Esileht Väikelaps Milliseid komme söövad?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Milliseid komme söövad?

Postitas:

Milliseid komme ostate oma lastele? Vanuses 3 – 9a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ei ostagi. Lasteaias pakutakse sageli (sünnipäevad), kingiks tuuakse, jõuluks ikka vanemate töökohtadest suured pakid, ma ei näe põhjust juurde osta. Kui vahel harva tõesti jääb pikem vahe, et kodus üldse kommi pole ja lapsed hakkavad väga nuruma, olen ostnud Draakoni kommi. Muidu nende osas, mis kingitakse, ei ole piiranguid, söövad kõiki komme, päris likööri- või konjakikommi pole andnud. Aga kommi süüakse meil kuni üks kompvek korraga/päevas, seda ka mitte iga päev. Lasteaias on küll nii juhtunud, et sünnipäevalaps pakub igale lapsele 3-4 kommi. Ei ole ka katastroof, aga seda, et iga päev kahe peoga komme ja muid maiustusi süüakse, ei pea ma ka õigeks.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps eelistab kummikomme ja pulgakomme. Ei pea õigeks, et lapsele magusat keelata. Olen näinud neid lapsi, kes kodus saab ühe kommi aastas ja kui külla saab, siis kommikauss on sekunditega tühi. Enne lasteaeda minekut Šokolaadikommi laps ei saanud, aga magusat pole kunagi keelanud ning vb ka tänu sellele pole magusamaniakk.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord nädalas on kommipäev kodus. Laps ise valib kommid poest. Lisaks kui on lasteaias sünnipäevad, sööb seal pakutavat magusat. Ei näe põhjust keelata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sööb kummikomme. Olin kaval ja ostsin vitamiini-kummikommid. Lubatud on temavanusele 4 tk päevas, aga purk on kapis silma alt ära ja iga päev talle ei tule meelde neid küsida. Muidu saab ühe korraga.

Muidu ma talle magusat ei keela, küsib šokolaadi, saab. Päris hästi reguleerib minu arust ise, ei puugi midagi tervet tahvlit korraga nahka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei osta lastele poest kommi, vahel šokolaadi v jäätist ja küpsetame ise päris palju: keekse-kooke-küpsiseid.

Mees on kohukese sõber, nii et tihti on ka seda kraami leida.

Minu hinnangul söövad minu lapsed isegi liiga palju magusat. Aga lohutan end sellega, et kodused küpsetised on vähemalt transrasvade ja värvainetevabad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik komme kodus on mingid kingitud kommipakid. Kui laps ise valida saab siis eelistab pulgakomme ja kummikomme.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nt 2,5 aastasele ei ostagi komme. Puuvilju ostan. Mõnikord jäätist ka – ta on veel nii väike, et ühte topsijäätist sööb mingi kuu aega, vahepeal panen jääkappi tagasi või söön ise lõpuni. Kui ta kodus kuskil ripakile jäänud šokolaadi näeb, siis suure rõõmuga sööb kohe. Sööb siis ühe korra nii palju kui sööb ja ma üritan vaikselt uuesti ära peita selle, kui ta käest paneb või kui ma arvan, et tal tegelikult on kõht täis, siis annan väiksema tüki ja panen suurema šokolaadi ära.

Kõrrejooki ostan mõnikord, loen kus kasulikum koostis sees on, puhtam mahl ja vähem mõttetuid värv- ja lõhna aineid.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan hippi või piltti batoone, vahepeal barney’t, kinder’it. Dvitamiin on kummikommina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu suuremal puudub magusavajadus, väiksemal ei tule meelde, kui silma all ei ole. Otseselt lastele ei ostagi, v.a sussi sisse.

(Enda jaoks praegusel perioodil on varud – parem juba šokolaadi- kui veini-…).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lepime kokku, et saavad poes midagi valida, siis ise valivadki. Liiga suuri karpe ei luba.

Muidu läheb neile enam-vähem kõik magus peale mõne erandiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koju ise ei ostagi kommi, aga kui kingitakse, siis anname ikka 1-2 kommi päevas, kui ta küsib. Lapsele maitsevad kõik kommid – kummikommid, pralineed, lagrits jne. Tavaliselt kingituseks tuuakse pigem tahvel šokolaadi või assortiikomme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-aastasele meeldib Kirju koera komm, 7-aastasele Draakoni nätsukommid. Mida nad u kolmesena eelistasid, ei mäletagi enam (umbes selles vanuses said esimest korda kommi, aga kolmeselt veel mingit suuremat kommisöömist ei olnud, mõnikord pool šokolaadikommi või midagi, selline komm või paar päevas aeg tuli pigem kuskil lasteaia lõpus). Tictacid meeldivad ka mõlemale praegu, piparmündimaitselised.

Aga pulgakomme ja muid selliseid kõvasid lutsukaid olen püüdnud vältida, no kui keegi toob või kingib, siis ei keela, aga pigem see üks šokolaadi- või marmelaadi- või nätsukomm, mis kiiresti ära süüakse, kui see, et istub pikemalt pulgakomm suus (hammastele kahjulikum, pikem kontakt suhkruga).

Meil peres peamine magustoit ongi see, et võtavad ühe kommi. Küpsetisi ei tee, ostame ka harva, sünnipäevaks tordi ikka ostame, aga muidu erilised koogisõbrad pole keegi. Mõnikord sööme jäätist. Ma ise eelistan kommidele šokolaadi, nii et kui mul tuleb endal magusaisu, siis võtavad teised pereliikmed muidugi ka tükikese.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil peres peamine magustoit ongi see, et võtavad ühe kommi.

Meil ka nii. Suvalistel  aegadel komme krõbistada ma ei luba (hammaste pärast – siiani on kõigil hambad terved), aga vahetult peale sööki  tavaliselt küsivad ja saavad ühe kommi.

Ostan koju kommivarudeks erinevaid šokolaadikomme, batoonikesi  ja vahel ka lehmakomme: “Tiina”, “Maiuspala”, “Ananassi”, “Mesikäpp”, “Tallinn”, “Kaseke”, “Pilveke”, “Gotina”. Minu meelest need on lihtsalt kõige paremad. Kummikommide ja karamellide söömise harjumust meil ei ole – kui keegi annab või jõulupaki sees on, siis okei, sööme ikka, aga ise ei ostma ei kisu.

Hetke laste lemmik tundub olevat “Maiuspala” – seda küsivad kõige rohkem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

šokolaadikomme, Marianne lutsukaid. Neid ostan, mis endalegi maitsevad. Liiga palju niikuinii ei tohi neid koju osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ostan enamasti Very Berry komme või Bob Snail (need on pressitud marjadest). Neid võib minupoolest ka rohkem süüa (pakid on väiksed niikuinii). Vahel saab üllatusmuna, see on ta suur lemmik. Lisaks teeme ise kummikomme (ilma lisatud suhkru ja värvaineteta), neid luban ka nö lõputult süüa, aga ta võtab ainult paar tükki. Kui kuskil kingitakse, luban kõiki süüa, sellest probleemi ei tee, lihtsalt ise ei osta. Laps kohe 3a.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mesikäpa uued marjabatoonikesed on hetke lemmikud. Endalegi meeldivad. Mõnusad hapukad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on peale beebi veel peagi 3aastane ja kaks teismelist. Väikelapsele komme ei ostagi. Teismelistele ostan selliseid, mida isegi söön – šokolaadikomme ja vahvlikomme, kord aastas kummikomme. Eelistan kvaliteetsemaid ja kindlasti ei osta igasuguste kunstlike värvainetega ja ülihapusid või lutsukomme (need kõvad karamellikommid näiteks). See peagi kolmene saab meie kõrvalt mõned kommid, reeglina pärast sööki (mitte pärast igat söögikorda). Korraga üle 2 kommi ei saa.

Lisaks kommidele (mida ma tegelikult palju ei ostagi) sööme veel šokolaadi ja jäätist, küpsiseid ka. Eelistan kvantiteedile kvaliteeti ja nii on ka teismelised harjutatud. Kuigi nemad sööksid kõike palju, aga pood on kaugel ja taskuraha vähe, nii et söövad parema meelega seda, mina mina ostan ja lepivad siis väiksemate kogustega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi hetk oli meil suur hitt Yummi pulgakommid ja lutsukad. Neid sai laps süümekateta. Looduslik ja suhruvaba jne… Aga nüüdseks on vist lapse kommiisu täis ja pigem eelistab mingit kooki, muffinit või jäätist magusast. Poiss on 7a. Mingi hetk vanuses 3-5 pidi magusatõhtuti piirama, kuna silmnähtavalt tekkis ruttu hüperaktiivsus. Nüüd enam seda täheldanud ei ole. Reegel lihtsalt on, et enne magusat sööb natuke ka sooja toitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps Milliseid komme söövad?