Esileht Koolilaps Milliseid koolitarbeid soovitate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Milliseid koolitarbeid soovitate?

Postitas:

Milliseid koolitarbeid kasutate ja soovitate või maha laidate? Kõike ei jõua ju ise läbi proovida, aga kindlasti on paljudel omad eelistused tekkinud.

Mina isiklikult soovitan:

Guaššid- vene omad.

Harilik pliiats- Faber Castelli halli värvi ja kolmnurkne, kus väikesed täpid on külgedel (kahjuks väga vähestes poodides müügil). Selline: https://kontorikaubad.ee/toode/harilik-pliiats-faber-castell-grip-b-ergonoomiline-teritatud

Värvilised paberid sellised, mida ei pea laps nagu plokist ise lahti rebima ja ei oleks väga õhukesed.

Teritaja- Staedtler sinine ümmargune kogujaga https://www.prismamarket.ee/entry/teritaja-2-ne-varvipliiatsitele/4007817512005

Koduseks kasutamiseks soovitan väga elektrilist teritajat. Selle abil on palju lihtsam kodus pinalikorrastust teha, sest mitme pliiatsi teritamine on üsna valus näppudele: https://www.aliexpress.com/item/TENWIN-Electric-Pencil-Sharpener-Use-Battery-With-Two-Holes-Electronic-Pencil-Sharpener-For-6-8mm-And/32795597041.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dVpq41k

Kustutuskumm- Erich Krause, lapik ja ümmargune, sinine plastik keskel (Rahva Raamatust ostsime, selline: http://taig.ee/kontoritarbed/koolikaubad/koolitarbed/kustukummid/kustukumm-smart-soft-mini-ovaal-erich-krause)

Pulgaliim- selline, mis jätab liimides värvilise juti, kuivades muutub läbipaistvaks.

Vildikad- kahe otsaga Maped, pestavad (https://www.rahvaraamat.ee/p/viltpliiatsid-color-peps-duo-10-tk-20-värvi-pestav/6098/et?ean=13154148470103)

Värvipliiatsid- Staedtler kustutuskummi otsaga

Ise ootaksin väga soovitusi õlipastellide ja pintslite osas. Seni on laps kurtnud, et pastellid on kohe murduvad, kuigi kasutab õrnalt. Paljud pintslid ajavad karvu, olen ostnud suvaliselt, kaubamärki ei ole osanud vaadata. Ka hea sirkli valimine oli raske, laps ei ole sellega väga rahul, kuigi saab hakkama.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 12:57; 02.07 17:03; 02.07 19:12; 11.07 10:50; 11.07 16:27; 30.07 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile väga meeldivad Faber-Castelli pliiatsid (kunagi oli edu3, need olid ka väga head) ja Faber-Castelli õlipastellid on ka head. Meil vähemalt ei murdu, värvid on hästi tugevad ja ilusad. Pintsleid saab häid kunstnike poodidest.
Teritaja meeldib metallist http://kunstjahobi.ee/est/sharpener-koh-i-noor-15262.html
Viltpliiatsite osas olen vaadanud, et oleks pestavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 13:33; 02.07 16:36; 02.07 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teritaja peab mahtuma pinalisse ja peab olema kogujaga.
Näit selline, aga sel on kahjuks ainult üks ava:
https://astri.ee/charlot/pliiatsiteritaja-faber-castell-1-ava-kustukumm-p-1506655567070/?q=&idx=posts&p=0&fR%5BpartnerName%5D%5B0%5D=Charlot

Mitte mingit mõtet pole koolilapsel kogujata pliiatsiteritajal, selle võiks üldse pinalist välja korjata, seda saab kasutada ainult kodus.

Guaššvärvidel peaks jälgima, et laps suudab need ise karbist kätte saada ja tagasi panna, mõnel tootjal on välja mõeldud imedisain, millega saab hakkama ainult osav täiskasvanu. Värvidel minu meelest suurt vahet ei ole, peaasi, et ei oleks ära kuivanud. Mulle endale meeldivad need:
https://www.prismamarket.ee/entry/guassvarvid-12-varvi-x-15-ml/7891360467205

Värvipaberid võiksid olla mõlemalt poolt värvilised ja piisavalt pehmed, sest algklassides armastatakse rebida ja mudida ning kui paber on väga plink, siis jääb laps hätta.

Värvipliiatsid võiksid vähemalt 1. klassis olla jämedad, minu lemmikud on Staedtler või Faber Castell.
https://www.kaubamaja.ee/staedtler-varvipliiatsis-jumo-6-varvi-h0332309
https://www.snitty.ee/faber-castell-jumbo-grip-12

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millist pinalit esimese klassi tüdrukule valida. Koolikott sai selline, millega kaasas polnud. Ise ta tahaks muidugi TopModelli oma https://www.kaubamaja.ee/et/top-model-pinal-taidetud-3-lukuga-led-valgusega-h0367061 . Kui nüüd hind kõrvale jätta, siis sisu tundub täiesti normaalne. Ja kui mõnele tühjale pinalile sisu juurde panna tulebki hind sarnane. Täesti kasutatavad koolitarbed tunduvad.
Samas poes tundus maru suur ja raske ning kardan, et koolikott muutub liiga raskeks. Kellelgi jeva pinalitega ka kogemust, kuidas seal sisu on? Või tasuks üldse vaadata mõni kottpinal? Või peaks ikka lapsel laskma valida? Ma olen ühesõnaga täiesti segaduses 😀 Ühekordne,kahekordne,kolmekordne,kott? Poleks arvanud, et ühe pinali ostmine võiks nii keeruline olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 13:33; 02.07 16:36; 02.07 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel koolidel on väga spetsiifilised nõudmised koolitarvete osas ja eks neid tuleb arvestada. Näiteks oma lapse koolis oli nõue, et kunstitunniks peab olema paks vatmanpaber – ise ei oleks osanud seda vaadata 🙂

Siin soovitatud harilikud pliiatsid- need jämedamad, kolmnurksed ja täppidega – on tõesti head, just 1.kl juntsule, kelle näppude motoorikale sobib pisut jämedam pliiats peenikesest paremini. Ja tõtt öelda, harilikke pliiatseid kulub meil ikka ootamatult palju.

Ühe lapse puhul nõudis õpetaja, et iga aine tarbeks peab olema omaette mapp, kuhu siis koopialehtedel harjutused vahele panna. Seevastu teisel lapsel pole koolis üldse mappe vaja läinud (v.a suur A3 tööõpetuse tarvete mapp), kuna nemad kasutavad koopialehti vähe, enamus ülesannetest kirjutavad vihikusse või töövihikusse.

Muusikatundideks nõudis kool ühe lapse osas erilist noodivihikut – selline, mis on A4 formaadis, aga pikalikeeratult (nagu arvutis Landscape-formaat). See osutus väga haruldaseks, kammisin vist pooled Tallinna poed läbi enne kui nõuetekohase muusikavihiku sain. Muide, kolme aasta vältel ei ole seda vist kordagi vaja läinud 🙂

Veel kulub palju vihikuid, vähemalt meil. Aga vihikutele on jällegi igal koolil omad nõudmised joonte arvu jm osas. Pildikaantega vihikud on mitu korda kallimad kui tavalised, aga pildikaantega vihiku ostul on mõte ainult siis, kui koolis on lubatud panna lihtsalt niisama kile ümber. Mu teise lapse koolis peab vihikul olema ümber nii kile kui ka ümbrispaber ja nii võib osta südamerahuga kõige odavamaid, ca 11 senti maksvaid vihikuid.

Osa koole/õpetajaid käsib panna ühe kindla aine asjadele üht värvi paberid ümber: näiteks eesti keel punases toonis, matemaatika sinises toonis paberiga jne. Mõnel pool on lubatud väike muster, teisal peab olema ühtlaselt ühevärviline. Oma kogemustest ütleks, et ehkki esmapilgul võib tunduda tüütu hankida palju eri pabereid ja siis täpselt sellele ainele just see ja tollele ainele toda värvi paber ümber panna, hakkas see süsteem nii mulle kui lapsele tegelikult väga meeldima. Nii lihtne on õhtul avada kooliranits ja visata pilk peale- sinine, roheline, punane, lilla – selge, kõikide ainete asjad on ilusti kaasas!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 16:45; 02.07 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millist pinalit esimese klassi tüdrukule valida. Koolikott sai selline, millega kaasas polnud. Ise ta tahaks muidugi TopModelli oma https://www.kaubamaja.ee/et/top-model-pinal-taidetud-3-lukuga-led-valgusega-h0367061 . Kui nüüd hind kõrvale jätta, siis sisu tundub täiesti normaalne. Ja kui mõnele tühjale pinalile sisu juurde panna tulebki hind sarnane. Täesti kasutatavad koolitarbed tunduvad.<br abp=”235″>
Samas poes tundus maru suur ja raske ning kardan, et koolikott muutub liiga raskeks. Kellelgi jeva pinalitega ka kogemust, kuidas seal sisu on? Või tasuks üldse vaadata mõni kottpinal? Või peaks ikka lapsel laskma valida? Ma olen ühesõnaga täiesti segaduses ???? Ühekordne,kahekordne,kolmekordne,kott? Poleks arvanud, et ühe pinali ostmine võiks nii keeruline olla.

meil mitmed läbi proovitud, sh Jeva ja parimaks osutus Chiemsee oma, a la selline https://www.amazon.co.uk/Chiemsee-Pencil-Case/dp/B00ZGE0S5M selle plussiks on eelkõige mahutavus ja teiseks see, et püsib ilusti lahtises asendis. Jeva omal langes kaas ka lahtises asendis kinni tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 16:53; 03.07 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millist pinalit esimese klassi tüdrukule valida. Koolikott sai selline, millega kaasas polnud. Ise ta tahaks muidugi TopModelli oma https://www.kaubamaja.ee/et/top-model-pinal-taidetud-3-lukuga-led-valgusega-h0367061 . Kui nüüd hind kõrvale jätta, siis sisu tundub täiesti normaalne. Ja kui mõnele tühjale pinalile sisu juurde panna tulebki hind sarnane. Täesti kasutatavad koolitarbed tunduvad.

Samas poes tundus maru suur ja raske ning kardan, et koolikott muutub liiga raskeks. Kellelgi jeva pinalitega ka kogemust, kuidas seal sisu on? Või tasuks üldse vaadata mõni kottpinal? Või peaks ikka lapsel laskma valida? Ma olen ühesõnaga täiesti segaduses ???? Ühekordne,kahekordne,kolmekordne,kott? Poleks arvanud, et ühe pinali ostmine võiks nii keeruline olla.

Meil on olnud selline. Välimus on muidugi ilus, aga sisu vahetasime peagi ringi. Vildikad said tihti tühjaks ja siis tuli uued osta. Värvipliiatsid aga olid juba valmis komplekteeritud pinalis nii jube peenikesed, et murdusid kogu aeg ära. Soovitan 1.kl lastele jämedaid värvipliiatseid, nt https://charlot.ee/kooli–ja-kunstitarbed/varvi–ja-akvarellpliiatsid/varvipliiats-fabercastell-eco-jumbo-karmiin/#

Kooli läksid mõlemad lapsed meil niisuguste uhkete kolmekordsete pinalitega, ent peagi tüdinesid nende lukkude ja lugematute kummihoidjatega jändamisest ära. Valisid poes endale välja ülilihtsad laheda pildiga 3-eurosed kott-pinalid ja kasutavad neid siiani. Lihtne lapsel avada, paar pliiatsit välja võtta, pärast tagasi sisse visata, ei ole suurt jändamist. Samas, eks kooli minnes tahavad nad ikka, et kõik oleks eriti uhke 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 16:45; 02.07 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millist pinalit esimese klassi tüdrukule valida. Koolikott sai selline, millega kaasas polnud. Ise ta tahaks muidugi TopModelli oma https://www.kaubamaja.ee/et/top-model-pinal-taidetud-3-lukuga-led-valgusega-h0367061 . Kui nüüd hind kõrvale jätta, siis sisu tundub täiesti normaalne. Ja kui mõnele tühjale pinalile sisu juurde panna tulebki hind sarnane. Täesti kasutatavad koolitarbed tunduvad.

Samas poes tundus maru suur ja raske ning kardan, et koolikott muutub liiga raskeks. Kellelgi jeva pinalitega ka kogemust, kuidas seal sisu on? Või tasuks üldse vaadata mõni kottpinal? Või peaks ikka lapsel laskma valida? Ma olen ühesõnaga täiesti segaduses ???? Ühekordne,kahekordne,kolmekordne,kott? Poleks arvanud, et ühe pinali ostmine võiks nii keeruline olla.

Meil esimene pinal oli taoline: https://www.jeva.ee/et/a/pinal-box-lightning
Sellele ostsime sisu ise. Oli hea ja vastupidav, sest plastikust kileosasid ei olnud. Ainult, et laps soovis 12 osalist pliiatsite komplekti + samapalju vildikaid + käärid + harilikud + kustutuskumm + liim jne sinna sisse panna, siis jäi väikeseks. Lisaks igatses ta poest neid ägedate piltidega, kuigi ma ütlesin, et need ei mahuta rohkem jms. Aga no las saab oma kogemuse, lubasin teiseks klassiks osta.

Järgmiseks aastaks seega ostsime sellise (sama firma, ainult pilt teine): https://www.shoppa.ee/p/herlitz-taidetud-pinal-smiley-rainbow-19-osa/4359399
Poole aasta pealt hakkas mõni koht seest katki minema (pliiatsi terad lükkasid tagant plastikkile katki), vahel olid pliiatsid hoopis kotti visatud, ütles, et ei jõudnud igat pliiatsit tunni lõpus pinalisse oma auku tagasi panna, vildikad nt ei mahtunudki nendesse kummidesse, lisaks mahutavusega ei olnud ta ka rahul (varukustutuskumm, suurem liim ja kogujaga teritaja olid ikkagi kotis eraldi, kuna sinna ei mahtunud). Võttis enne kooliaasta lõppu tagasi kasutusse vana pinali.

Kevadeks tellisin selle: https://www.aliexpress.com/item/72-Holder-Pen-Colored-Pencil-Case-School-Multi-functional-High-Capacity-Zipper-Pencil-Bag-For-Student/32813872364.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dYxErNT

On küll suur, aga kõik vajalik mahub sisse. Laps on rahul, mina ka. Ei tee need lisapliiatsid ja vildikad kotti nii palju raskemaks, eriti kui ise tahab sellist valikut pinalis kaasas kanda. Seest võtsime kaks pliiatsite osa välja (käivad krõpsuga). Ei pea punnitama lukku kinni ja mugav kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 12:57; 02.07 17:03; 02.07 19:12; 11.07 10:50; 11.07 16:27; 30.07 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil nõudis õps vähemalt alguses tungivalt Lyra värvipliiatseid. Head pehmed tõesti, aga ka murduvad kergemini ja niisiis kulub neid rohkem.
Pinal oli tavaline rullpinal, hiljem kahe lukuga rull. Suur ja rasket kastpinalit või seda mitme poolega keeldusin ostmast, see ainult kotile raskuseks ja kellelgi pole aega neid pliiatseid kummide vahele suruda tunni lõpus.
p.s. kotti teeb raskemaks absoluutselt iga üleliigne asi, isegi paksud õpikute kilekaaned. Enamasti on neid “üldse mitte raskeid” lisavidinaid mitu ja kokku teeb see mitusada grammi lisaraskust. Mida vähem tulesid, vilesid ja kaadervärki, seda parem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 17:45; 02.07 18:47; 03.07 01:32; 30.07 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel koolidel on väga spetsiifilised nõudmised koolitarvete osas ja eks neid tuleb arvestada. Näiteks oma lapse koolis oli nõue, et kunstitunniks peab olema paks vatmanpaber – ise ei oleks osanud seda vaadata ????

Siin soovitatud harilikud pliiatsid- need jämedamad, kolmnurksed ja täppidega – on tõesti head, just 1.kl juntsule, kelle näppude motoorikale sobib pisut jämedam pliiats peenikesest paremini. Ja tõtt öelda, harilikke pliiatseid kulub meil ikka ootamatult palju.

Ühe lapse puhul nõudis õpetaja, et iga aine tarbeks peab olema omaette mapp, kuhu siis koopialehtedel harjutused vahele panna. Seevastu teisel lapsel pole koolis üldse mappe vaja läinud (v.a suur A3 tööõpetuse tarvete mapp), kuna nemad kasutavad koopialehti vähe, enamus ülesannetest kirjutavad vihikusse või töövihikusse.

Muusikatundideks nõudis kool ühe lapse osas erilist noodivihikut – selline, mis on A4 formaadis, aga pikalikeeratult (nagu arvutis Landscape-formaat). See osutus väga haruldaseks, kammisin vist pooled Tallinna poed läbi enne kui nõuetekohase muusikavihiku sain. Muide, kolme aasta vältel ei ole seda vist kordagi vaja läinud ????

Veel kulub palju vihikuid, vähemalt meil. Aga vihikutele on jällegi igal koolil omad nõudmised joonte arvu jm osas. Pildikaantega vihikud on mitu korda kallimad kui tavalised, aga pildikaantega vihiku ostul on mõte ainult siis, kui koolis on lubatud panna lihtsalt niisama kile ümber. Mu teise lapse koolis peab vihikul olema ümber nii kile kui ka ümbrispaber ja nii võib osta südamerahuga kõige odavamaid, ca 11 senti maksvaid vihikuid.

Osa koole/õpetajaid käsib panna ühe kindla aine asjadele üht värvi paberid ümber: näiteks eesti keel punases toonis, matemaatika sinises toonis paberiga jne. Mõnel pool on lubatud väike muster, teisal peab olema ühtlaselt ühevärviline. Oma kogemustest ütleks, et ehkki esmapilgul võib tunduda tüütu hankida palju eri pabereid ja siis täpselt sellele ainele just see ja tollele ainele toda värvi paber ümber panna, hakkas see süsteem nii mulle kui lapsele tegelikult väga meeldima. Nii lihtne on õhtul avada kooliranits ja visata pilk peale- sinine, roheline, punane, lilla – selge, kõikide ainete asjad on ilusti kaasas!

Lisaks on see viimane mugav õpetajale: kui mitme aine vihikud on morraga õpetaja käes kontrollida, on neid hea eristada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, tänud! 🙂 Välistame topmodelli ja otsime sobiva, kerge ja tühja alternatiivi. Ja nagu aru saan, siis enne koosolekut pole mõistlik midagi ette osta, sest õpetajatel erinevad nõuded.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 13:33; 02.07 16:36; 02.07 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldivad Stabilo värvipliiatsid, vasakukäelisele eriti mugav 1. klassis spets vasakukäeliste pliiatsid. Pliiatsiteritaja kindlasti kogujaga. Värvilised paberid tõesti osta sellised, mis lahtiselt ja nö keskmise paksusega (mitte liialt lörtsid ja mitte ka liiga paksud). Pinaliks tavaline nö kosmeetikakoti tüüpi pinal, kus suur põhisahtel ja kõrval väiksem. Kerge ja kiiresti saab kõik asjad sisse pandud ja ka asjade leidmisega ei teki probleemi. Need paksud jäid meil valimata- mõttetult kulub aega pliiatsite tagasi toppimiseks ning on ikka kobakas kah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 18:21; 03.07 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pealkirja ja esimest postitust lugesin, mõtlesin et täitsa ogarad mõned… Aga tegelikult nii hea teema. Eriti kui laps esimesse klassi läheb, siis tahaks ju et kõik oleks hästi ja parim. Aja jooksul loksub kõik paika aga see algus on nii eriline.

Tahaks veel “millised vahetusjalatsid”, “millised kehalise riided” jms teemasid ka millalgi. Koolikoti ostsin juba kevadel selle sama foorumi põhjal.

Mu lapsel pole isegi rahakotti.. Ka see vaja osta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pealkirja ja esimest postitust lugesin, mõtlesin et täitsa ogarad mõned… Aga tegelikult nii hea teema. Eriti kui laps esimesse klassi läheb, siis tahaks ju et kõik oleks hästi ja parim. Aja jooksul loksub kõik paika aga see algus on nii eriline.

Tahaks veel “millised vahetusjalatsid”, “millised kehalise riided” jms teemasid ka millalgi. Koolikoti ostsin juba kevadel selle sama foorumi põhjal.

Mu lapsel pole isegi rahakotti.. Ka see vaja osta.

ole mureta, kõik need teemad tulevad hiljemalt augustis. ja nii igal aastal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 17:45; 02.07 18:47; 03.07 01:32; 30.07 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pealkirja ja esimest postitust lugesin, mõtlesin et täitsa ogarad mõned… Aga tegelikult nii hea teema. Eriti kui laps esimesse klassi läheb, siis tahaks ju et kõik oleks hästi ja parim. Aja jooksul loksub kõik paika aga see algus on nii eriline.

Tahaks veel “millised vahetusjalatsid”, “millised kehalise riided” jms teemasid ka millalgi. Koolikoti ostsin juba kevadel selle sama foorumi põhjal.

Mu lapsel pole isegi rahakotti.. Ka see vaja osta.

Esimeses klassis olid poisil lahtised sandaalid, teises klassis tahtis juba tubaseid kinniseid kingi (taolised http://www.bon-gusto-catering.com/timberland-pokey-pine-h-l-oxford-stretch-flat-shoes-navy-kidsgrey-timberland-bootstimberland-blackunique-p-3341.html?zenid=ib1ebkv11lijne193d8vnhfee4). Sellel aastal tulevad tõenäoliselt sarnased, aga ka ketsid, nt Vansid on praegu jutuks tulnud tema poolt.

Rahakoti ostsime meie sellise, mille saab kaela panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 12:57; 02.07 17:03; 02.07 19:12; 11.07 10:50; 11.07 16:27; 30.07 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kool nõuab, et oleks see suur pinal ja paned kõik asjad eraldi vahesse, et lapsed ei kolistaks pinalis ja oleks ülevaade.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pinaliks nõuavad paljud õpetajad just seda tühja kotti – kerge ja saab kiiresti asjad kätte ja sisse tagasi…need top modeli tüüpi täidetud karbid on ikka jube kobakad, nii mõõtudelt kui kaalult…

vahetusjalanõud on minu laste õpetajad vähemalt esimesed aastad nõudnud lahtisi krõpsuga sandaale, need ketsid-tennised ju ei hinga, laps on terve päeva ‘nagu saabastega’; pannaldega sandaalide kinnitamne-avamine võtab aega (meil söömine teises majas ja vahetundidel lapsed õues, seega peab ikka pidevalt jalanõusid vahetama)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laste koolis on sellised soovitused:

1. Pliiatsid ja vildikad olgu ilma mustrita ja seda värvi, mida nad teevad. Siis ei pea laps kulutama aega sellele, et nuputama, milline 10 jänkupildiga pliiatsist on punane vmt.

2. Igal ainel olgu oma värv ja kõik selle aine asjad olgu seda värvi. Siis on lapsel kohe ülevaade, kas asjad on kaasas või mitte ja leiab kotist kiiresti vajaliku tunni asjad.

3. Jalanõud toetagu jalga ja lasku jalgadel hingata. Ja ärgu võimalusel jätku põrandale triipe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljude eelnevate mõtetega nõus, aga just ei soovita pakse värvipliiatseid. Kui laps tahab teha korrektselt ka peenemaid värvimistöid, siis paksud pliiatsid selleks ei sobi. Ideaalis võiks olla mõlemad olemas, aga minu laps kasutab kindlasti peenemaid rohkem, sest paksud lähevad kergelt üle joone värvimisel. Palju oleneb muidugi, mis töövihikud koolis on ja kui peeneid kunstitöid tehakse. Meil olid 1. klassis juba sellised tööd, kus paksudest ei piisanud (nt peenete mustritega värvimistööd jne, kus on vaja täpsust).

2 aastat kasutatud ka Top Modelli pidalit – meie tüdrukule sobib väga hästi. Teda just häirib, kui tal vaja kiiresti pliiats valida ja siis peab hakkama suurest hunnikust tuhlama. Tal on oluline, et värve ja valikut palju ning kõik korraga silma ees. On selline kunstnikuhingega 🙂

Kindlasti ärge ostke pakse harilikke lastele. See minu enda kogemus õpetajana. Kirjatehnikat võimatu teha. Eriti kui hakatakse kirjatähti kirjutama. Jamad on ka need vedela kustutajaga tintekad, aga õnneks vist nüüd enamasti kõik kustukaga, mis ei määri ja saab kohe peale kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

paksud pliiatsid on ikka lasteaiaealistele, koolis on märksa peenemad tööd juba teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 17:45; 02.07 18:47; 03.07 01:32; 30.07 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil olid paksud pliiatsid eelkoolis ja jäägid jäid esimeses klassis kasutamiseks. Paksematega oli hea suurt pinda värvida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 07:33; 11.07 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalatsid on head sandaalid, aga need, millel varbaosa kinni on eest. Midagi sellist siis https://www.sammuke.ee/et/home/1137-sandaalid.html Peab loomulikult vaatama, et mustri triipe maha ei jätaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 18:21; 03.07 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil koolis topmodeli oma ja kodus teised kirjutusvahendid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kool nõuab, et oleks see suur pinal ja paned kõik asjad eraldi vahesse, et lapsed ei kolistaks pinalis ja oleks ülevaade.

no see ei ole küll asi, mida kool nõuda saab (kui tegemist ei ole just mõne erakooliga, mille kodukorras selline nõue sees on) … soovitada, seda jah, aga kindlasti mitte nõuda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 16:53; 03.07 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kool nõuab, et oleks see suur pinal ja paned kõik asjad eraldi vahesse, et lapsed ei kolistaks pinalis ja oleks ülevaade.

no see ei ole küll asi, mida kool nõuda saab (kui tegemist ei ole just mõne erakooliga, mille kodukorras selline nõue sees on) … soovitada, seda jah, aga kindlasti mitte nõuda ????

See on tõesti väga kummaline nõue. Eriti, kuna nagu siitki saab lugeda, on sellise pinali kasutamine paljudele lastele hoopis tülikam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 12:57; 02.07 17:03; 02.07 19:12; 11.07 10:50; 11.07 16:27; 30.07 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nõue on küll kellegi suva ja võiks vabalt eirata, iga lollusega küll kaasa minema ei pea. Minu laps ei lappaks pliiatseid kindlasti eraldi lahtrisse ja mina seda temalt nõudma ka ei hakkaks. milleks? Soovitaks ikka box tüüpi pinalit seal samuti 2 eraldi lahtrit kuhu saab panna hariliku pliiatsi ja ( või) tinteka. Joonlauaks soovtaks seda kummist paenduvat joonlauda mis mahuks pinalisse, see ei kolise, ei lähe pooleks ja kao ka ära koolikoti põhja. Harilikud pliiatsid võiksid olla Faber-Castell HB

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 14:02; 11.07 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mina seda painduvat joonlauda ei soovitaks. Igapäevaselt ajab asja ära, aga võtsin lapselt selle väänatava joonlaua korraks laenuks enda töö jaoks. No ei olnud päris ideaalselt sirge.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 07:33; 11.07 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu klassi enamus lapsi hoiab oma pinalit või pinaleid koolis. St igapäevaselt koolikotis koju kaasa ei tassi. Kodus on harilikud, värvipliiatsid jms ka ju olemas. Paljudel on kaks pinalit- ühes värvipliiatsid, teises vildikad. Eraldi nõudmisi mul pole pinalitele küll olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina seda painduvat joonlauda ei soovitaks. Igapäevaselt ajab asja ära, aga võtsin lapselt selle väänatava joonlaua korraks laenuks enda töö jaoks. No ei olnud päris ideaalselt sirge.

Joonestamise jaoks see vast tõesti kõlbulik enam pole peale selle kui seda painutatud on, aga algklassides ajab asja suurepäraselt ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 14:02; 11.07 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nõue on küll kellegi suva ja võiks vabalt eirata, iga lollusega küll kaasa minema ei pea. Minu laps ei lappaks pliiatseid kindlasti eraldi lahtrisse ja mina seda temalt nõudma ka ei hakkaks. milleks? Soovitaks ikka box tüüpi pinalit seal samuti 2 eraldi lahtrit kuhu saab panna hariliku pliiatsi ja ( või) tinteka. Joonlauaks soovtaks seda kummist paenduvat joonlauda mis mahuks pinalisse, see ei kolise, ei lähe pooleks ja kao ka ära koolikoti põhja. Harilikud pliiatsid võiksid olla Faber-Castell HB

Mina ei soovita ka painduvat joonlauda. See ei ole nii sirge kui vaja, raske täpselt hoida ning õpetaja pilguna vaadates kipub see lastel mänguasjaks olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 12:57; 02.07 17:03; 02.07 19:12; 11.07 10:50; 11.07 16:27; 30.07 14:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Koolilaps Milliseid koolitarbeid soovitate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.