Esileht Väikelaps Millised suured mänguasjad tasuvad ostmist

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Millised suured mänguasjad tasuvad ostmist

Postitas:
Kägu

Meil on uues kodus lastele (2-aastane ja beebi) üsna suur mängutuba, kus praegu palju vaba ruumi. Mõtlen, et võiks osta mõned suuremad mänguasjad/atraktsioonid, aga kardan et need jäävad samamoodi kasutult seisma nagu kõik teised mänguasjad seni.

Milliste asjadega teil head kogemused on? Millest lapsed kõige rohkem ja kauem rõõmu tunnevad?

Ise olen mõelnud pallimere ja liumäe peale. Mänguköögi ilmselt ostame ka. Aga kas on veel mingeid näiteks ronimisvahendeid, mille vastu lastel kauem huvi on olnud?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varbsein meeldib turnijatele ja ei võta väga palju ruumi, osad väljaulatuva osaga kuhu ka saab kiige panna.

Mänguköögiga koos võiks olla pood/kohvik. St luugiga aken/lett võimalusel, kassaaparaat jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eeldan, et tegu tüdrukutega siis, kui kui mänguköögist juttu?

Poiste koha pealt oskaks ise rohkem soovitada, aga kindlasti lisaks komplekti ühe korraliku meisterdamisnurga (laud, sobivas suuruses toolid, riiul/kapp vahenditega). Pallimeri läheb igast soost lastele peale kindlasti. Need jumpyd on ka head (kummist elukad, millega lapsed ringi hüpata saavad) ja siis autod, mille peal istuda saab ja sõita, kui soov on leida inspiratsiooni aktiivsema tegevuse jaoks. Mingeid ronimisasju – no ma ei tea, kas viitsid ise samuti pidevalt mängutoas järelvalves istuda? Mina ei viitsiks ja sellepärast valiks ohutumad ja maksimaalselt iseseisvaks mängimiseks mõeldud mänguasjad. Hetkel oled ilmselt kodune, aga kui tööle tagasi lähed, siis ilmselt ei taha kogu vaba aega mängutoas veeta.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiigulaud, pikleri kolmnurk, telk. Meil kõik tihedas kasutuses. Noorem laps 1.5a ja ei pea kogu aeg kõrval vaatama turnikatel, 60cm kõrguselt pehme vaiba peale kukkudes pole tal midagi juhtunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

suurtest asjadest:

lastetelk  – sai muretsetud 3selt, kasutati nii õues kui väljas kuni 10a välja, isegi praegu, kui oma lapsed ammu suured, saab väikestele külalistele sünnipäevade puhul telk kabinetti või magamistuppa üles pandud.

jalgrattad. eraldi üks lasteaiaaealisena. järgmine algklassides. viimane on kasutusel olnud vanuses 13-30+a

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kiik. õues õunapuu küljes. oli järjest kasutuses üle 10a.

liivakast. algul mängisid lapsed. kui lapsed suureks said, asendasime liiva mullaga ja sai sellest lilleklump

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kiik. õues õunapuu küljes. oli järjest kasutuses üle 10a.

liivakast. algul mängisid lapsed. kui lapsed suureks said, asendasime liiva mullaga ja sai sellest lilleklump

TA küsib mida mänguTUPPA panna.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eeldan, et tegu tüdrukutega siis, kui kui mänguköögist juttu?

Poiste koha pealt oskaks ise rohkem soovitada, aga kindlasti lisaks komplekti ühe korraliku meisterdamisnurga (laud, sobivas suuruses toolid, riiul/kapp vahenditega). Pallimeri läheb igast soost lastele peale kindlasti. Need jumpyd on ka head (kummist elukad, millega lapsed ringi hüpata saavad) ja siis autod, mille peal istuda saab ja sõita, kui soov on leida inspiratsiooni aktiivsema tegevuse jaoks. Mingeid ronimisasju – no ma ei tea, kas viitsid ise samuti pidevalt mängutoas järelvalves istuda? Mina ei viitsiks ja sellepärast valiks ohutumad ja maksimaalselt iseseisvaks mängimiseks mõeldud mänguasjad. Hetkel oled ilmselt kodune, aga kui tööle tagasi lähed, siis ilmselt ei taha kogu vaba aega mängutoas veeta.

Et tüdrukud kööki ja poisid autoga sõitma??? Ja me imestame, miks meil ikka veel on soostereotüübid kui me ise neid toidame pidevalt!

Teemasse ka. Igasugu pealeistutavad asjad on meie peres täiega teema. Hüppeloom ja pealeistutav auto. Köök on meie peres ja poisi lemmik.
Suured ehitusklotsid (kunstnahast) pakuvad teinekord meie pere lastele pikemaks ajaks tegevust. Neid on lihtsam kokku ka korjata kui pisikesi legosid.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mänguköök on küll täiesti sootu mänguasi, kamoon, mida 19. sajandit!

Meil oli kaks telki + toru, aga praegu eelistaksin Crazy Fortsi laadis lahendust – kui ei mängita, võtab vähem ruumi, ja sees/väljas kasutamine ka paindlikum.

Vastavalt huvile nuku- või parkimismaja.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trampoliin. Vali selline, kus täiskasvanud ka hüpata saavad.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur nukumaja, meil mängivad sellega rõõmsasti nii poisid kui tüdrukud. Kui on palju ruumi, siis pealeistutavad autod-motikad meeldivad ka paljudele lastele. Meil nurutakse ka mängumaja, sellist, kuhu lapsed ise sisse mahuvad, aga hetkel ei ole kahjuks ruumi selle jaoks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil kolm last, kes ole eelistused erinevad ka. Meil näiteks nukumaja seisis ja oli kasutuses põhiliselt nukude ladustuskohana. Mänguköök, arstiriistade komplekt ja muud rollimängud seevastu leidisd tihedat kasutust, pealeistutava autoga ralliti veel niikaua kui põlved juba vastu maad käisid vähemalt 5-6aastaseni (kasutatuna ostsime ja pidas imehästi vastu (tubastest tingimustes), ainult piuksude ja tulede patarei võtsin esimese päeva õhtul välja 🙂 ). Ronimisseina koos rippkangiga võiks panna siis, kui suurem on vähemalt 4aastane või veel suurem, et ennetada kukkumisi, praegu väikelaste ronimiskoht.

Etteruttavalt soovitan kohta raamaturiiulile ja hea valgustusega (ette)lugemiskohta ja mugavaid suuri patju või kott-toole, kus aeleda. Praegu on papiraamatud,. aga ega nad alatiseks titaks ei jää.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul võimalus oleks, siis ostaks/paneks tuppa (kaks poissi ja tüdruk) kuigi, Ilumäe, pehmed padjad/madratsid vms (praegu hüppavad/mängivad diivanitel ja vooditel. Äkki ka mingi musikaalne matt oleks mõeldav.

Aktuaalsed on meil hetkel ka jumpy hüppeloomad, ideeliselt sobiks ka hüppepallid. Kindlasti leiaks kasutust mingi telk vms, et nad saaks seal sees mängida. Pallid meeldivad ka igas suuruses, aga neid väikeseid palle ma ei viitsi ise üles korjata. 😀 Mängukööki ma ise tahtsin kunagi osta, võib-olla leiaks isegi kasutust kui olemas oleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt kui meil oleks ruumi, leiaksid kasutust just mingid turnimisasjad ja megasuured klotsid (tellise suurused).

Muidu pikalt leidsid kasutust nii poisi kui tüdruku poolt pealeistumisauto ja jumpy hüppeloom.

Mänguköök tuli, kui tütar oli umb 1,5. Tema väga huvi ei tundnud. Poiss mängis seal ca 10k-1,5a. Siis huvi kadus. Uuesti hakkasid mängima, kui tõstsime selle mängumajja ja porise ilmaga tassisid märga liiva ja muda sinna. Nüüd mängib taas 1a3k laos õues sellega.

Nukumaja ei huvitanud kedagi. Küll aga poisile sobivad igas suuruses autod jätkuvalt.

6-7a tüdrukule pakub aegajalt huvi ka tahvel, et kooli mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on asjad, millega pidevalt mängitakse suured diivanipadjad. Meil on nii seljatagused kui istumisalused padjad diivani raami küljest lahti ja nendest ehitatakse pidevalt turnimisradu (ma ei suuda ära oodata, millal diivan jälle ühes tükis püsima hakkab) ja rohket kasutust leiab ka kolmeks kokkuvolditav võimlemismatt ning fliistekid, millest onni ehitatakse. Seega ma soovitaks suuremaid tugevamat sorti patju ja võimlemismadratsit, kott-tooli jmt suuremõõdulist ehitusmaterjali.

Hüppeloom leiab meil kasutust periooditi intensiivselt ja siis jälle vedeleb niisama nurgas paar kuud. Mänguköök on vanaema juures ja see oleks võinud meie lapsi arvestades vabalt poodi jääda, sellega ei mängi suurt keegi. Samas olen ma kodus lasknud neil titest peale päris köögis toimetada, ilmselt see kahandab oluliselt huvi mänguköögi vastu. Nukumaja oli ka mõnda aega jube äge, aga nüüd mängitakse sellega vaid siis, kui mõni nukumajafänn külla satub, ja diivani lammutamine külaliste tõttu keelatud on. Muidu elavad ja seiklevad meil nukud ka kuskil diivanipatjade ja madratsi vahel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli ka tipitelk, aga see pakkus vaimustust täpselt 2 päevaks….nad eelistavad ise tekkide ja toolidega onni teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ruum võimaldaks siis turnimiseks varbseina laseks küll panna. Hüppeloom ja mänguköök said pikalt kasutust (ka poiss mängis köögis). Kui õnnestub siis kas varbseina külge või lakke kiigu jaoks kinnitused, kiikumine on ajatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eeldan, et tegu tüdrukutega siis, kui kui mänguköögist juttu?

Poiste koha pealt oskaks ise rohkem soovitada, aga kindlasti lisaks komplekti ühe korraliku meisterdamisnurga (laud, sobivas suuruses toolid, riiul/kapp vahenditega). Pallimeri läheb igast soost lastele peale kindlasti. Need jumpyd on ka head (kummist elukad, millega lapsed ringi hüpata saavad) ja siis autod, mille peal istuda saab ja sõita, kui soov on leida inspiratsiooni aktiivsema tegevuse jaoks. Mingeid ronimisasju – no ma ei tea, kas viitsid ise samuti pidevalt mängutoas järelvalves istuda? Mina ei viitsiks ja sellepärast valiks ohutumad ja maksimaalselt iseseisvaks mängimiseks mõeldud mänguasjad. Hetkel oled ilmselt kodune, aga kui tööle tagasi lähed, siis ilmselt ei taha kogu vaba aega mängutoas veeta.

Et tüdrukud kööki ja poisid autoga sõitma??? Ja me imestame, miks meil ikka veel on soostereotüübid kui me ise neid toidame pidevalt!

Teemasse ka. Igasugu pealeistutavad asjad on meie peres täiega teema. Hüppeloom ja pealeistutav auto. Köök on meie peres ja poisi lemmik.

Suured ehitusklotsid (kunstnahast) pakuvad teinekord meie pere lastele pikemaks ajaks tegevust. Neid on lihtsam kokku ka korjata kui pisikesi legosid.

Teemaalgataja küsis asjade kohta, mis nurka vedelema ei jääks. Soovitasin neid, mis minu kogemuste kohaselt on meie kodus peale läinud mõlemast soost lastele (pidude ajal vms). Kumbki minu kahest poisist pole mänguköögist olnud rohkem huvitatud, kui paar tundi, see-eest kümned Hotwheelsi rajad sadade autodega kõrgetes tornides jm. on aastaid kasutusel. Saad aru, mina ei suru soostereotüüpe peale, vaid hetkel teed seda sina ise. Lase lastel mängida nende asjadega, millega neile meeldib mängida. Mänguköök meie kodus oleks suur ja kallis mänguasi, mis oleks tolmanud lihtsalt nurgas, sest iga kell valiti midagi muud.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mänguköök on minu poistele väga huvi pakkunud, aga siis korralike sööginõude ja söökidega, päris- või sellesarnaste pottide, pannide, kannude, piisava hulga nõudega.

Ronimisredelist veel rohkem meeldib minu lastele rippuda, ehk siis rippumisrõngad, samuti ahvikiik, tasakaalulaud või keerlev tasakaalualus.

Magnetkonstruktoreid hästi suur kastitäis – nendest ehitavad lõputult. Aga juppe peab tõesti palju olema, selleks et põnev oleks ja saaks suuri ja ägedaid konstruktsioone rajada. Me paar aastat ostsime ise ja lasime sünnipäevaks sugulastel neid eri komplekte kinkida ja nüüdseks on neid piisavalt.

Pehmed või plastmassist suured klotsid on ka toredalt mitmekesine mänguvahend, kui neid, jällegi, on piisavalt palju, et ehitada kohti, kuhu laps päriselt ka sisse mahub. Selle asemel sobivad väga hästi ka suured pappkastid, need on meie peres väga nõutud ja ehitatakse nii maju, autosid, paate kui igasuguseid muid kaadervärke neist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mänguköök on küll täiesti sootu mänguasi, kamoon, mida 19. sajandit!

Ju tal oma mees tuleb ka kööki alles siis, kui söögiaeg on käes ja naine on mitmekäigulise roa kaasale hoolsalt valmis pannud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste puhul on olnud nii, et mida suurem asi, seda lühem huvi.

Aga mingit ronimise ja rippumise varustust soovitan. Meil on lakke kinnitatud karabiinid, mille külge saab panna kiige, võimlemisrõngad või rippredeli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kõige rohkem kasutust leidnud liumägi ja väike batuut (mõlemad toas). Pallimerd tahtsin kunagi osta, aga sõbrannal oli ja nägin kui meeletut segadust see tekitab, neid palle oli pidevalt terve elamine täis ja lapsed teadagi koristamisega suuremat vaeva ei viitsi näha, seega jäi ostmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on suurematest asjadest:
Mänguköök. Kolmest pojast 2 on sellega palju mänginud.
Väike batuut (1,3m). Sellega põrkab isegi esmasündinu (15 a.) siiamaani, väiksematest rääkimata.
Suured kuubikud. Need õmblesin ise diivaniporoloonidest, kui need istumise mõttes liiga pehmeks muutusid ja uuendamist vajasid. Kolmes erinevas mõõdus. Parajalt suured, et saab onnid ja muud põnevad asjad neist ehitatud. Jälle hästi pikalt kasutuses olnud.
Põrkeloom. Põrkasid sellega kuni füüsiliselt vähegi võimalik oli.
Venna kodus on samuti suured ankrud laes, kuhu saab erinevaid kiikesid, rõngaid võimlemisrihmasid jmt riputada – väga populaarsed iga kord kui seal käime (venna lapsed ka koguaeg kõõluvad seal. Suuremad teevad lausa trenni nende küljes nüüd)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike batuut (1,3m). Sellega põrkab isegi esmasündinu (15 a.) siiamaani, väiksematest rääkimata.

Kas see on toas või õues? Õnnetusi pole juhtunud, batuudist mööda või serva peale või kukkunud sealt pealt? MA tahaks osta, aga kardan neid servi, samas suure jaoks pole õues ruumi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suured pehmed klotsid, millest saab ehitada ja mille otsas turnida. Sobivad nii beebile kui 2-aastasele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüdrukutel oli Roosi nukumaja, Kinderkrafti köök ja kiik koguaeg kasutuses.

Poiss pesamuna ja köögis ainult need aastad lammutanud, üldse ei huvita. Nukumajas samuti. Hea, et need olemas olid ja ekstra ei ostnud.

Poissi huvitavad rohkem õue asjad nt elektriauto, liumägi ja kiik.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jalgrattad. eraldi üks lasteaiaaealisena. järgmine algklassides. viimane on kasutusel olnud vanuses 13-30+a

Sõidab endiselt algklassides ostetud rattaga?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jalgrattad. eraldi üks lasteaiaaealisena. järgmine algklassides. viimane on kasutusel olnud vanuses 13-30+a Sõidab endiselt algklassides ostetud rattaga?

Vähe hambutu vaimutsemine kukkus välja- nii vanale lapsele ostetakse juba täiskasvanu suurusega jalgratas ometi, isegi mu peaaegu 11a sai täiskasvanute ratta. Mõni ime siis, et sellega aastaid sõita saab?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Väikelaps Millised suured mänguasjad tasuvad ostmist