
Issand, kuidas vihastasin, sest olen seda jama oma elus kuulnud sadu kordi ja enam ei suuda leebelt reageerida.
Tutvuge ometi tõutunnuste kirjeldustega, seda on teil võimalik oma arvutist kenasti lugeda!
<kahe maailma kõige kleepekama, nunnuma, põrisevama, jutukama, ustavama, truuma ja pühendunuma siiami õnnelik omanik>

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahe Siiami omanik.

Ma vihastasin ennast juba siniseks, kui seda esimest kurjade siiamite kommentaari lugesin. Õnneks on sellele vastajad juba minust ette jõudnud.
Issand, kuidas vihastasin, sest olen seda jama oma elus kuulnud sadu kordi ja enam ei suuda leebelt reageerida.
Tutvuge ometi tõutunnuste kirjeldustega, seda on teil võimalik oma arvutist kenasti lugeda!
<kahe maailma kõige kleepekama, nunnuma, põrisevama, jutukama, ustavama, truuma ja pühendunuma siiami õnnelik omanik>

Siinkandis peetakse siiamiteks kõiki neid kasse, kes on vastava välimusega- lühikarvalised, colorpoint, äkki isegi siniste silmadega. Need vanaemade siiamid ei ole päris tõuga just liiga palju seotud. Kui tõutunnistus ütleb, et on siiam, siis on. Kui tõutunnistust ei ole, siis ära võta sõna tõu kohta. Samamoodi räägitakse pikakarvalistest kassidest kui angoora kassidest. Tyrkish Angora on väga haruldane tõug ja ma ei usu, et neid üle kahe isendi Eestis on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siinkandis peetakse siiamiteks kõiki neid kasse, kes on vastava välimusega- lühikarvalised, colorpoint, äkki isegi siniste silmadega. Need vanaemade siiamid ei ole päris tõuga just liiga palju seotud. Kui tõutunnistus ütleb, et on siiam, siis on. Kui tõutunnistust ei ole, siis ära võta sõna tõu kohta. Samamoodi räägitakse pikakarvalistest kassidest kui angoora kassidest. Tyrkish Angora on väga haruldane tõug ja ma ei usu, et neid üle kahe isendi Eestis on.

Do you like this?Kiida
Kiida1

Keegi pole siin väitnudki, et tavalised kodusiiamid on peened tõukassid, aga siiski, nendel tavalistel (Applehead )siiamiatel on siiski täiesti äratuttav iseloom. Siin Eestis, kui mainid siiami kassi kargab ikka keegi turja ja väidab, et Applehead siiamid pole mingid siiamid. Mujal siiami foorumites peetakse ka vanakooli siiamit täiesõiguslikuks siiamiks. Siin millegipärast ei tohi isegi öelda tavalise kodusiiami kohta siiam. Neid niiöelda päris siiameid poleks olemaski, kui poleks tavalist niiöelda vanakooli siiamit . Ja nendel tavalistel ilma paberiteta siiamitel on oma väga kindel iseloom, ka ilma paberiteta. Jah, ei ole tõukass, aga siiam on ikka. Ei maksa pilli lõhki ajada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pisut palderjani ehk?
Mingi foorumijutu peale endast nii välja minemine (ja hüüumärkide väärkohtlemine) jätab mulje mitte just parimas korras psüühikast.
Kui soovite rahvale siiameid paremini tutvustada, siis võtke end kokku. Sellise plärtsumisega saavutate hoopis vastupidise tulemuse: kurjad ei ole mitte ainult siiamid, vaid ka nende omanikud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelmine kass oli tavatriibik ja praegune ka tavaline kilpkonn värvuselt.
Kes see nii loll on, et kassi teise vastu välja vahetab? Kuidas mõnel üldse selline mõte pähe tuleb? Nagu kasse ei võiks peres olla rohkem kui üks? (sa esimene kommija ennem mõtle kui midagi suust välja paiskad ja süüdistama kukud!).
Kui meileelmine kass juba 14,5 aastane oli, siis see juba näitab, et me ei ole sellised looma väljaviskajad nagu sina kõikidest eeldad. Ai kurja, kus see sinu kommentaarmind praegu pahaseks ajaks.

Ära nüüd solvu! Ma ei süüdistanud, vaid ainult küsisin igaks juhuks kahtlustavalt, lootes väga, et eksin sinu motiivides. Ja õnneks eksisingi. Aga väga nö loll see minu küsimus ka ometi olla ei saanud, sest selliseid inimesi, kes kasse vahetavad nagu elutuid aksessuaare, on kahjuks ju küll ja veel. Kust muidu tulevad kõik need kastidega metsa alla viidud kassipojad ja kassikolooniad jne. Või kui fb-s varjupaigagruppidel silma peal hoida, siis päris tihti näeb lugusid, kus on vabatahtlike poolt ära päästetud mõni noor terve kassike, kes pererahva poolt kliinikusse hukkamisele viidi sellepärast, et too teritab küüsi või ei ole piisavalt sotsiaalne või ei mahu peale kolimist uude kodusse vms. Täiesti haige on vahel lugeda, milliseid inimesi ilmas olemas on, ja hoopis selliste värdjate vastu võiks oma pahameele suunata. Loodan, et sa leiad endale (lisaks olemasolevale) hea ja toreda kassi pikkadeks aastateks.

Ausalt öeldes läheb minu silmis sinna moraalse ja eetilise värdjalikkuse alla ka igasugune kasside (jm loomade) aretamine. Aga see pole ilmselt populaarne arvamus. Lihtsalt ei saa aru, mille krdi pärast inimesed ometi toetavad süsteemi, mis lähtub põhimõttest, et kass pole juba piisavalt kass sellisena, nagu ta on, ja et eludega ongi õigus mängida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On peetud jaa, ma isegi ei tea, millest see müüt on alguse saanud. Tegelikult on nad ikka ülimalt sõbralikud aktiivsed suhtlejad, neid soovitatakse seetõttu lausa paarina pidada.
Teiste tõugude puhul ma ei saaks tuua välja mingeid konkreetseid jooni, aga nende lõunamaiste vibalike tõugude puhul on see iseloomuteema silmatorkav 🙂
Ma ise tegelen natuke kodutute kassidega ja igasugu tõukasse on samuti olnud hoiukodus.
Siiamid ja sfinksid jäänud meelde kui kõige suuremad sõbrad ja süleloomad 🙂 Aga nad on tõesti ka väga aktiivsed (ja häälekad), nad ei ole need laisad pidevalt magavad miisud.
Teiste kassitõugude puhul on nii ja naa, nagu kasside puhul ikka.

Aga igal juhul on mõistlik võtta täiskasvanud kass, kui on kindel nägemus kassi iseloomust. Hoiukodud on täis nurruvaid hüljatud sülekasse kahjuks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sfinksid pidavat olema süleloomad. Juba selle pärast armastavad inimese lähedust, et oma karvutut keha soojendada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pisut palderjani ehk?
Mingi foorumijutu peale endast nii välja minemine (ja hüüumärkide väärkohtlemine) jätab mulje mitte just parimas korras psüühikast.
Kui soovite rahvale siiameid paremini tutvustada, siis võtke end kokku. Sellise plärtsumisega saavutate hoopis vastupidise tulemuse: kurjad ei ole mitte ainult siiamid, vaid ka nende omanikud.

Sul puudub funktsionaalne lugemisoskus. Ma kirjutasin, et olen sadu kordi seda jama ja selliseid küsimusi pidanud kuulma ja neile vastama, ja et mingil hetkel enam ei suuda leebelt reageerida. See foorum siin oli eile tõesti viimane piisk, mingil hetkel vihastab iga inimene, kes nüri järjekindlusega ühelaadset lollust aastaid kuulma peab.
See ei ole mingi ‘foorumijutu peale enesest välja minemine’. Ma ei ole üldse kuri ega närviline inimene. Lollus lihtsalt tapab mõnel hetkel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vene sinise omanikuna võin öelda, et astub su jalajälgedesse, kiindub täienisti ja meelsamini elaks oma inimese süles. Nurrub ka valjusti. Leebus ja armsus ise.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vene sinise omanikuna võin öelda, et astub su jalajälgedesse, kiindub täienisti ja meelsamini elaks oma inimese süles. Nurrub ka valjusti. Leebus ja armsus ise.

Mu tuttaval on jälle vene sinine, keda võib peres puudutada vaid üks inimene.
Ehk oma kassi pealt ei saa järeldusi teha paraku terve tõu kohta.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )