Esileht Kodunurk Milliseid mune ostate

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Milliseid mune ostate

Postitas:
Kägu

kas puuris peetavate kanade või vabalt peetavate kanade mune

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostan vabapidamiskanade mune. Kui neid ei ole, siis õrrekanade mune.

Jah, tean, et vabapidamiskana ei ole ka mingi vaba ja õnnelik kana, kuid natuke paremad tingimused neil siiski on. Ja õrs on kanale nagu meile voodi – pealtnäha väike vahe, aga elukvaliteeti parandab oluliselt.

Suviti on meil oma kanad, kes tõesti suurema osa ajast aias täiesti vabalt jalutavad. Ööseks lähevad ise kuuti ja magavad õrrel, mis on madala kuudi tõttu maast vaid 10cm kõrgusel. Sellegipoolest mahutavad end kõik ilusti õrrele rivvi – keegi ei taha maas magada.

Pean tunnistama, et enne, kui ise kanu hakkasime pidama, ostsin üsna muretult ka puurikanade mune. Nüüd on kanade hingeelu kuidagi rohkem korda minema hakanud. 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vabade või õrrekanade

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahel ostan vabapidajalt. Poes ei jälgi sellist märgistust karbil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Poes värskemat. Maal, naabrilt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suviti on meil oma kanad

Mingid pooleaastase elueaga kanad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostan poest neid, mis hetkel soodushinnaga. Ei uuri, mis kanad neid munenud on. Muna on ju ikka muna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muna ei osta. Kanade võimalikke lapsi ehk tibusid, ei suuda süüa. See oleks sama kui nurisünnitusega lapsed lihana poes müüki läheks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suviti on meil oma kanad

Miks mitte, kevadel kooruvad, suvel munevad ja sügisel potti.
Normaalne eluring.
Või sa arvasid, et sealiha, mida poest ostad, on vanadusse või koolerasse surnud sealt pärit?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suviti on meil oma kanad

Normaalne eluring.

Või sa arvasid, et sealiha, mida poest ostad, on vanadusse või koolerasse surnud sealt pärit?

Mis sorti kanad sul on, et nii ruttu munele hakkavad. Mu kevadel koorunud tibud hakkavad alles sügisel munele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On võimalik võtta ka täiskasvanud rendikanad, suvel munevad ja sügisel viid tagasi.
Minul on õnneks tuttav talunik, kellelt saan vabapidamisel peetavate kanade mune.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Normaalne eluring.

Irooniaga veidi probleeme vist?
Kanade õnne taga ajav Kägu ehk ei aja neid sügiseks hunnikus potti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muna ei osta. Kanade võimalikke lapsi ehk tibusid, ei suuda süüa. See oleks sama kui nurisünnitusega lapsed lihana poes müüki läheks.

Kui kukk ei ole kana seljas käinud, siis on muna hoopis ovulatsioon, mitte koorumata tibu.
Peaks ju midagi põhikooli bioloogiatunnist meeles olema? Kui oled algharidusega, siis on arusaadav, ei nori.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Kui aga ameeriklast tahad jõukusega jalust rabada, paku talle hoopis vutimune. Nende maal on see nii pheen khraam, et haute cuisine’i restoranis pannaxe yx kõige kallima prae garneeringux. Tuttava tuttav, kellele giidi mängisin, seisis keset Rimit kui soolasammas, yhes pihus vutimunade pakk, teises nutitelefon, arvutas mitu korda eurosid dollaritex & ägas: it ain’t happening, it ain’t happening, who are you people?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama on meega, selle päris ehtsa taluaia meega. Ameeriklased ei suuda uskuda, et nii kallihinnalise kraami nii odavalt kätte saame…
Aga munadest rääkides – poes ei vaata midagi peale säilivusaja ja hinna. Muna on muna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelistan vutimuna kanamunale.
Saan tuttava käest kodus peetavate vuttide omi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen nüüd pool aastat ostnud talukanade mune. Lõuna-Eestist, tuuakse kahe nädala tagant Tallinna. Võtan 30 munaga resti. Põhjused on moraalsed, et mitte toetada kanade väärkohtlemist suurkanalates ja toetada loomasõbralikku väiketootmist. Omaduste võrdluses oskan öelda, et talumunade koor on tugevam. Pidin õppima munade katki löömisel tugevamat jõudu rakendama, et muna hästi katki lüüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ostan vabalt peetavate või õrrekanade mune.
Mulle hakkab vastu mõte sellest, kuidas on puurikanade munad saadud/toodetud. Olen mõelnud, et kui piisav hulk inimesi sellele mõtleks ja jätaksid ostmata puurikanade munad ja ei tolereeriks selliseid mune, siis ehk oleks üldsuse surve mingi hetk piisavalt suur, et sellist tootmisviisi mitte viljeleda.
Lisaks on stressis kana poolt munetud muna ka stressihormoonidest küllastunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina munal maitse järgi üldiselt vahet teha ei suuda, aga mune ostan oma kolleegi õelt, kelle kanad maal suvel aedikus, sügisel vabapidamisel (siis tohivad päeval aiamaal ise ringi luusida ja nokkida). KUi kolleegil mune pole pakkuda (talveperioodil kanad munevad vähem, kui neid valgusega ei stimuleerita), siis toon turult öko- või vabapidamise mune. Sest ma ikkagi pigem toetan seda, et kana ei peeta kuskil kitsikuses, kus tal halb on. Las silblib rõõmsalt ringi ja muuseas siis muneb ka…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina toon kevadeti omale (1 kuu munenud) kanad suurest kanalast. Need tingimused on seal ikka väga hullud. Kanad on puuri pakitud, liikumisruumi neil ei ole. Söövad mingit halli massi. Sügisel annan kanad tuttavale, tal on soe laut ja kanad elavad seal edasi. Talvisel perioodil ma mune eriti ei tarbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suviti on meil oma kanad, kes tõesti suurema osa ajast aias täiesti vabalt jalutavad.

Sa ikka tead, et tegelikult peavad kanad olema võrguga kaetud aedikus?
https://vet.agri.ee/?op=news&id=398

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainsad kriteeriumid, millest ma mune ostes lähtun, on, et nad oleks L-suuruses, Eestis toodetud ja karbil võiks olla kirjas märge “kollased”.
Kuna küpsetan palju, siis on muna suurus suht’ määrava tähtsusega – ma nimelt ei kaalu mune, vaid lähtun tüki arvust.
No ja kollane värvus on samamoodi küpsetise puhul kenama visuaali seisukohalt oluline.
Aga numbritesse süvenen ainult nii palju, et vaadata säilivusaega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suviti on meil oma kanad, kes tõesti suurema osa ajast aias täiesti vabalt jalutavad.

Sa ikka tead, et tegelikult peavad kanad olema võrguga kaetud aedikus?

https://vet.agri.ee/?op=news&id=398

See uudis pärineb 18. märtsist 2017 (arhiivi lapates on näha kuupäeva) ning alates sama aasta maist see nõue tühistati.
Tol aastal said meie kanad vabalt jalutama alles juunis, enne seda olid võrguga kaetud alal.

Meie kanad on pärit kas mõnest tuttavast laudast või siis aasta aega munenud vabrikukanad, kes vabriku jaoks on juba liiga madala tootlusega, aga kodutingimustes munevad veel piisavalt (kevadeti müüakse neid). Mõlemal juhul lähevad sügisel tuttavate juurde lauta.

Hoolimata õrnast hingest ei oleks minu jaoks ka probleem kanu tappa ja potti pista (tapmise töö jätaks tõesti mehele). Aga kuna tegemist on siiski munakanadega, kes pole esimeses nooruses, ning lapsed ka seda mõtet heaks ei kiidaks, siis lähevad sügisel küttega lauta. Kanaliha ostame seega silmakirjalikult ikkagi poest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainsad kriteeriumid, millest ma mune ostes lähtun, on, et nad oleks L-suuruses, Eestis toodetud ja karbil võiks olla kirjas märge “kollased”.

Kas kollase tekitamiseks söödetakse neile mingit keemiat sisse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://omamaitse.delfi.ee/tervis/muna-kollase-varvi-jargi-saab-oelda-kui-terve-oli-kana-ja-mida-ta-soi?id=79576134

Ei pruugi olla keemia, aga võib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui rahakott vähegi võimaldab, siis ökomune, mis vabapidamisel kanadelt pärit. Ei suuda tolereerida elusolendeid piinavat pidamisviisi ja tean küll, et minu väike panus suurt ei loe, aga ma vähemalt üritan. Vaatan, et siingi on päris palju inimesi, kellele ei lähe korda miski peale hinna ja kuupäeva, aga mina nii ei saa. Olen teadlik tarbija ja ei taha oma tarbimisega kahjustada ei kanu, ei planeeti. Seega olen ennast kurssi viinud tootmises ja tarbimises toimuva telgitagustega ja see on ikka päris hirmus. Lihtsam on muidugi mitte teada. Kas ka õigem? Eks see sõltub väärtushinnangutest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttav kasvatab kanu, temalt saan mune. Kui tal pole hetkel saadaval, ostan vabapidamisel mahemune. Loodan, et iialgi ei pea enam ostma suurtööstuse mune. Normaalset kanaliha võiks ka olla müügil, enam seda eriti sellepärast ei ostagi.
Ma arvan, et iga inimese igapäevased valikud loevad. Kui inimesed oleksid teadlikumad sellest, kuidas ja kust nende toit tuleb ning mida nende “toit” ise sööb, siis muudaksid nii mõnedki oma ostukäitumist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alguses ostsin ökomune, aga samas ei istu mulle hästi see koorunud kukktibude elimineerimine. Need meetodid on päris koledad ja sellist asja toetada ei taha. Samas saan ka tootjatest aru, äri on ju äri ja kuked on lihtsalt praak.
Praegu saan õnneks tuttava tuttava kaudu mune, ta peab kanu. Ega neid palju ei kulu ka, võimalusel kasutan asendajaid. Kui kunagi võimalus avaneb, võtan endale ise kanad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega neid palju ei kulu ka, võimalusel kasutan asendajaid.

???

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui aga ameeriklast tahad jõukusega jalust rabada, paku talle hoopis vutimune. Nende maal on see nii pheen khraam, et haute cuisine’i restoranis pannaxe yx kõige kallima prae garneeringux. Tuttava tuttav, kellele giidi mängisin, seisis keset Rimit kui soolasammas, yhes pihus vutimunade pakk, teises nutitelefon, arvutas mitu korda eurosid dollaritex & ägas: it ain’t happening, it ain’t happening, who are you people?

Elan Ameerikas ja võin kinnitada, et vutimunad on täiesti vabalt müügil ja mitte eriti kallimad kui kanamunad.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Kodunurk Milliseid mune ostate