Esileht Sünnitus Millised sidemed sünnitusjärgseks perioodiks?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Millised sidemed sünnitusjärgseks perioodiks?

Postitas:
Kägu

Kindlasti on seda teemat siin juba varem ka arutatud, aga otsingusüsteem on nagu ta on ja eks uusi tooteid tuleb ju ka turule juurde. 

Ühesõnaga: milliseid sidemeid (mis firma ja mudel) ja kui palju varuda, et sünnitusjärgsed esimesed nädalad hakkama saada? Või mingid võrkpüksid, kui palju? 

Või kas keegi on ostnud ka valmiskomplekte ja milline oleks hea? nt: 

https://apteegikaubad.ee/<wbr />toode/sunnitusjargne-komplekt/

https://babiyblu.ee/<wbr />komplektid/varske-ema-<wbr />sunnitusjargne-komplekt

https://babydo.ee/<wbr />sunnitusjargsed-komplekt-<wbr />haiglasse-emade-kott.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päevade aluspüksid olid parimad peale sünnitust, ei hõõrunud. Esimese hooga kasutasin siiski tena täiskasvanute panperseid. Siis edasi tavasidemeid max imavusega. Kulus vähe neid. U 2 ndl peale sünnitust kandsin juba päevade püksikuid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See esimene sünnituskomplekt on üsna asjalik, aga midagi peaks lisaks varuma. Esimestel päevadel ma tahtsin sidet vahetada ikka iga kord vetsus käies sest esiteks veritsus oli suurem + õmbluste tõttu tahtsin et sealt oleks võimalikult puhas. Muidugi sidemeid peaks iseenesest haiglast ka saama küsida, aga mugavam ikka kui endal varuga olemas. Ja imavusest olulisem oli minu jaoks see et oleksid piisavalt suured (st kataks nii eestpoolt kui tagantpoolt ilusti ära. Sel ajal on need võrkpüksikud ka päris mugavad (eelkõige sellised mis hästi ümber ka hoiavad ja pole päris ainult võrk, nt need peaks ok olema: https://relaxmom.ee/ee/haiglapuksikud-peale-sunnitust.html#!ig_lightbox2%5Bgal%5D/0/ ).. Küll aga veritsus jäi minul vähemalt tunduvalt väiksemaks kohe koju jõudes ja enam ei tahtnud neid võrke jalga tõmmata ega ka väga suuri sidemeid alla. Aga muidugi seda ei tea, kuidas sul on.

Kui võtad selle komplekti, siis võta veel üks pakk suuremaid ja imavamaid ja üks pakk ka normaalsemaid. Koju jõudes saad vaadata vastavalt oma olukorrale, kas ja mida juurde oleks vaja. Ühelt poolt mugav kui kohe kodus suurem varu olemas, aga nende väga suurte sidemetega ei ole lihtsalt midagi peale hakata kui üle jääb, seetõttu ma ise neid väga palju ette ei ostaks. Võrkpükse oli selle komplektiga vist väga vähe kaasas, kui õigesti mäletan. Soovitan neid ka mingi 5 paari äkki juurde osta. Kui tahad varuga, võta natuke rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See esimene sünnituskomplekt on üsna asjalik, aga midagi peaks lisaks varuma. Esimestel päevadel ma tahtsin sidet vahetada ikka iga kord vetsus käies sest esiteks veritsus oli suurem + õmbluste tõttu tahtsin et sealt oleks võimalikult puhas. Muidugi sidemeid peaks iseenesest haiglast ka saama küsida, aga mugavam ikka kui endal varuga olemas. Ja imavusest olulisem oli minu jaoks see et oleksid piisavalt suured (st kataks nii eestpoolt kui tagantpoolt ilusti ära. Sel ajal on need võrkpüksikud ka päris mugavad (eelkõige sellised mis hästi ümber ka hoiavad ja pole päris ainult võrk, nt need peaks ok olema: https://relaxmom.ee/ee/haiglapuksikud-peale-sunnitust.html#!ig_lightbox2%5Bgal%5D/0/ ).. Küll aga veritsus jäi minul vähemalt tunduvalt väiksemaks kohe koju jõudes ja enam ei tahtnud neid võrke jalga tõmmata ega ka väga suuri sidemeid alla. Aga muidugi seda ei tea, kuidas sul on.

Kui võtad selle komplekti, siis võta veel üks pakk suuremaid ja imavamaid ja üks pakk ka normaalsemaid. Koju jõudes saad vaadata vastavalt oma olukorrale, kas ja mida juurde oleks vaja. Ühelt poolt mugav kui kohe kodus suurem varu olemas, aga nende väga suurte sidemetega ei ole lihtsalt midagi peale hakata kui üle jääb, seetõttu ma ise neid väga palju ette ei ostaks. Võrkpükse oli selle komplektiga vist väga vähe kaasas, kui õigesti mäletan. Soovitan neid ka mingi 5 paari äkki juurde osta. Kui tahad varuga, võta natuke rohkem.

tänud! 🙂

siin relaxmom lingil on võrkpükse eri suuruses, puusaümbermõõdule ca 90-92 vastavad mõõtude järgi nii M kui L. Kas pigem eelistada väiksemat või suuremat suurust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaa, ja veel üks küsimus: intiimpiirkonna kompressid või külmaspreid. Kuskilt mäletan, et lugesin et külmasprei oli hea asi olnud. Kas nende osas ka kellelgi soovitusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võrkpüksid venivad, kuid mina valiks pigem number suurema ehk L-suuruse. Sidemetest soovitan öö omasid või spetsiaalseid uriinipidamatuse omi, mis müüakse apteegis (imavad palju verd). Kui palju ja kaua tulev lohhiaid, seda ei oska ette ennustada. Mul oli vist 2 nädalat see hull periood.

Külmapressi/spreid ei ostaks. Kui vaja, siis haiglas antakse ka sulle külmpress. Kodus saad muud lahendust kasutada (külma vett lasta dušši all, kasutada midagi sügavkülmast jne), kui vaja. Muidugi saab alati osta peale haiglast lahkumist.

Üle pole mõtet osta asju, et äkki läheb vaja, alati saab osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võrkpüksid kindlasti pigem suuremad. Ma ostsin paki ja lõpuks ei kasutanudki, sest liiga tihedalt jäid ja ebamugav oli.

Proovisin ka Tena mähkmeid, sest sõbranna soovitas, kuid mulle olid väga ebamugavad – mingi osa jäi väga valusalt ja ebamugavalt vastu õmblust (tehti lahklihalõige). Muidu on Tenal püksid sellised, et näevad visuaalselt täitsa aluspesu moodi välja ja igati viisakad.

Minu jaoks toimisid kõige paremini öösidemed, oli pakk kaasas ja ka sünnitusmajas oli palatis mingi nii öelda proovipakk, ise ostsin neid neid. Sidemeid vahetasin sünnitusmajas iga kord kui vetsus käisin (ehk siis max 3 tunni tagant), kodus samuti üsna tihti. Kulu osas läks siis vist põhimõtteliselt pakk päevas esimesel nädalal, võimalik, et kauemgi. Ma lasin vastavalt vajadusele abikaasal juurde tuua. Vere kogus küll vähenes, aga öö sidemed olid pikemad ja kuna palju aega sai pikutatud, siis ei olnud nendega üldiselt lekkeid.

Aluspesuks olid Lindexist klassikalised puuvillased kõrge värvliga raseda aluspüksid, pigem number suuremad kui väiksemad. Absoluutselt mitte seksikad, aga piisavalt suured, et side ära mahuks ja midagi kuskilt ei häiriks. Kuna olin esimesed 2 nädalat põhimõtteliselt kogu aeg aluspesus, siis see kõrge värvel oli katvuse osas ka kuidagi mugav.

Mingeid kompresse ja külmaspreisid mul ei olnud. Haiglas anti valu osas paratsetamooli, mõned korrad võtsin seda kodus ka. Iga kord kui vetsus käisin, pesin jaheda veega ning see rahustas (bideedušš on selles osas väga mugav, aga saab asendada ka veepudeli või millegi taolisega). Teine asi, mis aitas on õhuvannid intiimpiirkonnale, mida rohkem, seda parem. Ma panin paksema rätiku ja salvrätte pepu alla ja pikutasin voodis jalad harki võimalikult sageli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaa, ja veel üks küsimus: intiimpiirkonna kompressid või külmaspreid. Kuskilt mäletan, et lugesin et külmasprei oli hea asi olnud. Kas nende osas ka kellelgi soovitusi?

Kindel, et külmaspreist oli juttu? Külmakompresse on, aga üldiselt kiidetakse hõbedaspreid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaa, ja veel üks küsimus: intiimpiirkonna kompressid või külmaspreid. Kuskilt mäletan, et lugesin et külmasprei oli hea asi olnud. Kas nende osas ka kellelgi soovitusi?

Kindel, et külmaspreist oli juttu? Külmakompresse on, aga üldiselt kiidetakse hõbedaspreid.

hehe, väga võimalik et hoopis hõbedaspreid mainiti ???? lihtsalt mäletan, et kuskil mingist spreist lugesin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemal korral kasutasin haiglas antavad suured sidemed ära, neid oli  3 tk ja olid haiglast saadud võrkpüksid jalas. Teisel päeval panin tavalise libresse sideme ja tavalised aluspüksid. Olid ka tena mingid imavamad sidemed kaasas, aga need olid ebamugavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hõbedaspreid soovitan vâga. Mul tutt nii tulitas et ilma selleta ei saanud ollagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle arst soovitas, et puuvillaseid sidemeid tuleb osta. Spets sidemed mida apteegis ja invapoodides müüakse. Igasugu kilesidemetest mida kaubanduskeskustest müüakse tuleb eemale hoida kuna need ei hinga ja see paneb kõik seal all hauduma ning see takistab paranemist ja võib isegi põletiku tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma ei eksi siis oli Cicasilver sprei. Mulle veel meeldis Clogin intiimpesuvaht , ta on antiseptilise toimega ja omab jahutavat toimet, see oli eriti mõnus tunda peale sünnitust! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ka cicasilver spreid. Mul kulus lausa kaks tükki, sest tehti lahklihalõige – väga hästi aitas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Sünnitus Millised sidemed sünnitusjärgseks perioodiks?