Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millises Eesti piirkonnas kõige meelsamini elaksite?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Millises Eesti piirkonnas kõige meelsamini elaksite?

Postitas:
Kägu

Oletame, et raha/töökoht pole probleemiks (nt olete võitnud lotoga või teete kaugtööd vmt), siis millises Eestimaa paigas tahaksite ideaalis elada ja miks?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Koht ei olegi niivõrd oluline, kuivõrd see, et suhted oleksid head. Võib elada väga kitsastes oludes ja olla õnnelik ja võib elada ideaalsetes tingimustes ja kui suhted on kehvad, siis õnnelikkust ikka pole. Aga kui asi juba kaugtöösse läheb, siis ma valik piirkonna, kus talvel ei peaks lund lükkama. Noo lähed mingisse Eestima paika ja kõik ilus kena, aga siis selgub, et teid ei lükata siis lahti kui endal vaja on ja toaukse juures autoni kah tuleb end läbikaevata.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

õnneks elan juba parimas paigas eestis – pirital. mere ääres, jõe kaldal, metsa sees ja linnale lähedal.

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koht ei olegi niivõrd oluline, kuivõrd see, et suhted oleksid head

Palun ära solvu, aga teema on sellest, et kus KOHAS ideaalis elaksite. Kui sul pole vahet ja võiksid elada igal pool, siis sa ei pea vastama. 🙂

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hiiumaal või kuskil Lõuna-Eestis. Peaks talu (hobused, lambad, kanad jne), paneks põllule ka midagi kasvama ja peaks ka lopsakat aeda. Ravimtaimi kasvataks ka. Kui lihtsalt kuskilt raha peale pritsiks. Elu oleks nagu lill.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui asi juba kaugtöösse läheb, siis ma valik piirkonna, kus talvel ei peaks lund lükkama.

Kui su elukoht mingis talus on rahavastikuregistris märgitud su alalise elukohana, siis vald PEAB talvel tee su majani lahti ajama. Ja veel enam! Kui ta lükkab lumevalli näiteks sulle värava ette, ta peab selle ka laiali ajama.

Kui ei tee, käid viisakalt vallas ja räägid ära. Hakkavad ajama. Meie elame Virumaal, meil pol naabreid ollagi ja umbes 900 meetrit aetakse teed ainult meie maja pärast lahti – siis algab juba suurem tee, mis viib 8km pärast maanteele. Selle suurema tee ääres on 1 maja ja selle kogupikkus on 8,5 km. Ehk siis 8,5+0,9 km aetakse teed meie kahe pere jaoks. Kümne aasta jooksul oleme 2x lumevangis olnud, muidu tuleb sahk ikka kl 05.30 ja 07.30 vahel. Siis tuli kl 13.

Jah, oma majast teeni pean ise tee lahti ajama, aga see on mu oma mure, miks mul nii suur hoov on 🙂 110 m.

Ämm elab Raplamaal, temal veel üksikumas kohas talu ja samamoodi, aetakse lahti. Ma ei tea, et tal iial oleks probleem olnud.

AInult et valda pead ikka ise märku andma, et elad seal alaliselt. Kui probleeme on, helistad teenusepakkujale ja kaebad valda.

Üldiselt probleeme ei esine. Probleemid on neil, kelle nö sissekirjutus on mujal, näiteks Tallinnas. Püsielanikele PEAB maal tee lahti ajama ja püsielanik = rahvastikuregistri järgi.

TEEMASSE:

Elaksin kuskil Pühajärve või Saadjärve kandis. Ja mitte alla 20 hektari maad.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui su elukoht mingis talus on rahavastikuregistris märgitud su alalise elukohana, siis vald PEAB talvel tee su majani lahti ajama.

Palun püsigem teemas. Teema on sellest, kus te ideaalis elaksite. Kuhu te makse maksate, lund lükkate või kas te vahel ka kiirust ületate – see ei ole antud juhul oluline.

+14
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui su elukoht mingis talus on rahavastikuregistris märgitud su alalise elukohana, siis vald PEAB talvel tee su majani lahti ajama.

Palun püsigem teemas. Teema on sellest, kus te ideaalis elaksite. Kuhu te makse maksate, lund lükkate või kas te vahel ka kiirust ületate – see ei ole antud juhul oluline.

Nii “gestapo” teemaalgataja võtab ju kogu lõbu mõttevahetusest ära 🙂

+13
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Andestage, proua konstaabel. Ma enam ei tee. Ärge ainult enam lööge.

+6
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Pärnu pakuks samu võimalusi, mis Tallinn, siis elaks Pärnus.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina elaks Lõuna Eestis, kusagil kuplite vahel, väikese järve läheduses.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koht ei olegi niivõrd oluline, kuivõrd see, et suhted oleksid head

Palun ära solvu, aga teema on sellest, et kus KOHAS ideaalis elaksite. Kui sul pole vahet ja võiksid elada igal pool, siis sa ei pea vastama. 🙂

Mis siin solvuda on. Mul ongi seal KOHAS hea elada, kus mul on head suhted. Suhted on kohaga otseselt seotud. Kuidas sa ilma suheteta kavatsed sellest kohas elada? On ju suur vahe, kas on oled üksi või kahekesti. Kas on lapsed või ei ole. Kõik need on suhted. Proovi kuhugi ilma suheteta elama minna 🙂

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii “gestapo” teemaalgataja võtab ju kogu lõbu mõttevahetusest ära 🙂

Vabandust, see ei olegi mõttevahetuse teema (neid on siin niigi). See on teema, kuhu ootaks vastuseid stiilis “mina elaksin X-s, kuna …”. Aitäh!

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Varem arvasin, et Põlvamaa on see koht, kus elaksin (no ikka uhkes üksinduses kuskil mändide vahel), mulle väga meeldib Põlvamaa. Sel suvel sõitsime mehega aga mööda põhjarannikut (oleme ise Tartust ja niisama ei ole kunagi sinnakanti sattunud) ja no sealne ilu oli ikka sõnades väljendamatu – lisaks mändidele (mida tundus samuti rohkem olevat kui Lõuna-Eestis ja mis on vaieldamatult mu lemmik puud ja metsatüüp) oli ka meri. Väga meeldisid Juminda ja Pärispea poolsaared. Samuti meeldis Narva-Jõesuu – iga linn võiks olla niimoodi metsa ehitatud. Kahjuks on viimane väga venekeelne linn (seal olles sai googeldatud, et 17,6% on eestlased) ja tahaks ikka emakeelses keskkonnas elada (lisaks sellele, et ma lihtsalt ei oska vene keelt).

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt siin kus ma varsti 45 aastat juba elan, tln-st väljas 20 km, mere läheduses, rahulikus ilusas kohas.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma elan Pirital, aga eelistaksin elada Tartus. Pirita on ülerahvastatud vinguhaisuga Viimsi transiitsoon, kus on vaikust võimatu leida isegi suurimal krundil. Metsas on rajad kas koerasitta täis või ründab sind trenni ajal koer, kelle peremees on umbvenelane ja pool tundi tagasi jõe äärde hunniku pudeleid ja muud prahti maja jätnud.
Ideaalis elaksin hoopis Itaalias, kus tihti käin, aga lapsed käivad veel Eesti koolis ja seetõttu ootan sinna kolimisega.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

ostaks endale mõne inimasustuseta väikesaare

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinn Nõmme või Tallinn Lilleküla, kindlasti eramajas. Enamuse elust elasin Lillekülas, viimased 8 aastat Nõmmel. Kui raha poleks probleem, siis kindlasti ära ei koliks, aga Nõmme maja teeksin ilusamaks, kui praegu on võimalik.
Põhjus on see, et ma ei taha elada maal, aga tahan elada “nagu maal”. Et oleks, nagu praegu Nõmmel ongi, et loodus ümberringi ja lapsed mängivad tänaval, astun bussist või rongist maha ja olengi “maal”. Samas linn ja linnamugavused on 20 minuti kaugusel.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eramajas mere ääres.

Sobivad paigad on Viimsi ja ka Pärnul pole viga. Meri peaks jääma maksimaalselt 300m kaugusele majast. Samas päris merekaldale ka maja ei taha.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhjus on see, et ma ei taha elada maal, aga tahan elada “nagu maal”. Et oleks, nagu praegu Nõmmel ongi, et loodus ümberringi ja lapsed mängivad tänaval, astun bussist või rongist maha ja olengi “maal”

Nõmme on juba praegu ülerahvastatud ja mingist vaikusest ja rahust, nagu maal, eriti rääkida ei saa. Skeemitajatele leidub kindlasti veel kohti, metsa all, kuhu saaks midagi ehitada ja rahaks teha.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ostaks endale mõne inimasustuseta väikesaare

Ma ka. + paat ja koer.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuskil võru-otepää kandis maal. Peaks olema suur üksik talukoht, metsa, mäe ja järvekesega. Aga seda kõike siis eeldusel, et olekski lotovõit ja ma saaks sinna ehitada paarimillise talukompleksi kõigi mugavustega ja suudaks seda ka hallata ja ülal pidada (st teenija/sulase palgata). kindlasti peaks seal talus olema paar kitse ja paar hobust ja võimalik, et haned (no koerad-kassid nagunii). Talu maad oleksid jahikeelutsoon.

Vot, minu väike räpane unistus.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui raha poleks mingi probleem, siis praeguses eluetapis ei elaks ma üldse Eestis, aga kui Eestist lahkumine poleks võimalik, siis kusagil väiksemal saarel, kus oleks võimalikult vähe inimasustust, nt Vormsil või Abrukal või Kihnul. Lihtsalt meri peaks olema igas küljes ja natuke võiks olla ka metsa, et saaks hobi korras korilusega tegeleda.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina elaks kuskil Peipsi ääres.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koht ei olegi niivõrd oluline, kuivõrd see, et suhted oleksid head. Võib elada väga kitsastes oludes ja olla õnnelik ja võib elada ideaalsetes tingimustes ja kui suhted on kehvad, siis õnnelikkust ikka pole. Aga kui asi juba kaugtöösse läheb, siis ma valik piirkonna, kus talvel ei peaks lund lükkama. Noo lähed mingisse Eestima paika ja kõik ilus kena, aga siis selgub, et teid ei lükata siis lahti kui endal vaja on ja toaukse juures autoni kah tuleb end läbikaevata.

Nii teemast mööda juttu näeb harva.

Mulle sobib praegune koht hästi – Haapsalu.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selle suurema tee ääres on 1 maja ja selle kogupikkus on 8,5 km.

Helde jumal, mis maja see on?? 8,5 km pikk? Ermitaažki pole nii suur?

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Läänemaal kuskil.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Eestis, siis Tartus, õnneks elangi siin.
Ana üldiselt elaksin parema meelega kuskil veidi lühema ja pehmema talvega kohas.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan juba seal, kus ideaalis elaksin. Tartu lähedal järve kaldal. Teen kaugtööd, aga teine oluline punkt on ka koolis, lasteaias käivad lapsed. Nendega peab ka arvestama. Päris metsa ikka ei läheks kui kodus on trobikond koolilapsi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pärnus

+2
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millises Eesti piirkonnas kõige meelsamini elaksite?