Esileht Tööelu, raha ja seadused. Milliseid toetusi on võimalik inimesel taodelda? olukord järg…

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Milliseid toetusi on võimalik inimesel taodelda? olukord järg…

Postitas:

57a mees(tööd pole aastaid, elatunud mustadest otsadest), saab eelmisest aastast invaliidsuse eest rahasid kuus u. 130eur. Korterisse sissekirjutatud veel tema naine (sissetulek väidetavalt neto u 400-500) Koos nendega elavad ka nende tütar ja tütre alaealine poeg(sissekirjutus on neil mujal)
Ema ja isa omavahel läbi ei saa..igaüks loeb oma sente ja vaatab, kuidas hakkama saab. Üürivõlad on tohutud (hetkel maksab neid naise ema oma väiksest pensionist).
Naise nimel on korter, samuti kirjutati suvila naise nimele (naise ema poolt), on ka garaa¸ ja üks krunt.
Vb segaselt kirjutatud, kuid kui inimesel on mingi nn. kinnisvara, kas on lootust mingit toimetuleku toetust saada vms.?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 18:44; 12.04 12:20; 12.04 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega eriti ei ole, aga küsida võib ikka, äkki saab.

Mind saadeti korteriomanikuna igatahes kuu peale kui toimetulekutoetust küsima läksin peale aastast töötust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesena jäi ette Tartu:

Linnavalitsus võib jätta toimetulekutoetuse määramata:

1. töövõimelisele 18-aastasele kuni vanaduspensioniealisele isikule, kes ei tööta ega õpi ja on rohkem kui ühel korral ilma mõjuva põhjuseta keeldunud pakutud sobivast tööst või osalemast tööturuteenuses või valla- või linnavalitsuse korraldatavas iseseisvale toimetulekule suunatud sotsiaalteenuses või õppeprotsessis;
2. isikule, kellel endal või kelle eestkostetaval on õigus elatist saada, kuid kes keeldub elatise saamise kohta dokumenti esitamast või elatist sisse nõudmast;
3. kui valla- või linnavalitsuse vastav komisjon leiab, et toimetulekutoetuse taotleja või tema perekonna kasutuses või omandis olevad vallas- ja kinnisasjad tagavad temale või perekonnale toimetulekuks piisavad elatusvahendid.

Kohe ei saa kedagi kuu peale saata, komisjon peab otsistama. 😀

Muidu antud juhul ei mängi vist välja kuna toimetulekutoetuse määramisel on sissekirjutus oluline ja reeglina ka kommunaalmaksete võla puudumine. Seega isegi kui rahaliselt oleks õigus saada, võivad võlad otsustavaks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toimetulekutoetust saab, kui see leibkond lahutada
st
seni kui mees ja naine on samale pinnale registrisse kantud, seni liidetakse nende tulud ja lahutatakse kulutused eluasemele
seega
kokku on neil tulu üle ettenähtud toimetulekupiiri (76,70+61,36= 138,06).

Võlgu ei arvestata kusjuures kuluks. Üüri aga küll, kui korrektne ürileping.

Kui see mees üüriks korterit, siis läheksid kuludena arvesse nii üür (näitab ette üürilepingu), küte, elekter, vesi, prügivedu ja tuluks oleks vaid u 130.

Naise puhul eraldi pole lootustki, sest sissetulekuga 400-500 pole ilmaski nii suuri eluasemekulusid, et alla toimetulekupiir (üksik inimene 76,70) jääks.

Kinnisvara otseselt ei sega toimetulekutoetuse maksmist.

Kui kõik 4 samas registris oleks, liidetakse nii naise, mehe, tütre kui tütrepoja sissetulekud st nii pension, palk, lapsetoetus + nõue, et lapse isalt oleks elatis välja mõistetud
ja
piir on
76,70+61,36+61,36+61,36 =260,78

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas meesterahvas eelpensile ei saa minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ega eriti ei ole, aga küsida võib ikka, äkki saab.

Mind saadeti korteriomanikuna igatahes kuu peale kui toimetulekutoetust küsima läksin peale aastast töötust.[/tsitaat]
seal olid ikka mingid muud põhjused, mina olen suisa majaomanikuna saanud toimetulekutoetust ilma mingi kobinata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olemas hea ütlus: Kas elad noorena kehvemini ja vanaduse hästi VÕI elad noorena hästi ja vanaduses kehvemini!

Täpselt nii ongi, inimene tegi nooremana oma valiku, kuna riigikassase midagi andnud ei ole, siis peab leppima saatuse vastulöögiga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas meesterahvas eelpensile ei saa minna?[/tsitaat]
57 aastasel on ka eelpensionini mitu aastat aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neil on kahe peale sitaks pappi ju, ei usu et mingit toimetulekutoetust oleks võimalik saada. Tütar ja tema laps ei lähe arvesse, kuna elukoht ju mujal.
Miks naine oma palgast kommunaale ei maksa (oletan, et jutt üürivõlgadest on bullshit, naine ju korteriomanik)? Kuhu raha kaob?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 10:13; 12.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see kinnisvara punkt tuleb ikkagi alles sel juhul arvesse, kui inimesel on mitu elamispinda – siis küsitakse, miks ta neid välja ei üüri või maha ei müü. keegi (ei seadusandja, ei ametnik) ei mõtle kinnisvarast rääkides sellele pinnale, kus inimene ise elab. tõsi, kui elamispind on kordades suurem kui nt ühele inimesele vajalik, siis jah ei pruugita kompenseerida kogu ulatuses.

eelpensionini, esiteks, on sellel inimesel veel mitu aastat oodata. teiseks, kui ta saab töövõimetuspensioni, siis on see igal juhul kasulikum variant. ma saan aru, et probleem on selles, et mees peab oma 130 eurose sissetulekuga ära elama? eks siis ei olegi muud, kui teeb neidsamu musti otsi endiselt (kui võimeline on) ja võtab lastelt abi vastu. niikaua kui ta selle naisega sama leibkond on, ei saa ta toimetulekutoetust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üürivõlad on tohutud (hetkel maksab neid naise ema oma väiksest pensionist. samas kui see naine omab kinnisvara ja saab kuus ikka raha ka…

mul läks süda koheselt pahaks…ei tunne kaasa pesakonnale. vabandust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa miinustad, kui midagi ei tea???!!
Mul endal on ka süda sellest jamast paha….
Mina elan selle pere pojaga, meil on ühised lapsed ja MEIE ei suuda neid enam AIDATA. Kuhu raha kaob? Kust mina seda tean..näen kõrvalt vaid seda, et inimesed ei oskagi oma asju ise planeerida (vanema on eluaeg oma ainsalse tütrele kõik ettetaha teinud, varem sai see 57aastane mees normaalselt palka ja MAKSIS MAKSE (viimased 5aastat on tööta)–nii naine, kui tütar laristasid oma raha ninni nänni peale(tütar muide 30), nad ei olegi kunagi ise hakkama saanud…nüüd kui sellel mehel pole tööd, siis kõik heidavad talle ette, kui halb ta on jnt–sellest ka see, et igaüks elabki praktilislet oma raha peal.Mees tahab lahutust, naine ei anna-kuna tahab kõike vara endale saada.. Lisaks on see pere tütar natuke ,napakas,-näiteks võtab omale järelmaksuga telefone ja tal pole kavaski neid järelmakse maksta…kui juba asi inkassode käes, siis kui vanaemal on raha siis vannub neid ja ikka maksab)
Need lood on lõputud ja meil ei ole võimalik neid enam aidata, sest meil on ka hetkel raske.
Lisan veel, et see vanem mees saab eelmisest aastast seda invaliitsus raha–maksab selle eest elektri ja telefonid, söögile jätab ka(väidetavalt)…kuid tema naine ja tütar (mõlemad töötavad, tütar saab vist natuke üle miinimumi) ei maksnud ka kommunaale, sest nn isa ju ka ei maksa…Lollide paraad. Aasta alguses tehti kommunaalkulude järelmakse leping, mida nüüd maksabki selle naise ema ehk vanaema. See nn tütar ütles mõned kuud tagasi mulle, et tal ja emal polegi KAVAS neid kommunaale maksta. Ja mis te arvate, et and ise aitavad vanema-vanaisa milleski?! Loomulikult ei. Võta üks ja viska teist.
Ei taha, et ka minu pere nende inimeste pärast kannataks, sellepärast küsisingi siit nõu…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 18:44; 12.04 12:20; 12.04 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aidake sellel mehel võtta üürikorter (1-toaline)
ja ta saab toimetulekutoetust.

Alaealisi lapsi tal pole, ülalpeetavat abikaasat ka mitte. Moodustagu üksi eraldi leibkond.

Tütar ja tema laps on mujal registris? Tütar töötu? Laps vallaslaps? Koligu tegelikku elukohta, ajagu paberid korda ja saavad ka toimetulekutoetust.

Kui laps pole vallaslaps, esitagu lapse isa vastu elastishagi, see on toimetulekutoetuseks vajalik(isegi kui lapse isa ei suuda/ei taha midagi maksta, nõutud peab olema).

Naine jäägu oma võlgade, maksude ja sissetulekuga majandama oma pinnale st milleks üürida kui tal on elamispind?
Teda aidata ei saa, peab ise võlad maksma.

Ära sina ela nende elu, katsu enda oma elada. Ei saa aidata kui inimene õppust ei võta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida sa miinustad, kui midagi ei tea???!!
Mul endal on ka süda sellest jamast paha….
Mina elan selle pere pojaga, meil on ühised lapsed ja MEIE ei suuda neid enam AIDATA. Kuhu raha kaob? Kust mina seda tean..näen kõrvalt vaid seda, et inimesed ei oskagi oma asju ise planeerida (vanema on eluaeg oma ainsalse tütrele kõik ettetaha teinud, varem sai see 57aastane mees normaalselt palka ja MAKSIS MAKSE (viimased 5aastat on tööta)–nii naine, kui tütar laristasid oma raha ninni nänni peale(tütar muide 30), nad ei olegi kunagi ise hakkama saanud…nüüd kui sellel mehel pole tööd, siis kõik heidavad talle ette, kui halb ta on jnt–sellest ka see, et igaüks elabki praktilislet oma raha peal.Mees tahab lahutust, naine ei anna-kuna tahab kõike vara endale saada.. Lisaks on see pere tütar natuke ,napakas,-näiteks võtab omale järelmaksuga telefone ja tal pole kavaski neid järelmakse maksta…kui juba asi inkassode käes, siis kui vanaemal on raha siis vannub neid ja ikka maksab)
Need lood on lõputud ja meil ei ole võimalik neid enam aidata, sest meil on ka hetkel raske.
Lisan veel, et see vanem mees saab eelmisest aastast seda invaliitsus raha–maksab selle eest elektri ja telefonid, söögile jätab ka(väidetavalt)…kuid tema naine ja tütar (mõlemad töötavad, tütar saab vist natuke üle miinimumi) ei maksnud ka kommunaale, sest nn isa ju ka ei maksa…Lollide paraad. Aasta alguses tehti kommunaalkulude järelmakse leping, mida nüüd maksabki selle naise ema ehk vanaema. See nn tütar ütles mõned kuud tagasi mulle, et tal ja emal polegi KAVAS neid kommunaale maksta. Ja mis te arvate, et and ise aitavad vanema-vanaisa milleski?! Loomulikult ei. Võta üks ja viska teist.
Ei taha, et ka minu pere nende inimeste pärast kannataks, sellepärast küsisingi siit nõu…[/tsitaat]
Te ei peagi neid aitama, tõsiselt. Mina sinu mehe asemel keeraks mõneks ajaks sugulastele selja ja laseks neil endil oma käkke mugida. Proovi mitte südamesse võtta. Kahju muidugi, et su lastele idiootidest vanavanemad on sattunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 10:13; 12.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar ja laps (läheb sel aastal kooli) on sisse kirjutatud vanaema-vanaisa juurde. Aastaid tagasi hakaksin(-me) ajame asju, et lapse isalt elatist nõuda kohtu kaudu (oleksime pidanud kõik asjad ise ajama, justkui ongi minu lapsega tegu..isegi isaduse testi oles pidanud meie mehega maksma-sest neil ju ei ole. Olimegi peaagu nõus maksma) Algselt olevat lapse isa (lapse vanaisast paar aastat vanem), kui see jõudis vanaema kõrvu, siis muutis lapse ema oma versiooni…Mõttetu ühesõnaga. Toimetulekutoetust ei saa tütar taodelda, sest nende leibkonna sissetulekuks on ka vanaema-vanaisa pension. Vanaema maksab vahel isegi selle lapse lasteaiamaksu.. Ja siis kõik nad räägivad, mis siis küll saab, kui vanaema enam pole…
Nende suutmatus ise toime tulla, survetab kogu meie peret…oma mehest kahju, ikkagi tema vanemad(mees saab ise ka aru, et nad elavad tal seljas ja nõuavad..isa oma manipuleerimistega ja ema teiselt poolt…ohh

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 18:44; 12.04 12:20; 12.04 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja edasist juttu lugedes võtaks ma äia oma tiiva alla ja saadaks ämma koos meheõega kuu peale. 130¤ ehk miinimum(töövõimetus)pension ei välista reeglina paljude tööde tegemist. Seega äi saaks väikese abistamisega raudselt hakkama, las ämm ja meheõde majandavad ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõrvaltvaatajana ütleks, et te peaks mehe perekonnale selja keerama. hea öelda, kui pole enda perekond, igatahes väga keeruline ja ebameeldiv olukord. kui ikka inimesed ei oska rahaga majandada, siis raha juurde andmine seda oskust ei paranda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Milliseid toetusi on võimalik inimesel taodelda? olukord järg…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.