Esileht Väikelaps Millised riided ja jalanõud praeguste ilmadega?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Millised riided ja jalanõud praeguste ilmadega?

Postitas:
Kägu

Millised jalanõud ja riided on teie lastel praeguste ilmadega. Ning, kui vana on laps.

Nii raske on leida paras riietus.  Temp. on kuskil 2-5 kraadi, kuid “real feel” jahedam.

Laps 3a. käib lasteaias.

Just lasteaeda ongi raske riideid panna, kuna ilm võib muutuda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esmalt, kas laps on rahmeldis või eelistab õues olles kiikuda, liivakastis istuda? Sellest sõltub palju. Teiseks, küsi lapselt, kust täpselt külm on. Murdsin enda lapsega samamoodi pead, kuni selgus et külm oli varvastel ja põskedel.

Laps 5a. Lasteaias on lenne talvekombekas, millel 80g vatiini. Õue minnes paneb selle toariiete peale (dressipüksid, pluus on toas). Jalas on viking talvesaapad, peas bredeni meriino müts-sall, kindad on need õhukesed sõrmikud. Siiani on täpselt paras olnud.

 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas laps juba oskab ise öelda, kui tal on külm või palav? 3-aastaselt võiks juba hakata seda küsima. ja õpetajatelt õhtul küsida, kas hommikul kurtis vmt.

Meil on lapsed nii:

Värske 4ne poiss, kes rahmeldab ringi, aga istub ka liivakastis. Toariided on t-särk ja pikad dressipüksid. Neile peale läheb puuvillane pv pluus, fliisvoodriga Kuling kummipüksid (need fliisist vestiosaga) ja veidike soojema voodriga softshell jope (ei ole päris paks fliisvooder, aga mitte ka see kõige õhem). Peas on hetkel bredeni puuvillane mütssall (meriinot veel ei kanna, tundub ikka palju, las karastub, kõrvade kohal on ju ka 4x puuvill) ja käes fliisvoodriga kummikindad. jalas voodriga kummikud.

6a tüdruk, samuti keskmise aktiivsusega: t-särk, puuvillased retuusid, sõltuvalt ilmaprognoosist kas puuvillane pv pluus või nõks soojem pusa, fliisvoodriga kummikombe, Lenne puuvillane mütssall (see bredeni tegumoe sarnane), jalas voodriga kummikud, käes on mingid kevad-sügis sõrmikud veekindlad (firmat ei mäletagi, Prismast ostetud).

lapsed seni pole kurtnud, et külm oleks. Mõnikord isegi pigem kurdavad palavust, kui nt siin mõni päev on 8-9-10 kraadi olnud. Möödunud reedel oli küll meil siin lumi maas ja siis otsisin soojemad riided välja kaheks päevaks 😀 Aga ilmselt võib need nüüd jälle kuuks ajaks kappi tagasi panna…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praeguse sopase ajaga fliisvoodriga kummiriided, jalas voodriga kummikud. (Kui tõesti on kümme kraadi sooja, siis olen pannud õhema jope ja voodrita kummipüksid) All on puuvillased retuusid, t-särk ja selle peal pikkade varrukatega õhuke t-särk veel. Mul endal on selle viimasega mingi kiiks, ei suuda jopet lühikeste varrukate peale panna. 😀

Lapsed 4 ja 6

Üldse kahtlustan, et selle talve, nagu ka eelmise, põhiriietuseks saab jälle fliisvoodriga kummikomplekt. Eelmisel aastal said lapsed vast 5-6 päeva talvekombekat kanda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lasteaias toas lühikesed püksid ja t-särk. Õue minnes paneb peale pv pluusi. Seljas on mingi Rademarist ostetud kombe. Ei ole talvekas vaid vahepealne. Õhukese vatiiniga. Kindad on ka õhukese soojustusega. Jalas on voodriga kummikud, tänase ilmaga ks saapad.

 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 2a toas t-särk ja retuusid. Õues praegu fliisvoodriga kummikomplekt, kui on alla 5-kraadi, siis läheb alla ka meriinodressikas. Jalas on 5-kraadiga praegu termokummikud, vajadusel alla meriinosokk, külmemaga talvesaabas. Kinnastest praegu kõige universaalsemad olnud lenne softshellid. Kui on külmem kui 5-kraadi, siis on õhemad talvekindad. Üleeile just katsetasin, et nt didriksonsi biggles kinnastega oli -2-kraadiga juba külm kuigi nime järgi talvekindad. Peas meriino või villa tuukrimüts. Kui üle 5-kraadi, siis üks puuvillase voodriga kootud tuukrimüts.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

5-aastane poiss. Toas on T-särk ja puuvillased dressipüksid, õue minnes paneb meriinopusa ja siis Huppa kevad-sügis kombeka (pigem õhem). Kaelas soe buff, peas tavaline müts ja käes Lassie osaliselt kummist kindad, mingi vooder on ka sees. Jalas Lemigo voodriga kummikud. Vähemalt kuu aega on täpselt samade riietega käinud ja pole olnud ei külm ega palav, ju need kihid siis reguleerivad temperatuuri, kuidas vaja. Talveriietele hakkan mõtlema, kui on miinuskraadid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu omade (4&6) termoregulatsioon on üsna kehvake, kuigi on vägagi liikuvad, seega (õhemad) talvekombekad toariiete peal käigus juba. Kihitada ei meeldi. Jalas on soojemad kummikud või k/s saapad. Käes on ilmastikukindlad sõrmikud. Mütsid on ka n-ö õhemad talvekad.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Millised riided ja jalanõud praeguste ilmadega?