Esileht Väikelaps Millised õuepüksid lasteaeda jalga?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Millised õuepüksid lasteaeda jalga?

Postitas:
Kägu

Mida panna lapsele jalga kui on veel suhteliselt soe (10-16 kraadi), aga niiske ja rohi on märg. Kas lasteaias võiks jalas olla õhukesed veekindlad k/s püksid? Kodus käib dressipükstega, aga siin ma näen, mida ta õues teeb ja kui vaja, vahetame püksid kuivade vastu. Laps läheb järgmisel nädalal lasteaeda ja on 3-aastane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võrkvoodriga ks püksid siis või tõesti kuivad püksid kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10–16 kraadi tundub veel lihtne. Muidugi sobivad õhukesed kevad-sügise püksid.

 

Ma nuputan hoopis rohkem, mida panna praegu, kui on 20+ kraadi, aga märg ja vihmane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise ilmaga on on sukkpüksid/õhemad retuuspüksid, mis vastu keha sooja hoiavad ja tuule/vihma eest kaitseks kilepüksid peale.

Või kevad-sügiskombe ja all pv särk ja pikad õhukesed püksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise ilmaga on on sukkpüksid/õhemad retuuspüksid, mis vastu keha sooja hoiavad ja tuule/vihma eest kaitseks kilepüksid peale.

Või kevad-sügiskombe ja all pv särk ja pikad õhukesed püksid.

Topeltpükse ma küll nii sooja ilmaga veel ei paneks. +5-ga siis juba kolm kihti??

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise ilmaga on on sukkpüksid/õhemad retuuspüksid, mis vastu keha sooja hoiavad ja tuule/vihma eest kaitseks kilepüksid peale.

Või kevad-sügiskombe ja all pv särk ja pikad õhukesed püksid.

Topeltpükse ma küll nii sooja ilmaga veel ei paneks. +5-ga siis juba kolm kihti??

Kuidas sa kolm kihti said? Üks pikk riietusese ja kilepüksid/kombe. Ainult kilega hakkab ikka +5 vastu nahka jahe.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise ilmaga on on sukkpüksid/õhemad retuuspüksid, mis vastu keha sooja hoiavad ja tuule/vihma eest kaitseks kilepüksid peale.

Või kevad-sügiskombe ja all pv särk ja pikad õhukesed püksid.

Topeltpükse ma küll nii sooja ilmaga veel ei paneks. +5-ga siis juba kolm kihti??

Kuidas sa kolm kihti said? Üks pikk riietusese ja kilepüksid/kombe. Ainult kilega hakkab ikka +5 vastu nahka jahe.

A, ei, +5 ei pane mitte kolm kihti pükse vaid esimene liht lihtsalt soojem kui 10ga. Retuuspüksid on ju mega õhukesed, ka +10, kindlasti ei hakka õhuke kiht+kilekas palav. Eriti kui kogu aeg ei joosta või just kui peale jooksmist tuule kätte jäädakse. Ainult kile vastu keha muutub jahedaks. Kuigi jah, TA +10 ja +16 on üpriski erinevalt tajutavad, ja +5 ja +10 on ka juba tegelikult omakorda erinevalt tajutavad.

Alumine kiht peaks olema selline, mis viib niiskuse kehast eemale, aga laseb hingata. Jahedamaga hoiab sooja, soojemaga hoiab keha jahedana – nagu soe pesu/spordipesu. Ehk nt õhem meriinokiht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina paneks ka pigem õhukese kilekombeka toariiete peale. Palav kindlasti ei hakka ja vähemalt on teada, et laps on kuiv. Ja teise variandina on mul lapsele Bredeni dressipüksid, millel on veekindlad kohad põlvedel ja pepu peal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olemas on ka softshellpüksid, nt prismas täitsa saadaval mingi valik, samuti dressid, millel põlve ja pepuosa veekindel, bredenil vist on selliseid. Kindlasti veel. Tasub liituda FB igasuguste “lasteriiete tellimisgruppidega”, saad hea ülevaate ka, misasju üldse olemas on????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiss 5a. Praeguste ilmadega on niiskuskindel k/s kombe millele alla paneb meriinovillased sukapüksid ja õhema pusa. Kui juhtubki soojem olema siis jätab pusa ära aga sukapüksid paneb ikka, kuna ei kannata vastu paljast ihu kombe materjali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiss 5a. Praeguste ilmadega on niiskuskindel k/s kombe millele alla paneb meriinovillased sukapüksid ja õhema pusa. Kui juhtubki soojem olema siis jätab pusa ära aga sukapüksid paneb ikka, kuna ei kannata vastu paljast ihu kombe materjali.

Sukkpüksid on see sõna.

Päriselt ka teil lapsed vahetavad lasteaias enne õueminekut sukkpükse? Või ta on terve päeva toas ka nende villastega? Lasteaeda ikka tarvis panna sellised riided, millega lapsel võimalikult vähe pusserdamist ja kasvatajate abi vaja, st selline riietus, millele saab lihtsalt õueriided peale tõmmata, mitte ei pea pükse ja pusasid vahetama.

Minu lapse lasteaias peab kõigil üks komplekt vihmakindlaid riideid kogu aeg nagis rippuma. Praeguse ilmaga on kummipüksid ja kilejope. Hommikul läheb retuusidega või mingite elastsete retuus-teksa-vms vahepealsete pükstega, õues trööpamiseks tõmbab vihmapüksid peale. Praegu veel sooja voodriga ei ole, järgmine aste on Reima ühe lumehelbega püksid või mõni muu sama kategooria soojustusega püksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiss 5a. Praeguste ilmadega on niiskuskindel k/s kombe millele alla paneb meriinovillased sukapüksid ja õhema pusa. Kui juhtubki soojem olema siis jätab pusa ära aga sukapüksid paneb ikka, kuna ei kannata vastu paljast ihu kombe materjali.

Sukkpüksid on see sõna.

Päriselt ka teil lapsed vahetavad lasteaias enne õueminekut sukkpükse? Või ta on terve päeva toas ka nende villastega? Lasteaeda ikka tarvis panna sellised riided, millega lapsel võimalikult vähe pusserdamist ja kasvatajate abi vaja, st selline riietus, millele saab lihtsalt õueriided peale tõmmata, mitte ei pea pükse ja pusasid vahetama.

Minu lapse lasteaias peab kõigil üks komplekt vihmakindlaid riideid kogu aeg nagis rippuma. Praeguse ilmaga on kummipüksid ja kilejope. Hommikul läheb retuusidega või mingite elastsete retuus-teksa-vms vahepealsete pükstega, õues trööpamiseks tõmbab vihmapüksid peale. Praegu veel sooja voodriga ei ole, järgmine aste on Reima ühe lumehelbega püksid või mõni muu sama kategooria soojustusega püksid.

Meil lastel on sukapüksid, täiskasvanutel sukkpüksid ????

Tegemist ei ole paksude villaste karupükstega vaid õhukeste peenvillaste sukapükstega, millega ei ole ka soojemate ilmadega liigpalav. Laps on rühmas tavaliselt lühikeste pükste ja t-särgiga, vahest harva rühmas sukapüksid ka jalas. Õue minekuks laps ei vaheta sukapükse vaid paneb need lihtsalt jalga, lisaks kerge pusa mille peale siis k/s kombe hetkel. Pusserdamine toimus vahemikus 2-3a, edasi iseseisvalt, vaja ainult üle vaadata ja ehk midagi sättida. Samas kui väsinud ja jonnituju või tuleb lihtsalt õpitud abituse periood siis muidugi laps 2a tasemel. See teema pigem kodus kus saab ennast vabalt välja elada. Lasteaed palju inspireerivam ja seal püütakse ikka teistest tublim olla.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil lastel on sukapüksid, täiskasvanutel sukkpüksid ????

???

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhukesed dressikad (tüdrukule paksem puuvillane sukkpüks äkki?) ja õhukesed ilma voodrita vihmapüksid (kumm/kile) ripuvad nagis lasteaias. Vahetab vastavalt vajadusele. Kui on kuiv, siis ainult dressikad, kui on märg, siis kilepüks peale dressidele.

Teine variant on kilekombe, aga kuna need enamasti voodriga, siis tõesti pigem palav teiste riiete peale selliste ilmadega.

Kolmeseid aitab õpetaja, aga tegelikult peaks juba ise riietumisega hakkama saama (no okei, kui räägime äsja kolmeseks saanust, siis alles pisike). Kummikud ka võiks lasteaias varuks olemas olla. Meil kolmeselt vajas ainult suunamist, mis selga panna, riietumisega sai hakkama, vähemalt õpetajate sõnul. Eks kodus oli ikka laisem 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tavalied k/s püksid

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kolmel lapsel on olnud läbi aastate tavalised Huppa või Lenne kevad-sügis püksid. Ostnud olen k/s komplekti, kus on koos jope ja püksid.

Kummipükse mina kasutanud pole. Ilmad on nii muutlikud, et mina ei oskaks hommikul otustada, millal panna need kummipüksid ja millal mitte. Näiteks hommikul võib sadada, aga laste õues olemise ajal paista hoopis päike. Seega, lähevad jalga k/s püksid iga päev. Niipalju märga, kui lasteaia mänguväljakul on (märga muru, märga liiva) kannatavad need küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Millised õuepüksid lasteaeda jalga?