Esileht Koolilaps Millised sisejalnõud? 5-klass

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Millised sisejalnõud? 5-klass

Postitas:

Milliseid sisejalanõusid hakkab kandma teie 11-aastane poiss? Me ise esimest korda Eesti koolis.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.08 07:41; 22.08 09:08; 22.08 09:09; 22.08 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sandaalid

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lapsele sisejalatsiteks ostnud sellist tüüpi sandaale, millel nina on kinni, aga et ei ole üleni kinnised tossud:

https://new.babyshop.com/wader-sandals-black/p/282056

https://www.efootwear.eu/sandals-lasocki-young-ci12-2986-07-blue.html

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.08 08:48; 22.08 21:15; 23.08 09:09; 24.08 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitage tüdrukutele ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olnud sellised: https://ee.sportsdirect.com/karrimor-antibes-sandals-infants-226101#colcode=22610118
https://ee.sportsdirect.com/karrimor-ithaca-infants-sandals-226054#colcode=22605406
Ka Happy bee nahast sandaalid on head ja kuigi neil üldiselt krõpsud väsivad ära (ka neil ithaca sandaalidel lõpuks), siis sisejalanõuna peavad nad ikka vastu terve aasta.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sandaalid olid juba 4. klassis täielik no-no-no! Poiste seas olid populaarsed need VANS tennised (enamik küll päritoluga turg/FB odavmüügigrupp) https://www.weekendshoes.ee/vans-tennised-slip-on-280942.html ja tüdrukute liigat juhtisid kas baleriinad või siis eraldi botased (mingi margi omad).

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need Vans tennised tunduvad nii kõvad ja rasked, kas on mugav päev läbi nendega?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.08 07:41; 22.08 09:08; 22.08 09:09; 22.08 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sandaalid olid juba 4. klassis täielik no-no-no! Poiste seas olid populaarsed need VANS tennised (enamik küll päritoluga turg/FB odavmüügigrupp) https://www.weekendshoes.ee/vans-tennised-slip-on-280942.html ja tüdrukute liigat juhtisid kas baleriinad või siis eraldi botased (mingi margi omad).

Kas on siis oht, et last hakatakse narrima, kui sandaalid on?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.08 07:41; 22.08 09:08; 22.08 09:09; 22.08 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sandaalid olid juba 4. klassis täielik no-no-no! Poiste seas olid populaarsed need VANS tennised (enamik küll päritoluga turg/FB odavmüügigrupp) https://www.weekendshoes.ee/vans-tennised-slip-on-280942.html ja tüdrukute liigat juhtisid kas baleriinad või siis eraldi botased (mingi margi omad).

Õnneks minu poisslaps selliseid jubedusi ei kanna. Need paneksid tal jalad valutama kuna vajalikud on toestusega jalanõud. Läheb 6.klassi ka sandaalidega. Ei ole kuulda olnud et probleem oleks.Ja mingeid brände taga aetaks. Tegu Tallinna piirkonna kooliga.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tennised on vahetusjalanõud.

Need kes kõik siin mingeid linke jagavad, siis võiksid arvestada ka sellega, et 11-aastsel võib jalanumber olla 40 ja rohkem. Mingid lastesandaalid ei lähe ammugi jalga.
Enamasti meie koolis käivad kõik tennistega ja Vansid peavad väga hästi vastu.
Need, kelle arvates on umbne, võiks ise neid kanda veidi, siis saab aru, et väga mõnus on.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lapsele sisejalatsiteks ostnud sellist tüüpi sandaale, millel nina on kinni, aga et ei ole üleni kinnised tossud:

https://new.babyshop.com/wader-sandals-black/p/282056

https://www.efootwear.eu/sandals-lasocki-young-ci12-2986-07-blue.html

Päriselt paneb su puberteet sellised lasteaialapse sisejalanõud jalga?
Aga teemasse vastuseks, siis kas Vans või Javer tennised.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milliseid sisejalanõusid hakkab kandma teie 11-aastane poiss? Me ise esimest korda Eesti koolis.

Kooli läheb ikka vast ainult laps.
Aga kõige lihtsam on võtta kasutusse suvised jalatsid (v.a. plätud). Jalatsid puhtaks pesta ja kannab neid koolis seni kuni väiksed. Selles vanuses võib nagunii juhtuda, et poole aasta pealt on uusi vaja.
Või siis istutakse jälle distantsõppel ja polegi midagi vaja.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk viiendasse nendega. Traditsioonilisi tenniseid (sh vansid) ta siseruumis kanda ei saa, umbsed ja ajavad jalad higistama. Need Reimad on kangast, loodetavasti on jalasõbralikumad…

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 11:17; 22.08 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk viiendasse nendega. Traditsioonilisi tenniseid (sh vansid) ta siseruumis kanda ei saa, umbsed ja ajavad jalad higistama. Need Reimad on kangast, loodetavasti on jalasõbralikumad…

Meil 11a poiss ja sama stiili Adidastega läheb. Eelmine aasta olid tossud aga sellised kus pealiskangas oli võrgulaadne kangas. Samas Vansid on ka kangast ja isegi õhemast kui need Reimad.
Lõpetuseks pole ma kuulnud, et kellegi vahetusjalatseid oleks kommenteeritud või kritiseeritud. Täismehed kannavad ka suvel sandaale, miks siis lapsed ei või?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 11:44; 23.08 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk viiendasse nendega. Traditsioonilisi tenniseid (sh vansid) ta siseruumis kanda ei saa, umbsed ja ajavad jalad higistama. Need Reimad on kangast, loodetavasti on jalasõbralikumad…

Need tunduvad küll väga head, kas Eestis on ka see pood?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.08 07:41; 22.08 09:08; 22.08 09:09; 22.08 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need tunduvad küll väga head, kas Eestis on ka see pood?

Seda poodi eestis pole. Ise ostsin küll eestist Stockmannist, aga kuna oli suve alguses ale alune siis kahtlen kas enam neid sealt leiaks. Variant oleks Reimast otse tellida, aga hetkel vähemalt need seal täishinnaga. (-10% ja tasuta tarne saaks neile kui uudiskirjaga liituda)

Kui jalg pole üle 38, siis sellised oleksid seal soodukaga. Tunduvad ka jalasõbralikud ja samamoodi kiirelt jalgatõmmatavad. Post 4.95

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 11:17; 22.08 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar läheb 6. klassi. Tal on alati olnud Ecco sandaalid (kinga moodi, mitte sportlikud) ja on ka nüüd. Talvel kannab koolis, suvel õues edasi, sest siis ei pea enam sokid või sukkpüksid sisse mahtuma. Olen ääri-veeri uurinud, et kas sulle sobib nii, sest paljudel tõesti koolis suured paksud Fila tossud näiteks. Ütleb, et loomulikult, sest talle ei meeldi higistada tossudes 6-7 tundi koolis. Narrinud keegi pole. Meil on teisigi lahtiste jalanõude kandjaid, kes oma jalgadest hoolivad. Ja kes tahavad olla tossudes, on tossudes, aga teisi ei narri, sest meie klassis on õnneks viisakad lapsed üldiselt, kes saavad aru, et inimesed on erinevad ja igal on õigus toimetada enda äranägemise järgi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nahast kingad mõlemal lapsel. Sandaalidega käisid kuni viienda klassini, kuuendasse enam ei tahetud sandaale. Kindlasti mitte kummist ketsid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt paneb su puberteet sellised lasteaialapse sisejalanõud jalga?

Jah paneb küll. ja ma ei leia, et 11-aastane oleks nüüd juba hirmus puberteet. Selliseid “lasteaialapse” sandaale tehakse ka suurusele 40: https://www.efootwear.eu/sandals-teva-manatee-1019403y-navy.html

Vanse olen ostnud, need ei kõlba, lapsele ei meeldi. Enamasti ostan Geoxi toodangut, sellel on head hingavad jalatsid, ka siis kui on täiesti kinnised. Aga tossudega talvel terve päeva siseruumides siiski ei ole, jalg hakkab higistama.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.08 08:48; 22.08 21:15; 23.08 09:09; 24.08 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll pole poisslaps, aga on 3. klassi tüdruk, teist aastat küsib sisejalatsiks Javiere. Mulle tunduvad ebamugavad, tald imeõhuke, aga ta väidab, et talle meeldivad ja kõik kannavad neid. Kui pakkusin, et vaatame sandaale ka, siis ütles, et ta tahab pigem mingeid tenniskingi ikka. Aga klassis mõned lapsed kannavad ka sandaale. 5. klassi lapse puhul soovitan teemaalgatajal mitte lapsele midagi enda arusaama järgi peale pressida, vaid kuulata, mida laps ise tahab. Tegelikult nad jälgivad vägagi, mida teised kannavad, tihtipeale panevad tähele ka, mis suurematel jalas-seljas on. Minge koos poodi ja vaadake, mis lapsele endale mugav tundub ja mida tahab. Siin ühel lingil jagatud rohmakaid tossu moodi sandaale kindlasti ei ostaks, ei tundu midagi sellist, mida 11-aastane kanda enam tahaks, pigem kas väiksemate laste või vanemate inimeste jalatsid 😀 Nendega oleks nagu valge vares teiste seas.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 21:19; 23.08 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti meie koolis käivad kõik tennistega ja Vansid peavad väga hästi vastu. Need, kelle arvates on umbne, võiks ise neid kanda veidi, siis saab aru, et väga mõnus on.

Olen mõnesid paare Vans Slip On-e omanud, kuna vahel on õnnestunud odavalt saada. Aga neil (kõikidel Vansidel) on täiesti lame tald. Ei mingit toestust. Kiireks käiguks (prügi viima/lehte tooma) on need sobilikud, kuid pikk koolipäev nendega… kindel ei.
Praegu kannan teist mudelit (Sk8-hi), millele panin ise toestavad sisetallad. Kingad on tänu sellele palju mugavamad. Küll aga on need väga väga umbsed.

Niiet Vansi kohta ütleks, et antud firma võib küll teha tosse, mis on noortele meelepärase välimusega, kuid mugavusest jääb asi kaugele.

Ise soovitaks näiteks Ecco sandaale või siis Skechersi papusid. Erinevaid mudeleid ja värve jagub, niiet laps saab tunda, et talle on antud mingil määral valikuvabadus.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendega oleks nagu valge vares teiste seas.

Sinusuguse suhtumisega lapsevanemad annavadki oma lastele sellesama suhtumise edasi ja siis laps kannab mingeid selliseid jalatseid, mis endalegi mugavad ei tundu, aga peamine on see, et oleks võimalikult teistega sarnane.

Veider on seejuures see, et sa ise samas postituses soovitad lasta lapsel endal valida, mis talle meeldib.

Mina oma lapse käest küsin mitte seda, mis tale kõige ilusam tundub, vaid seda, millega on kõige mugavam. Mõnel pidupäeval võib ilu nimel ebamugavust taluda, seda ma ei eita 🙂

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.08 08:48; 22.08 21:15; 23.08 09:09; 24.08 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajana koolis näen, et alates 4. klassist käivad lapsed ikka pigem tenniste/botastelaadsete jalatsitega (eespool kõlanud Reima, Adidas, Skechers, Javer rohkem õhku läbilaskvad versioonid jms). Mida vanemaks õpilased saavad, seda kummalisemalt sandaalikandjaid klassikaaslaste poolt vaadatakse. Narrimine sõltub pigem klassi sisekliimast (milline on sealne suhtlusviis).

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valisin ka need Reima tenniste laadsed jalatsid, pealt “kootud” materjalist tennised. Vansid on lahedad, mul ja lastel on neid mitu paari, kuid üle 3 tunni neid kanda on minu enda jaoks liig. Sisse võivad olla kantud küll, aga taldade juurest hakkab ikka ebamugav. Aga inimesed on ka erinevate taluvuspiiride ja jalgadega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prismas on hallid riidest pealt, valge tallaga jalga tõmmatavad. Firma House. Maksavad alla 30 EUR. Ostsin need poisile 5 klass. Kes teab, kaua koolis üldse käia saab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui haige suhtumine – täiskasvanud, lapsevanemad, mõnitavad mingeid jalanõusid “lasteaiasandaalideks” – ja siis imestame, miks lapsed üksteist veidralt vaatavad või kommenteerivad või päevad läbi umbsete tossude või tennistega siseruumides juustutavad, et ainult mitte jumala eest neid põlatud lasteaiasandaale jalga panna.

See on igaühe enda asi, mida ta kannab.
See on igaühe enda asi, mida ta kannab!

Minu 11-aastane poeg soovis selliseid ülilihtsaid sandaale
13-aastane tütar arvas, et võtab oma suve nahkrihmikud kooli sisejalanõudeks. Seda, et kedagi oleks jalatsieelistuse pärast narritud, pole tõesti kuulnud, väike maakool on meil.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on igaühe enda asi, mida ta kannab.
See on igaühe enda asi, mida ta kannab!

Absoluutselt nõus. Vaadates neid kommentaare, siis tõesti pole imestada laste suhtumist, kui juba vanemate, täiskasvanud inimeste, hoiakud on nii hinnangulised. Kui nüüd päris ausalt öelda, siis tegelikult on igasugused lahtisemad jalatsid siseruumides ju märksa mõistlikumad. Olgu need kinnised jalanõud nii “hingavad” kui tahes, pika päeva peale muutuvad need ikkagi umbseks. Olete mõnikord mõnes kooli garderoobis käinud, kus teismeliste jalatsid reas seisavad? Kui ruum on juhtumisi kinnisem ja õhk väga kiiresti ei vahetu, siis on ikka päris vänged aroomid seal üleval.

Minu seitsmendik (poiss) ütles, et tal on täitsa ükskõik, millised on tema sisejalatsid. Siiani käis mingite sportlikumat laadi sandaalidega, kusjuures tema klassis käidigi veel eelmisel aastal küll väga erinevalt, nii tossude kui sandaalidega ja keegi kedagi viltu ei vaadanud. Sel aastal vist ikkagi lähevad mingid kerged riidest tenniselaadsed asjad käiku, sest on niisugused juba olemas ja ei hakka midagi uut siis ostma.

Mida vanemaks õpilased saavad, seda kummalisemalt sandaalikandjaid klassikaaslaste poolt vaadatakse. Narrimine sõltub pigem klassi sisekliimast (milline on sealne suhtlusviis).

Imelik kommentaar õpetaja poolt. Et siis ongi normaalne, et koolis vaadatakse kedagi tema riietuse või jalatsite pärast “kummaliselt” või isegi narritakse – sõltuvalt klassi sisekliimast? Ise õpetajana leiaksin, et taolised olukorrad vajaksid täiskasvanu sekkumist ja selgitustööd.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 klassi poiss Tallinna linn. Soov on Vans tennised. Pole küsinud, kas keegi sandaalidega käib.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendega oleks nagu valge vares teiste seas.

Sinusuguse suhtumisega lapsevanemad annavadki oma lastele sellesama suhtumise edasi ja siis laps kannab mingeid selliseid jalatseid, mis endalegi mugavad ei tundu, aga peamine on see, et oleks võimalikult teistega sarnane.

Veider on seejuures see, et sa ise samas postituses soovitad lasta lapsel endal valida, mis talle meeldib.

Mina oma lapse käest küsin mitte seda, mis tale kõige ilusam tundub, vaid seda, millega on kõige mugavam. Mõnel pidupäeval võib ilu nimel ebamugavust taluda, seda ma ei eita ????

Oma arvamust avaldasin siin, see ei tähenda, et ma laste kuuldes sel moel arutleks. Kuna mind ennast on koolis ema ostetud veidruste pärast narritud, siis lasen enda lastel endil öelda, mida nad nt sisejalatsiteks sooviks. See ei tähenda, et ma kommenteeriks kõva häälega, et kuule seda ei osta, see on titekas vmt, kui laps ise mõne asja valib. Ma ei hakkaks ka last ümber veenma, kui ta tahaks sandaale, see ongi tema otsustada.

Aga vanemad võiks mõelda selle peale, et oma tarkusest lapsele midagi ostes võivad nad luua pinnase kiusamiseks. Mina olen seda tundnud, nii et laste asjade puhul mõtlen sel teemal ka ette. Mitte ei kasvata enda lapsi kiusajateks, nagu mõni siin arvab. Oma mõtteid või miks ma lasen neil valida vmt ei pea ma neile sel moel kommenteerima, ega nemad ei pea teadma, et mul endal on hirm, et ka neid võidakse mingil hetkel kiusama hakata. Oma lastel olen alati rääkinud, et igaühel on oma maitse ja lemmikriided-jalanõud jne. Lihtsalt, kuulake oma lapsi ja arvestage nende soovidega.

Tean, kui jube see on, kui ema ostab kõik enda äranägemise järgi ja pole mingit sõnaõigust öelda, mida tegelikult tahaks. Olen sellises autoritaarsuses kasvanud, ja koolis ka selle tagajärgi valusalt tunda saanud. Need jalatsid, mille kohta ma kirjutasin, et laps oleks nagu valge vares teiste seas, tunduvad vanemal olevat just valitud omaenese tarkusest, mitte lapse soovil või maitse järgi.

Selle asemel, et küsida omaenda lapselt, missuguseid jalatseid ta eelistab, küsitakse Perekoolist. Minge lapsega poodi, saab proovida ja valida, mis on mugav, mida ta tahab. Tema on ju see, kes neid kandma hakkab.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 21:19; 23.08 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et perekoolist võib küsida, et saada erinevaid ideid mida vaadata ja proovida. Usun, et enamus vanemaid ikka küsivad ka lapse arvamust. Mõnikord kui poiste käest küsida tuleb vastuseks vaid “ma ei tea” ja “mul ükskõik”. Seega selleks, et teada kuhu suunda vaatama hakata võibki küsida nõu.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 11:44; 23.08 21:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps Millised sisejalnõud? 5-klass