Esileht Koroonaviirus COVID-19 Millised uuringud enne vaktsineerimist?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 98 )

Teema: Millised uuringud enne vaktsineerimist?

Postitas:
Kägu

Võiks isegi südametööd enne ja pärast testida, kui head datat saaks!

https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/circ.144.suppl_1.10712

Hea, et hakkab ka uuringuid tekkima.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures ma isegi ka kaalusin suvel vaktsineerimis. Aga kohale jõudes lõi mõistus pähe, järjest süstiti inimesi mingis kaubikus. Hirm hakkas, sest mulle tundus, et Eesti meditsiin taandareneb, oleks võinud kasvõi vanematele, kroonilistele haigetele mingi läbivaatlus teha-temperatuuri mõõtmine kasvõi vms.

Nädal enne seda just käisin koeraga marutaudi vaktsiini tegemas. Aga enne seda süsti veterinaar kuulas kopse, vaatas kõrvu, mõõtis temperatuuri. Midagi häiris teda ning siis soovis vereproovi teha. Veres olid koeral põletikunäidud sipa kõrged ning otsustasime edasi lükata. Seal kaubiku juures mõtlesin kohe, et läheks ikka veterinaar juurde ja maksaks 50eur, aga vähemalt seaks seal kindlustunde, et ma ei ole lihtsalt lihatükk😃 Ja nüüd ma enam ei soovigi seda süsti, sest läbipõetud ja rohkem kardan süati tagajärgi.

Kas sa käsimüügiravimeid julged ilma eelnevate uuringuteta tarbida?

+3
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures ma isegi ka kaalusin suvel vaktsineerimis. Aga kohale jõudes lõi mõistus pähe, järjest süstiti inimesi mingis kaubikus. Hirm hakkas, sest mulle tundus, et Eesti meditsiin taandareneb, oleks võinud kasvõi vanematele, kroonilistele haigetele mingi läbivaatlus teha-temperatuuri mõõtmine kasvõi vms.

Nädal enne seda just käisin koeraga marutaudi vaktsiini tegemas. Aga enne seda süsti veterinaar kuulas kopse, vaatas kõrvu, mõõtis temperatuuri. Midagi häiris teda ning siis soovis vereproovi teha. Veres olid koeral põletikunäidud sipa kõrged ning otsustasime edasi lükata. Seal kaubiku juures mõtlesin kohe, et läheks ikka veterinaar juurde ja maksaks 50eur, aga vähemalt seaks seal kindlustunde, et ma ei ole lihtsalt lihatükk😃 Ja nüüd ma enam ei soovigi seda süsti, sest läbipõetud ja rohkem kardan süati tagajärgi.

Milleks selline mônitamine?

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

no päris raske on tõsiselt võtta inimest kes ise oma kehatemperatuuri mõõtmisega hakkama ei saa.

+2
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi, kui vajadus. Koroonaviiruse vaktsiini jaoks polnud vajadust, mis ma teha saan, et maailm on läinud hulluks ühe viiruse pärast, mis surmab väga väheseid🤷‍♀️

Muidugi, kui on vajadus. K.vaktsiinile mul puudub vajadus, mis ma teha saan, et maailm on hulluks läinud ühe viiruse peale, mille suremus on väike tervetele inimestele🤷‍♀️ Viiruseid on rohkem ja hullemaid, igaühe ja igatühte pole vaja vaktsineerida. Varsti, kui see jama mõtleb, siis ikka suurem osa inimesi mõtleb järgi, mis masspsühhoosiga nad kaasa läksid ning vb mõni julgeb hiljem seda olukorda kommenteerida ja analüüsida. Minule lõi pea selgeks, kui seisin seal auto juures ja nägin seda inimhulka ja kuidas neid vaktsineeriti uue vaktsiiniga nii kergekäeliselt. Siis pöörasin otsa ringi ja järgmine päev andsin lahkumisavalduse, sest pole enam normaalne kui töö juures sunnitakse midagi nii isikliku peale. Ma usun, et oleksin peale seda süsti tundnud nagu vägistamisohver.
Kui tuleb uus ravim välja, eks ma ikka väga mõtlen, äkki on teisi alternatiivseid rohtusid. Aga tagantjärgi vaadates on hea, et analüüsisin riski/kasu suhteid ja põdesin selle viiruse läbi, sest see ei ole vaktsiin, mida manustatakse, see on rohkem ravim. Mõni inimene on aasta jooksul saanud juba 3 või 4 doosi.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

no päris raske on tõsiselt võtta inimest kes ise oma kehatemperatuuri mõõtmisega hakkama ei saa.

Päris loll järeldus, ma ei tea ühtegi inimest, kes igapäev möödaks oma temperatuuri. Asi on hoopis selles, et kui vaktsineeritakse uue ravimiga, siis võiks ikka natuke rohkem huvituda inimese tervisest. Panustada nii paljugi, et temp. mõõta, vererõhu ja muid näitajaid. Siis kui inimesel õhtul tekib mõni tüsistus on hea kohe teada, et näed vererõhk oli normis enne vaktsineerimist ja õhtule on süda puperdab ja vererõhk normist väljas. Sellega oleks juba saanud ka väga suure andmehulga, millega hiljem terviseametnikud saaksid kasvõi mingit uurimust teha. Lihtsalt tõi näite, et minu koera vaktsineeritakse kaua turul olnud vaktsiiniga, ja veterinaar teeb põhjaliku kontrolli, aga mind vaktsineeritakse kuskil kaubikus, uue vaktsiiniga, ning ei mingit kontrolli.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tee endale selgeks keda vaktsineerimata inimeseks nimetatakse, ehk oled juba ise ka seda.

Loomulikult mitte!

Aa, sa arvad, et kõigil on juba aasta vaktsineerimisest möödas? Mine kooli mata tundi ja vaata, kas see oleks võimalik. Kui seal keegi just ühe doosiga istub, siis ta ongi vaktsineerimata ju 😀

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see mõnitamine on? Kõige tavalisematel ravimitel on palju hullemad ja sagadasemad kõrvaltoimed kui vaktsiinidel.

+6
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust otsast see mõnitamine on? Oled sa kunagi mõnda ravimi infolehte lugenud? Soovitan lugeda. Või tõsimeeli usudki, et koroonavaktsiin on ainus, millel kõrvaltoimed on?

+8
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Anafülaktilsie šoki/reaktsiooni võib saada ükskõik mille peale ja ükskõik millisel hetkel. See on õnnemäng. Elu ise on üks õnnemäng!

Mina näiteks sain peale aastatepikkust tarvitamist ibuprofeenist anafülaktilise reaktsiooni. Mis me teeme? Keelame selle ära?

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis ma teha saan, et maailm on hulluks läinud ühe viiruse peale, mille suremus on väike tervetele inimestele🤷‍♀️

Hmm, huvitav, kuidas need “terved” inimesed siis haiglasse satuvad 90% kopsukahjustusega? Päris terveid inimesi on meil ikka väga vähe. Kui mitte muu, siis ülekaal on kindlasti, mis iseenesest on juba oluline riskifaktor COVID-19 haiguse raskuse osas.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli sama teema, otsustasin lahkuda. Väga palju olnud kokkupuutel koroonapositiivsetega ja ei ole haigestanud ja ei näe põhjust vakstineerimiseks ja riskeerida oma tervisega.

võib-olla oled juba enda teadmata põdenud.

mis puutub allergilisse reaktsiooni, siis  inimene ikka enamasti teab , et on osadele asjadele allergiline. No ja kui juhtubki, saab adrenaliini süsti.

Perearstiga tasub kindlasti nõu pidada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul näiteks ei oleks perearstiga “nõupidamisest” mitte mingit kasu, sest ma olen arsti juures käinud nagu kuuvarjutus. Ikka väga harva satun sinna, sest ma töötan kodukontoris ja lihtsalt teen tööd ka haigena, mul ei ole mõtet võtta haiguslehte, kui olen lisaks muule veel iseenda tööandja. Kui just tõesti midagi ekstreemsemat ei ole, et ma tunnen, et nüüd on vaja retseptiravimit, siis ma ei viitsi ronida sinna perearsti juurde. Ta ei tea minu tervisest mitte midagi. Ütleks mulle et mine mine.

Ja siis võiksin ma vabalt olla see, kelle puhul selgub, et “juba enne oli põdur ja poleks pidanud süsti saama”.

Nõu pidamisest ei ole mingit abi. Tuleks ikka reaalselt paar analüüsi teha enne, kasvõi näiteks vereproov ja vererõhk, see oleks ikka rohkem abiks kui “nõupidamine”.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis ma teha saan, et maailm on hulluks läinud ühe viiruse peale, mille suremus on väike tervetele inimestele🤷‍♀️

Hmm, huvitav, kuidas need “terved” inimesed siis haiglasse satuvad 90% kopsukahjustusega? Päris terveid inimesi on meil ikka väga vähe. Kui mitte muu, siis ülekaal on kindlasti, mis iseenesest on juba oluline riskifaktor COVID-19 haiguse raskuse osas.

Ma ei ole vaktsiini vastu, aga iga inimene peab ise saama otsustada. Mitte sunnil, et muidu oled tööta. Eriti nüüd, kui on näha, et see vaktsiin ei takista nakatumist. Ma ei kujuta ette kui paljud on vihased, et sunniviisil pidid süsti tegema ja vb said mõne tüsistuse või ikka koroona, mida algul lubati et ei saa. Ja läbipõdemistõendit ma pole kordagi kasutanu, mul on väärtushinnangud, ja see välistab teiste inimeste tagakiusamise, lahterdamise. See on lihtsalt piinlik, masendav kuidas Eesti riigis mõndasid inimesi kiusatakse, sest nad ei näe süstil vajadust või tõesti mingil muul põhjusel.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul näiteks ei oleks perearstiga “nõupidamisest” mitte mingit kasu, sest ma olen arsti juures käinud nagu kuuvarjutus. Ikka väga harva satun sinna, sest ma töötan kodukontoris ja lihtsalt teen tööd ka haigena, mul ei ole mõtet võtta haiguslehte, kui olen lisaks muule veel iseenda tööandja. Kui just tõesti midagi ekstreemsemat ei ole, et ma tunnen, et nüüd on vaja retseptiravimit, siis ma ei viitsi ronida sinna perearsti juurde. Ta ei tea minu tervisest mitte midagi. Ütleks mulle et mine mine.

Ja siis võiksin ma vabalt olla see, kelle puhul selgub, et “juba enne oli põdur ja poleks pidanud süsti saama”.

Nõu pidamisest ei ole mingit abi. Tuleks ikka reaalselt paar analüüsi teha enne, kasvõi näiteks vereproov ja vererõhk, see oleks ikka rohkem abiks kui “nõupidamine”.

Ma arvan, kui peab süsti tegema sunniviisil ja muud võimalust pole siis mina teeksin enne:

südame EKG, vereanalüüsi( eriti kus on näha valgelibled jms mis on oluline immuunsüsteemis toimimises, selles saab arst kindlasti aidata), siis vererõhku. Ja kui 1 süst tehtud, siis läheksin 2 või 3 päeva pärast uuesti sama prodseduurile. See oleks väga hea kaardistamine, et kuidas sinu organism sellega kohaneb, et kui põletikubäitajad ikka metsikuks lähvad või süda hakkab jampsima, siis ma kardaks järgmist süsti teha.
Aga noh, võid arstiga sellest rääkida, mis tema arvab ja vb soovitab midagi muud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa arvad, et perearst su vererõhku ei mõõdaks, kui tema juurde selle küsimusega läheksid? Miks sa nii arvad? Sinu enda jutu järgi oled ju sina see, kes end perearstile näidata ei raatsi, mitte pole asi perearstis, kes sinu tervise vastu piisavalt huvi ei tunne. Ja, usu, need haigused, mille puhul sa töötamist jätkata saad, ei puutugi kuigivõrd asjasse. Olulised on ikka raskemad haigused ja seisundid, mille puhul loodetavasti sinagi arstile läheksid.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja läbipõdemistõendit ma pole kordagi kasutanu, mul on väärtushinnangud, ja see välistab teiste inimeste tagakiusamise, lahterdamise. See on lihtsalt piinlik, masendav kuidas Eesti riigis mõndasid inimesi kiusatakse, sest nad ei näe süstil vajadust või tõesti mingil muul põhjusel.

No palun-see on sinu mõttetu elu ka järgmised kümme aastat, sest see tõend ei kao kusagile. Nagu näha, oled antivaxxer. Väärtushinnangud ei lase tõendit kasutada 😀 No on ikka ohmusid.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina näiteks sain peale aastatepikkust tarvitamist ibuprofeenist anafülaktilise reaktsiooni. Mis me teeme? Keelame selle ära?

Kas ibuprofeeni surutakse peale? Lastakse töölt lahti, kui igaks juhuks ibukat ei söö?

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja läbipõdemistõendit ma pole kordagi kasutanu, mul on väärtushinnangud, ja see välistab teiste inimeste tagakiusamise, lahterdamise. See on lihtsalt piinlik, masendav kuidas Eesti riigis mõndasid inimesi kiusatakse, sest nad ei näe süstil vajadust või tõesti mingil muul põhjusel.

No palun-see on sinu mõttetu elu ka järgmised kümme aastat, sest see tõend ei kao kusagile. Nagu näha, oled antivaxxer. Väärtushinnangud ei lase tõendit kasutada 😀 No on ikka ohmusid.

Piinlik, alavääristada inimesi, kellel on alustalad, mille najal nende elu koosneb. Ära tee ennatlike järeldusi, minu elu ei ole mõttetu, pole milleski ilma jäänud, mis mulle on oluline. Sul on ikka seda õelust palju, kui ei suuda leppida, et iga inimene on erinev. Mina ei ole vaktsiini vastane, vaid tõesti arvan, et inimesel peab olema valikuvõimalus isegi siis, kui pool ühiskonda ei suuda ennast rahustada, et see haigus ei pühi tervet populatsiooni ära. See näitab rohkem, kui haavatav on psühholoogiliselt osa elanikkonda. Sinu rahulolu/ kindlus tuleb arvatavasti siis, kui terve elanikkond ära süstida. Nii oled sina enda peas välja mõelnud. Minu rahu tuli siis, kui leppisin, et viiruseid on koguaaeg olemas, elamine on risk ja selles tuleb endale sobilike valikuid teha. Mind ei morjenda, kui see pass kehtiks ka mitu aastat, aga ma olen kindel, et sinusuguseid hirmunuid inimesi on väga vähe ja suurem osa suuda ikka olukorda normaalselt hinnata ja see passindus kaob üsna varsti🙂

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga ma olen kindel, et sinusuguseid hirmunuid inimesi on väga vähe ja suurem osa suuda ikka olukorda normaalselt hinnata ja see passindus kaob üsna varsti🙂

Mina pole hirmunud, üldse mitte. Need on need hirmunud, kes miitingutel käivad ja oma vandenõu- lollust levitavad. Mina elan hästi, sama hästi kui enne koroona aega.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Piinlik, alavääristada inimesi, kellel on alustalad, mille najal nende elu koosneb. Ära tee ennatlike järeldusi, minu elu ei ole mõttetu, pole milleski ilma jäänud, mis mulle on oluline.

Sul ei olegi järelikult sotsiaalset elu, kui pole millestki ilma jäänud. Lihtne. Ilmselt sul pole ka ettevõtet, sest sinusugusel on ju sellised “väärtushinanngud”, mis ei lubaks klientidelt tõendit küsida, eksju.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt väike teemaväline kommentaar, jäi selline korduv viga silma.

• sunnitakse midagi nii isikliku peale
  • Ära tee ennatlike järeldusi
  • tuleb endale sobilike valikuid teha

Midagi isiklikku, ennatlikke järeldusi, sobilikke valikuid.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga ma olen kindel, et sinusuguseid hirmunuid inimesi on väga vähe ja suurem osa suuda ikka olukorda normaalselt hinnata ja see passindus kaob üsna varsti🙂

Mina pole hirmunud, üldse mitte. Need on need hirmunud, kes miitingutel käivad ja oma vandenõu- lollust levitavad. Mina elan hästi, sama hästi kui enne koroona aega.

Miitingul käivad inimesed on tõesti hirmunud. Nad tunnevad, et neil pole enam õigusi enda elus otsustada. Täiesti mõistan seda. Mina ei suudaks neilt nõuda, et tehke süst ja saate õigused tagasi, seda võrdlen ma tõesti vägistamisega. Ma ei suudaks kedagi ka suunata mitte süsti tegema, ei taha seda oma hingele. Mul läheb süda pahaks, kui ma mõtlen, et keegi on süsti saanud sunni pärast ja nuttes. Aga kas neid inimesi ei või rahule jätta, sest neid on vähe jäänud ja nad tõesti kardavad kõrvalmõjusid? Kui nad rahule jätta kaob ka see metsik vandenõu, sest ilmselgelt kui sa isoleerid ära inimese, kes enne tundis ühtekuuluvus trennis, hobis vms kohas, peab otsib seda nüüd vandenõu inimeste käest.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kas neid inimesi ei või rahule jätta, sest neid on vähe jäänud ja nad tõesti kardavad kõrvalmõjusid?

Aga miks nad kardavad? Miks need ei kartnud, kes end vaktsineerisid? Keegi võiks neid inimesi harida, sest selline kartmine tuleb vähestest teadmistest.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis puutub allergilisse reaktsiooni, siis  inimene ikka enamasti teab , et on osadele asjadele allergiline. No ja kui juhtubki, saab adrenaliini süsti.

Nii tore, saab “kaitsva” vaktsiinisüsti järel veel adrenaliinisüsti ka kauba peale!

Oled sa ise saanud seda süsti? Sa ju ikka tead, et see ei ole nii nagu filmis, et lööd aga pliiatsi kintsu ja elu läheb edasi nagu enne? Allergiline reaktsioon on eluohtlik ja organismi laastav seisund. Ei ole vahet kui kiiresti allergilise reaktsiooni maha saad, see jätab jälje igal juhul.

Miks peaks keegi, kes on enda tervise hoidmiseks teinud kõikvõimaliku (tervislikud eluviisid, hoidub ebavajalikest kontaktidest, on eneseisolatsioonis) minema poolvägisi tegema vaktsiinisüsti, mis võib põhjustada eluohtliku seisundi ja hävitada seega inimese loomuliku immuunsuse?

Mina ei lase end poolvägisi vaktsineerida ja usaldan enda tervisevalikuid. Olen terve elu elanud allergiliste reaktsioonideta, krooniliste haigusteta, ei tarvita ravimeid (ka käsimüügiravimeid), ei vaktsineeri ka muidu hooajaliste viiruste vastu. Milleks riskida mittetoimiva vaktsiiniga kui ma ei ole riskigrupis? Kui ma selle vaktsineerimise järel nähtavalt vigaseks ei jää, siis pole mul ka kellelegi kurta, et olin enne süsti saamist terve ja tugev noor naine. Ja kui ka jään vigaseks siis võib hiljem väita, et kuna ma viimase 10 aasta jooksul olen vaid töötervishoiuarsti juures käinud, siis kes teab mis hädad mul kuskil pinna all ootasid järjest õitsele puhkemist…

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei lase end poolvägisi vaktsineerida ja usaldan enda tervisevalikuid. Olen terve elu elanud allergiliste reaktsioonideta, krooniliste haigusteta, ei tarvita ravimeid (ka käsimüügiravimeid), ei vaktsineeri ka muidu hooajaliste viiruste vastu. Milleks riskida mittetoimiva vaktsiiniga kui ma ei ole riskigrupis? Kui ma selle vaktsineerimise järel nähtavalt vigaseks ei jää, siis pole mul ka kellelegi kurta, et olin enne süsti saamist terve ja tugev noor naine. Ja kui ka jään vigaseks siis võib hiljem väita, et kuna ma viimase 10 aasta jooksul olen vaid töötervishoiuarsti juures käinud, siis kes teab mis hädad mul kuskil pinna all ootasid järjest õitsele puhkemist…

Paljud on sellised, nagu sina, mina muuhulgas. Aga koroona vastu vaktsineerisin.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on kodus vererõhk normis, aga arsti juures mõõtes oi-oi. Olen paar korda ka apteegis lasknud kontrollida – ka normis. Ilmselt tõuseks ka vaktsineerimise ajal ja mis selle tagajärg oleks…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ülisportlik kolleeg on vaxitud ja sügisel jäi koroonasse. Meesterahvas, pikk ja tugev. Aga ta põdes suht raskelt ja ise arvas, et kui vaxitud poleks olnud, siis oleks surnukuuris lõpetanud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ülisportlik kolleeg on vaxitud ja sügisel jäi koroonasse. Meesterahvas, pikk ja tugev. Aga ta põdes suht raskelt ja ise arvas, et kui vaxitud poleks olnud, siis oleks surnukuuris lõpetanud.

Siis oleks hoidnud inimestega distantsi ja ei oleks nakatunudki või saanud väiksema koguse viirust ja nõrgemalt põdenud.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis oleks hoidnud inimestega distantsi ja ei oleks nakatunudki või saanud väiksema koguse viirust ja nõrgemalt põdenud.

Küllap enne haigestumist oli meri põlvini nagu enamusel – “mis te sellest nohuhaigusest kardate”. Vaktsineeris ka naise palvel ja selleks, et lennukile saaks. Pärast aga oli tänulik. Arvan, et üsna harilik stsenaarium.

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 98 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Millised uuringud enne vaktsineerimist?