Jah. Nõnda on seal tõesti kirjas. Ja ka viidatud kohtulahendis on kirjas:
Kolleegium ei nõustu kostjate käsitusega, et osavõlgnikeks PKS § 105 lg 3 mõttes on praeguses asjas lapse kõik vanavanemad. Kuna lapse üks vanem peab praeguses asjas last vastavalt oma võimalustele ülal, kuid teiselt vanemalt ei ole võimalik ülalpidamist saada, tekib PKS § 106 lg 2 järgi sugulussuhteid arvestades vanavanemate asenduskohustus üksnes kostjatel.
Samas ei PKS §105 ega ka §106 kumbki viita, et vaid võlglase vanemad tuleks vastutusele võtta, seda ei ole nõnda kirjutatud ka perekonnaseaduse seletuskirjas, ega seletuskirjas viidatud 1995 aasta perekonnaseaduse §§ 60,64,65,66, seega jääb arusaamatuks Riigikohtu otsuse vastav viide ja otsus näib tulenevat pigem kolleegiumi isiklikest veendumustest, kui seadusest.
Küsimus on vanemliku vastutuse lõppemises. Mingil hetkel ju peab lõppema vanemate vastutus oma täisealise lapse tegemiste ja tegematajätmiste eest. Millalgi peavad need täisealised lapsed iseseisvaks saama. Jah, lapselapsed peavad ka üleskasvatatud saama aga kui tõlgendada nende vanema elatisemaksmisest viilimist tema vanemate personaalse süüna, siis võib neid karistada kõigi tema süütegude eest.