Esileht Koolilaps Millised riided on 8-12aastaste tüdrukute seas popid?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Millised riided on 8-12aastaste tüdrukute seas popid?

Postitas:

Mu üheksa-aastane tütar tahab saada jõuludeks poppe riideid (tema sõnad). Seni on kandnud neid, mida mina valin, ja need on enamasti olnud korralikud ja neiulikud, nüüd aga tundub, et tal hakkab tekkima teistsugune maitse. “Nunnut” kleiti enam nõus selga panema ei ole.

Mis on aga selles vanuses laste seas popp? Kuna koos ei taha valima minna, jõulukink olgu siiski üllastus, tahaks midagi, millega on raske alt minna.

Kui oskate, võite lausa linke panna asjadest, mis eelteismelistele meeldib.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lappaks lapsega koos veebipoode. Ka näitab, mis meeldib ja saad aimu. Ei pea ju koos konkreetseid asju välja valima.

Minu 11-aastasel näiteks pole kunagi liiga palju pusasid. Õhemad, paksemad, hoodied ja tavalised.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 12 aastane neiu on nõus kandma ainult kukeka säärega hargnevaid teksaseid ja musti dressipluuse või halle kolmveerandvarrukaga  kampsuneid. Sain siis kokkuleppele, et ostsime ühe naiseliku kortsriidest pükskostüümi pidulikemaks kordadeks. Muuga tema nõus ei ole ja ütleb, et kandku ma ise, kui mulle see oluline on. Minu 8 aastane tütar keeldub igasugustest kleitidest ja seelikutest, tõstis need kõik otsustavalt kapist välja, ainult koolivormi jättis pidulikeks aktusteks. Kannab ainult retuuse või teksaseid ja peal karvaseid pehmeid fliise. Villastest riietes, näiteks kampsunitest keeldub kategooriliselt, sest need sügelevad.  10 aastane tüdruk armastab lühikesi peaaegu nabakaid dressipluuse (sest teised fliisid ja dressipluusid pidid istudes kogu aeg kõhu juurde ebamugava voldistiku moodustama) ja terveid pika säärega teksaseid. Mingite retuusid või soojad sukapüksid ja seelik kombinatsiooniga pole nad mingil juhul nõus käima, ükskõik mida ma ka ei räägiks. Minu jutt, et retuusid pole riietus neile ka ei mõju, sest sõbrannad ju käivad nii.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.11 13:25; 26.11 08:54; 26.11 09:33; 26.11 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pusad, kleidi, hoodied, t-särgid – kõik peavad olema suured ja lohvakad. Pükstest kannab vaid retuuse.
9a tüdruk.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebipoodide lappamine on hea soovitus. Ma juba väga mitu aastat oma teismelisele ei osta oma aruga midagi selga või jalga. Perekooli soovituste peale miskit välja valides võib ikka korralikult mööda panna.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 12 aastane neiu on nõus kandma ainult kukeka säärega hargnevaid teksaseid ja musti dressipluuse või halle kolmveerandvarrukaga kampsuneid. Sain siis kokkuleppele, et ostsime ühe naiseliku kortsriidest pükskostüümi pidulikemaks kordadeks.

Jeerum, kortsriidest pükskostüüm… see kõlab juba nii hullult, et seda ei paneks ka mina selga, kuigi olen 40 😀 Saan täitsa aru, et laps keeldub seda selga panemast.

Meil  9 ja 10 a tüdrukud, koolis stretšteksad + T-särk või pusa (mida lohvakam, seda parem).  Mõlemale meeldivad ka pehmemast materjalist lohvakad kampsunid. Kirjad-pildid asjadel väga peale ei lähe.

Eespool juba anti hea mõte, lapake koos netipoodisid, uuri ta maitse välja, küsi, mis teised koolis kannavad (see on selles vanuses neile oluline). Ja siis neist asjadest, mis talle tundusid meeldivat, tellidki jõuluks midagi.

Enda lastele loobusin juba mitu aastat tagasi pimesi rõivaid ostmast. Kui olen poes ja jääb midagi silma, siis kasvõi pildistan ja küsin arvamust, või jääb sel korral üldse ostmata. Kui tundub, et mingi ports asju kulunud või väikseks jäänud, siis käime koos poodides.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 19:01; 25.11 21:44; 26.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlik oleks ehk kuuse alla mõni noortepoe nt New Yorker, H&M, Terranova kinkekaart poetada ja ta saab ise omale valida.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 8-9 aastaste seas on väga popid Billie Eilish kirjade-piltidega riided.

Mida suuremad ja lohvakamad, seda parem. Kohe 9 saav tüdruk ei kanna üldse kleite ega seelikuid, vaid püksid, suured t-särgid ja oversize pusad. Eelistatult musta värvi. Koolis pidulikul puhul ka enam seelikut ei pane. Ju on selline periood.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 8-9 aastaste seas on väga popid Billie Eilish kirjade-piltidega riided.

Mida suuremad ja lohvakamad, seda parem. Kohe 9 saav tüdruk ei kanna üldse kleite ega seelikuid, vaid püksid, suured t-särgid ja oversize pusad. Eelistatult musta värvi. Koolis pidulikul puhul ka enam seelikut ei pane. Ju on selline periood.

Billlie E. on popp jah. Meil just 9-aastane üks päev rääkis, et ta ei taha endale ühtegi Billie E. särki ega pusa, sest kõik kannavad neid.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 19:01; 25.11 21:44; 26.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlik oleks ehk kuuse alla mõni noortepoe nt New Yorker, H&M, Terranova kinkekaart poetada ja ta saab ise

 

See on hea soovitus. Mina laseks ka selles vanuses lapse üksi poodi valima.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-aastase lemmikud on suured pikad pusad ning dresskleidid. Üldiselt kannab neid tavaliste mustade või tumesiniste retuusidega. Vahel kannab ka tavalisi teksapükse ning mingit pusalaadset asja seal peal.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, kortsriidest pükskostüüm… see kõlab juba nii hullult, et seda ei paneks ka mina selga, kuigi olen 40 ???? Saan täitsa aru, et laps keeldub seda selga panemast.

Oo ei, ma ei tea, kuidas seda nimetatakse, kleidi moodi aga alumine osa püksid, musta värvi üleni. Laps valis ise välja ja sellega on nõus käima, muidu läheks ta teatrisse ka katkiste teksade ja dressipluusiga. 40 aastase keha nii pretensioonikat riietust välja ei kannakski.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.11 13:25; 26.11 08:54; 26.11 09:33; 26.11 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, kortsriidest pükskostüüm… see kõlab juba nii hullult, et seda ei paneks ka mina selga, kuigi olen 40 ???? Saan täitsa aru, et laps keeldub seda selga panemast.

Oo ei, ma ei tea, kuidas seda nimetatakse, kleidi moodi aga alumine osa püksid, musta värvi üleni. Laps valis ise välja ja sellega on nõus käima, muidu läheks ta teatrisse ka katkiste teksade ja dressipluusiga. 40 aastase keha nii pretensioonikat riietust välja ei kannakski.

Kuna meil on samamoodi just pidulike riietega probleem, siis ma olen teinekord lihtsalt klassipiltidel või kui nad on teatris või kuskil käinud, vaadanud, et mis teistel siis “piduliku” mõiste alla läheb. Enamasti kas mustad püksid ja mingi triiksärk või pidulikum pluus või kampsun. Või siis ühevärviline kleit. On ka lapsi, kes ongi teksades läinud. Meil on vanem laps pidulikel puhkudel nõus selga panema ühte lihtsalõikelist tumesinist kleiti, mis õnneks mitmes aasta ikka veel läheb selga, või siis mustad püksid + valge pluus (püksid on tavalisest stretšriidest mustad ühevärvilised, aga veab teatriskäiguks teatava pidulikkuse välja küll). Kuna ma ise ka eriline sättija ei ole ja eelistan lihtsaid riideid, mis igas olukorras mugavad on, siis minu poolest sobib.

Aga tegelikult on meil viimastel aastatel laste riietega väga lihtsaks läinud. Kui väiksemad olid, siis kippusin üle ostma, näiteks soodukate ajal, samas oli juba lasteaias näha, et lastel olid kindlad eelistused ja ka teatud perioodil, näiteks kandis üks lastest mingi aeg ainult täpilisi riideid, teisel oli lillahullus, ainult lillat värvi asjad sobisid. Nüüd koolilastena on neil riideid vähem ja ostamegi siis, kui otseselt midagi vaja on, või kui ise ütlevad, et nüüd tahaks sellist või sellist pusa või sedavärvi pükse. Lastega poodi ja saab kiiresti valitud ja ostetud. Aega kulub vähem, raha ka vähem 😀

Igapäevariietega lasen neil vabalt oma stiili otsida ja katsetada. Enda pubekaeas sai ikka igasugu asju selga aetud, aastate jooksul pungist bläkkarini jõutud ja sealt edasi juba rahulikumalt riietumist võetud, aga saan täitsa aru, kui laps jõuab selle arusaamani, et tahab riietumisstiiliga ka midagi enda olemusest ja arusaamadest väljendada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 19:01; 25.11 21:44; 26.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, kortsriidest pükskostüüm… see kõlab juba nii hullult, et seda ei paneks ka mina selga, kuigi olen 40 ???? Saan täitsa aru, et laps keeldub seda selga panemast.

Oo ei, ma ei tea, kuidas seda nimetatakse, kleidi moodi aga alumine osa püksid, musta värvi üleni. Laps valis ise välja ja sellega on nõus käima, muidu läheks ta teatrisse ka katkiste teksade ja dressipluusiga.

Midagi sellist? https://www2.hm.com/en_gb/productpage.0904290001.html

Ei ole nii hull nagu 40aastane kommenteerib

Jah, põhimõtteliselt küll, aga ilma satsideta, minu teismeline poleks iial nõus midagi satsidega selga panema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.11 13:25; 26.11 08:54; 26.11 09:33; 26.11 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah B Ellishi kirjadega asjad lähevad minu 12 aastasele ka peale.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.11 13:25; 26.11 08:54; 26.11 09:33; 26.11 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 8-aastasele meeldivad peamiselt Zaras müügil olevad riided, H&M jms pigem vähem. Teksad, millega koolis käib (koolivormi osana) peavad olema kas kohutavalt laiad või just ülikitsad nagu retuusid või sellised 80ndate stiilis, et kõrge vöökohaga ja alt kitsenevad. Kuna otse pärast kooli on trennid/ringid, siis peamiselt ongi koolivormiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 9aastane kannab hm stretsteksaseid ja angel face pv pluusid. dr martensi saapad. angelfacesid meil 5 eri värvi, iga päev uus pluus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kohe 11-aastaseks saav tütar jälle ei kanna üldse pükse. Käib koolis põhiliselt kleitidega. Talle meeldivad sellised tagasihoidlikud, tütarlapselikud. Juurde siis tumesinised või mustad retuusid, vahel ka sukkpüksid, vahetusjalanõudeks on baleriinad. Kleidi peal pikk gardigan või ilma varrukateta pikem tuunika. Üleriietena eelistab mantleid. Lohvakat midagi selga ei pane, suured kapuutsiha pusad on täiesti out, riided onpigem üliparajaid. Talle on koolis öeldud ka, et vanamoodne ja vanamutti riietus jms. Imestan ise ka, et tütar on oma stiilile truuks jäänud, ega pane kommenteerijaid tähele. Mu meelest väga kena on nii.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Must-valge, oversize, pusad, katkine teksa, retuusid, ruudulised pluusid, topid.

Vans, Nike , HM.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, kortsriidest pükskostüüm… see kõlab juba nii hullult, et seda ei paneks ka mina selga, kuigi olen 40 ???? Saan täitsa aru, et laps keeldub seda selga panemast.

Meil  9 ja 10 a tüdrukud, koolis stretšteksad + T-särk või pusa (mida lohvakam, seda parem).  Mõlemale meeldivad ka pehmemast materjalist lohvakad kampsunid. Kirjad-pildid asjadel väga peale ei lähe.

Täpselt 🙂
Mu 12-aastase tütre stiil umbes sama: stretšteksad ja lohvakas kampsun, millel üks nurk püksi topitud. Mingeid pilte ega kirjasid peal ei tohi olla ja teksad ei tohi auklikud või narmastega olla.
Minu nõue tema riietuse osas oli ainult see (muus osas on ta maitse koolikõlbulik), et kui ta käed üles tõstab, siis ei tohi kampsuni alt paljast kõhtu paista.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 12 a tüdruk. Käime koos šoppamas. Hiljuti valis H&M musta ilma kirjadeta kapuutsiga lohvaka pusa, kindlasti pidi olema ilma kirjadeta ja kapuutsil paelad, kõige rohkem meeldis-sobis meeste osakonnast ostetud S suurus. Veel valis naiste osakonnast punase Coca-Cola kirjaga T-särgi, meeldivad Nasa kirjadega asjad. Nike on väga moes, koolis paljudel Vans aga minu oma seda märki ei taha. Ruudulised särgid ka moes. Nike ostmisel tasub kindlasti otsida nt sobiv toode, vaadata mudeli nime ja siis googeldada, kus odavam hind. On küll kallid aga ka kvaliteetsed. Kampsunite ostmisel vaataks ka kvaliteeti, et see ka peale pesu oleks nn. vormis. Soovitan ka lapsega koos netipoodidest uurida, siis saad aimu, mis stiili eelistaks. Meil kannab lisaks mustale värvilisi asju, roosad-lillad-helesinised sobivad.

Sünnipäevaks ostsin sellise pusa, mida päris tihti kannab. https://rademar.ee/toode/nike-nsw-cropped-pullover-hoodie

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, kortsriidest pükskostüüm… see kõlab juba nii hullult, et seda ei paneks ka mina selga, kuigi olen 40 ???? Saan täitsa aru, et laps keeldub seda selga panemast.

Oo ei, ma ei tea, kuidas seda nimetatakse, kleidi moodi aga alumine osa püksid, musta värvi üleni. Laps valis ise välja ja sellega on nõus käima, muidu läheks ta teatrisse ka katkiste teksade ja dressipluusiga. 40 aastase keha nii pretensioonikat riietust välja ei kannakski.

See on pükstükk eestikeeli, jumpsuit 🙂 Ma küll ei kujuta ette, kuidas siuksega wc-s käiakse…ju olen ka liiga vana, et kõik peab ikka praktiline ka olema 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Millised riided on 8-12aastaste tüdrukute seas popid?