Esileht Väikelaps Millised sandaalid lasteaeda?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Millised sandaalid lasteaeda?

Postitas:

Mida oleks mõistlik jälgida lasteaiasandaalide valikul? Olen tänulik ka konkreetsete soovituste osas (üle mõistuse hinda siiski maksta ei jaksa, seega kõige kallimaid firmasid pole mõtet soovitada).

Vanem laps on lasteaias käinud sussidega ja see on meile igas mõttes super olnud — taskukohane, pehme tallaga (maksimaalselt lähedane sokiga käimisele), nahksuss hingab ilusti … Aga nüüd noorema lapse õpetaja ei luba — et olevat liiga libe. 🙁 See ei loe, et vanemal lapsel samas lasteaias pole kahe aasta jooksul mingit probleemi olnud.

Muidugi tahaks, et tald oleks võimalikult pehme (sandaalide puhul suht võimatu 🙁 ). Tald ei tohi põrandat määrida, õpetajad soovitasid eest ja tagant lahtisi. Aga kas on veel midagi, mida peaks jälgima? Mis lõikega sandaali kaheaastane kõige lihtsamini ise jalga saab?

Tegelikult tõesti ka konkreetsete mudelite soovitused oleksid väga asja eest. 🙂

Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 17:50; 11.08 18:24; 11.08 20:55; 12.08 10:18; 12.08 11:42; 13.08 00:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kindlasti tuleb siia kohe täisnahast soovitusi jmt, eks need on kindlasti head. Ma ise pean normaalseks 15 euroseid, neid leiab igast Shust. Sandaal on parem kui suss, toetab arenevat jalga. Ma võtan küll eest kinnised alati, kaitseb varbaid, kui komistab või kukub. Krõpsudega saavad nad kõik hakkama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh! 🙂 Ma olen ise arst ja võin öelda, et kohe kindlasti ei ole praegusaja meditsiiniteadmiste järgi sandaal hea jalanõu, millega laps peaks veetma 8+ tundi päevas. 🙁 Ei ole väga veenvaid tõendeid, kui palju jalanõu üldse lapse jala arengut mõjutab, aga kui üldse, siis on eelis ikkagi paljajalu käimisel või võimalikult palja jala lähedase jalavarju kandmisel. Aga kindlasti mitte kõva tallaga sandaalidel. Seda jala “toetamise” juttu rääkisid meedikud lihtsalt usupõhiselt aastaid tagasi (ja mõni räägib ehk vanast harjumusest siiani), aga mingit teaduspõhist toetust niisugusele arvamusele ei ole.

Kuid see selleks. Reaalselt olen ma ikkagi sunnitud oma lapsele sandaale otsima, ükskõik kui mõruks see meele teeb.

Kas need kunstnahast tallaga sandaalid lapsel jalga higistama ei aja? Mul endal on selle koha pealt küll suur vahe, kas kannan naturaalsest või kunstnahast jalanõusid.

Õuejalanõude puhul meeldib ka mulle endale kinnine nina rohkem, aga toas vast pole nii suurt vahet? Et kui õpetaja soovitab eelistada lahtist nina, siis pole mul mõtet ka kiuste kinnise ninaga sandaali osta. Niikuinii minu mulje järgi on neid lahtise ninaga sandaale rohkem saada ja valida.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 17:50; 11.08 18:24; 11.08 20:55; 12.08 10:18; 12.08 11:42; 13.08 00:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omad on käinud Happy Bee sandaalidega. Need on nahktallaga, hea hinnaga ka üldjuhul. Meil jälle ajasid nahksussid tüdruku jalad väga higiseks juba paari tunniga. Sandaal on ju siiski pealt lahti, õhk käib läbi.
NB! Õpetaja ei saa keelata jalatsivalikut. Saab soovitada. Ja sa saad võtta vastutuse – et kui sinu laps kukub susside tõttu, siis sina lasteaeda ei süüdista. Aga muidugi kui tundub, et õpetaja on kiuslik, siis omad närvid maksavad ka midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh. 🙂

Ei, õpetaja ei tundunud kiuslik, aga suht konkreetne ja otsusekindel. Ma ei taha meie tutvust alustada mingi vägikaikaveoga asja pärast, mis pole ju ka nüüd mingi maailma eluoluline asi.

Ma uurin Superfiti ja Happy Bee valikut, aitäh! Viimane ilmselt palju-palju soodsam, esimene ilmselt veidi kvaliteetsem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 17:50; 11.08 18:24; 11.08 20:55; 12.08 10:18; 12.08 11:42; 13.08 00:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis suurust vaja on? Soovitan otsida Buduaari turult kaubamärke Ecco, Richter, Primigi, Superfit – saad uued ca 35 euroga kätte ja pärast müüd 10ga edasi. Mina näiteks Happy Beed ei julge soovitada, sest mu lapsel olid need lasteaias ja krõpsud läksid enne läbi, kui sandaalid väikeseks jõudsid jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina laps on 5.5 a ja läheb kindlasti eest poolkinniste kingadega lasteaeda, juba 4 aasta. Eelmisel aastal oli meie rühmas veel 1 poisil ka kinni (tüdrukuid praegu ei mäleta). Jah, poodides on nende valik üliväike, alati otsineid neid kinnisemaid, sest siis on kindel, et kui keegi varba peale astub või ära lööb, siis on veidigi kaitset.
Happy bee firmal on ka kunstnahast kingi, aga saab küsida üle – neil on ka nahast kingi. Ma olen ka Shust saanud parimad kingad.
Ma ei saa õpetaja lahtised eest-tagant soovitusest üldse aru?! miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid kiigata ka Facebookis Barefoot jalatsite gruppi. On mitmeid väga õhukese tallaga sandaale, mis pole päris suss ja seega peaks ka kasvatajale sobima (nt Tikki, Baby Bare).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Sussidega võib tulla libisemisi pesuruumis ja treppidel ja lisaks ei saa laps neid hästi ise jalga. Pealt takjaga kõvemate jalanõude jalga panemise õpib laps kiiremini selgeks ja samas kõvema vormiga jalanõu jalga aitamine on kergem. Hele tald seepärast, et tumedaga võib hakata jutte põrandalt leidma ja siis palutakse välja vahetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Sussidega võib tulla libisemisi pesuruumis ja treppidel ja lisaks ei saa laps neid hästi ise jalga. Pealt takjaga kõvemate jalanõude jalga panemise õpib laps kiiremini selgeks ja samas kõvema vormiga jalanõu jalga aitamine on kergem. Hele tald seepärast, et tumedaga võib hakata jutte põrandalt leidma ja siis palutakse välja vahetada.

Mõttetu vaidlus. Mu vanem laps on kaks aastat sussidega lasteaias käinud. Ei ole ta kuskil libisenud ja mõlemad lapsed oskavad suurepäraselt susse jalga panna (palju lihtsam kui sandaalidega, mille krõpsud tikuvad kokku langema, enne kui laps need jalga on saanud). Ja nahksussid ongi üldjuhul heleda tallaga.

Aga ma ei küsinud ju üldse seda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 17:50; 11.08 18:24; 11.08 20:55; 12.08 10:18; 12.08 11:42; 13.08 00:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hele tald seepärast, et tumedaga võib hakata jutte põrandalt leidma ja siis palutakse välja vahetada.

Et see heleda talla nõudmine ka juba ükskord ära ei lõpe. Saage palun ära, tume tald ei tähenda automaatselt musti jutte. Kvaliteetsete firmade jalatsid ei jäta mingeid jutte ja tavaliselt on neil koguni peal märge “non-marking sole”. Nii et kulla lapsevanemad, ärge ajage end hulluks poest heleda tallaga sandaalise otsimisega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu vaidlus. Mu vanem laps on kaks aastat sussidega lasteaias käinud. Ei ole ta kuskil libisenud ja mõlemad lapsed oskavad suurepäraselt susse jalga panna

Arvan, et ju on õpetajal olnud mingi kogemus, kus laps on libisenud sussidega ja kukkunud. Minu meelest on teiste laste eest vastutamine meeletu kohustus ning arusaadav, et õpetaja püüab võimalikke ohte elimineerida nii palju, kui oskab.
Lisasin selle lihtsalt, et võib olla mõni ei mõista õpetaja nõudmisi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu vaidlus. Mu vanem laps on kaks aastat sussidega lasteaias käinud. Ei ole ta kuskil libisenud ja mõlemad lapsed oskavad suurepäraselt susse jalga panna

Arvan, et ju on õpetajal olnud mingi kogemus, kus laps on libisenud sussidega ja kukkunud. Minu meelest on teiste laste eest vastutamine meeletu kohustus ning arusaadav, et õpetaja püüab võimalikke ohte elimineerida nii palju, kui oskab.

Lisasin selle lihtsalt, et võib olla mõni ei mõista õpetaja nõudmisi.

Suure tõenäosusega pole tal üldse mingit praktilist kogemust sussidega lapsest lasteaias, vaid lihtsalt teoreetiline hirm. Mu suurema tüdruku (samuti väga kogenud) õpetaja oli ka esimese hooga veidi kõhklev, et äkki on libe või äkki saavad sussid pesuruumis märjaks. Aga tema ütles: proovime. Ning mina olin rõõmuga nõus, et kui tekib mingeid probleeme, siis hangin teistsugused jalanõud. Ning tundsin esimestel nädalatel korduvalt huvi, kas on sussidega mingeid muresid olnud. Ei olnud ja hiljem samuti ei ole olnud.

Ma arvan, et kardetavasti kõigil õpetajatel on ohtralt kogemusi just sandaalidega kukkunud lastest (sussidega rühmas ju enamasti ei olda).

Eks kogu mu kogemus eelmise lapsega (õpetaja paindlik suhtumine, tegelike probleemide puudumine) muudab niisuguse jäiga hoiaku, nagu nüüd kohtasin, veidi häirivaks. Mina ei saa ju ka oma eelnevat kogemust, et tegelikult ON VÕIMALIK teistoodi, enda mälust ära kustutada.

Kuid veel kord, see ei ole ju põhiline. Varasemast kogemusest kirjutasin ma peamiselt selgituseks, miks mul kahe lapse emana pole oskust siseruumisandaale valida. Ja tegelik küsimus oli hoopis, MILLISED need sandaalid siis lõpuks peaksid olema, et lapsel oleks enam-vähem lihtne ja hind kõri kinni ei nööriks. Peale kõige muu on sanaalid ju lapsevanema jaoks ka väga kulukas lahendus võrreldes sussidega, eriti kui arvestada, et tõenäoliselt kasvab lapse jalg nii kiiresti, et juba poole aasta pealt on jälle järgmist paari tarvis.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 17:50; 11.08 18:24; 11.08 20:55; 12.08 10:18; 12.08 11:42; 13.08 00:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2.aastane läheb homme sellistega lasteaeda, https://www.sammuke.ee/et/home/1125-sandaalid.html

Primigi on hea firma, seest ja väljas kingad nahast, olen selle firma jalanõusid lastele mitmeid kordi ostnud ja alati rahule jäänud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks SHU-le võid vaadata ka CCC poodi, minu arust on seal täiesti mõnusaid ja normaalseid sandaale saada ja ei maksa ka hingehinda, nii kinnisemaid kui lahtisemaid. https://ccc.eu/ee/kids Ise käisin eile oma number 39 jalaga koolipoisile sandaale otsimas ja sain talle meesteosakonnast jalatsid, mille kohta ta ise kommenteeris, et “elu mõnusaimad sandaalid”, kuigi ka siiani on ta valdavalt käinud kvaliteetsete ja mugavate sandaalidega koolis 🙂 Igaljuhul esmapilgul mulle tundub küll sealne Lasocki firma toodang “pandav”, eks isiklik kasutuskogemus selgub varsti paari kuu jooksul, et kuidas need ka vastu peavad. Aga igaljuhul väikelaste sandaalide hind on seal hetkel kuskil suurusjärgus 15-20 eurot ja minu arust see on igati normaalne, isegi kui peaks poole aasta pärast uut paari vaja minema.

Teine laps (tüdruk) käis mul lasteaias enamasti Primigi, Richteri või Ricosta sandaalidega, mis olid ka nahast ja pidasid kenasti vastu (nahkne osa), küll aga läks nendega enamasti nii, et kuna pool päeva veedavad lapsed kuskil põrandal põlvili, nii et kinganinad on allapoole vastu maad, siis talla ninaots läks lõpuks narmendama ja ei näinud enam nii ilus välja, et keegi oleks tahtnud neid sandaale teiselt ringilt endale saada, kuigi muus osas olid nad veel täitsa ontlikud. Aga lapse jaoks olid nad muidu väga mõnusad ja tema jaoks oli funktsioon täidetud, nii et võin soovitada. Allahindluste ajalt saab ka neid näiteks (Saksa) amazonist päris hea hinnaga (ka umbkaudu 15-20 euro kanti, oleneb muidugi ka suurusest).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin pojale küll põhiliselt suveperioodil õuesjooksmiseks ühed Nike plätud, millel on nina lahtine, samas pealt käib krõpsuga kinni ja kanna tagant samuti. Neid on väga lihtne jalga panna ja ka minu 1a9k laps saab sellega suurepäraselt iseseisvalt hakkama. Jah, tald on kummist, aga samas lahtine jalats ju. Üle jala käivatel osadel on sees ikka mingi riidelaadne. Tald on tõesti ülipehme ja paindub täpselt lapse jala järgi. Ja see ongi põhiline arengu ja käimise seisukohast. Ise ma oleks üldse õnnelik, kui nad vôiks seal sokkis olla…aga noh, see selleks. Esimesel päeval naiivselt arvasingi, et lasen ta sinna sokkis lahti, aga siis öeldi, et jalanõud peavad olema. Koju tagasi esimesel päeval õnneks ei saadetud 😀

Ostsime Sportlandi poest need papud. Maksid 16 eurot. Ja nagu ütlesin, siis algselt olid õueskäimiseks mõeldud, sest ma ei teadnud, et lasteaeda üldse midagi vaja on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan lasteaias. Meil on lapsed rühmas kas sussidega või sandalettidega, täiesti vanema valik.
Ei luba lahtise kannaga st ilma kannaosata või rihmata susse ja neid hiigelsuuri karvaseid loomasusse.

Viimased on tõesti ohtlikud just treppidel liikudes-meil on rühmad II korrusel, spordisaal, muusikasaal ja söögisaal aga I korrusel.
Ka ei luba sokkides, sest pesuruumi, wc ja enamasti ka riietusruumi põrandad pole alati kuivad ega puhtad. Ikka tilgub kraani juurde vett maha, keegi ajab vahuseepi põrandale, ka pissitilgad wc-põrandal ning liiva, pori ja lumesulamislompe riietusruumis tuleb ette. Keegi ei taha, et lapse sokid saaks märjaks(veel hullem, pissiseks) või liivaseks/poriseks ja ta peaks sellistega kogu päeva olema, vaibal mängima jne. Hügieeni seisukohalt vale.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 19:17; 14.08 12:02; 15.08 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun, et õpetaja eelistab jalatseid, mis kindlalt jala peal püsivad. Sussid on lastel kord jalas ja kord mitte. See võib olla päris tüütu, tuletada 20-le lapsele meelde “pane sussid jalga” või otsida neid kadunud susse mööda tube.

Mulle ka meeldiks rohkem, kui lapsed oleksid siseruumides paljajalu või sokkidega (usun, et ka jalalaba arengu seisukohast on see kasulikum), aga kui valida sussi ja anatoomilise kujuga sandaali vahel, siis kindlasti eelistan viimast. Ei saa aru, mille poolest see jalas lohisev suss lapsele parem on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh! ???? Ma olen ise arst ja võin öelda, et kohe kindlasti ei ole praegusaja meditsiiniteadmiste järgi sandaal hea jalanõu, millega laps peaks veetma 8+ tundi päevas. ???? Ei ole väga veenvaid tõendeid, kui palju jalanõu üldse lapse jala arengut mõjutab, aga kui üldse, siis on eelis ikkagi paljajalu käimisel või võimalikult palja jala lähedase jalavarju kandmisel. Aga kindlasti mitte kõva tallaga sandaalidel. Seda jala “toetamise” juttu rääkisid meedikud lihtsalt usupõhiselt aastaid tagasi (ja mõni räägib ehk vanast harjumusest siiani), aga mingit teaduspõhist toetust niisugusele arvamusele ei ole.

Kuid see selleks. Reaalselt olen ma ikkagi sunnitud oma lapsele sandaale otsima, ükskõik kui mõruks see meele teeb.

Kas need kunstnahast tallaga sandaalid lapsel jalga higistama ei aja? Mul endal on selle koha pealt küll suur vahe, kas kannan naturaalsest või kunstnahast jalanõusid.

Õuejalanõude puhul meeldib ka mulle endale kinnine nina rohkem, aga toas vast pole nii suurt vahet? Et kui õpetaja soovitab eelistada lahtist nina, siis pole mul mõtet ka kiuste kinnise ninaga sandaali osta. Niikuinii minu mulje järgi on neid lahtise ninaga sandaale rohkem saada ja valida.

Ma olen sinuga täiesti nõus, et sandaal pole tõesti hea jalanõu, mida nii pikalt ja sagedalt kanda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 23:42; 15.08 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun, et õpetaja eelistab jalatseid, mis kindlalt jala peal püsivad. Sussid on lastel kord jalas ja kord mitte. See võib olla päris tüütu, tuletada 20-le lapsele meelde “pane sussid jalga” või otsida neid kadunud susse mööda tube.

Mulle ka meeldiks rohkem, kui lapsed oleksid siseruumides paljajalu või sokkidega (usun, et ka jalalaba arengu seisukohast on see kasulikum), aga kui valida sussi ja anatoomilise kujuga sandaali vahel, siis kindlasti eelistan viimast. Ei saa aru, mille poolest see jalas lohisev suss lapsele parem on.

Ma pidasin silmas ikka nahast võimlemissusse, need ei kao jalast ega lohise kuhugi. 🙂

Aga praegu lahenes teema nii, et hakkasin vaatama, mis jalanõud suuremast tüdrukust üldse uueks aastaks väiksemale jäänud on, ning avastasin enda üllatuseks täpselt sobivas suuruses Happy Bee nahksisetallaga sandaalid — peaaegu kandmata (tallapõhja järgi näeb, et on vast korra või paar õues jalas olnud, muud kulumise märgid puuduvad ja tallaalused küürisin nüüd seebi ja harjaga puhtaks). Küllap sai need kunagi kevadel suviseks õuejalanõuks ostetud, aga lapse jalg kasvas nii ruttu, et jalga pole neid eriti saanud. Nina ja kand lahtised, nagu õpetaja soovitas, tald ei määri põrandat, laps sai minu abita jalga — mis seal siis ikka. Tald on küll vastikult jäik ja ega tea, kui kaua vastu peavad, aga hakatuseks ajab asja ära. Kui ma nüüd mõne kuu jälle tööl saan käia ja rahaga lahedamaks läheb, eks siis jõuab kallimate “barefoot” vmt jalatsite poole vaadata.

Igatahes ma väga-väga tänan kõiki asjalike nõuannete eest! Tõenäoliselt kuluvad need mul tulevikuski ära. 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 17:50; 11.08 18:24; 11.08 20:55; 12.08 10:18; 12.08 11:42; 13.08 00:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks arusaamad muutuvad kogu aeg. Kui mina läksin nõuk.ajal kooli, siis pidid kõigil olema pehmed sussid. Enne minu lapse sündi leiti, et laste jalanõud peavad olema kõva kõrgema kannatagusega, et toetaks jalga. Kui ma oma lapsega esimest korda sellel nn kohustuslikul ortopeedi vastuvõtul käisin, siis ta rääkis, et see arusaam on vananenud, et kui lapsel jalg on õigesti arenenud, siis olevat raske seda jalanõudega ära rikkuda ja ütles, et ei pea midagi kanna tagant nii kõvad need jalatsid olema… Mine võta siis kinni.

Aga kui ma oma lapse sõime viisin, siis kevadel esimesel tutvustaval koosolekul öeldi, et oh, siseruumides võivad lapsed sokkides ka käia, ja mina siis sügisel viisingi lapse sõime esimest korda, nn piduritega sokid jalas. Ja siis õpetaja vaatas imelikult ja ütles, et ei-ei, ikka peavad olema kingad. Ja eelistatavalt just kingad, kuna pesuruumis võivad jalad märjaks minna. Nüüd aiarühmas on enamasti kõigil sandaalid, ühel tüdrukul nägin kevadel ka susse, ja ei tea, et keegi oleks sellest probleemi teinud.

Aga minu kogemus ütleb nii: lasteaias oleks siseruumidesse head just võimalikult lahtised sandaalid, sest kui on kand kinni, nina kinni, siis hakkavad lapse jalad nendes higistama nii või teisiti, eriti kütteperioodil. Ise ostsin lapsele just sellised, millel on nina lahti ja kand ka lahti, ainult rihm käib kannakõõluse tagant läbi. Ja tald peab muidugi painduv olema. Ega selliseid soodsa hinnaga eriti leida polegi. Kõige hullem, kui juhtuvad krõpsud vanaks minema (lapsed mängivad põlvili, kingi jalast võttes need vedelevad põrandal, ikka jääb krõpsude külge juuksekarvu ja riideebemeid jms ning lõpuks need lihtsalt ei hoia enam kinni, see on suurim jama). Ja meie kaupmehed näivad arvavat, et ega talvisel ajal keegi lahtisi sandaale ju ei vaja…

Leidsin Ülemiste keskusest sellesama CCC poe, mille lingi keegi siia pani. See oli päris tore leid. Muidugi võib osta Kotofey sandaale – kõik nahast, palju mudeleid – aga need on ka kole kallid, pealegi ei leidnud ma nende hulgast piisavalt lahtisi enda lapse jaoks. Lisaks ei sobinud nende mudelid mu lapsele väga hästi jala järgi.

Kunstnahk ajab tõesti enamikel inimestel jalad higistama. Muidu ei pruugi aru saadagi, aga kui nt lähed lapsele lasteaeda järgi ja ta võtab jalanõud ära, et saapad jalga panna, siis katsuge lapse jalgu – enamasti on sukkpüksid/sokid/põlvikud talla alt ja varvaste ümbert niisked. Superfit ja Ecco ja Geox jne on muidugi head, aga kallid ka. Mina neid küll väga lihtsalt pole mingi tuntava alega kuskilt leidnud.

Üks väike detail, mis on mulle kogemusega oluliseks saanud: kui sandaalidel või kingadel on need naharibad, mis alati jalanõu jalga panemisel ja äravõtmisel lahti tõmmatakse jala esiküljel (mille küljes on takjariba), kinnitatud kinga enda külge väikse metallist ovaali või rõngaga, siis need kipuvad selle ühenduskoha pealt ära kuluma, sest laps hakkab kinga venides seda aina kõvemini ja kõvemini kinni tirima ja lõpuks läheb see katki. Nt siin on pildil sellised: https://ccc.eu/ee/kids/catalog/cat-5842/408709

Palju paremad on niisugused, millel need lahtikäivad krõpsuga naharibad pole üldse eraldi sandaali külge kinnitatud, vaid on kohe ühes tükis, nagu nt nedel kingadel: https://ccc.eu/ee/kids/catalog/cat-5842/409104

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned tähelepanekud, mida võiks teada
Nahktallaga olge ettevaatlikud! Need võivad olla ohtlikud tualetis, kus lapsed käsi pestes vett maha pritsivad (mõnest tilgast piisab) ja ka ruumides, kus pole nakkuva PVC-kattega põrand. Käia saab ikka, kuid tantsimisel ja hullamisel vaadake.

Krõpsud on esialgu head, kuid lapsevanem peab nende hooldamisega ka tegelema. Paljudel on mõne aja pärast on takjapaelad niidijuppe ja sodi täis ega püsi kinni. Riideis lõhuvad ka. Vaadake, et kinnituse otsad ülearu pikad pole.

Lahtise kannaga sandaali puhul vaadake, et lapse jalg seal kingas ka püsib. Mõnedel käib jalg vinta-vänta paremale ja vasemale või on ühele poole viltu üle ääre. Sageli lähevad varbad üle ääre, eriti kannarihma liigsel pingutamisel ja kui väiksed, siis nagunii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poisil olid esimesed aastad nahksussid. Olid tõesti libedad.
Nüüd on tal originaal crocsid ja väga hea on tal nendega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan lasteaias.

Ka ei luba sokkides, sest pesuruumi, wc ja enamasti ka riietusruumi põrandad pole alati kuivad ega puhtad. Ikka tilgub kraani juurde vett maha, keegi ajab vahuseepi põrandale, ka pissitilgad wc-põrandal ning liiva, pori ja lumesulamislompe riietusruumis tuleb ette. Keegi ei taha, et lapse sokid saaks märjaks(veel hullem, pissiseks) või liivaseks/poriseks ja ta peaks sellistega kogu päeva olema, vaibal mängima jne. Hügieeni seisukohalt vale.

Minu meelest on ebahügieeniline pissise tallaga sandaaliga rühmaruumi minek, seal kogu põranda pissiseks taterdamine, millel siis teised põlvili või käpuli mängivad.

Meil on lapsed rühmaruumides piduritega sokkidega. Kui sokid saavad pesuruumis märjaks, siis vahetatakse need ära (jalad peseme ka ära). Sama siis, kui laps tuleb õuest märja või porise sokiga. Aga meie hoiame pesuruumi põranda kuivana, kui keegi ka lobistab, siis kuivatame kohe ära.
Õuest ruttu pissile saamiseks on meil välisukse kõrval WC, seal käiakse välisjalatsites.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://liliputi.ee/products/nahast-papud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on ebahügieeniline pissise tallaga sandaaliga rühmaruumi minek, seal kogu põranda pissiseks taterdamine, millel siis teised põlvili või käpuli mängivad.

Meil on lapsed rühmaruumides piduritega sokkidega. Kui sokid saavad pesuruumis märjaks, siis vahetatakse need ära (jalad peseme ka ära). Sama siis, kui laps tuleb õuest märja või porise sokiga. Aga meie hoiame pesuruumi põranda kuivana, kui keegi ka lobistab, siis kuivatame kohe ära.
Õuest ruttu pissile saamiseks on meil välisukse kõrval WC, seal käiakse välisjalatsites.

Majad on erinevad, rühma suurused ja reeglid ka.
Paraku meil ei ole võimalust ja pole ka harjumuseks võtnud 24 lapsel kordi päevas sokke vahetada ja jalgu pesta ja välisukse kõrval wc-d ka pole.

Ega meilgi põrand kogu aeg pissine v märg pole aga mõnikord juhtub…aastate jooksul on juhtunud. Ja siis on jalanõu jalas parem kui paljad varbad v sokk.

Treppidest käime päevas kümme korda (söögisaali, võimlema, laulutundi, õue, muinasjututuppa…ja tagasi)…samadest käivad u 100 lapsevanemat jne, ei kujuta seal sokkides liikumist ette…Ise ka ikka kingadega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 19:17; 14.08 12:02; 15.08 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on lausa nõuded olemas. Heleda tallaga, libisematud, kinnise ninaga ning kergesti jalga, jalast ära tõmmatavad. Nad seal julgustavad last ise toimetama.

Ühest ma aga ei saa aru. Kui lapsel on nõue ilmuda lasteaeda korrastatud puhta välimusega ning riided peavad olema puhtad ja ilmastikuoludega sobivad, siis kuidas on võimalik, et peale lasteaia päeva näeb laps välja nagu väike põrsas? Toiduplekid särgil, suu toidune. Teinekord võib ainult t särki vaadates välja lugeda päeva menüü. Kas siin on mõni lasteaia õpetaja, kes suudaks adekvaatselt selgitada, miks ei suudeta vahetada või anda lapsele vahetamiseks kapis olevat varu särki? Kakatriibud pükstes jne? Lapsed vahetaks ise, kui õpetaja annaks vastava korralduse. Aga nõudeid oskavad küll esitada ja ise virisevad igal võimalusel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suu saab tõesti lasta ära pesta ja särgi vahetatud, aga ühelgi õpetajal pole aega käia lastele püksi piilumas, et äkki on kellelgi kakatriip tekkinud. Soovitan alati küsida ka oma rühma õpetajalt, et miks nii on? Mingi vastuse nad ju ometi annavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.amazon.co.uk/Starchild-Mousie-Soft-Leather-Shoes/dp/B009W4DL7E

Aga näiteks sellised sussid? Vist ka libedad? Mul laps läheb septembris lasteaeda ja mõtlen ka, et mida talle sisejalanõudeks vaadata. Lasteaias on kõik põrandad kaetud sellise vakstutaolise materjaliga. Ei tea kas sellised sussid oleksid väga libedad sellise põranda peal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 23:42; 15.08 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Vakstutaoline” on ilmselt marmoleum, vahatatud.

Ei, minu kogemusel sellised sussid ei ole libedad neil põrandatel.
Minu lastel sellised:
https://www.pandafeet.ee/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 19:17; 14.08 12:02; 15.08 12:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Väikelaps Millised sandaalid lasteaeda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.