Esileht Kodunurk Milliseks loete Teie oma pere toidulaua kas rikkalikuks delikadessiks või tavaliseks toidulauaks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Milliseks loete Teie oma pere toidulaua kas rikkalikuks delikadessiks või tavaliseks toidulauaks

Postitas:

Kui palju lubate omale näiteks delikatesse? Nt.lõhet,forelli,sinihallitusjuustu,fileesinki jne.Kuidas näeb teie pere toidujaotus ,kas sööte igapäevaselt nt.makarone,kartult,riisi jne? Kas arvate ,et teie pere sööb rikkalikult ja kallilt või igapäevatoite ja normaalselt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõne jaoks delikatess on teise jaoks igapäevatoit. Eelnimetatud toidud küll delikatessid pole- fileesink? tavalist sinki mõtled?
Kui sa räägiksid väikesuulestast, tuunikalast,veise/lamba sisefileest, kalamarjast, eksootilistest puuviljadest vms siis küll.

Iganädalaselt sööme küll pastat, (basmati) riisi, ka riisinuudleid. igat sorti puuvilju/juurvilju, erinevat liha ja kala (mina ei pea vajalikuks, aga mees tahab mitu korda päevas). Ka normaalne sink (mitte keedu) ja kõvemat tüüpi juust on tavaline. Pasta jaoks parmesani, veini kõrvale hallitusjuuste/oliive/päikesekuivat. tomateid/kappareid/ parma sinki jne.

Ei leia, et delikatesse sööme, ikka vaatame hindu ja loeme raha, aga kuna see on ka minu lapsepõlves olnud normaalne, siis teistmoodi ei oska.

Igapäevatoitudeks on erinevad aasia/araabiapärased toidud, sekka itaaliat ja vahel harva tuleb ka mõni kotlett/kartulipuder ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 16:00; 01.04 07:21; 01.04 14:22; 01.04 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea lugema toidule kuluvat raha ja poes ostame ainult korraliku kraami: võimalikult puhast ja värsket – välisfileesinki ja delikatesshakkliha, normaalset juustu (s.t. oltermanni, inglise cheddarit, parmesani jne). Puuviljakausis on alati valik värsket puuvilja. Söögid on seinast seina – vähemalt pooltel juhtudel ikka eestipärane, aga vaheludsek ka kõik muu mis parasjagu ahvatlev ja huvitav tundub. Kalamari, angerjas, krabiliha jne jääb ikka pidupäevaseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 17:28; 01.04 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

delikatess = maiuspala, hõrgutis, hõrk roog
rikkalik = palju, suure valikuga

Sööme fileesinki ja lõhet, makarone, kartulit, riisi. Sinihallitusjuust ja oliivid ei maitse.
Arvan, et sööme rikkalikult, kuid mitte kallilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suitsuinki, lõhet, sinihallitusjuustu ei pea delikatessideks. Igapäevane kraam meie jaoks või siis veini kõrvale näksiks. sinna juurde oliivid, punane cheddar, parma sink meloniga, kalamari, grillitud Portobello seened jne jne.
Meie toidulaud on sarnane Kägu 16:00 omaga ehk mitmekesine ja erinevate maade köökidest mõjutatud. Eesti toitusid teen suhteliselt vähe.
Ka on igal nädalal menüüs lammas voi veis.
Kala ja sealiha sööme harvem. Mees ei ole mereandide sõber ja sealiha on lihtsalt kohaliku usu järgi tavalettidel keelatud, meiesuguste mitte muslimite jaoks on need müügil ainult üksikutes kauplustes eraldi klaasiga piiratud sektsioonis ja mitu korda kallim kui Euroopast ostes. Aga ega selle pärast siiski söömata jää.

Delikatessiks peaksin pigem vähki,krabi, suitsuangerjat ja austreid. Need on saadaval siin tavapärseks kujunenud nädalavahetuse brunchil (hotellide restotanide poolt korraldatav buffet stiilis breakfast+lunch, koos shampuse ja muude kokteilidega).

Värsked puuviljad on vahepalaks toidukordadele.
Korra nädalas käime ikka restoranis söömas – kas siis brunch või õhtusöök. Vaheldust tahab ju iga hing.
Ei kurda oma toidlaua üle. Mitmekesisus on tervise jaoks juba tähtis. Aga hindu vaatame ka meie.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõhe, forell, sinihallitusjuust, oliivid jms ongi igapäevane ja normaalne söök. Muidugi sööme ka kartulit, riisi, makarone jms. Lõhet ju niisama ei näri, ikka keedan mõne kartuli ka kõrvele.
Delikatess on nt suitsutatud koprasaba. Seda just iga päev ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oliivid, sinihallitusjuust, lõhe on meie jaoks delikatess. Hea kui üks kord kuuski seda lubada saame, aga sageli ka mitte nii tihti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie toidulaud väga kokkuhoidlik, lõhet luban ehk aastas korra. Tavaliselt ongi kõige odavamad toidud. Marju ja õunu sööme suvel aiast, moosid on talveks. Meile on delikatessid kõik singid, juustud, kohupiimad ja no kõik millel veidi kõrgem hind.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on delikatess eesti vanaema aia marjadest tehtud moosid ja mahlad:) Ei ela Eestis ning seepärast tarbime neid väga säästlikult.

Kõik muu eelpool nimetatud toidud ei ole meie jaoks delikatess ning neid sööme sageli (v.a. austrid)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söön keskmiselt kvaliteetsemalt. Tõsi, selle saavutamiseks käin kaltsukariietega jne, aga minu jaoks on hea söök peamine. Seega, selle pealt kokku ei hoia. Ei pea sööma kilo fetajuustu, piisab 200 grammist. Ehk siis sööme seda, mille järgi isu on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 16:54; 31.03 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

igapäeva toit on kartulid, makaronid, riis. nüüd sai üle pika aja tatart. liha on kord nädalas laua peal, vahest rohkem, oleneb, kuidas eelnevalt oli jahiõnn naeratanud. kala siis, kui hooaeg (kalapüügi hooaeg).
juba muutuvad delikatessiks juust, sink, punane kala, kohukesed, maiustused, sinihallitus juust, oliivid,. sai ka. tunnen nii puudust juustusaiast 🙂
austrid ja vähid on üldse ununenud, kuna hetkel on olukord selline.. sellised asjad nagu \”punane cheddar, parma sink meloniga, kalamari, grillitud Portobello seened\” pole vist kunagi söönud 🙂
kui siin keegi ütles, et tema jaoks on delikatess suitsetatud koprasaba, siis mul on ausalt öeldes sellest kõrini, ikka talv läbi sai haugata 🙂 ja nüüd ootame jälle, millal kobras hakkab väljas käima 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb mis on delikatess, näit sinihallitusjuust ja kitsejuust, oliivid, austrid, teod jne, on meie pere jaoks prügi, mitte söömiseks.
Delikatess oleks näit vasikaliha, talleliha, beluuga mari, kuningkrevetid, krabid, trühvlid jne. Neid õieti polegi söönud kuigi tahaks väga. Kui ma neid saaks vabalt süüa, mis elul siis oleks viga.
Lõhe, forelli, koha, turska, haugi, ahvenat, meritinti jne sööme küll kui isu tuleb, samuti on alati olemas koriluse tagajärjel igasugu maitsvaid hoidiseid.
Ise sööks kahe suupooolega veel viinamarju, arbuusi, virsikuid, eesti õunu, maasikaid, vaarikaid jne aga oleks siis meie lettidel kohe värskelt aastaringselt võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleneb mis on delikatess, näit sinihallitusjuust ja kitsejuust, oliivid, austrid, teod jne, on meie pere jaoks prügi, mitte söömiseks.
Delikatess oleks näit vasikaliha, talleliha, beluuga mari, kuningkrevetid, krabid, trühvlid jne. Neid õieti polegi söönud kuigi tahaks väga. Kui ma neid saaks vabalt süüa, mis elul siis oleks viga.
Lõhe, forelli, koha, turska, haugi, ahvenat, meritinti jne sööme küll kui isu tuleb, samuti on alati olemas koriluse tagajärjel igasugu maitsvaid hoidiseid.
Ise sööks kahe suupooolega veel viinamarju, arbuusi, virsikuid, eesti õunu, maasikaid, vaarikaid jne aga oleks siis meie lettidel kohe värskelt aastaringselt võtta.
[/tsitaat]

Toidu kohta ei öelda prügi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 16:54; 31.03 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui palju lubate omale näiteks delikatesse? Nt.lõhet,forelli,sinihallitusjuustu,fileesinki jne.Kuidas näeb teie pere toidujaotus ,kas sööte igapäevaselt nt.makarone,kartult,riisi jne? Kas arvate ,et teie pere sööb rikkalikult ja kallilt või igapäevatoite ja normaalselt? [/tsitaat]

Sööme igapäevatoite ja normaalselt.
Vähemalt kord nädalas on meil lõhe või forell. Kalapäev ühesõnaga. Lapsed peavad ju kala sööma. Sink ka. Ma ei söögi keeduvorste. Pole kunagi elus neid söönud. Samuti ei söö ma poepelmeene ega -frikadelle ega muid poolfabrikaate. Lapsed mul makarone ka eriti ei taha.
Seega on meil igapäevased tavalised isetehtud toidud. Nagu see mul on kogu elu olnud. Eks palju tuleb kodusest söömisharjumusest kaasa.
Mees mul jah on rääkinud, et kui tema laps oli, siis suitsuvorstist ja singist võisid nad ainult unistada. Tema on harjunud mingeid väkaseid pihve ja poolfabrikaate sööma. Mina jälle ei saa aru, kuidas selliseid asju on võimalik süüa. Et kas tal paha ei hakka.
Minuga tutvudes nt sai ta 1.korda elus süüa isetehtud pelmeene ja isetehtud frikadelle..
Samas oma ema toiduvalmistamisoskuse tasemeni ei olemina osanud jõuda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo, kõik need loetletud viljad on aastaringselt saadaval, niiet söö kahe suupoolega kui rahakott kannatab.
Ise sööks kahe suupooolega veel viinamarju, arbuusi, virsikuid, eesti õunu, maasikaid, vaarikaid jne aga oleks siis meie lettidel kohe värskelt aastaringselt võtta.
[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et sööme hästi, mitmekesiselt, huvitavamalt kui ehk paljud. Armastame tai, india, maroko, itaalia, mehhiko kööki. Päris tavalist nö eesti toitu kartuliputru või kotlette teeme suhteliselt harva. See mitmekesine söömine ei tähenda sugugi olulisemalt kallimat toitu, küsimus pigem maitseainetes ja kooslustes.
Erinevad juustud, kala, veise- ja ka lambaliha, kana on toidulaual päris tavalised, sealiha eriti ei armasta. Delikatessiks pean pigem austreid ja erinevaid mereande, sest neid meie poodidest eriti ei saa ja ei julge väga osta ka, sest ei tea kaua need teel on olnud. Samuti ka valget kala, sest selle valik on nigel ja samas on see päris kallis. Delikatessid on ka spargel ja artishokid, sest siin neid kahjuks ei saa või pole see kvalteet päris selline nagu peaks:( Kalamarja ja suitsuangerjat ka iga päev ei söö, tegelikult ei tahagi, mõni asi ongi hea kui harva süüa, siis jääb see erilisuse moment ka. Mõnikord on isegi kahju, et toit enam sellist \”vau\” emotsiooni esile ei kutsu kui kunagi esimest korda krevette või oliive süües.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 22:10; 01.04 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahva on lugeda, et minusuguseid idamaise toidu armastajaid on veel 😉
Kunagi aastaid tagasi, kui klassiõdedele rääkisin, et sööme hiina v india toitu, siis arvasid nad, et tegu on uncle bens purgikastmega. See nimetus on tuttav mulle vaid reklaamist, proovinud kunagi pole.
Tunnen puudust korralikust veiselihast (õigesti lõigatud) ja mereandidest, aga seda võib vist lootma jäädagi. Pidevalt vaatad telekast, kuidas tehakse nt veiselihasteike erinevatest tükkidest. Meil turul saadaval vaid sisefilee, kondiga ja kondita pehmeliha, supikogu jne ei mingeid konkreetseid tükke. Lambad ja talled kah ära nülitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 16:00; 01.04 07:21; 01.04 14:22; 01.04 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks ka erinevaid Aasia toite süüa ja saaks ka lubada, aga kuna mul 1-aastane laps, siis on igapäevaselt siiski puder-kartul-makaron meil menüüs. Sealiha tarbides ostan vaid sisefileed-jääb alati maitsev ja pehme. Kala ka korra nädalas.Juustud, oliivid jms. ka alati kapis olemas, aga tarbime neid vast korra nädalas, veini kõrvale nt. Veiniriiul on ka muidugi täis alati 🙂 Nii et peaks oma toidulauda keskmiseks. Toidu puhtus ja värskus on pigem oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil samuti väikelaps- sööb kõiki aasiatoite meiega koos. Millest need aasia lapsed toituvad siis?
Eks ikka harjumuse küsimus. Minu laps ei tea, mis on kapsahautis ja ühepajatoit, küll aga teab, mis on karri (toit ikka, mitte see kollane pulber), dim sum, falafel jne.

Jah, küll on vahe selles, et nüüd teeme natuke vähem teravaid, enne võisin ikka terve tuleneelajate armee ära toita 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 16:00; 01.04 07:21; 01.04 14:22; 01.04 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil samuti väikelaps- sööb kõiki aasiatoite meiega koos. Millest need aasia lapsed toituvad siis?
Eks ikka harjumuse küsimus. Minu laps ei tea, mis on kapsahautis ja ühepajatoit, küll aga teab, mis on karri (toit ikka, mitte see kollane pulber), dim sum, falafel jne.

Jah, küll on vahe selles, et nüüd teeme natuke vähem teravaid, enne võisin ikka terve tuleneelajate armee ära toita ;)[/tsitaat]Räägid nii, nagu see oleks mingi uhkuse asi, et laps pole kunagi saanud ühepajatoitu ja kapsahautist.
Need on täiesti tervislikud ja täisväärtuslikud toidud ning sobivad väikelapse menüüsse väga hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 15:01; 01.04 17:00; 01.04 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis on sul põhjust oma lapse menüüd laiendada. Lasteaias-koolis karrit ja falafele ei pakuta.[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil samuti väikelaps- sööb kõiki aasiatoite meiega koos. Millest need aasia lapsed toituvad siis?
Eks ikka harjumuse küsimus. Minu laps ei tea, mis on kapsahautis ja ühepajatoit, küll aga teab, mis on karri (toit ikka, mitte see kollane pulber), dim sum, falafel jne.

Jah, küll on vahe selles, et nüüd teeme natuke vähem teravaid, enne võisin ikka terve tuleneelajate armee ära toita ;)[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 17:28; 01.04 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olenemta teemas, ikka jõutakse lõpuks vastandamiseni. Hetkel siis aasia toit vs ühepajatoit. Ma arvan, et üks ei välista teist. EElnevalt kirjutasin, et armastan erinevate maade sööke, see ei tähenda, et ma ühepaja toitu ei sööks, kui see on hästi tehtid. Ise lihtsalt ei tee seda. Kaspas hakklihaga on ka ok, eriti kui teha seda suvel värksest, noorest kapsast. Aga igapäevaselt jah on kujunenud ikka pigem selline pisut vürtsikam toit. Ja mis puutub lastesse, siis mida varem nad erinevaid maitseid kogevad, seda vähem jama hilje on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 22:10; 01.04 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olenemta teemas, ikka jõutakse lõpuks vastandamiseni. Hetkel siis aasia toit vs ühepajatoit. Ma arvan, et üks ei välista teist. EElnevalt kirjutasin, et armastan erinevate maade sööke, see ei tähenda, et ma ühepaja toitu ei sööks, kui see on hästi tehtid. Ise lihtsalt ei tee seda. Kaspas hakklihaga on ka ok, eriti kui teha seda suvel värksest, noorest kapsast. Aga igapäevaselt jah on kujunenud ikka pigem selline pisut vürtsikam toit. Ja mis puutub lastesse, siis mida varem nad erinevaid maitseid kogevad, seda vähem jama hilje on.
[/tsitaat]Ma arvan, et sa said pisut valesti aru. Selles pole midagi halba, kui eesti inimene sööb aasia toite (mulle endalegi maitseb väga) ja teeb kodus erinevate maade köökide retseptide järgi süüa, aga praegu keegi kägu keeras asja natukene teisele poole üle võlli.
No kui eesti inimene kirjutab, millised dim summe või, mis iganes asju ta kodus teeb ning sinna juurde kuulutab, et tema laps ei tea, mis asi on ühepajatoit, siis sellest kommentaarist jäi küll pisut eesti tavapärast kodutoitu halvustav mulje. Justkui selline toit ei kõlbaks kuhugile.
Minu arvates on ühepajatoit väga tervislik ja hea söök lastele ning see pole küll mingi uhkustamise koht, et sinu laps pole kuulnudki, mis asi see on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 15:01; 01.04 17:00; 01.04 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ohjuudas… kust te seda uhkustamist välja lugesite?
Mina pole oma lapsepõlvekodus kunagi söönud ei ühepajatoitu ega kapsahautist, näiteks tõingi nad seepärast, et ise sõin neid ainult koolis ja erilist maitseelamust ei pakkunud.

Arvate, et köögivilju muidu ei saa süüa? Ma vastasin ühele käole, kes väitis, et ei saa teha aasiapäraseid toite, sest tal on kodus väikelaps. Kust peaks laps teadma, et talle ainuõige toit on kartul, kaste ja kotlet? Laps sööb ikka seda, mida kodus tehakse, olgu see siis mistahes ta on. Ilma uhkustamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 16:00; 01.04 07:21; 01.04 14:22; 01.04 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ohjuudas… kust te seda uhkustamist välja lugesite?
Mina pole oma lapsepõlvekodus kunagi söönud ei ühepajatoitu ega kapsahautist, näiteks tõingi nad seepärast, et ise sõin neid ainult koolis ja erilist maitseelamust ei pakkunud.

Arvate, et köögivilju muidu ei saa süüa? Ma vastasin ühele käole, kes väitis, et ei saa teha aasiapäraseid toite, sest tal on kodus väikelaps. Kust peaks laps teadma, et talle ainuõige toit on kartul, kaste ja kotlet? Laps sööb ikka seda, mida kodus tehakse, olgu see siis mistahes ta on. Ilma uhkustamata.
[/tsitaat]Asenda siis sõna uhkustamine sönaga halvustamine või põlgamine.
Loe oma kommentaar üle ning see on kirjutatud selle tooniga, nagu ainult välismaised-idamaised söögid oleks söödavad ning lihtne eesti toit oleks midagi teisejärgulist, mida sina oma lastele küll ei anna.

Nagu sa isegi oma jutus ilusti välja tood, siis laps sööb seda, mida kodus tehakse. Sina kirjutad, et sinu kodus ei tehtud kunagi ühepajatoitu või kapsahautist ja sellepärast ilmselt ei pea ka neid mingiteks söökideks.
Tegelikult on need toidud lapsele väga kasulikud söögid, vähemalt ühepajatoit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 15:01; 01.04 17:00; 01.04 18:28;
To report this post you need to login first.

no meil on igapäevatoit ikka tavaline ja igapäevane ja pidude-pühade puhul ostame delikatesse ka.

see igapäevane toit ei ole muidugi ainult makaron, kartul, riis, nagu teemaalgataja kirjutab (kust selline idee üldse?), vaid normaalsed praed ja supid, sh rohkelt köögivilja nii toorel kui kuumutatud kujul, naturaalne liha ja kala, puuviljavaagen alati köögis laual ja kui tühjeneb, siis täidan.

delikatesside loetlemine läheks siin pikale, sest delikatess ju sellepärast ongi delikatess, et ta on midagi erilist, mida ostad v-o vaid ühe korra, et teada saada, mis see üldse on selline, järgmine kord ostad jälle midagi muud.
ok, kalamari on selline korduvalt ostetav delikatess, mida tõesti tarbime teatud päevadel traditsiooniliselt. ja kallimad juustud kuuluvad ikka pidupäevamenüüsse. hea vein ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu toidulaud näeb välja tervislik. palju juur- ja puuvilja igapäevaselt. samas teen valdavalt ise söögid st ei osta pooltooteid.

delikatess??? igapäevaselt ei söö punast kala ja hallitusjuustu aga need ei ole ka minu jaoks delikatessid. pigem oleks nt kalamari või mingi väga restoranitoit selline \”delikatess\”.

kartul, pasta, riis on toidu kõrval olemas aga ise eelistan nt liha salatiga.

eile käisin poes ja ostsin 60 eur eest nädala toiduvaru ära (5 in +kass ja koer). natuke ka sellist kraami mis on ette, ehk kapis olemas kui peaks vaja minema.

tehke ise rohkem süüa, sööge värsket ja olete kindlasti palju energilisemad, tervemad.

Päikest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on delikatess – kellele mida:) Näiteks selgus, et minu lapsed peavad tohutuks delikatessiks neid kiirnuudleid pakis ülekallatud ohtra ketshupiga! Kui hiljuti külas said neid siis ahhetasid ja ohhetasid kui erilised ja head need on! Perenaine kes neid pakkus vaatas mind selle kiidulaulu ajal kuidagi – ma ei tea, pika pilguga milles ei olnud kübetki heakskiitu…:))) Ei hakanud oma toidusedelit talle ka ette lugema, ei ole tähtis mis teised minust arvavad.
Ma ise olen tegelikult koduperenaine ja armastan väga süüa teha. Kala, lahjemad lihatooted, vahel ka sealiha on põhiroa sees alati. Iga nädal korra supp, ahjuroog, korra riis, kartul, pasta lisandina ja iga päev köögiviljad salatiks ja mõned puuviljad. Ma arvan, et meie pere toidulaud on tavaline, teismeliste laste vajadustega arvestav. ühesõnaga – nii tervislik kui ma oskan:)
Mahlasi ei jaksa poest iga päev osta, aga piima joome palju. Magustoite teen nädalavahetustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis on delikatess – kellele mida:) Näiteks selgus, et minu lapsed peavad tohutuks delikatessiks neid kiirnuudleid pakis ülekallatud ohtra ketshupiga! Kui hiljuti külas said neid siis ahhetasid ja ohhetasid kui erilised ja head need on! Perenaine kes neid pakkus vaatas mind selle kiidulaulu ajal kuidagi – ma ei tea, pika pilguga milles ei olnud kübetki heakskiitu…:))) Ei hakanud oma toidusedelit talle ka ette lugema, ei ole tähtis mis teised minust arvavad.
Ma ise olen tegelikult koduperenaine ja armastan väga süüa teha. Kala, lahjemad lihatooted, vahel ka sealiha on põhiroa sees alati. Iga nädal korra supp, ahjuroog, korra riis, kartul, pasta lisandina ja iga päev köögiviljad salatiks ja mõned puuviljad. Ma arvan, et meie pere toidulaud on tavaline, teismeliste laste vajadustega arvestav. ühesõnaga – nii tervislik kui ma oskan:)
Mahlasi ei jaksa poest iga päev osta, aga piima joome palju. Magustoite teen nädalavahetustel.[/tsitaat]

mul lapsed ka fännavad neid kiirnuudleid, teinekord kohe piinlik..neid pika pilguga vaatajatest ära tee väljagi, küll elu ükskord neile ka pik apuuga keset lagipähe lajatab, siis häbenevad silmad maas kui nende laps kusagil hõiskab et tema lemmiktoit on viiner..irw

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

delikatess poleks delikatess, kui seda iga päev sööks:)

Meie sööme tavapäraselt tervislikult ja hästi, palju suppe, köögivilju, aga kui tahame midagi \”erilist\”, siis minu jaoks on selleks head juustud, röstsai soolalõhega, omatehtud kuuseriisikad, prociutto meloniga…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Kodunurk Milliseks loete Teie oma pere toidulaua kas rikkalikuks delikadessiks või tavaliseks toidulauaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.