Esileht Kodunurk Milliseid köögimasinaid ja -riistu kasutate ja kiidate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Milliseid köögimasinaid ja -riistu kasutate ja kiidate?

Postitas:

Hakkame uuendama köögimööblit ja tahaks koos sellega välja vahetada ka kodumasinad ja osta juurde vajalikke tarvikuid, mis praegu puudu. Seni olen üsna konservatiivselt läbi ajanud, isegi ei tea, mis kasulikud köögitarbed olemas on, püüan vältida üleliigset tarbimist ja seega niisama katsetamiseks pole asju ostnud. 10 aastat tagasi, kui see köök sai sisustatud, olin noor ega osanud midagi tahta. Köögis on lihtsalt tavaline elektripliit, praeahi, röster, veekeetja, nõudepesumasin, saumikser. Ja nõud. Samas ruumi on, tasapinnad on suured.
Nüüd aga tahaks kaasaegset mugavat kööki, elu kergemaks tegevaid masinaid ja ilusaid tarvikud. Peres on kaks väikest last ja süüa teen kodus palju.
Mida soovitate, mida kasutate?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline saumikser millel saab otsikuid vahetada. Ülemise osa jaoks on seinakinnitus.
Aga kui ruumi oleks,ostaks kaasaegse köögikombaini lisaks.sellise millel blender komplektis et ei peaks seda eraldi ostma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

korralik kohvimasin, mahlapress ja köögikombain koos blenderi ja hakklihamasinaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 14:33; 03.10 10:10; 05.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tainasegur, köögikombain (riiv + viilutaja) blenderiga, espressomasin, käsimikser.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.09 15:01; 03.10 10:37; 05.10 00:38; 05.10 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohvimasin, saumikser mingi selline umbes https://www.google.ee/search?q=hugin+mikser&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiVkbeSzePdAhUHESwKHfrqBzwQsAR6BAgAEAE&biw=1536&bih=723#imgrc=niNa5PyvBUY8LM: , köögikombain peaaegu unustusse vajunud, toidukuivati )kasutan, kui korraga on midagi liiga palju, kuivatatult säilib kauem. Lapsed kasutavad mõnikord võileivagrilli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

suurtele kodumasinatele lisaks kasutan pidevalt leivarösterit, filterkohvimasinat (Moccamaster), käsimikserit, Kitchenaidi kombaini, saumikserit.
Oleks ruumi, soetaks KA Artisani koos kõikide lisadega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 09:03; 05.10 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata ainult seda, mida päriselt kasutaksid. Mul on suur abi leivaküpsetajast (millega tegelikult teen rohkem tainast kui päris küpsetisi) ja vahvlimasinast, aga usutavasti on need paljude jaoks täiesti mõttetud köögiriistad. Üks korralik sausegur ja mikser teevad suures osas ära köögikombaini töö. Aga kui kasutada palju riivimisfunktsiooni, siis on köögikombain parem. Pastamasin kulub ära ainult juhul, kui kasutada tihti. Osta masin “igaks juhuks” on täiesti vale suund.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks viimaseid parimaid leide minu jaoks on korduvkasutatav ahjupaber. Ja üks ahjupaber, mis on mõeldud ahju põhja panemiseks, juhuks kui midagi maha pudeneb. Korralik suure võimsusega blender on mul köögis parim riist. Ostsin https://www.rawshop.no/ Nüüd on mul juba 8 aastat olnud, väga kvaliteetsed tooted.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on suur köögikombain. Lõikan selles näiteks kartuleid vormiroa jaoks õhukesteks viiludeks, purustan suvikõrvitsat-sibulat-küüslauku kotletitaina sisse, riivin teinekord juustu, peeti, jne Päris iganädalaselt ehk ei leia kasutust, aga kui kasutan, siis on alati hea meel selle olemasolu üle. Eriti kui suuremat kogust kartuleid soovin viilutada õhukeseks. vahukoort teen ka.

Selle kombainiga kaasas ka blender.

lisaks eraldi olemas saumikser püreesuppide jmt jaoks – võiks ka nt blenderis, aga ei viitsi ümbervalamisega tegeleda.

Ja suht kõik.

Kunagi nooremana kasutasin palju võileivagrilli.

maal meeldib meile hommikuit saia röstida, aga koju ei ole tahtnud – las lastele jääb maal olles see rõõm, midagi erilist siis nende jaoks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidevalt kasutuses on veekeetja, mikrolaineahi ja võileivagrill. Elektripliit muidugi ka koos praeahjuga ja külmkapp. Olemas on korralik köögikombain koos hakklihamasina ja blenderiga, seda kasutan vajadusel. Nt toorsalatid lasen kõik kombainis ribadeks, toormoosid püreestan samuti sellega jne. Kapis on ka saumikser, aga seda kasutan väga harva. Mingi Saeco kohvimasin oli, aga sellest loobusin. See oli rohkem katki kui terve, peale viimast remonti andsin ära, pätikohv maitseb paremini. 😉
Nõudepesumasinat meil siiani ei ole, aga tulevikus on plaan osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on näinud kombaini, mis riiviks kapsast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 06:09; 05.10 07:30; 05.10 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on näinud kombaini, mis riiviks kapsast?

kas on kombaine, mis ei riivi kapsast? minul on boschi mum-seeria kombain ja see riivib küll kapsast, lausa kahes versioonis.

kunagi nooruspõlves oli vene ajal soomest toodud moulinexi kombain, see riivis ka kapsast.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 14:33; 03.10 10:10; 05.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt 30-40 pead hapendamiseks riivida on tavalise köögikombainiga keeruline tõesti. Igapäevatoiduks riivivad kõik, mil riivid/viilutajad kaasas. Mina teen viilutaja õhema osaga, kui salatiks, jämedama osaga, kui hautise või supi jaoks. Just viilutajaga, mitte riiviga – teeb parajad ribad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.09 15:01; 03.10 10:37; 05.10 00:38; 05.10 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu unistuste köögiletile mahuks pidevalt seisma espressomasin, saiaröster ja multikeetja. Võibolla ka veekeetja, kuigi seda kasutan harvem.
Kasutan veel elektrilist riivi, sau- ja tavalist mikserit, võileivarösterit – neid pisivahendeid hoian meelsamini kapis, kus nende jaoks piisavalt peaks ruumi olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 15:38; 05.10 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste soovid ja harjumused on ju erinevad. Mina tavaliselt enne mingi masina ostmist käin mõne tuttava juures, kellel see on, proovimas, vaatamas. Mitu masinat olen nii ostnudki. Olemasolevaid masinaid kasutan nüüd kõiki, midagi ebavajalikku ei ole. Kõige mugavam asi, mida väga vähestel Eestis on, aga millest ma kunagi enam pole nõus loobuma, on hoopis köögihunt (saab kõik toidujäätmed kraanikaussi visata). Köögikombain, mahlapress ja kohvimasin on ka meie köögis asendamatud. Samas blenderit meie ei vaja (enamus just armastab neid).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milleta oma elu enam ette ei kujutaks ja on iga päev kasutuses: külmkapp, nõudepesumasin, kohvimasin, mikrolaineahi, elektripliit
asjad mida kasutan, aga mitte just iga päev (aga korra nädalas kindlasti): veekeedukann, nuimikser, praeahi, minimikser (patareidega, munavalge vahustamiseks)
harva kasutan (3-5x aastas): röster, vahvlimasin, tagavara-kohvimasin, kohviveski, hakklihamasin (ca aastast 1960),

täiesti mõttetud masinad meil kodus: köögikombain (pesemine võtab rohkem aega, kui tema kasutamiseks kuluv aeg), elektriline viilutaja (sihtotstarbeliselt kasutatud viimase 20a jooksul ca 10 korda, nt pulmade või juubelite ajal)

sellele, kes köögihunti kiitis: kui elaksin korteris, siis saaks vast aru,
aga eramus lähevad toidujäägid pigem ikka täiesti elusale ja sabaga “köögihundile” või siis õue kompostrisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Köögikombain. Pooled taignad segan sellega. Viilutan kartulid gratääni jaoks. Blenderiosaga valmivad smuutid ja püreesupid. Ja sügisesel hoidistamisajal läheksin vist hulluks ilma selle riistapuuta, kui peaks kõik need letšode-tšatnide jm mökside toorained käsitsi tükeldama ja riivima.
Röster pidevas kasutuses ja veekeedukann.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänamatult on tähelepanuta jäänud vana hea uhmer. Kohvimasin, veekeedukann, mikrolaineahi, riisikeetja, paar korralikku nuga, lõikelaud, ragulkakujuline koorimisrelv & uhmer. Ahjuga pliit on hea, aga pole hädavajalik, kui muu on olemas. Toimiv veevärk on ka hea, aga mitte hädavajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen tegelikult seda meelt, et asju tuleb osta siis, kui neist puudust tunned, mitte niisama teiste arvamuse põhjal ja köögi sisustamiseks. Igaüks ju toimetab omasoodu ega vaja kõike. Kuhugi pole ka kiiret, ega nad poodidest ära kao 🙂
Näiteks mina ostsin kunagi mikseri koos sauaga. Seda saua pole ma mitte kunagi kasutanud. Lihtsalt meie pere ei vaja seda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.09 15:01; 03.10 10:37; 05.10 00:38; 05.10 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on näinud kombaini, mis riiviks kapsast?

kas on kombaine, mis ei riivi kapsast? minul on boschi mum-seeria kombain ja see riivib küll kapsast, lausa kahes versioonis.

kunagi nooruspõlves oli vene ajal soomest toodud moulinexi kombain, see riivis ka kapsast.

Ma näen igal pool kombaine, mis purustavad kapsast. Kuidas te selle kapsa sealt pisikesest august sisse topite, et seda riivida?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 06:09; 05.10 07:30; 05.10 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma näen igal pool kombaine, mis purustavad kapsast. Kuidas te selle kapsa sealt pisikesest august sisse topite, et seda riivida?

Ilmselgelt lõikan kapsa sinna “torusse” sobivateks juppideks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 15:38; 05.10 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on näinud kombaini, mis riiviks kapsast?

kas on kombaine, mis ei riivi kapsast? minul on boschi mum-seeria kombain ja see riivib küll kapsast, lausa kahes versioonis.

kunagi nooruspõlves oli vene ajal soomest toodud moulinexi kombain, see riivis ka kapsast.

Ma näen igal pool kombaine, mis purustavad kapsast. Kuidas te selle kapsa sealt pisikesest august sisse topite, et seda riivida?

kas sa otsid kombaini, mis riiviks tervet kapsast? siis oleks tulnud seda ka mainida. ma ei usu, et selliseid kodukasutuseks tehakse, või mis sa arvad, kellel võiks sellist asja vaja olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 14:33; 03.10 10:10; 05.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonnäe, polegi ühtegi, mis riiviks. Järelikult tuleb ka edaspidi käsitsi hakkama saada. Kapsa 2cm pulkadeks lõikamine, et neid siis “riivida” on absurd.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 06:09; 05.10 07:30; 05.10 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonnäe, polegi ühtegi, mis riiviks. Järelikult tuleb ka edaspidi käsitsi hakkama saada. Kapsa 2cm pulkadeks lõikamine, et neid siis “riivida” on absurd.

Iga asja jaoks ikka õige vahend. Riivpurustajaid, kuhu terved kapsapead sisse mahuvad, on müügil küll. Selliste mõõtmetega köögikombaini ju lauanurgale seisma ei tahaks, aga loomulikult on nad olemas.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.09 15:01; 03.10 10:37; 05.10 00:38; 05.10 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kel palju kapsast vaja riivida, võiks siis juba tööstusliku soetada – nt Robot Coupe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Robot Coupe

Mina ostaks üldse kapsariivi. Meil oli selline ja väga tõhus riist kui teema aktuaalne oli ja ise hapukapsast tegime. Piisas kapsapea pooleks lõikamisest, ema hoolikas inimene lõikas juurikaosa ka välja. Tänapäeval on neid nii puidust kui plastist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kui meil veel kodus hapukapsast tehti (no mingisse hiigelämbrisse), siis oli ka suur käsi-kapsariiv käigus. Kapsast lendas igale poole, aga väga tõhus oli:)

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 09:03; 05.10 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olemas on toidukuivati, Bocsh köögikombain lisadega, nõudepesumasin, pliit ja ahi, mikrolaineahi, saumikser, multikeetja, röster, saiaküpsetaja, vavliküpsetaja, võileivagrill, käsimikser, käsiviilutaja. Kasutan kõike vastavali vajadusele, kindlasti jäi miskit kahe silma vahele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olemas ja kasutuses mikrolaineahi, induktsioon-pliidiplaat (asendamatu) ja Kenwoodi köögikombain. Köögikombain on taigna tegemise, riivimise, tükeldamise, purustamise, püreestamise, köögiviljakangide tegemise, mahlapressi ja tsitruspressi funktsioonidega – olen väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on lisaks tavapärasele röster-kohvimasin-keekeetja igapäevases kasutuses veel Kenwood köögikombain (riivin/viilutan aedvilja, purustusteraga teen pestosid ja muretainast, vahustajaga vahustan muna ja vahukoort, blenderiga teen smuutisid ja püreestan suppe, vahel kasutan ka kohviveski ja tsitrusviljade pressi funktsioone). Mahlapressi osa ei kasuta, kuna
olemas ka eraldi mahlapress.

Veel leiab sagedast kasutust selline suurem elektriline laua- ja võileivagrill (liha- ja aedviljavardad, soojad võileivad. Ostsin välismaalt ja tassisin kohvris koju. https://www.houzz.com.au/product/19589350-sunbeam-gc7850b-cafe-contact-grill-and-sandwich-press-contemporary-electric-grills-and-skillets

Teises kodus on veel slowcooker ja suurem neljakandiline elektripann, millega on mõnus suuremale seltskonnale lihapraadi, pannirooga ja omletti teha. Hästi mugav nt suvilasse kaasa võtta, kus puudub ahi/suuremad pannid. Samas ilma nende kaheta saab hakkama, pigem sellised mugavad masinad.

https://www.queenb.co.nz/secretchef-slow-cooker-5-5l-by-sunbeam-hp5520.html

https://www.joycemayne.com.au/sunbeam-electric-frypan.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Kodunurk Milliseid köögimasinaid ja -riistu kasutate ja kiidate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.