Esileht Ilu ja tervis Milliseid vitamiine?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Milliseid vitamiine?

Postitas:
Kägu

Apteegid on vitamiinidest lookas, aga milliseid valida ja kas üldse on tarvis vitamiine manustada kui vereproov ei näita ühegi vitamiini puudust?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult ei ole vaja kui vereproovides kõik korras.

Aga miks peaks? Sest teised krõbistavad neid?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Artikkel toidulisanditest ja vitamiinidest: https://raamatud.postimees.ee/7762897/arst-suure-populaarsusega-toidulisandid-on-jarjekordne-massiline-pettus

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen paki pealt vitamiinide koostist lugenud ja vaadanud mitu % päevasest soovituslikust kogusest on päevases doosis.

Olen valinud sellised vitamiinid, kus
1) Erinevate vitamiinide ja mineraalide arv on võimalikult suur – sest mina ei tea, kas ja mille puudus mul võiks olla ja siis suurem tõenäosus, et see aine satub vitamiini sisse.

2) Väldin täiesti iga hinna eest selliseid vitamiine, kus mõne koostisosa taha on kirjutatud, et nt 600% või 300% päevasest vajadusest on päevadoosi sees. Sest ma söön ju toiduga ka vitamiine ja mineraale juurde. Tavaliselt on küll need üle 100% päevasest vajadusest B-vitamiinid ja sellised, mille puhul on raske üledoosi saada ja üleliigne väljub uriiniga. Kuid olen näinud ka nt E-vitamiini suuremas koguses jne. Ja ma mõtlen, et kui ma nt iga päev kuu aega järjest võtaksin selliseid vitamiine, kus mõnda asja nt 300% sees on + toit lisaks, siis kas pikapeale üledoosi ei teki vm.

Niiet olen valinud sellised multivitamiinid+mineraalid, kus võimalikult palju erinevaid asju koostise nimekirjas on ja et need oleks alla 100% päevase vajaduse. Sest söön toitu ka ju. Kui mul mõni testitud aine puudus oleks, siis oleks mõtet seda konkreetset ainet rohkem süüa, arvan. Igaks juhuks ma parem pikemaaegselt ei tarbiks liigsuures koguses.

3) Kui kaks esimest, minu jaoks kõige tähtsamat punkti on täidetud, siis alles vaatan alles jäänud valikute hinda 🙂

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan, et kui mõnda üksikut B-vitamiini või C-vitamiini on paar % üle 100%, siis savi, need ohutud ja sageli saab liiga vähe toidust. Aga kui väga palju vitamiine koostises on mingi 200%-500%, siis valin vähemate protesentidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kannatasin pikka aega ärevushäirete all.Lisaks oli igemete veritsus hambapesu ajal.Hakkasin võtma C vitamiini+tsink ja D vitamiini ja voilaa kõik haigusnähud kadusid.Samas vereanalüüs oli korras.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kannatasin pikka aega ärevushäirete all.Lisaks oli igemete veritsus hambapesu ajal.Hakkasin võtma C vitamiini+tsink ja D vitamiini ja voilaa kõik haigusnähud kadusid.Samas vereanalüüs oli korras.

milliseid täpsemalt manustad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valin vajaduse ja sisalduse järgi. Vereanalüüse üldjuhul niisama ei tee. C, D vitamiinid ja tsink talvel, suvel mineraalained (teen sporti). Vastavalt enesetundele magneesiumi (kuurina). Vahel teen katsetusi uudsemate sisaldustega.  Vaatan samuti, et oleks looduslik ja ei sisaldaks liiga palju igasuguseid abiaineid (eriti keemilisi), samuti on päevane doos mulle oluline. “3-6tbl päevas” tooted jätan apteeki, püüan leida tooteid, kus piisab 1-st päevas ja päevane % oleks just võimalikult kõrge, seetõttu multivitamiine ei tarbi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suuremat osa vitamiine ja mineraale tavalise vereanalüüsi käigus ei mõõdeta, need on üsna kallid ja paljusid eestis ei teostata, kasvõi c-vitamiini analüüs. Kas lasete neid tasuliselt teha või tõesti perearst niisama määrab?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neile, kes on väsinud – mõelge läbi, ehk te tõesti sahmite liiga palju ringi? Puhkepäevadel ka ei võta aega niisama lesimiseks vms? Oletegi reaalselt ülekoormatud ja ei oska puhata?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suuremat osa vitamiine ja mineraale tavalise vereanalüüsi käigus ei mõõdeta, need on üsna kallid ja paljusid eestis ei teostata, kasvõi c-vitamiini analüüs. Kas lasete neid tasuliselt teha või tõesti perearst niisama määrab?

C-vitamiin on üks kõige ohutumatest vitamiinidest, ülejääk väljub uriiniga. Päevane vajadus 75 mg naistele, 90 mg meestele. Max ohutu päevane kogus 2000 mg ehk 2g ehk  üle 2000% päevasest vajadusest on veel ohutu võtta c-vitamiini, teiste vitamiinide kohta küll nii lebo pole.

Niiet mu arust igal juhul on lihtsam ja odavam, lihtsalt proovida c-vitamiini söömist kui hakata selle konkreetse vitamiini analüüsi peale aega ja raha raiskama.

Või nt https://tap.nutridata.ee/et/ tabelisse oma tavapärane päevane menüü sisestada ja selle järgi hinnata, kas igapäevane toit, mida sööd, kas sellega saad piisavalt erinevaid vitamiine või jääb süstemaatiliselt millestki puudu või vastupidi mingi ekstreemse dieedi tõttu hoopis süstemaatiliselt saab mingit ainet kordades rohkem, kui peaks ja hakkaks juba probleeme põhjustama. Mdea. Pool tööd saab oma menüüd hinnates ära teha juba ja mõelda, millest võiks puudus olla. Huupi igaks juhuks analüüse teha on aja ja raha raiskamine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Milliseid vitamiine?