Esileht Koolilaps Milliseid vitamiine-toidulisandeid võtavad teie teismelised?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Milliseid vitamiine-toidulisandeid võtavad teie teismelised?

Minu 15-aastane võtab hetkel igapäevaselt vaid d-vitamiini, hiljuti tegi c-vitamiini kuuri ka.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 15a poiss ei võta midagi, isegi d- vitamiini ei taha, olen ikka rääkinud, et seda võiks ikka võtta aga ei tal pole vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte midagi ei võta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

d-vitamiini, kui meelde tuleb, siis võtab korraga 2-3 tk.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 20:24; 18.11 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sipelgapuu koore kapsleid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks apteegist vitamiinid? Et kiirelt vähki jääda, nagu statistikast selgub. Minu arst ei soovita ühtegi apteegi purgivitamiini, toitumine on kogu tervise alus ja sealt saab kõik vitamiinid. Vitamiinide puuduse jutt on kena PR reklaam  purgimüüjatele, mis on täiesti ebavajalik, kui teismeline teab mis on tasakaalustatud toitumine ja seda järgib.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot seda statistikat tahaks näha, kus seotakse vitamiinide võtmine ja vähk.  Minu ema suri vähki, kusjuures ei võtnud vitamiine.

Seda arsti tahaks ka näha, kes ütleb, et toitudes on võimalik kätte saada piisav kogus D-vitamiini. Miks siis beebile sünnist peale D-vitamiini antakse.  Minu tuttaval avaldus D-vitamiini puudus kroonilise väsimusena ja peale 2 aastat ravi ei ole siiani asi korda saanud.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 20:24; 18.11 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia ealisest  ajast täheldasin, et sügisel-talvel aitab lapsel sisuliselt terve püsida (lisaks muudele toiduvälistele mõjutajatele), kui kõige pimedamal ajal  (okt-dets) kalamaksa õli võtta. Viimased aastad (ehk teismeeas) on kalamaksaõli asendunud D-vitamiinidega ning samuti ei saa kurta.

C-vitamiini  taset üritame siiski erinevaid marju, puuvilju, köögivilju (kus peaks olema rohkemalt c-vitamiini) järjepidevalt toorelt manustades tõsta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtab r-tähte sisaldavates kuudes D-vitamiini.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

C (talv-kevad) ja D (r-tähega kuud)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtame kogu perega sügisest kevadeni lisaks d-vitamiini.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

d vitamiin, kalamaksaõli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

D ja omega (kalamaksaõli) pidevalt, vahel ka multivitamiinid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka D-vitamiini. Kes arvab, et võibolla pole vaja D-vitamiini võtta lisaks – poole septembri peal oli vaja ühel lapsel vereproovi anda. Ühe asjana selgus, et D-vitamiini tase oli alla normi. Kuigi võiks ju mõelda, et siis alles päike paistis ja suvi ju just läbi saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun tarvitage alates sügisest kuni päiksepaisteni välja D-vitamiini, Eesti inimesel on ikka suur puudus 🙂 Olen kuulnud, et tuleks juba alustada kuskil septembris, kui on veel natuke päikest, sest muidu ei jõua tuure üles võtta.

C-vitamiin ka tõenäoliselt täiesti täis ei tule ja kulub ära.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

D-vitamiini koos kalaõliga (eelistan seda kalamaksaõlile).

Lisaks alates sellest sügisest olen juurde lisanud ka tsink/seleen tabletid.

C-vitamiini vahest, sest seda söövad tsitruselistega ise piisavalt palju (nt meil on joogiks kodus ainult sidrunivesi mitte mahlad vms) ning organism ei omasta teatud piirist alates c-vitamiini. Nt need vees lahustuvad tabletid peaks alati tegema pooleks ütles mulle apteeker – sest muidu pissid nagunii teise poole välja.

Vahest annan ka küüslauguõlitablette ja jogurtikapseleid – aga viimase puhul taas nad pigem saavad oma actimelidest ja mujalt piimatoodetest need kätte.

 

D-vitamiini doosid peavad olema kontrolli all – keegi eelpool kirjutas, et võtab siis korraga kohe 2-3 tk, see pole ok. Pigem vähem ja igapäevaselt kui koguseid ületada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps Milliseid vitamiine-toidulisandeid võtavad teie teismelised?