Esileht Ilu ja tervis Millised uuringud seljavaluga?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Millised uuringud seljavaluga?

Postitas:

Kui selg ja ka jalg valutavad juba pikalt, et mis uuringud tegema peaks? Perearst ütleb, et võimle. Halb rüht ja valud sellest. Koputas ka neerude kohal ja kuna valus ei olnud, siis oligi kõik. Mina leian, et pole ok valutada selga üle kuu. Peaks ju uurima, et miks valutab ja kui uuringud korras, siis rühihäirete kaela valu ajama. Valu on selline tuim ja näriv. Valutab nimmepiirkond, keskselg ja ka abaluu piirkond. Kavatsen perearsti vahetada ja seniks tasulised uuringud teha. Mida peaks tegema? Veri, ultraheli kõhukoopast, pilt lülisambast? Või hoopis kuidagi MRTsse saama lülisammast uurima? Millest alustada?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 08:12; 14.02 18:29; 14.02 22:09; 15.02 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las perearst saadab siis ravivõimlemisse kui ta arvab, et sellest abi oleks. Minu perearst saatis mind üle aasta kestnud tuima seljavaluga neuroloogile ja sealt MRT ning siis ravivõimlemine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida siin siis veel uurida? Arst vaatas su läbi ja selgus, et terviseprobleem on tingitud vähesest liikumisest. Arvad, et mõni teine arst annab tabletti ja saad terveks? Hakka liigutama ennast! Nende tasuliste uuringute raha kuluta parem treeneri või füsioterapeudi peale.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 08:56; 14.02 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks külastada ka füsioterapeuti.

Mul on üks tuttav, kes vaevles pikalt(üle aasta) kaelavalude käest. Aegajalt lõi valud nii suureks(kui näiteks kukal tuult sai), et ei saanud pead keerata ja viskas pildi kotti tööd tehes.

Tehti talle siis igasugu uuringud, lõpuks ka mingi kontrastainega kallis magnetuuring(ei tea täpselt mis see oli) ja avastati, et tal on tiivakondid vales asendis(on eluaeg olnud, nüüd siis alles hakkas vaevama). Need kuidagi suruvad närvidele ja füsioterapeudi ette näidatud harjutustega on asi korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su perearstil on tegelikult suure tõenäosusega õigus – tegemist on halva rühi ja vähese liikumisega. Jooga, pilates, füsioterapeut, ja ikka tihti, regulaarselt, ja olemine läheb paremaks. Valud tekivadki sellest, kui miski surub närvijuurtele (ja see juhtub kas kõhrede ebaühtlase kulumise tõttu halva rühi või istuva töö mõjul või trauma tõttu) ja lahenduseks on liikumine, lihaste tugevdamine, et need ei laseks närvijuuri kinni pitsuda, vaid hoiaks skeletti õigesti püsti.

Üks soovitud on käia kiropraktiku juures, otsi mõni hea tegija. See räägib sulle sama juttu tegelikult, aga tõmbab su kõigepealt “paika”.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 11:14; 15.02 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja mida vanemaks saad, seda hullemaks läheb. seljavalu võib põhjustada ka labajala vale hoiak (lääpamine)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll halb rüht ja väga väike S skolioos. Ka on mul sügav nõgusselgsus nimmepiirkonnas, üks vaagna pool natukene kõrgemal, ülekaalus ma ei ole ja liiga palju ei istu. Trenni pole ma teinud juba kuid. Pole viitsinud minna sinna. Tänu sellele on 5 kilo juurde tulnud. Kaalun 63 kilo ja olen 171cm pikk. Kui mind vaadata, siis pole aru saada, et kehavärd olen. Olen juba 42 aastat vana ja seljavalud on esmakordsed. Kui need on minu lülisamba probleemidest, siis miks nüüd alles tunda annab? Kas tõesti saab arst öelda peale vaadates ja katsudes, et probleem on rühis?

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 08:12; 14.02 18:29; 14.02 22:09; 15.02 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka perearst aastaid rääkis, et õlad pinges, pingevalud, näitas kuidas valutava seljaga kummardada ja andis muudkui seljale harjutuste infovoldiku näppu. Kõik, kuskile ei saatnud uurima. Nüüd alles käisin hoopis muus asjus eriarsti juures, kes kahtlustas üht haigust ja saatis mu seljaga mrt-sse ja sealt tuli juhuslikult välja, et kaelas diski prolaps ja selg valutab sellepärast, et sest diskist surub selgroos närvikanali peale. Nüüd käin neurokirurgi juures, kes teeb kaela blokaadi süste. Muidugi ka tema soovitab võimelda, nõelravi ,ujuda ja massaaži.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 21:49; 14.02 22:48; 15.02 10:00; 15.02 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trenni pole ma teinud juba kuid. Pole viitsinud minna sinna.

Vastasidki ise ära oma küsimusele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 08:56; 14.02 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka perearst aastaid rääkis, et õlad pinges, pingevalud, näitas kuidas valutava seljaga kummardada ja andis muudkui seljale harjutuste infovoldiku näppu. Kõik, kuskile ei saatnud uurima. Nüüd alles käisin hoopis muus asjus eriarsti juures, kes kahtlustas üht haigust ja saatis mu seljaga mrt-sse ja sealt tuli juhuslikult välja, et kaelas diski prolaps ja selg valutab sellepärast, et sest diskist surub selgroos närvikanali peale. Nüüd käin neurokirurgi juures, kes teeb kaela blokaadi süste. Muidugi ka tema soovitab võimelda, nõelravi ,ujuda ja massaaži.

Kas kaela diskist valu võib selga kiirguda? Mul valutab abaluu piirkond rohkem ühelt poolelt sekgroost ja vahepeal nimmepiirkond. Jalas on selline kuum tunne. Mitte tugev valu, ega ka sähvatused ei ole. On selline kuumav valu allpool põlve(pahkluuni). Ma ikkagi leian, et seljavaludesse tuleks suhtuda tõsiselt ja saata eriarsti juurde. Tema saaks saata mrtsse edasi. Alati ju ei ole seljavalu süütu valu mis möödub. Valu võib olla diskist, kõhukoopast kiirguda ja ka ka mõnest muust patoloogiast seljaajus või mujal. Liiga kergekäeliselt otsustab perearst, et valu on rühihäirest. Jah, võib küll olla sellest, aga samahästi võib valu olla mingist muust haigusest mis vajab kiiret sekkumist. Perearst ju ei näe selja sisse. Samuti ei näe mina ja soovin välistada diski probleemi. Kavatsen minna tasulise neuroloogi juurde ja tasulise mrt ja kõhukoopa ultraheli kaubelda omale. Kui need on korras, siis võin võimelda ja muid trikke teha.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 08:12; 14.02 18:29; 14.02 22:09; 15.02 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kaela diskist valu võib selga kiirguda? Mul valutab abaluu piirkond rohkem ühelt poolelt sekgroost ja vahepeal nimmepiirkond. Jalas on selline kuum tunne. Mitte tugev valu, ega ka sähvatused ei ole. On selline kuumav valu allpool põlve(pahkluuni). Ma ikkagi leian, et seljavaludesse tuleks suhtuda tõsiselt ja saata eriarsti juurde. Tema saaks saata mrtsse edasi. Alati ju ei ole seljavalu süütu valu mis möödub. Valu võib olla diskist, kõhukoopast kiirguda ja ka ka mõnest muust patoloogiast seljaajus või mujal. Liiga kergekäeliselt otsustab perearst, et valu on rühihäirest. Jah, võib küll olla sellest, aga samahästi võib valu olla mingist muust haigusest mis vajab kiiret sekkumist. Perearst ju ei näe selja sisse. Samuti ei näe mina ja soovin välistada diski probleemi. Kavatsen minna tasulise neuroloogi juurde ja tasulise mrt ja kõhukoopa ultraheli kaubelda omale. Kui need on korras, siis võin võimelda ja muid trikke teha.

Võib küll selga kiirguda ja võib kiirguda ka jalgadesse ja käsi surisema panna. Ka võivad jalad nii öelda alt kaduda ,nõrkus tulla. Ka peavalud võivad diskiga seotud olla.
Minul valutab keset selga selgroo piirkonnast. Vahest valutab ka kael ,ülaselg, õlad ja vahest ka alaselg. Käed on nõrgaks jäänud, näpud hakkavad kergelt surisema, aga ei tea, et kas kätes nõrkus sellest täpselt mul on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 21:49; 14.02 22:48; 15.02 10:00; 15.02 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti saab arst öelda peale vaadates ja katsudes, et probleem on rühis?

Mitte ainult arst vaid isegi minu pilatesetreener vaatab otsa ja ütleb mulle, et sul on üks puus kõrgemal kui teine, saeega pead selliseid ja selliseid harjutusi nii ja nii tegema, muidu hakkab valutama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka diski prolapsil on põhjused: kas on siis trauma tagajärg või ikkagi kõhrede ebaühtlane kulumine, mis laseb selgroolülid viltu vajuda ja diskil välja hakta sopistuma. Põhjuseks: jällegi vähene liikumine, sundasendid, vale kehahoiak, nõrgad lihased, mis ei hoia skeletti õigesti.

Muuseas, minul oli pärast sünnitust mingil hetkel ka jube seljavalu, samuti kiirgas valu jalga. Käisin kiropraktiku juures, kes ka heitis pilgu mulle peale, kui ma tema ees seisin ja ütles kohe, et näha on, et vaagen on viltu (seda juhtub sünnitamisega naistel päris sageli). Tema tõmbas mu “paika”, aga minu asi on teha pidevalt enda lihastega tööd, et enam ei vajuks ära. Omast kogemusest soovitangi pilatest eelkõige. Aga kogenud treeneri käe all, mitte ise ennast valesti venitades. Muidugi on hea käia kõigepealt füsioterapeudi juures, tema annab ka soovitusi, mida harjutuste tegemisel tähele panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 11:14; 15.02 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No hea küll, oletame valude põhjuseks rühihäired. Miks nüüd tekkisid alles? Ega ma nüüd ära ei vajunud kusagilt ja vildakaks ei jäänud. Terve elu olen olnud selline. Üle 40 aasta elanud ilma valudeta. Nüüd alles algasid valud. See, et ma paar kuud trenni pole teinud ei tekita valusid. Ega mu lihased pole nüüd nii nõrgaks ka jäänud selle ajaga, et minu lülisammast ei toestaks enam. Lähen täna joogasse ja esmasp otsin tasulise arsti omale. Uurisin hommikul internetist, et miks võiks seljavalu olla ja sain taaskord kinnitust, et tuleb uurida enne kui süü ajada rühi kaela.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 08:12; 14.02 18:29; 14.02 22:09; 15.02 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka diski prolapsil on põhjused: kas on siis trauma tagajärg või ikkagi kõhrede ebaühtlane kulumine, mis laseb selgroolülid viltu vajuda ja diskil välja hakta sopistuma. Põhjuseks: jällegi vähene liikumine, sundasendid, vale kehahoiak, nõrgad lihased, mis ei hoia skeletti õigesti.

Lisaks näiteks raske füüsiline töö, kus vaja raskeid asju tõsta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 21:49; 14.02 22:48; 15.02 10:00; 15.02 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muuseas, minul oli pärast sünnitust mingil hetkel ka jube seljavalu, samuti kiirgas valu jalga. Käisin kiropraktiku juures, kes ka heitis pilgu mulle peale, kui ma tema ees seisin ja ütles kohe, et näha on, et vaagen on viltu (seda juhtub sünnitamisega naistel päris sageli). Tema tõmbas mu “paika”, aga minu asi on teha pidevalt enda lihastega tööd, et enam ei vajuks ära. Omast kogemusest soovitangi pilatest eelkõige. Aga kogenud treeneri käe all, mitte ise ennast valesti venitades. Muidugi on hea käia kõigepealt füsioterapeudi juures, tema annab ka soovitusi, mida harjutuste tegemisel tähele panna.

Näiteks kui on tegu diski prolapsiga, siis ei või väga selga ja kaela venitada. Seljavenituspink jääb näiteks ära. Süütumaid võimlemisi võib teha ikka, aga mitte end hullult venitada.
Teemaalgatajaga olen ses suhtes ühel meelel, et õigem oleks ennem välistada diski kahjustused ja siis võimlemised jne asjad, aga tõsi ta on, et ei taheta väga saata mrt-sse. Sel juhul on vaid variant oma raha eest minna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 21:49; 14.02 22:48; 15.02 10:00; 15.02 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No hea küll, oletame valude põhjuseks rühihäired. Miks nüüd tekkisid alles? Ega ma nüüd ära ei vajunud kusagilt ja vildakaks ei jäänud. Terve elu olen olnud selline. Üle 40 aasta elanud ilma valudeta. Nüüd alles algasid valud. See, et ma paar kuud trenni pole teinud ei tekita valusid. Ega mu lihased pole nüüd nii nõrgaks ka jäänud selle ajaga, et minu lülisammast ei toestaks enam. Lähen täna joogasse ja esmasp otsin tasulise arsti omale. Uurisin hommikul internetist, et miks võiks seljavalu olla ja sain taaskord kinnitust, et tuleb uurida enne kui süü ajada rühi kaela.

Miks algasid valud nüüd? Sest kõik kulub aja jooksul… 🙂 Nii ütles mulle füsioterapeut… Olin 2 aastat väga kimpus seljavaluga, mis kiirgas jalga… Ka diski nihkumine… eelmisel aastal võtsin 6 kuud järjest diklaki… Nüüd võimlen igal hommikul 5 minutit ja ptüi-ptüi, aeg-ajalt annab tunda, aga selja poolest on elu siiski elamisväärne jälle 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Millised uuringud seljavaluga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.