Esileht Pereelu ja suhted Milliseks muutub mees hullu naisega elades?

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Milliseks muutub mees hullu naisega elades?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimasele postitajale: mängureeglid!

Mis see pere ja kodu ikka on? See on mäng, millel on reeglid. Reeglid panevad paika mängijad.

On inimesi, kes lähtuvad aja-kriteeriumist. On inimesi, kes lähtuvad võrdse panustamise-kriteeriumist. On inimesi, kellel on mingi muu süsteem, mille nad ise on välja töötanud.

Kuidas mõõta isiku panust peresse ja kodusse? Ajas? Rahas? Kui üks osapool toob suurema osa sissetulekust sisse, siis mulle tunduks loogiline, et teine pool panustab selle võrra rohkem ajaga. Majalaenu ei saa maksta vaba ajaga. Samuti ei saa kommunaale tasutud vaba ajaga. Samuti ei saa toitu vaba ajaga. Lapsed vajavad riideid. Väljas on vaja käia. Lapsehoidjale pisut maksta.

Ma olen siiani aru saanud, et ühise elamise puhul on kaks valitsevat arusaama: kas partnerid on võrdsed või võrdelised. Kahe erineva süsteemi puhul on ka erinevad mängureeglid. Mõlemal süsteemil on omad eelised ja omad puudused, kuid see on partnerite otsustada, mida ja kuidas nad teevad.

Palun vabandust, kui see nüüd kedagi riivab, kuid kui te ei suuda oma elu organiseerimisega hakkama saada, siis ei ole te valmis peret looma ja kohustusi võtma (st, jutt käib partneritest, mitte üksikisikust). Kellelgi ei ole vaja mängida suurt töörahva kangelast: ühes käes 4 Konsumi kotti, teisel õlal kaks last. Alati saab ülesandeid jagada ja ka edasi lükata. Partner on kaua tööl? Olgu, ma käin täna poes ja teen süüa, kuid homme, pärast seda, kui trennist koju tulen, olgu laps kodus ja õhtusöök valmis. Lähme täna välja? Okei, mina maksan, sest sina maksid eelmine kord.

Kui kommunikatsioon ei toimi, siis tuleb üle vaadata, kas partnerite isikuomadused sobivad kokku. Ei ole ju raske teada anda, millised toimingud on vaja ära teha ja kes neid teeb. Ma saan aru, kui töö iseloom on selline, et ei pruugi ette teada, mis tunni pärast saama hakkab, et võivad tekkida suuremad ja väiksemad pinged seoses ajakorraldusega.

(mul on tunne, et suurem osa suhtejamasid koonduvad ebapiisava ja -pädeva suhtluse taha)[/tsitaat]

On ka selline võimalus, et üks partner toob kordi vähem sissetulekut, aga töö on vähemalt sama pingeline ja samapalju (või rohkem) haridust nõudev. Näiteks programmeerija ja õpetaja. Kas viimane peab ikkagi vahe kompenseerima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 10:22; 24.10 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka selline võimalus, et üks partner toob kordi vähem sissetulekut, aga töö on vähemalt sama pingeline ja samapalju (või rohkem) haridust nõudev. Näiteks programmeerija ja õpetaja. Kas viimane peab ikkagi vahe kompenseerima?

Eks see on partnerite enda otsustada, kuidas nad oma elu korraldavad. Ma ei kiirusta siin seisukohta võtma, kuna toodud näide on väga keeruline. Ilmselt oleks sellises olukorras mõistlik lähtuda ajalisest panustamisest, see tooks kaasa ilmselt tasakaalu. Kuid jah, olukord on väga keeruline – üks inimene teenib väga palju ja tal on palju vaba aega, teine inimene teenib vähem ja tal on oluliselt vähem vaba aega.

Tundub, et kuidas seda olukorda proovida lahendada, on ikka midagi paigast. Ühel juhul oleks üks kui ülalpeetav, teisel juhul oleks keegi kui orav rattas. Üks partneritest peab mingi ohverduse ilmselt tegema.

(Tean üht sellist perekonda, kus selline seis on. Olukord lahendatud täpselt sedasi, et üks partneritest panustabki rohkem ajaliselt ja rahaliselt. Nende jaoks süsteem toimib. Ma ei usu, et see sobiks igaühele.)

Ma olen nõutu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Issand jumal, kallis naine, miks sa ära ei lähe ? 🙁 väga kohutav oli seda lugeda. [/tsitaat]
Sellepärast, et see on minu kodu ja minu pere. Mulle ei meeldi põhimõtteliselt selline otsiv eluviis. Ma olen oma valiku teinud ja kavatsen selle juurde jääda nii heas kui halvas.

Ülaltoodu oli lihtsalt üks näide. See ei ole meie elu igapäevaselt. Täna näiteks oli imetore päev. Mina käisin trennis, mees tassis puid, küttis, tegeles tundide kaupa lapsega, tegi talle süüa jmt. Täna me olime rahumeelsed ja toredad. 🙂 Mulle meeldib, et mu mees on väga erudeeritud, tark, palju reisinud ja andekas inimene. Ma annan talle nood mustad päevad andeks. Ja tema annab mulle andeks minu omad. Kindlasti ta sõbrad ei saa aru, miks ta elab aastakümneid rõõmsalt sellise mõrraga, kes ei pelga ta sõprade juuresolekul karjuda, et aitab küll, sõbrad, uks on seal jmt, kui vaja.

Ma leian, et tõeline armastus ongi see, mis on sinuga mitte sinu parimate omaduste pärast, vaid sinu vigadest hoolimata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 11:08; 25.10 01:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leian, et kuulun ka antud teema alla.
Meil oli algus ideaalne kuigi probleemide ilmnedes oli näha varasemat käitumismalli, kuidas neid probleeme lahendada tuleks.
Naisena, soovisin vaikselt aega maha võtta ja hiljem vestelda kui olen maha rahunenud. Mees see eest oli nagu see \”hull\”. Kui palju ka ma ei rääkinud, et nii ei lahendata oma asju. Mina polevat küll nüüd eikeegi olema.
Järgmine päev roomas kohale, tõi lilled ja palus vabandust kuni järgmise korrani.
Rasedusega minu emotsionaalne tasakaal muutus. Kõht kasvas, minu ootused tema suhtes suurenesid aga, mida ei tulnud- ei tulnud seda panust. Selle asemel, et nautida koosolemist leidis mees, et nüüd on õige aeg käia sõpradega väljas, tegeleda oma meelistegevustega. Minu nurumisest ja palumisest polnud mitte midagi. Rasedus pole haigus ja mingi vabandus nüüd rohkemaks kui varasemalt. Tihti tuli joogisena koju, sõimas mind igasuguste toredate sõnadega. Tihti jooksin kodust lihtsalt minema, paitasin kõhtu ja lubasin, et ei lase haiget teha!!
Muidugi taas tuli anus ja palus vabandust .. kuni .. kuni järgmise korrani.
Jah kuid nüüd, kõht ees ei lasknud ma enam endaga nii teha. Ja hakkasingi karjuma, sai iga asja eest ! Ei tahtnud mind mõista-ei mõista ka mina teda! Käsi peseb kätt 😉
Muidugi siis joosti kõige perekonna juurde kurtma kui hull ma ikka olen. Täitsa segi rasedusega keeranud. Aga seda ei teadnud keegi, kuidas mina pmt iga nädal nuttes magama jäin. Kuna mu kõrval polnud inimest, kes meist hooliks.
Muidugi rasedus möödus ja inimesena muutusin ka mina, külmemaks.
Siis tuli tema anuma ja paluma minult tähelepanu, mida mina kunagi soovisin. Aga, mida ta ei saa .. ongi see tähelepanu.
Lihtsalt igakord kui inimene tuli ja ümbert kinni võttis meenus see kohutav aeg ja mõistmatus, kuidas sai seda teha see inimene.
Ajaga asjad paranevad aga need haavad on siiani! Ja kunagi tema n.ö psühholoogist sõbrale vastates, miks ma selline olen. Sai tema minust aru 🙂
Mehed lihtsalt ise julged tegema ja siis nutma tagaselja kui kurb nende elu on. Kuid mina naisena pole kindlasti mingi lemmik mänguasi kellegil !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted Milliseks muutub mees hullu naisega elades?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.