Esileht Koolilaps millises koolis on kõige raskem – TIK, TPL, 21.kk

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: millises koolis on kõige raskem – TIK, TPL, 21.kk

Postitas:

palun öelge, millises koolis on lapsel kõige raksem õppida? mõtlen siin ka üldist pinget ja õhkkonda. laps ei ole geenius, täitsa tavaline, kirjutamine, lugemine, arvutamine enam-vähem selge. aga ei loe soravalt (ilmselt saab selle küll septembriks soravaks lihvida).

ise arvan nii, et TPL, 21.kk ja TIK? osad tuttavad on öelnud, et hoopis TIK on kõige raskem. on see tõesti nii? on see tõesti nii, et juba algklassides hakkab jube tamp pihta. riigieksamiteni gümnaasiumi lõpus, mis kooli edetabelisse paigutab on ju kõvasti aega ja gümnaasiumisse korjatakse niikuinii kogu linna pealt tagemad pead kokku ja oma kooli ludrid põhikoolist saadetakse minema.

mees kardab kõige rohkem 21.kk, aga ise mõtlen, et seal ju 2 klassi tuleb määramisega, seega need ei pruugi ka ju geeniused olla ja kuidas nad saavad siis katsetega i.k klassis mingit jubedat taset nõuda, kui paralleelklassis täitsa tavalised lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 23:30; 22.02 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ükski laps ei saa ju samaaegselt mitmes koolis õppida, et saaks niimoodi võrrelda. mis ja kus ühele raske või häiriv, võib teisele (ka sama pere) lapsele kukepea olla.
üldiselt ma arvan, et kui lapsel on normaalne õppimist väärtustav ja toetav perekond ja juba enne kooli sisse harjunud mingigi distsipliin ja normaalne pingetaluvus ja enesehinnang, saab ta hakkama igas koolis. ega siis neis nn eliitkoolides ei käi massiliselt geeniuseid, täitsa tavalised lapsed käivad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21. kool nüüd küll raske ei ole, algklasside osas küll mitte. Isegi minu \”professori mäluga\” väike poeg on seal ikka väga hästi hakkama saanud. 21. Kooli üks eelis on suur õppetööväliste ürituste maht, mis lastele väga meeldib – kõikvõimalikud teemanädalad, heategevuslaadad, tähtpäevade tähistamised, rohke kultuurielu jne. Igav seal juba ei hakka. Õpetajatel on uskumatult palju fantaasiat lastega vahvaid üritusi läbi viia nii koolis kui väljaspool kooli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 21.02 23:57; 22.02 10:22; 22.02 10:49; 22.02 16:43; 22.02 18:25; 22.02 23:11; 23.02 10:39; 23.02 10:58; 23.02 11:10; 23.02 11:29; 23.02 11:50; 23.02 12:24; 23.02 19:52; 23.02 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]21. kool nüüd küll raske ei ole, algklasside osas küll mitte. Isegi minu \”professori mäluga\” väike poeg on seal ikka väga hästi hakkama saanud. 21. Kooli üks eelis on suur õppetööväliste ürituste maht, mis lastele väga meeldib – kõikvõimalikud teemanädalad, heategevuslaadad, tähtpäevade tähistamised, rohke kultuurielu jne. Igav seal juba ei hakka. Õpetajatel on uskumatult palju fantaasiat lastega vahvaid üritusi läbi viia nii koolis kui väljaspool kooli.[/tsitaat]Ühesõnaga tehakse kõike muud peale õppimise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 09:18; 22.02 10:13; 23.02 12:19; 23.02 18:36; 23.02 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

21. kool on võtnud läbi aastate vastu ka piirkonna lapsi ja sellest lähtuvalt ei saa seal olla ka sellist geeniuste kontsentratsiooni nagu ainult valitud lastega koolides. Ja kuna klassid on seni komplekteeritud segamini konkursiga ja piirkonnalastest, siis on kõikide klasside keskmine tase ja õpetamine ühesugune. Minu teada on koolis olemas õpiabisüsteem nendele, kes vajavad järelaitamist ja ma pole kuulnud, et suhtumine oleks selline nagu siin tihti kirjeldatatkse, et juba esimesest klassist saadik toimub väljatõrjumine vms. Täiesti tore ja tavaline kool seega. Küll aga peab selles koolis korralikult ja järjepidevalt õppima ja ma ei nõustu nendega, kes siin aeg-ajalt väidavad, et MINU lapsel küll midagi kodus õppida pole, ta teeb kõik koolis ära ja pööritab pöidlaid, sest ta on mul NII andekas. Kahtlemata suudab supertubli laps täita kiirelt töövihiku kodused ülesanded, kuid tihti on kodutööd stiilis, et otsi internetist materjale kindlal teemal ja kirjuta sellest A4-le referaat, lisa ka kokkuvõte ja oma arvamus jne. Pikemad kodutööd, kus tuleb mingi ajaperioodi jooksul jälgida nähtusi a la ilma, oma toitumisharjumusi, teha küsitlus pereliikmete ja tuttavate hulgas, millist leiba nad söövad vms. Või näiteks kirjutada kirjand teemal, et milline on kool 100 aasta pärast. Ütleks nii, et perekonna toetus on vajalik ja lapsevanem peab olema valmis ka pärast väsitavat tööpäeva pühendama lapsele aega, et kasvõi arutleda temaga, mis võtmes või kuidas selliseid töid-kirjandeid tuleks kirjutada. Inglise keele süvaõpe eeldab siiski ka vanema abi, sest mahud on suured ja algklassilapse oskus õppida paljude sõnade hääldusi sõnaraamatust tingmärkide abil ei ole kuigi reaalne. Kui vanem on valmis lapse õppimist toetama, siis saab laps igal juhul hakkama, kui vanem on pidevalt ära, tööl välismaal, suhtleb sõpradega, on kodust eemal, siis tekivad probleemid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan et kõige raskem on TIK, siis TPL ja siis 21KK.
Kui G5 koole paigutada, siis arvan TIK, Reaal, TPL, GAG, 21KK.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 09:56; 23.02 10:24; 23.02 10:54; 23.02 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIK-is teeb elu raskeks õhkkond, õppimise maht küll kedagi ei tapa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 09:18; 22.02 10:13; 23.02 12:19; 23.02 18:36; 23.02 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ühesõnaga tehakse kõike muud peale õppimise.[/tsitaat]

Kõik on lihtsalt proportsioonis. Seda, et sealt saab hea hariduse, kinnitavad kõik põhikooli tasemetööde ja riigiekamite tulemuste edetableid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 21.02 23:57; 22.02 10:22; 22.02 10:49; 22.02 16:43; 22.02 18:25; 22.02 23:11; 23.02 10:39; 23.02 10:58; 23.02 11:10; 23.02 11:29; 23.02 11:50; 23.02 12:24; 23.02 19:52; 23.02 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru küsimuse püstitusest: laps ei loe soravalt aga juba kaalud kas TIK sobib või mitte. Ja TPL – kas ta on sissesaanute nimekirjas?
Ja 21. kooli piirkonnaklass- kas elate kooli kõrval või omate sissekirjutust, kuidas plaanid löögile pääseda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.02 10:30; 23.02 10:51; 23.02 11:03; 23.02 11:22; 23.02 11:44; 23.02 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen just kuulnud, et 21.kk on sisekliima väga halb. Tuttava laps õpib seal ja ta ema ütles, et erilist ühtsust seal küll pole. Õhkkond väga närviline ja õppimist/tuupimist samuti palju. Võta nüüd kinni, kellel õigus, arvamusi erinevaid. Aga niipalju, kui ma teemasid lugedes aru olen saanud, siis kipub vist ikka nii olema, et üksikutel hea ja massil halb!? Ehk siis hea on nendel lastel (ja vanematel), kelle lapsed saaksid igas koolis hakkama ja on nö. paksu nahaga aga üldine olustik on koolis ikkagi pingeline ja rusuv. Aga see puhtalt minu (ja mõne tuttava) arvamus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen just kuulnud, et 21.kk on sisekliima väga halb. Tuttava laps õpib seal ja ta ema ütles, et erilist ühtsust seal küll pole. Õhkkond väga närviline ja õppimist/tuupimist samuti palju. Võta nüüd kinni, kellel õigus, arvamusi erinevaid. Aga niipalju, kui ma teemasid lugedes aru olen saanud, siis kipub vist ikka nii olema, et üksikutel hea ja massil halb!? Ehk siis hea on nendel lastel (ja vanematel), kelle lapsed saaksid igas koolis hakkama ja on nö. paksu nahaga aga üldine olustik on koolis ikkagi pingeline ja rusuv. Aga see puhtalt minu (ja mõne tuttava) arvamus.[/tsitaat]

Mõtle loogiliselt – jutud kooli kehva olustiku kohta ju levikisid ja mitte aeglaselt, mistõttu ei tohiks sinna sel juhul olla erilist tungi. Nii on nt Pääsküla Gümnaasium ja 37. kool kuulutatud üldrahvalikult peaaegu et paariakoolideks. Kui massidel seal nii halb on, siis miks nad jätkuvalt seal koolis õpivad ja selle edukalt lõpetavad. Tundub, et lapsevanematele meeldib tõesti lihtsalt vinguda, sest oma lapsi nad ju sealt koolist ära ei võta. Sel juhul tekibki küsimus, kui adekvaatselt mõtleb ja tegutseb see lapsevanem, kes näeb selles koolis suuri probleeme ja laseb sealjuures oma lapsel seal edasi piinelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 21.02 23:57; 22.02 10:22; 22.02 10:49; 22.02 16:43; 22.02 18:25; 22.02 23:11; 23.02 10:39; 23.02 10:58; 23.02 11:10; 23.02 11:29; 23.02 11:50; 23.02 12:24; 23.02 19:52; 23.02 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]21. kool on võtnud läbi aastate vastu ka piirkonna lapsi ja sellest lähtuvalt ei saa seal olla ka sellist geeniuste kontsentratsiooni nagu ainult valitud lastega koolides. Ja kuna klassid on seni komplekteeritud segamini konkursiga ja piirkonnalastest, siis on kõikide klasside keskmine tase ja õpetamine ühesugune. [/tsitaat]

http://www.postimees.ee/export/riigieksamid/
http://www.postimees.ee/export/riigieksamid/2011/

Kuna seal ei ole sellist geeniuste kontsentratsiooni nagu ainult valitud lastega koolides, siis peavad seal lihtsalt olema parimad õpetajad. Seega peaks seal ka teoreetiliselt kõige raskem olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

http://www.postimees.ee/export/riigieksamid/
http://www.postimees.ee/export/riigieksamid/2011/

Kuna seal ei ole sellist geeniuste kontsentratsiooni nagu ainult valitud lastega koolides, siis peavad seal lihtsalt olema parimad õpetajad. Seega peaks seal ka teoreetiliselt kõige raskem olema.

[/tsitaat]Gümnaasiumi valitakse seal täpselt samamoodi katsetega üle linna ja isegi üle riigi, nii et Su väide on täiesti ebaadekvaatne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIK-i algklassides ei ole raske ei õppimine ega ka õhkkond.
Tegelikult ma ei usu, et ühegi kooli algklassides raske õppida oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis selle TIK õhkkonnaga siis on? mis seal siis toimub? Õpetajad norivad või mis….? Või kelle vanemad on rikkamad-tegijamad? Ma tea, et sela käib ikka päris tavalistest peredest ka lapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 23:30; 22.02 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mis selle TIK õhkkonnaga siis on? mis seal siis toimub? Õpetajad norivad või mis….? Või kelle vanemad on rikkamad-tegijamad? Ma tea, et sela käib ikka päris tavalistest peredest ka lapsi.[/tsitaat]

Oeh, mis selle õhkkonnaga olema peab? Kõige targemad ongi teatavasti need, kellel isiklik kogemus puudub, pärineb aastakümnete tagant (seda, mis siis oli, ma tõepoolest ei tea) või on \”kuskilt\” kuulnud. Enda laps käib TIKis ja mul ei ole ühtegi paha sõna õhkkonna kohta öelda. Vastupidi, ma olen väga rahul! Mul on isiklik kogemus ka teise kooliga ja seega võin öelda, et õppida jäetakse kodus omajagu, kuid pean silmas pigem õppimisele kuluvat aega. Ülemõistuse rasket ei ole aga kindlasti midagi, kui lapsel hea pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:19; 22.02 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa juba gümnaasiumi pärast muretsed, siis TPL eelistab omi. TIK ja 21 saadavad kõik katsetama.
See, kus su lapsel on tore, oleneb lapsest. Näiteks kui on selline moodne asjainimene, kellel iga päev vaja vidinaid sõpradele demonstreerida, siis TIK. Kui eelistab populaarsele mänguasjale kooli kaasa võtta raamatu, siis TPL.
Kui seda lõiku miinustada soovid, siis sobib TIK, sest TPLis on vaja huumorisoont.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.02 16:32; 22.02 17:49; 22.02 18:33; 23.02 15:07; 23.02 15:13; 23.02 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sa juba gümnaasiumi pärast muretsed, siis TPL eelistab omi. TIK ja 21 saadavad kõik katsetama.
See, kus su lapsel on tore, oleneb lapsest. Näiteks kui on selline moodne asjainimene, kellel iga päev vaja vidinaid sõpradele demonstreerida, siis TIK. Kui eelistab populaarsele mänguasjale kooli kaasa võtta raamatu, siis TPL.
Kui seda lõiku miinustada soovid, siis sobib TIK, sest TPLis on vaja huumorisoont.[/tsitaat]

Sa ju saad ise ka aru, et nii ebaobjektiivset ja kallutatud arvamust ei saa kuidagi adekvaatseks pidada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 21.02 23:57; 22.02 10:22; 22.02 10:49; 22.02 16:43; 22.02 18:25; 22.02 23:11; 23.02 10:39; 23.02 10:58; 23.02 11:10; 23.02 11:29; 23.02 11:50; 23.02 12:24; 23.02 19:52; 23.02 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sa juba gümnaasiumi pärast muretsed, siis TPL eelistab omi. TIK ja 21 saadavad kõik katsetama.
See, kus su lapsel on tore, oleneb lapsest. Näiteks kui on selline moodne asjainimene, kellel iga päev vaja vidinaid sõpradele demonstreerida, siis TIK. Kui eelistab populaarsele mänguasjale kooli kaasa võtta raamatu, siis TPL.
Kui seda lõiku miinustada soovid, siis sobib TIK, sest TPLis on vaja huumorisoont.[/tsitaat]

Huumor=nali, huumorisoon=naljasoon. Anna andeks, aga sinu postitusest kumab õelus. Minu laps mänguasju kooli ei vea, kõige popim asi koolikotis võiks ehk sinu määratluse järgi olla telefon (mis muideks ei ole udupeen näitamise asi, vaid tavaline praktilistel kaalutlustel vajaminev ese, vana ja klahvidega kusjuures). Laps ei ole õpiaastate jooksul käinud nuiamas ühtegi poppi eset (mul endal pole õrna aimugi, mis selleks hetkel olla võiks) ja huvitub lugemisest ja veel kord lugemisest. Ja see laps käib TIKis. Ahjaa, omal ajal sai ta sisse ka lütseumi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:19; 22.02 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa ju saad ise ka aru, et nii ebaobjektiivset ja kallutatud arvamust ei saa kuidagi adekvaatseks pidada.[/tsitaat]

:D, aga kas perekooli saab pidada üldse adekvaatseks paigaks, millest ammutatud info alusel lapsele kooli valida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.02 16:32; 22.02 17:49; 22.02 18:33; 23.02 15:07; 23.02 15:13; 23.02 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

:D, aga kas perekooli saab pidada üldse adekvaatseks paigaks, millest ammutatud info alusel lapsele kooli valida?[/tsitaat]

Vaevalt, et perekoolis nendel teemadel seetõttu arutatakse, et siinse arvamuse põhjal oma lapsele sobiv kool valida. Teiseks ei ole perekooli lapsevanemate arvamused kuidagi vähema kaaluga kui sõprade/tuttavate arvamused. Kolmandaks oskab mõtlev inimene siit saadud infot nii või teisti oma kasuks kasutada. Neljandaks tunneb intelligentne inimene eristada siirast ja tõest infot ebapädevast infost.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 21.02 23:57; 22.02 10:22; 22.02 10:49; 22.02 16:43; 22.02 18:25; 22.02 23:11; 23.02 10:39; 23.02 10:58; 23.02 11:10; 23.02 11:29; 23.02 11:50; 23.02 12:24; 23.02 19:52; 23.02 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaevalt, et perekoolis nendel teemadel seetõttu arutatakse, et siinse arvamuse põhjal oma lapsele sobiv kool valida. Teiseks ei ole perekooli lapsevanemate arvamused kuidagi vähema kaaluga kui sõprade/tuttavate arvamused. Kolmandaks oskab mõtlev inimene siit saadud infot nii või teisti oma kasuks kasutada. Neljandaks tunneb intelligentne inimene eristada siirast ja tõest infot ebapädevast infost.[/tsitaat]

Mine räägi TIKi viiendikega. Küsi, kas nende klassis esineb kiusamist ja kas see on vaimne, füüsiline või mõlemat. Siis mine räägi üheksandikega ja küsi, kas nad soovivad kõik oma koolis jätkata ja miks. Need on klassid, mille lapsevanemate kirjelduste põhjal mina TIKi ei valiks, sest mulle ei meeldi kooli poolne lahendus olukorrale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.02 16:32; 22.02 17:49; 22.02 18:33; 23.02 15:07; 23.02 15:13; 23.02 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on üks laps TIK-s ja teine 21.kk. Õppimise mõttes ei ole kummaski raske. Ei ole väga näinud, et lapsed jubedalt õpiksid (üks 7. klass ja teine 9. klass). Muus osas tundub TIK õhkkond rohkem selline wonnabe ja edukusele suunatud.
TIK tundub rohkem selline eluvõõraste humanitaaride taimelava, kus on jube palju esseesid ja sellist loomingulist osa. 21. on mate minu arust tunduvalt kõvem ja üldse kuidagi sellisem realistlikum tundub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TPL on õppimise poolest kõige rskem arvan ma. Tuttav õpetaja, kes on õpetanud nii 21. Koolis kui ka TPLs väidab, et tal on TPL lastest tõsiselt kahju. Nii palju kuiva tuupimist pole ta varem kuskil näinud. Algkooli lapsed lihtsalt tuubivad pähe asju, millest nad arugi ei saa, kuid kõik peab sõna sõnalt peas olema. Arutlusi kui selliseid ette nähtud praktiliselt polegi. Lihtalt luuletuste, juttude, faktide tuim päheõppimine.

Sisekliima aga TPLs parem kui 21. Koolis. TPLs algkooli maja eraldi, vaikne ja rahulik, kõik tunnevad teineteist. Lapsed rahulikud. 21. Kooli lapsed on iseenda mina kaotanud suure mammutkooli hall mass, kes peavad enda märkavaks tegemiseks end lärmakalt pidevalt tõestama ja pidevat võistlusmomenti kuklas tajuma ja endale rind ees teed rajama ning läbi sinte minema, et end tõestada selles suures massis. Ka see on väikesele lapsele suur koorem, vahel ehk suuremgi, kui suur õpikoormus.

TPL hoiab oma lapsi rohkem kui 21. Kool. TPL kasvandikud on odatud oma gymnaasiumisse. 21 Kool komplekteerib suurema oa oma gymnaasiumist teiste koolide lastega ning saadab oma kasvandikud ära.
Palju oleneb siiski lapsest, missugune kool kellelegi sobib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 23:02; 23.02 00:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]TPL on õppimise poolest kõige rskem arvan ma. Tuttav õpetaja, kes on õpetanud nii 21. Koolis kui ka TPLs väidab, et tal on TPL lastest tõsiselt kahju. Nii palju kuiva tuupimist pole ta varem kuskil näinud. Algkooli lapsed lihtsalt tuubivad pähe asju, millest nad arugi ei saa, kuid kõik peab sõna sõnalt peas olema. Arutlusi kui selliseid ette nähtud praktiliselt polegi. Lihtalt luuletuste, juttude, faktide tuim päheõppimine.

Sisekliima aga TPLs parem kui 21. Koolis. TPLs algkooli maja eraldi, vaikne ja rahulik, kõik tunnevad teineteist. Lapsed rahulikud. 21. Kooli lapsed on iseenda mina kaotanud suure mammutkooli hall mass, kes peavad enda märkavaks tegemiseks end lärmakalt pidevalt tõestama ja pidevat võistlusmomenti kuklas tajuma ja endale rind ees teed rajama ning läbi sinte minema, et end tõestada selles suures massis. Ka see on väikesele lapsele suur koorem, vahel ehk suuremgi, kui suur õpikoormus.

TPL hoiab oma lapsi rohkem kui 21. Kool. TPL kasvandikud on odatud oma gymnaasiumisse. 21 Kool komplekteerib suurema oa oma gymnaasiumist teiste koolide lastega ning saadab oma kasvandikud ära.
Palju oleneb siiski lapsest, missugune kool kellelegi sobib.

[/tsitaat]

Ka 21. koolis on ju algklasside majaosa eraldi, kus nad suurtega naljalt kokku ei puutu. Ja jääb siiski arusaamatuks, miks 1000 õpilasega koolis peavad kõik enda märkamiseks end tõestama ja võistlusmomenti kuklas tajuma, aga 500 õpilasega koolis ei pea seda mitte keegi tegema ja seal mingit võistlusmomenti ei ole. Minu jaoks kõlab see äärmiselt ebaloogiliselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 21.02 23:57; 22.02 10:22; 22.02 10:49; 22.02 16:43; 22.02 18:25; 22.02 23:11; 23.02 10:39; 23.02 10:58; 23.02 11:10; 23.02 11:29; 23.02 11:50; 23.02 12:24; 23.02 19:52; 23.02 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ka 21. koolis on ju algklasside majaosa eraldi, kus nad suurtega naljalt kokku ei puutu. Ja jääb siiski arusaamatuks, miks 1000 õpilasega koolis peavad kõik enda märkamiseks end tõestama ja võistlusmomenti kuklas tajuma, aga 500 õpilasega koolis ei pea seda mitte keegi tegema ja seal mingit võistlusmomenti ei ole. Minu jaoks kõlab see äärmiselt ebaloogiliselt. [/tsitaat]
Järelikult pole sa koolis kunagi töötanud 🙂 21. Koolis ei ole võimalik vahetundides isegi treppidel liikuda. Lapsed ei tea oma aineõpetajate nimesid, aineõpetajad ei tunne lapsi, kuna tunde on nii paljudes erinevates klassides jne. Sind ei pane seal keegi tähele, kui sa just eriti suure energiaga ei kehtesta ennast. Iga juhul on väiksemas kollektiivis koostöö ja suhted paremd kui seda on suures mammutkoolis. 21. Kooli algkooli osa pole põhikoolist kyll eriti eraldatud, klasse tuleb jagada jne. Samuti toimuvad algkooli klassiruumides isegi gymnasiumi tunnid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 23:02; 23.02 00:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kõik räägivad TPl-i puhul jubedast tuupimisest, kas see kehtib kõikide ainete puhul või siiski ainult keelte? [/tsitaat]Ma räägin Sulle nüüd kõik ausalt ära. Minu laps ÕPIB TPL-s. Lase see tuupimise jutt ühest kõrvast sisse ja teisest jälle välja. Muidugi, pisut võiksid asjade üle mõtiskleda. Kas oled valmis oma last vajadusel toetama? Alates kolmandast klassist on tunniplaanis kaks võõrkeelt, neljandast klassist aga juba kolm võõrkeelt (juhul kui lapse emakeelsks on eesti keel).Võibolla mõni inimene nimetab seda kooslust \”tuupimiseks\”, mine võta kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ilmselt mul on ikka vedanud lapsega, kes selles \”raskes TIK õhkkonnas\” pole kunagi pidanud vajalikuks mingeid riideid või asju teistele näitamiseks, pole puutunud kokku kiusamistega, loeb raamatuid ja teeb sporti jne. Ei ole ülekullatud, pigem investeerivad vanemad nende laste vaba aja sisustamisse ja haridusse kui asjadesse, riietesse vms. Mina olen näinud ja kuulnud selles koolis väga andekaid ja erinevate huvialadega tegelevaid lapsi. Ainus- et ega õpetajad ei hellita ja eks loovustnõudvaid kirjalikke töid on tõesti palju- ja tore! Ega sinna kooli ei pea keegi minema, oma valik ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on TPL algkooli osa juba läbinud. Palun selgitage mulle, MIDa nimetatakse selles koolis tuupimiseks, ja veel kuivaks tuupimiseks (Kägu 23:02) algklassides?
Mul poiss, pole teab mis eriline hoolas tegelane, ikka rohkem laisavõitu ja peab tagant utsitama. Aga see pidev tuupimise jutt TPL aadressil jääb mulle täiesti absoluutselt arusaamatuks. Kes? Mida tuubib? Mõni näide? Jah, näiteks vene keeles on ca üle nädala-paari mingi luuletus pähe (enamasti youtubest kõrvaklappidega kuulatav ja seega ülilihtsalt omandatav). Kas siis see näiteks on see tuupimine? Ja kas teistes koolides ei õpita luuletusi pähe? Isegi minu ajal koolis õpiti luuletusi pähe.
Keeltes käib õpe ringja meetodiga, s.t. selleks ajaks kui sõnade töö tuleb (ingl.keeles nt), on need sõnad lapsele ammu pähe kulunud, kuigi materjal tööks on tõesti 5 lk sõnu. prantsuse keeles pole algklasside osas ühtegi mahukat sõnadetööd olnud, mitte kordagi, mitte ainustki. Ainult tegusõnade pööramise peale – 1 ja 2 sõna kaupa väikseid tunnikaid.

Ma loen ja loen aastaid siit foorumist, kuidas TPL-is tuubitakse. Pole varem julgenud kommenteerida, laps alles algklassides, ju kohe läheb tuupimiseks. Nüüd algkool läbi ja ikka loen, et juba algklassi lastest on kellelgi \”kahju\”? Ausalt, minge pekki oma jutuga. Te lihtsalt valetate!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 09:56; 23.02 10:24; 23.02 10:54; 23.02 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps on TPL algkooli osa juba läbinud. Palun selgitage mulle, MIDa nimetatakse selles koolis tuupimiseks, ja veel kuivaks tuupimiseks (Kägu 23:02) algklassides?
Mul poiss, pole teab mis eriline hoolas tegelane, ikka rohkem laisavõitu ja peab tagant utsitama. Aga see pidev tuupimise jutt TPL aadressil jääb mulle täiesti absoluutselt arusaamatuks. Kes? Mida tuubib? Mõni näide? Jah, näiteks vene keeles on ca üle nädala-paari mingi luuletus pähe (enamasti youtubest kõrvaklappidega kuulatav ja seega ülilihtsalt omandatav). Kas siis see näiteks on see tuupimine? Ja kas teistes koolides ei õpita luuletusi pähe? Isegi minu ajal koolis õpiti luuletusi pähe.
Keeltes käib õpe ringja meetodiga, s.t. selleks ajaks kui sõnade töö tuleb (ingl.keeles nt), on need sõnad lapsele ammu pähe kulunud, kuigi materjal tööks on tõesti 5 lk sõnu. prantsuse keeles pole algklasside osas ühtegi mahukat sõnadetööd olnud, mitte kordagi, mitte ainustki. Ainult tegusõnade pööramise peale – 1 ja 2 sõna kaupa väikseid tunnikaid.

Ma loen ja loen aastaid siit foorumist, kuidas TPL-is tuubitakse. Pole varem julgenud kommenteerida, laps alles algklassides, ju kohe läheb tuupimiseks. Nüüd algkool läbi ja ikka loen, et juba algklassi lastest on kellelgi \”kahju\”? Ausalt, minge pekki oma jutuga. Te lihtsalt valetate! [/tsitaat]

Sinu probleem on selles, et sa ilmselt ei teagi, mida tähendab teadmisi omandada mitte tuupides. Kui sa neid jutte aastaid juba kuuled, siis järelikult on neil tõepõhi all – jutud ei teki kunagi tühjalt kohalt, eriti kui enamik nii teab. Miskipärast ei nimetata ühtki teist G5 kooli tuupimiskooliks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 21.02 23:57; 22.02 10:22; 22.02 10:49; 22.02 16:43; 22.02 18:25; 22.02 23:11; 23.02 10:39; 23.02 10:58; 23.02 11:10; 23.02 11:29; 23.02 11:50; 23.02 12:24; 23.02 19:52; 23.02 20:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Koolilaps millises koolis on kõige raskem – TIK, TPL, 21.kk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.