Esileht Ajaviite- ja muud jutud Milliseid kõhulihaste harjutusi teha, kui alaselg on valus, nõrk?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Milliseid kõhulihaste harjutusi teha, kui alaselg on valus, nõrk?

Postitas:
Kägu

Alaselg ei lase kõiki harjutusi teha, kuid kõht oleks vaja korda saada. Kole olen ja tahan enda keha treenida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Jarka

RE: Milliseid kõhulihaste harjutusi teha, kui alaselg on valus, nõrk?

Ole selili ja tõsta sirgeid jalgu maast lahti, üles-alla, nii kõrgele kui saad ja nii palju kui võimalik. Proovi, kas on valus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alaselja valuga peaks minema arsti juurde. Võimalik, et pole tegemist seljaga, vaid hoopis näiteks neerudega. Kui organismis on mingi haige organ, siis igasugune lisakoormus annab kohe end haiges kohas tunda. Nii et esimene harjus kõhulihastele oleks käik arsti juurde oma tervist kontrollima.

Please wait...
Postitas:
piibeluht

no mul läks selg untsu pärast sünnitusi ja halva madratsi peal magamisest. ka alaseljas on jama. neerud on väga korras, kontrollitud. muidugi, kui teemaalgataja pole oma neerudes kindel, siis kindlasti arstile rääkima.
mina tean, et minul on treeningu kindel koostis selga tugevdavad venitused ja harjutused. et, kui ma treenin oma kõhtu, siis kindlasti tuleb treenida ka selga. ja kusjuures vesi on seljavaludes inimesele väga leebe keskkond ning ka kõht saab treenitud. kahjuks endal pole võimalik nii palju vees käia, kui tahaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei mul ei ole neerud haiged, ma olen aastatega seisva tööga oma selja haigeks töötanud. 4 kuud tagasi sünnitasin. Rasedusega läks ka selg hullemaks. Nüüd tassin 9,5kg last ja ka see on seljale koormav.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
katikene24

Enne kui hakkad harjutusi tegema kontrolli ega sul raseduse ajal ei ole tekkinud sellist asja nagu kõhulihaste eraldumine. See on selline asi kus parema ja vasaku poole kõhulihaste vahele on tekkinud suur vahe. Sellisel juhul ei toeta kõhulihased seljalihaseid ja see tekitab seljavalu ning -nõrkust. Tavalised istessetõusud on keelatud, sest need suurendavad seda vahet veelgi, tuleb teha spets harjutusi ja vahel on vajalik isegi opp. Mul omal olid ka peale kolmanda lapse syndi jubedad seljavalud, alguses arvasin et tegemist on normaalse lihasvaluga kuna seljalihased pidid oma tööylesanded ümber jagama, enam polnud ju kõhtu mida toetada. Kuid mida aeg edasi seda hullemaks läks, mõnel hommikul ei saanud ma liigutadagi, last võrekast välja võtta oli tõeline piin, siis nägin yhte arstisaadet kus rääkis just sellestsamast asjast hakkasin guugeldama, katsusin oma kõhu yle ja oligi. Ilmselt on mul lähitulevikus ees arstile minek kus siis vaadatakse yle kas on vaja kokku tõmmata või jääb nii. Seljavalusid on kyll vähem võrreldes paari kuu taguse ajaga, kuid ma olen vähendanud ka igasuguste asjade tõstmist ja tassimist, kuigi jah, oma 7k ja 10kg jõmmi tassin ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul jäi selg haigeks, kui hakkasin igal õhtul kõhulihaseid tegema
juba perearst jõudis mulle öelda, et ongi ealised 🙂 muutused lülisambas, sest 40a kukkus
siis aga kuulsin juhuslikult, et kõhulihastega koos tuleb ikkagi seljalihaseid treenida ja saingi paari kuuga selja korda, vot
igasugused kõhuliasendis jalgade ja õlgade tõsted ning sama külili asendis sobisid mulle ja siis rippes venitamine, minut-paar korraga

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei mul ei ole neerud haiged, ma olen aastatega seisva tööga oma selja haigeks töötanud. 4 kuud tagasi sünnitasin. Rasedusega läks ka selg hullemaks. Nüüd tassin 9,5kg last ja ka see on seljale koormav. [/tsitaat]
Sõltub,mis su seljal täpselt viga on aga mul aitas selles suhtes lihtne harjutus – oled kõhuli, käed kuklale ja tõstad ülakeha. Kuua ajaga sai korda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ära istessetõuse tee, vaid tõsta ainult ülakeha, alaselg fikseeritult vastu maad. jalgade üles tõstmise harjutus ei sobi sulle kohe kindlasti. põhinipp sellise seljaga ongi see, et kõik harjutused tuleb teha korralikult fikseeritud seljaga (selg vastu maad, nn toetad kõhulihastega). väldi selja nõgusaks laskmist.

Please wait...
Postitas:
liisap

Soovitan soojalt erinevaid harjutusi võimelmispalliga. Märksõnaks googlisse \”fitball excerises\”, \”fitball treening\” vms ja leiab hulganisti erinevaid harjutusi mida teha.

Please wait...
Postitas:
liisap

Soovitan soojalt erinevaid harjutusi võimlemispalliga. Märksõnaks googlisse \”fitball excerises\”, \”fitball treening\” vms ja leiab hulganisti erinevaid harjutusi mida teha.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Milliseid kõhulihaste harjutusi teha, kui alaselg on valus, nõrk?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.