Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millised piirangud elatisvõlglasel?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Millised piirangud elatisvõlglasel?

Postitas:
Kägu

Milliseid piiranguid/takistused laienevad elatisvõlglasele? Kas selle kohta on olemas seadus ja kui rangelt sellest ka tegelikult kinni peetakse? Kas näiteks pank näeb seda ja võib arvestada laenu mitte andmiseks vms? Kunagi lugesin, et isegi kalastusluba ei anta (tundub väga linnalegendi moodi 🙂 ) aga kas nende andmebaas siis näitab sellist asja?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milliseid piiranguid/takistused laienevad elatisvõlglasele? Kas selle kohta on olemas seadus ja kui rangelt sellest ka tegelikult kinni peetakse? Kas näiteks pank näeb seda ja võib arvestada laenu mitte andmiseks vms? Kunagi lugesin, et isegi kalastusluba ei anta (tundub väga linnalegendi moodi ???? ) aga kas nende andmebaas siis näitab sellist asja?

Muidugi arvestab pank eluaseme laenu andmisel seda, et oled elatisvõlglane.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milliseid piiranguid/takistused laienevad elatisvõlglasele? Kas selle kohta on olemas seadus ja kui rangelt sellest ka tegelikult kinni peetakse? Kas näiteks pank näeb seda ja võib arvestada laenu mitte andmiseks vms? Kunagi lugesin, et isegi kalastusluba ei anta (tundub väga linnalegendi moodi ???? ) aga kas nende andmebaas siis näitab sellist asja?

Kas oled elatisvõlglane?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

loe täitemenetlusseadustikku, seal on kirjas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milliseid piiranguid/takistused laienevad elatisvõlglasele? Kas selle kohta on olemas seadus ja kui rangelt sellest ka tegelikult kinni peetakse? Kas näiteks pank näeb seda ja võib arvestada laenu mitte andmiseks vms? Kunagi lugesin, et isegi kalastusluba ei anta (tundub väga linnalegendi moodi ???? ) aga kas nende andmebaas siis näitab sellist asja?

Kas oled elatisvõlglane?

Ei ole. Mulle ollakse võlgu. Olen olnud juba liiga pikalt mõistev ja plaanin nüüd asjale ametliku käigu anda. Ega need kitsendused talle ilmselt ei mõjuks – autoga ta ei sõida, kalal ei käi ja reisimas ka mitte kohtades, kus passi vaja. Peale selle on ta juba aastaid Soomes, ilmselt ei saa sealt ükski kohtutäitur teda kätte ka. Kui nüüd arvestada neid piiranguid, mis mina välja lugesin.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milliseid piiranguid/takistused laienevad elatisvõlglasele? Kas selle kohta on olemas seadus ja kui rangelt sellest ka tegelikult kinni peetakse? Kas näiteks pank näeb seda ja võib arvestada laenu mitte andmiseks vms? Kunagi lugesin, et isegi kalastusluba ei anta (tundub väga linnalegendi moodi ???? ) aga kas nende andmebaas siis näitab sellist asja?

Kas oled elatisvõlglane?

Ei ole. Mulle ollakse võlgu. Olen olnud juba liiga pikalt mõistev ja plaanin nüüd asjale ametliku käigu anda. Ega need kitsendused talle ilmselt ei mõjuks – autoga ta ei sõida, kalal ei käi ja reisimas ka mitte kohtades, kus passi vaja. Peale selle on ta juba aastaid Soomes, ilmselt ei saa sealt ükski kohtutäitur teda kätte ka. Kui nüüd arvestada neid piiranguid, mis mina välja lugesin.

Ka soomest saab kohtutäitur kätte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapse isa põgenes ka Soome, 10 aastat oli võlglane, lõpuks kogusin raha ja võtsin korraliku advokaadi, kes Soomes kõik asjad korda ajas ja Soome kohtutäitur pidas ta palgast võla kinni, tehti talle ilmselt maksegraafik, aastaid maksis oma võlga üsna suurtes summades iga kuu tagasi, praeguseks jäänud nüüd ainult 3 aastat võlga veel.

Advokaat maksis umbes 350 eur juhtum.

Kui laps oli 3 kuune, läksin juba kohtusse, et elatist nõuda, pool aastat hiljem läksin kohtutäituri juurde. Seega on mu lapse isal kohtutäitur peal olnud pidevalt ja võlg näha.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapse isa põgenes ka Soome, 10 aastat oli võlglane, lõpuks kogusin raha ja võtsin korraliku advokaadi, kes Soomes kõik asjad korda ajas ja Soome kohtutäitur pidas ta palgast võla kinni, tehti talle ilmselt maksegraafik, aastaid maksis oma võlga üsna suurtes summades iga kuu tagasi, praeguseks jäänud nüüd ainult 3 aastat võlga veel. Advokaat maksis umbes 350 eur juhtum.

Mis asja, seda 350 eurot kogusid 10 aastat?

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tagantjärgi saab ainult ühe aasta nõuda. Mis 10 aasta soga see eelmine siin ajab?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tagantjärgi saab ainult ühe aasta nõuda. Mis 10 aasta soga see eelmine siin ajab?

Pole ju mingit tagantjärele nõudmist olnud. Lugege ka, mida kirjutati – laps oli 3 kuud vana, kui elatist nõudma hakati. 6 kuu pärast anti asi täiturile. Mees tõmbas Soome ja ei maksnud. 10 aasta pärast palgati Soomes advokaat, kes asjad korda ajas.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tagantjärgi saab ainult ühe aasta nõuda. Mis 10 aasta soga see eelmine siin ajab?

Ei nõudnud tagantjärele 10 aastat, mees lihtsalt kogus võlga 10 aastat ja püüdis selle maksmisest Soome kolides ära hiilida.

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kuulnud, et isegi kui oled terve elu elatisvõlglane olnud, hakatakse isegi pensionist maha võtma seda võlga, kui hakkad riikliku pensionit saama. Kuigi tundub ebaloogiline, sest kellele see siis kantakse? Lapsele, kes on juba täiskasvanud? Aga noh, õnneks ei pea sellisel juhul elatisvõlglasest vanemat üleval pidama siis.

Seaduse järgi võib ka elatist nõuda elatisvõlglase vanematelt (st vanemalt vanaisalt) kuigi ma kahtlen, kas keegi suudaks niimoodi teha. Võibolla ähvardada sellega ja elatisvõlglane austusest oma vanemate ees, ei laseks asjal nii kaugele minna ja maksab oma võlad ise ära.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soomest on isegi lihtsam saada elatist kätte, seal sellist mustalt maksmist on vähem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seaduse järgi võib ka elatist nõuda elatisvõlglase vanematelt (st vanemalt vanaisalt) kuigi ma kahtlen, kas keegi suudaks niimoodi teha. Võibolla ähvardada sellega ja elatisvõlglane austusest oma vanemate ees, ei laseks asjal nii kaugele minna ja maksab oma võlad ise ära.

Ma kujutaks ette, et seda tehtaks juhul, kui laps on saanud riigipoolset elatisabi 100€/kuus. See raha tuleb võlguoleval vanemal ikkagi riigile tagasi maksta, ei jäeta kuskile korstnasse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milliseid piiranguid/takistused laienevad elatisvõlglasele? Kas selle kohta on olemas seadus ja kui rangelt sellest ka tegelikult kinni peetakse? Kas näiteks pank näeb seda ja võib arvestada laenu mitte andmiseks vms? Kunagi lugesin, et isegi kalastusluba ei anta (tundub väga linnalegendi moodi ???? ) aga kas nende andmebaas siis näitab sellist asja?

Ma arvan, et see oleneb ka sellest kui jõuliselt elatist nõudev pool tegutseb. Kohtuotsus ei tee sind võlgnikule, vaid sundtäitmisele määratud otsus ja kohtutäitur teevad. Ei ole küll vastus su küsimusele,aga ka näiteks ettevõtluse toetust ei saa töötukassast, juhilubadega läheb raskeks jne. Pangad näevad seda võlga kindlasti, sest sekkuvad täitusid. Ei ole kindel,kuidas kalapüügiluba võlaga ühtib, aga see on reaalne asi jah. Mõistlikum on siiski oma kohustustest kinni pidada ja oma lastele toetust maksta. Elu kõigil lihtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kuulnud, et isegi kui oled terve elu elatisvõlglane olnud, hakatakse isegi pensionist maha võtma seda võlga, kui hakkad riikliku pensionit saama. Kuigi tundub ebaloogiline, sest kellele see siis kantakse? Lapsele, kes on juba täiskasvanud? Aga noh, õnneks ei pea sellisel juhul elatisvõlglasest vanemat üleval pidama siis.

Seaduse järgi võib ka elatist nõuda elatisvõlglase vanematelt (st vanemalt vanaisalt) kuigi ma kahtlen, kas keegi suudaks niimoodi teha. Võibolla ähvardada sellega ja elatisvõlglane austusest oma vanemate ees, ei laseks asjal nii kaugele minna ja maksab oma võlad ise ära.

Maksadki täiskasvanud “lastele” , sest nende ees see võlg on. Arvad, et lapsi kasvatav vanem teeb seda õhust ja armastusest? Vanematel on võrdsed kohustused ja see raha ei ole taskuraha last kasvatavale vanemale. Oma lapsi peab rahaliselt toetama ja see on vähim,mida lahus elav vanem teha saab.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milliseid piiranguid/takistused laienevad elatisvõlglasele? Kas selle kohta on olemas seadus ja kui rangelt sellest ka tegelikult kinni peetakse? Kas näiteks pank näeb seda ja võib arvestada laenu mitte andmiseks vms? Kunagi lugesin, et isegi kalastusluba ei anta (tundub väga linnalegendi moodi ???? ) aga kas nende andmebaas siis näitab sellist asja?

Kas oled elatisvõlglane?

Ei ole. Mulle ollakse võlgu. Olen olnud juba liiga pikalt mõistev ja plaanin nüüd asjale ametliku käigu anda. Ega need kitsendused talle ilmselt ei mõjuks – autoga ta ei sõida, kalal ei käi ja reisimas ka mitte kohtades, kus passi vaja. Peale selle on ta juba aastaid Soomes, ilmselt ei saa sealt ükski kohtutäitur teda kätte ka. Kui nüüd arvestada neid piiranguid, mis mina välja lugesin.

Ka soomest saab kohtutäitur kätte.

Minu laste elatisnõue jõudis otsaga Inglismaale. Kuna isa ütles ise, et kui temalt kohus ei nõus, siis tema võlgu pole. Nüüd saab oma täituri nagu tahtis. Aega võtab kaua,aga teostatav kui on teada asukohariik ja aadress.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, mitte 10 aastat ei kogunud oma advokaadi raha, seda paari kuuga, kuid 10 aastat ei olnud ma midagi ette võtnud, sest ei osanud ja ei teadnud kuidas Soomest saab võlga kätte, ei teadnud isa asukohta, kontakti jne. Õnneks oli väga abivalmis ja tark advokaat, kes kõik korda ajas. Hiljem mõned tasud tulid küll veel juurde, sest ta töötas tunni alusel(tund 150 eur), aga see vaev oli seda väärt, tõestamaks, et ei saa põgeneda oma kohustuste eest maeitea kuhu.

Üksikemana oli advokaadi raha jah, mulle üsna suur summa maksta, kahjuks pidin seda koguma.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole soga. Ilusti maksegraafiku alusel maksid 10 aastat võlga tagasi. Mis sa arvad, et nalja pärast kirjutan v?? Laps praegu 14 a, ja maksab veel 2,5 a võlga ja samas ka 200 eur elatist.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina see sama, kes 10 aastat võlga tagasi sai. Sain mõnedd kuud seda 100 euri ka, kohe kui hakkas laekuma isa võlg, teavitasin, et pole vaja enam seda 100 eur riigi raha. Ei pidanud sentigi tagasi maksma.

Avokaadi kulud läksid ka kõik isa kanda lõpuks 🙂

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi tundub ebaloogiline, sest kellele see siis kantakse? Lapsele, kes on juba täiskasvanud? Aga noh, õnneks ei pea sellisel juhul elatisvõlglasest vanemat üleval pidama siis.

Teisele vanemale ikka, ega laps neid kulutusi teinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on lapsed juba paar aastat täisealised aga kohtutäiturilt laekuvad summad tulevad ikka minu kontole, mitte laste. Võlg on ju minu ees, mitte laste. Mina pidin topelt panustama laste kasvatamisel rahaliselt. Raha hakkas laekuma alles siis, kui tuli seadus, et miinimumpalgast võib kuni 20% kohtutäitur ära võtta. Miinimumpalgalisena töötab. Uhkustab laste ees ka, et nii osavalt suudab ära nihverdada maksmisest.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seaduse järgi võib ka elatist nõuda elatisvõlglase vanematelt (st vanemalt vanaisalt) kuigi ma kahtlen, kas keegi suudaks niimoodi teha. Võibolla ähvardada sellega ja elatisvõlglane austusest oma vanemate ees, ei laseks asjal nii kaugele minna ja maksab oma võlad ise ära.

See on tegelikult kehtiva seaduse väärtõlgendamine ja kellelt sel moel raha välja nõutakse võiks teoreetselt otsuse vaidlustada. Nimelt ei vastuta vanavanemad oma täisealise lapse tegematajätmiste eest, vaid kõik vanavanemad solidaarselt osavõlgnikena oma lapselaste toimetuleku eest. Kui elatisvõlglase vanemad kohtusse kaevata, peaks neil olema õigus nõuda, et neilt nõutav summa jagataks võrdselt nende ja lapsega elavav vanema isa-ema vahel.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tegelikult kehtiva seaduse väärtõlgendamine ja kellelt sel moel raha välja nõutakse võiks teoreetselt otsuse vaidlustada. Nimelt ei vastuta vanavanemad oma täisealise lapse tegematajätmiste eest, vaid kõik vanavanemad solidaarselt osavõlgnikena oma lapselaste toimetuleku eest. Kui elatisvõlglase vanemad kohtusse kaevata, peaks neil olema õigus nõuda, et neilt nõutav summa jagataks võrdselt nende ja lapsega elavav vanema isa-ema vahel.

Ära aja soga.

Vanavanematel ei teki lapselapse ülalpidamisel solidaarkohustust. Mitu sama astme sugulast täidavad ülalpidamiskohustust osavõlgnikena, kusjuures iga osavõlgniku kohustuse suurus määratakse kindlaks võrdeliselt tema sissetuleku ja varalise seisundiga, arvestades ka tema ning ülalpidamist saama õigustatud isiku vahelisi suhteid. Esmalt vastutavad lapse vanemad lapse ülalpidamise kohustuse täitmise eest osavõlgnikena vastavalt oma varalisele seisundile. Kui ühe vanema asemel täidavad lapse ülalpidamise kohustust järgmise järjekorra kohustatud sugulased, s.o vanavanemad, siis peavad ka nemad pidama lapselast ülal osavõlgnikena vastavalt oma varalisele seisundile ning nad vabanevad ülalpidamiskohustusest üksnes niivõrd, kuivõrd nende varaline seisund ei võimalda neil lapsele ülalpidamist anda. Osavõlgnikeks ei ole lapse kõik vanavanemad. Kui lapse üks vanem peab last vastavalt oma võimalustele ülal, kuid teiselt vanemalt ei ole võimalik ülalpidamist saada, tekib sugulussuhteid arvestades asenduskohustus vaid ülalpidamiskohustust rikkuva vanema poolsetel vanavanematel.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära aja soga…

Pea nüüd hoogu! Seadus ütleb:

Mitu sama astme sugulast täidavad ülalpidamiskohustust osavõlgnikena. Iga osavõlgniku kohustuse suurus määratakse kindlaks võrdeliselt tema sissetuleku ja varalise seisundiga, arvestades ka tema ning ülalpidamist saama õigustatud isiku vahelisi suhteid.

Kõik ülejäänu on sinna juurde tõlgendatud ja seega vaidlustatav. Kõik vanavanemad on ühiselt sama astme osavõlgnikud. Loevad ainult nende ja elatist saama õigustatud lapse vahelised suhted. Kuskil seaduses ei ole öeldud, et ka vanavanemate ja lapse vanemate vahelised suhted mingilgi moel olulised oleks. Kui kohus leiab, et laps on õigustatud saama elatist ükskõik milliselt vanavanemalt, on ta õigustatud saama neilt kõigilt.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pea nüüd hoogu! Seadus ütleb: Mitu sama astme sugulast täidavad ülalpidamiskohustust osavõlgnikena. Iga osavõlgniku kohustuse suurus määratakse kindlaks võrdeliselt tema sissetuleku ja varalise seisundiga, arvestades ka tema ning ülalpidamist saama õigustatud isiku vahelisi suhteid. Kõik ülejäänu on sinna juurde tõlgendatud ja seega vaidlustatav. Kõik vanavanemad on ühiselt sama astme osavõlgnikud. Loevad ainult nende ja elatist saama õigustatud lapse vahelised suhted. Kuskil seaduses ei ole öeldud, et ka vanavanemate ja lapse vanemate vahelised suhted mingilgi moel olulised oleks. Kui kohus leiab, et laps on õigustatud saama elatist ükskõik milliselt vanavanemalt, on ta õigustatud saama neilt kõigilt.

https://claudiuslaw.com/et/oigusblogi/46-elatise-noue-vanavanemate-vastu-asenduskohustus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Nõnda on seal tõesti kirjas. Ja ka viidatud kohtulahendis on kirjas:

Kolleegium ei nõustu kostjate käsitusega, et osavõlgnikeks PKS § 105 lg 3 mõttes on praeguses asjas lapse kõik vanavanemad. Kuna lapse üks vanem peab praeguses asjas last vastavalt oma võimalustele ülal, kuid teiselt vanemalt ei ole võimalik ülalpidamist saada, tekib PKS § 106 lg 2 järgi sugulussuhteid arvestades vanavanemate asenduskohustus üksnes kostjatel.

Samas ei PKS §105 ega ka §106 kumbki viita, et vaid võlglase vanemad tuleks vastutusele võtta, seda ei ole nõnda kirjutatud ka perekonnaseaduse seletuskirjas, ega seletuskirjas viidatud 1995 aasta perekonnaseaduse §§ 60,64,65,66, seega jääb arusaamatuks Riigikohtu otsuse vastav viide ja otsus näib tulenevat pigem kolleegiumi isiklikest veendumustest, kui seadusest.

Küsimus on vanemliku vastutuse lõppemises. Mingil hetkel ju peab lõppema vanemate vastutus oma täisealise lapse tegemiste ja tegematajätmiste eest. Millalgi peavad need täisealised lapsed iseseisvaks saama. Jah, lapselapsed peavad ka üleskasvatatud saama aga kui tõlgendada nende vanema elatisemaksmisest viilimist tema vanemate personaalse süüna, siis võib neid karistada kõigi tema süütegude eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema jättis mu päris isa teise mehe pärast maha, kui ma olin kahe aastane. Ema isaga rohkem suhelda ei tahtnud ja teine mees oli majas, seega kontakti isaga pole üle 40 aasta olnud. Täitsa naljaks oleks, kui mu päris isa nüüd minu asemel mu lastele elatist maksma pandaks. Vähe tõenäoline, et ta üldse teab, et mul lapsi on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Nõnda on seal tõesti kirjas. Ja ka viidatud kohtulahendis on kirjas:

Kolleegium ei nõustu kostjate käsitusega, et osavõlgnikeks PKS § 105 lg 3 mõttes on praeguses asjas lapse kõik vanavanemad. Kuna lapse üks vanem peab praeguses asjas last vastavalt oma võimalustele ülal, kuid teiselt vanemalt ei ole võimalik ülalpidamist saada, tekib PKS § 106 lg 2 järgi sugulussuhteid arvestades vanavanemate asenduskohustus üksnes kostjatel.

Samas ei PKS §105 ega ka §106 kumbki viita, et vaid võlglase vanemad tuleks vastutusele võtta, seda ei ole nõnda kirjutatud ka perekonnaseaduse seletuskirjas, ega seletuskirjas viidatud 1995 aasta perekonnaseaduse §§ 60,64,65,66, seega jääb arusaamatuks Riigikohtu otsuse vastav viide ja otsus näib tulenevat pigem kolleegiumi isiklikest veendumustest, kui seadusest.

Küsimus on vanemliku vastutuse lõppemises. Mingil hetkel ju peab lõppema vanemate vastutus oma täisealise lapse tegemiste ja tegematajätmiste eest. Millalgi peavad need täisealised lapsed iseseisvaks saama. Jah, lapselapsed peavad ka üleskasvatatud saama aga kui tõlgendada nende vanema elatisemaksmisest viilimist tema vanemate personaalse süüna, siis võib neid karistada kõigi tema süütegude eest.

Aga täesti võõraid maskumaksjaid võib karistada?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga täesti võõraid maskumaksjaid võib karistada?

Millisel hetkel need täiesti võõrad maksumaksjad mängu tulevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millised piirangud elatisvõlglasel?