Esileht Kodunurk Milliseid põõsaid sirelite ette?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Milliseid põõsaid sirelite ette?

Postitas:

Tahaksin kujundada /(leht)dekoratiivse frondi sireliheki ette. “Hekk” on vist palju öeldud, sest kuigi tihedad need sirelid pole ja seepärast mõtlesingi, et täidaks alumist tühjemat osa mingite teiste põõsastega. Aga millega? Sirelid kipuvad teistelt taimedelt jõu ära võtma, nii palju olen lugenud.

Olgu öeldud, et olen püüdnud seda hekki ka tihendada, st maani maha lõigata, aga kasvukoht on pigem liivane, mändide all, päikest vähe. Talvine puutuhk läheb pinnase neutraliseerimiseks, aga ju on sellest vähe. Paar korda on saanud ka hobusesõnnikut ja oma aia komposti.

Kas on ideid? Kontpuud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui liivane männimetsa alune siis äkki kibuvits äkki kasvaks seal. Samas kirjutad et päikest vähe. Võib-olla sellepärast ei taha ka sirelid hästi kasvada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sireleid tuleb ju külgedelt ka lōigata ja liiga pikaks veninud oksi tagasi lōigata siis muutub ka ühtlaselt tihedaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära jumala eest kibuvitsa küll istuta, see nagu umbrohi ei saa kunagi enam lahti ja võtab aia üle.
Sirelit tuleb jah lõigata, ainult kohe peale õitsemist. Aga jah kipub jah vanast peast hõredaks minema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead vist tiiru ümbruskonnas tegema (nõmmel vms), sealt saad näha, mis aedades hästi kasvab. Minu lemmikud on maranad, need õitsevad kogu suve ja on ilusad, pole mulla suhtes nõudlikud ja kasvaksid ehk sealgi, aga nemad tahavad päikesepaistet, et õitseda. Või ehk uuendad päriselt sireli ehk istutad uue nende vanade sirelipuude asemel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 14:43; 16.06 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära jumala eest kibuvitsa küll istuta, see nagu umbrohi ei saa kunagi enam lahti ja võtab aia üle.

Sirelit tuleb jah lõigata, ainult kohe peale õitsemist. Aga jah kipub jah vanast peast hõredaks minema.

meil on sirelite all valged kibuvitsa või roosi vahepealsed roosi-laadsed hästi lõhnavad põõsad. kuhugi edasi pole nad sealt viimase 50a jooksul küll läinud, püsivad kenasti ühe koha peal paigal, täpselt nagu sirelid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On kibuvitsad, metsikut kibuvitsa tõesti ei soovita, ja on pargiroosid, pinnakatteroosid, madalad põõsasroosid jne. Need sobiksid ka hästi, Aga siis pead neid korralikul väetama või juurepalli suuruse istutsaugu head mulda panema.
Need kõige tavalisemad õitsvad valged pargiroosid ajavad natuke võsusid, aga sirel ise ajab hullemini, niit mingi agressiivne levija pole kindlasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 14:43; 16.06 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan kontpuud. Neid on erinevaid, suvel ilusad lehed, talvel värvilised oksad. Vähenõudlik ja pole mürgine.

Teine, mis mulle ka meeldib, on aedhortensia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Milliseid põõsaid sirelite ette?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.