Esileht Koolilaps Milliseid mänge 12a lastele õues teha?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Milliseid mänge 12a lastele õues teha?

Postitas:

Alati kuskil mängutoas sünna teinud, jooksevad ise ringi, nüüd koroonaga midagi ei saa ja sünna juba nädalavahetusel.

Mis nendega peale hakata, batuudil ju terve aeg ei viitsita hüpata:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ise valmistanud qr koodidega orienteerumisraja. Olen peitnud metsa ära komme. Olen valmistanud ämbritäie mullivedelikku, ning kõigile lastele grilltikkudest ja t- särgi ribadest suurte mullide tegemiseks rõngad. Teinud lihtsalt lõkke ja lasknud lastel seal peal toitu grillida ja lõkke ääres juttu ajada. Tuttavad rentisid õuele täiesti normaalse raha eest tünnisauna. Tünnisaun ja pizza ja lapsed olid väga rahul. Kuigi tünnisaun erilist distantsi ei võimalda. Muidugi võib igasugu sportmängusid korraldada õues, alates saapaviskamisvõistlusest kuni kotijooksuni. 12 aastased on juba nii suured, et need ajavad hea meelega lihtsalt juttu ja söövad pizzat või sušit ega vajagi muud sinna kõrvale. Meil on lapsed ise igasugu uka-ukasid ja asjade peituseid õuel korraldanud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 07:53; 14.04 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

12-aastased susustavad ju ise oma vaba aega?
Või tahab TA neist endasarnased mõtlemisvõimetud teha?

Ausalt öeldes minu sünnipäevi organiseeris ema viimativteises klassis (8-aastane olin). Ülejäänud peod tegime kõik ise (eelnevalt oli muidugi räägitud, kuhu minna/ronida/peita vm ei tohi). Vanemad olid muidugi kodus ja aeg-ajalt vaadati, jas meil kõik ok, kas süüa-juua on juurde vaja või tuldi ütlema, kelle vanem järgi tuli.
Lõbusad peod olid, sest just ISE lõbustasime end ja see tegi tähtsa, “suure inimese” tunde.
12-aastasel aega organiseerida…. No ma ei tea.

Varem olid lapsed tõesõna leidlikumad ja ettevõtlukumad. Praegu loen, et mängutuba (12-aastastel?!) kinni ja midagi muud ei osata välja mõelda.
Üpris nutune tendents tukevikuks ????

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi geopeituse sarnast? Kui suvine, siis kanuumatk või päris ööbimine telkidega kuskil (kasvõi tagaaias), saab lõket teha ja olla õhtul üleval koos. Kuskile seiklusrajale koos järve ääres telkimisega väljasõit (noh, rohkem organiseerimist)?

Oleks mu lastel suvel sünnipäev ja kui ma oleks Tartust, oleks Jõmmu või Regati piletid ostnud ja teinud laevareisi 🙂

Mängutuba on ca esimeseks klassiks tõesti ennast ammendanud (endalgi kopp ees neist kolme lapse peale!) ja suuremate “mängutoad” tähendavad arvutimänge tavaliselt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12 aastased ja ei oska õues midagi teha???? Kuhu on ühiskond küll jõudnud?  Meie põlvkond- 80-ndatel- mängis ukakat, aarete otsimist,  pallimänge, luurekat- sageli “luurasime” kedagi, kes sellest ise kunagi teada ei saanudki, aga no nii põnev oli omavahel mingeid kokkulepitud käemärke ja “paroole” vahetada. Me ei teadnud mängutubadest mitte midagi, sünnipäeva laud oli teisejärguline (kui seal poleks torti olnud 😀 ), peamine oli see et sai mängima. Pantide lunastamisega olid lahedad mängud- naerda ei tohtinud, aga no milline laps sai tõsiseks jääda, kui ta pidi vastama küsimusele “mida hommikul sõid?” -“vanaisa vanad püksid”.

Meie põlvkonnas mängisid tüdrukud selles vanuses veel nukkudega, lükkasime õues rahulikult nukuvankreid, tegime “süüa”, õmblesime riideid. Mõtlesime välja tegelaskujud ja mängisime “sarifilmi” (seriaali nimetasime siis nii).

Imelik on lugeda, et lapsed ei oska enam mängida..

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesime välja tegelaskujud ja mängisime “sarifilmi” (seriaali nimetasime siis nii).

Minu lapsed mängivad õues Robloxi ja Granny-t (mitte arvutis, vaid tegevusi metsa vahele üle kandes).

Aga ei maksa soovi midagi erilist välja mõelda ka halvustada. Minu laste loovus- ja mõtlemisvõimega ei ole mitte midagi halba juhtunud kui ma olen neile vahel mõne orienteerumisraja või võistluse organiseerinud. Ega üks ei välista teist. Meil kestavad sünnipäevad tavaliselt terve pika päeva ja aega jagub nii isetegevuseks kui ka organiseeritud tegevuseks. Koos sõpradega niisama mängivad nad koroonavabal ajal õues ju niigi kaunis sageli. Sünnipäeva võib siiski kuidagi argirutiinist erinevaks teha. See ei muuda äkitselt laste mõtlemisvõimet olematuks.

 

 

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 07:53; 14.04 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ise peaksid seda teadma. Igal põlvkonnal on ju omad õuemängud ja üldse mängud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tegid poisid sauna ja sulistadid suht külmas basseinis. Pärast mängisid lauamänge. Sauna panime ikka ise kütte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Milliseid mänge 12a lastele õues teha?