Esileht Koolilaps Millises koolis veel neli vaheaega?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Millises koolis veel neli vaheaega?

Postitas:

Minu laste koolis on ka sel õppeaastal vana süsteemi järgi neli vaheaega. Sel nädalal käib küsitlus, kas jätkata ka jargmisel aastal samamoodi nelja vaheajaga. Laste hääletusel jäi peale nelja vaheaja pooldajate hääl. Vanemate hääletus alles käib.

Kui siin liigub vanemaid, kes on (või teavad, et nende lapsed on) nelja vaheaja poolt, siis palun avage oma seisukohta. Mis on see, mis paneb teid eelistama nelja vaheaega? Ka mina ei pidanud varem viit vaheaega vajalikuks, kuid nüüd, kui terve Eesti koolid on üle läinud viiele vaheajale, on ütlemata jabur üksinda teist jalga käia. Kui minu lastel on vaheaeg, peaksid nad ikkagi käima muusikakoolis ja trennides, kui muusikakoolis ja trennides on vaheaeg, käivad minu lapsed koolis. Sellest, et nad ei saa vaheaega koos oma söpradega veeta või meie ei saa reisil käia nii, et kõigil lastel vaheaeg oleks, ma ei räägigi. Koolis olevat teised lapsed öelnud, et neil vahet pole, millal teistel vaheaeg on, neil nagunii on kõik sõbrad oma klassist… Kas tõesti? Ma ütleks, et minu lastel on suht pooleks olnud, pigem isegi oma klassist sõpru vähem, kui mujalt (sugulased, trennikaaslased, naabrilapsed).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.02 10:19; 08.02 11:10; 08.02 11:56; 08.02 12:17; 08.02 20:38; 09.02 11:48; 09.02 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd enamik koole läheb üle viiele vaheajale ja nelja vaheajaga jätkavad vaid mõned üksikud, siis peaks nelja vaheajaga koolide kevadvaheajal olema spaades-veekeskustes vähem tunglemist ja reisidki ehk odavamad. See oleks minu jaoks ainus pluss, miks nelja vaheaega eelistada. Tegelikult kaldun ikkagi viie vaheaja poole.
Lapsi võib mõjutada ka see, et nelja vaheaja korral peaks vist paar päeva varem suvevaheajale saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 11:04; 08.02 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küllap lapsi mõjutaski see mõni päev varem vaheajale saamine. aga mis sellest kasu on, kui su teistes koolides käivad sõbrad ei ole veel vaheajal ja endalgi veel nt muusikakoolis tunnid käivad?

jah, kindlasti on spaaskäik lihtsam, aga mu kolmandal lapsel ei ole ju vaheaeg, kas siis tema jääb koju? või kui reis on odavam, siis mis sellest kasu on, kui terve pere minna ei saa? keegi koolilastega sõpradest ka nagunii mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.02 10:19; 08.02 11:10; 08.02 11:56; 08.02 12:17; 08.02 20:38; 09.02 11:48; 09.02 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem mõtlesin, et vahet ei ole, aga nüüd vaatan, praegune vaheaeg kulub ikka väga ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie koolis nt see hääletus enam lõpuks ei lugenudki – kõik läksid 5 vaheajale ja meie kool ka, kuigi hääletustulemused olid teised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie koolis nt see hääletus enam lõpuks ei lugenudki – kõik läksid 5 vaheajale ja meie kool ka, kuigi hääletustulemused olid teised.

oh, juhtuks meil ka nii!

kusjuures, ma ei saa aru, miks peaks üldse nüüd, kus 90% koolidest järgib haridusministri kehtestatud vaheaegu, mingit hääletust korraldama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.02 10:19; 08.02 11:10; 08.02 11:56; 08.02 12:17; 08.02 20:38; 09.02 11:48; 09.02 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küllap lapsi mõjutaski see mõni päev varem vaheajale saamine. aga mis sellest kasu on, kui su teistes koolides käivad sõbrad ei ole veel vaheajal ja endalgi veel nt muusikakoolis tunnid käivad?

jah, kindlasti on spaaskäik lihtsam, aga mu kolmandal lapsel ei ole ju vaheaeg, kas siis tema jääb koju? või kui reis on odavam, siis mis sellest kasu on, kui terve pere minna ei saa? keegi koolilastega sõpradest ka nagunii mitte.

Kolmas laps puudub koolist perekondlikel põhjustel (last ei saa ju üksi koju järelevalveta jätta) või tervislikel põhjustel (läheb veeprotseduuride või sooja kliimaga oma tervist turgutama).
Nali naljaks, aga jabur on see tõesti. Kas kolmas laps on teises koolis omal soovil või mingi ametniku määramise tõttu? Kui määramise tõttu, siis siit tuleb ju väga hästi välja, miks peaksid ühe pere lapsed saama ühte kooli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 11:04; 08.02 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kolmas laps on teises koolis omal soovil või mingi ametniku määramise tõttu? Kui määramise tõttu, siis siit tuleb ju väga hästi välja, miks peaksid ühe pere lapsed saama ühte kooli.

kolmas laps on gümnaasiumis, kaks põhikoolis.

ideaalis ma näeksin siiski, et reisid toimuksid vaheajal ja enne/pärast vaheaega päeva-paari ulatuses, mitte nii, et pere peab otsustama, millise lapse koolinädal nüüd sel korral ohverdada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.02 10:19; 08.02 11:10; 08.02 11:56; 08.02 12:17; 08.02 20:38; 09.02 11:48; 09.02 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on sellest aastast küll viis vaheaega, aga minu jaoks on tegemist lauslollusega. Hää küll, kui see niinimetatud suusavaheaeg juurde topiti, siis las ta olla. Ma loodan, et haridusministeerium suudab siis suusavaheajaks vajaliku lume ka tagada. Mis aga puutub juunis kooliskäimisesse, siis minu laste õppetöö on alati lõppenud 31. maiga ja lõppeb seda ka edaspidi (väljaarvatud muidugi suuremad klassid, kus eksamid juunisse jäävad). Juuni alguses lähevad nemad maakodusse nii nagu igal aastal. Ausalt öeldes ei huvita, mida süsteem sellest arvab. Kuna lastel on hinded korras ja nad kooliaasta jooksul praktilisel päevagi ei puudu, siis ma tahaks näha, kes sel teemal õiendama julgeb hakata. Ega ei pea ikka kõiki lollusi ka kaasa tegema, mis välja mõeldakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 14:15; 08.02 14:44; 09.02 10:17; 09.02 10:20; 09.02 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane vastaja on ikka päris tige. Ma ei saa aru, miks lapsed just 1. juunil peavad maale minema, kas nädal rohkem linnas olekut muudab neid kuidagi? Saan aru, kui oleks tõsine põhjus, aga lihtsalt vanema jonnist? Kui mingil põhjusel muudetakse kooliminemise aeg nädal varasemaks (augustisse), kas siis ütled ka, et sinu lapsed on igal aastal 1. septembril läinud ja kõik, muu ei huvita?

Ma eelistaks nelja vaheaega ainult sel põhjusel, et ilmselt reisimine odavam. Aga muud põhjust küll ei oska välja mõelda. Näha on, et lastele kulub puhkus kevadel ära ja mäletan enda kooliajast ka, kui õudselt pikk see kevadveerand oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane vastaja on ikka päris tige. Ma ei saa aru, miks lapsed just 1. juunil peavad maale minema, kas nädal rohkem linnas olekut muudab neid kuidagi? Saan aru, kui oleks tõsine põhjus, aga lihtsalt vanema jonnist? Kui mingil põhjusel muudetakse kooliminemise aeg nädal varasemaks (augustisse), kas siis ütled ka, et sinu lapsed on igal aastal 1. septembril läinud ja kõik, muu ei huvita?

Jah, ma olengi tige. Mis ühest nädalast siin räägitakse? Meie koolis on viimane koolipäev sel aastal 13. juunil, see teeb sisuliselt POOLE JUUNINI koolis käimist. Ja juuni on suvekuu! Juba maikuugi on selline, et tahaks võimalikult palju nelja seina vahelt välja ja loodusesse. Meie pere jaoks on see piisavalt tõsine põhjus kogu pere 1. juunil suvekodusse ümber kolida ja paar päeva enne 1. septembrit sealt tagasi linna. Poolest augustist kooliminekust räägiti juba siis, kui ise põhikoolis käisin. Õnneks tookordsetel otsustajatel oli ikka aru peas. Aga jah, kui keegi peaks sellise geniaalse mõtte peale ka tulema, siis tõesti lähevad minu lapsed ka alles septembris kooli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 14:15; 08.02 14:44; 09.02 10:17; 09.02 10:20; 09.02 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lastel on juba mitu aastat 5 vaheaega ja ei ole kooliaasta pikaks veninud.
Nagu varem, nii ka nüüd hakkab mais juba mingi väljasõitude ja teemapäevade aeg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on viimane koolipäev sel aastal 13. juunil, see teeb sisuliselt POOLE JUUNINI koolis käimist. Ja juuni on suvekuu! Juba maikuugi on selline, et tahaks võimalikult palju nelja seina vahelt välja ja loodusesse. Meie pere jaoks on see piisavalt tõsine põhjus kogu pere 1. juunil suvekodusse ümber kolida ja paar päeva enne 1. septembrit sealt tagasi linna.

Ja mis siis juhtub, kui su lapsed poole juunini koolis käivad? Jäävad lollimaks või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma olengi tige. Mis ühest nädalast siin räägitakse? Meie koolis on viimane koolipäev sel aastal 13. juunil, see teeb sisuliselt POOLE JUUNINI koolis käimist. Ja juuni on suvekuu! Juba maikuugi on selline, et tahaks võimalikult palju nelja seina vahelt välja ja loodusesse. Meie pere jaoks on see piisavalt tõsine põhjus kogu pere 1. juunil suvekodusse ümber kolida ja paar päeva enne 1. septembrit sealt tagasi linna. Poolest augustist kooliminekust räägiti juba siis, kui ise põhikoolis käisin. Õnneks tookordsetel otsustajatel oli ikka aru peas. Aga jah, kui keegi peaks sellise geniaalse mõtte peale ka tulema, siis tõesti lähevad minu lapsed ka alles septembris kooli.

13. juuni on viimane koolipäev kõigil viie vaheajaga koolis. Minul ühe lapsega mitmeaastane kogemus jub ja õnneks nüüd teisel lapsel ka 5 vaheaega. See, et mõni pere tahab kuhugi suvekodusse minna, pole mitte mingi põhjus, et vana süsteemi järgi jätkata. Lisavaheaeg veebruari lõpus keset viiruste hooaega ja pärast pikka pimedat aega kulub lastele ikka väga ära. Suusatagu nad siis või sõitku päikse alla, suusatmine on ka muide looduses viibimine.
Sa võid ju oma lapsed koduõppele jätta, saate ise oma rütmi paika panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 15:37; 08.02 16:42; 09.02 08:12; 09.02 11:30; 09.02 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laiuskraadil on juuni kõige valgem aeg.
Lisaks on see kõige kaunim aeg aastas, mil kõik õitseb, lõhnab ja laulab.
Meil paljudel on kummastav vajadus juba mai lõpust hakata oma põllulapile igasugu imeasju külvama ja paljud meist arvavad millegipärast, et jube kasulik oleks oma lastel lasta sellest tegevusest osa saada.
Väga paljud meist hoiavad alus meie väikese maa viimaseid talusid selle motivatsiooniga, et see kauneim aeg seal veeta.

Sellepärast ei taha ma, et mu lapsed on kooliga hõivatud poole juunini ja mina koos nendega.

Sõitke veebruaris päikese alla – veebruaris kindla peale päike on ainult kaugreisidel ja 1 nädalast sinna minemiseks on vähe. Aprillis jällegi reisile minna ei raatsi, sest Eestimaa on juba ärkamas ja ilus.

Ma oleks 1000x nõus pigem kärpima talvevaheaega – mingu kooli 3.jaanuaril!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 16:10; 08.02 16:53; 09.02 10:09; 09.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma olengi tige. Mis ühest nädalast siin räägitakse? Meie koolis on viimane koolipäev sel aastal 13. juunil, see teeb sisuliselt POOLE JUUNINI koolis käimist. Ja juuni on suvekuu! Juba maikuugi on selline, et tahaks võimalikult palju nelja seina vahelt välja ja loodusesse. Meie pere jaoks on see piisavalt tõsine põhjus kogu pere 1. juunil suvekodusse ümber kolida ja paar päeva enne 1. septembrit sealt tagasi linna. Poolest augustist kooliminekust räägiti juba siis, kui ise põhikoolis käisin. Õnneks tookordsetel otsustajatel oli ikka aru peas. Aga jah, kui keegi peaks sellise geniaalse mõtte peale ka tulema, siis tõesti lähevad minu lapsed ka alles septembris kooli.

13. juuni on viimane koolipäev kõigil viie vaheajaga koolis.

Millele su väide tugineb? Meie koolis viis vaheaega. Viimane koolipäev 11.06. Vaata HM lehelt järele – vaheaja esimene päev on 12.06.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laiuskraadil on juuni kõige valgem aeg.
Lisaks on see kõige kaunim aeg aastas, mil kõik õitseb, lõhnab ja laulab.
Meil paljudel on kummastav vajadus juba mai lõpust hakata oma põllulapile igasugu imeasju külvama ja paljud meist arvavad millegipärast, et jube kasulik oleks oma lastel lasta sellest tegevusest osa saada.
Väga paljud meist hoiavad alus meie väikese maa viimaseid talusid selle motivatsiooniga, et see kauneim aeg seal veeta.

Sellepärast ei taha ma, et mu lapsed on kooliga hõivatud poole juunini ja mina koos nendega.

Sõitke veebruaris päikese alla – veebruaris kindla peale päike on ainult kaugreisidel ja 1 nädalast sinna minemiseks on vähe. Aprillis jällegi reisile minna ei raatsi, sest Eestimaa on juba ärkamas ja ilus.

Ma oleks 1000x nõus pigem kärpima talvevaheaega – mingu kooli 3.jaanuaril!

No tore. Aga miks sa seal talus siis püsivalt ei ela ja miks su lapsed kohalikus koolis ei käi? Jõuaksid nad ju mais-juunis veel vabalt peale kooli oma näppe mullaseks teha. Ega need talutööd ju hakka täpselt 01.06 ja lõpe 31.08.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 15:37; 08.02 16:42; 09.02 08:12; 09.02 11:30; 09.02 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laiuskraadil on juuni kõige valgem aeg.
Lisaks on see kõige kaunim aeg aastas, mil kõik õitseb, lõhnab ja laulab.
Meil paljudel on kummastav vajadus juba mai lõpust hakata oma põllulapile igasugu imeasju külvama ja paljud meist arvavad millegipärast, et jube kasulik oleks oma lastel lasta sellest tegevusest osa saada.
Väga paljud meist hoiavad alus meie väikese maa viimaseid talusid selle motivatsiooniga, et see kauneim aeg seal veeta.

Sellepärast ei taha ma, et mu lapsed on kooliga hõivatud poole juunini ja mina koos nendega.

Sõitke veebruaris päikese alla – veebruaris kindla peale päike on ainult kaugreisidel ja 1 nädalast sinna minemiseks on vähe. Aprillis jällegi reisile minna ei raatsi, sest Eestimaa on juba ärkamas ja ilus.

Ma oleks 1000x nõus pigem kärpima talvevaheaega – mingu kooli 3.jaanuaril!

No tore. Aga miks sa seal talus siis püsivalt ei ela ja miks su lapsed kohalikus koolis ei käi? Jõuaksid nad ju mais-juunis veel vabalt peale kooli oma näppe mullaseks teha. Ega need talutööd ju hakka täpselt 01.06 ja lõpe 31.08.

See on küll ääretult loll küsimus, aga võib-olla sa tõesti ei tea: vaata sellesama pärast, mille pärast inimesed kümnete tuhandete kaupa maapiirkondadest linnadesse kolivad.

Järgmiseks kärbime augusti – miks mitte minna kooli 20.august?
Ja siis veel juunist natuke ja siis veel augustist natuke ja veel 20 aastat ja elabki miljon eestlast Tallinnas ja ei mäletagi enam, kustkaudu see tee linnast välja läks – ja milleks üldse linnast välja sõita?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 16:10; 08.02 16:53; 09.02 10:09; 09.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste koolis on 4 vaheaega ja loodan, et on ka edaspidi. Kes juunis ikka õppida viitsib? Riigieksamite aegu ka ei nihutata ja polegi neid kuhugi nihutada. Millal veel suvetöölised oma asjad tehtud saavad?
Ise olen ka õpetaja ja leian, et see 5 vaheaega on jaburus (minu koolis on), sest õppetöö peab ikkagi mai lõpus lõppenud olema, ja motivatsioon õppida on niigi poolest maist alla igasugust arvestust. Niisiis mängitakse juunis koolis käimist ja raisatakse nii laste kui õpetajate aega. Justnimelt raisatakse, sest õpilased ei õpi enam. Aga mõni lapsevanem on rõõmus, et tema algklassilapse omapäi olemise aeg suvevaheajal on lühem. Need mõned sooviksid üldse suvevaheajaks vaid kuu või poolteist, sest tunnevad, et pole last kusagile jätta ja üksi laps ka olla ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus, et 5 vaheaega on selles mõttes tüütu, et nädal aega tuleb suvel kauem koolis käia. Nimelt on kohustuslike koolipäevade arv paigas: 175 ja selle järgi ka need vaheajad ja lõpuajad nihkuvad, sest oleneb, mitu riigipüha veel kooliaega jääb Õppetöö lõpeb 11.06, ei saa aru, kust see 13.06 seal ühes koolis võetakse. Ma ei saa ka aru, kas mõnes koolis on mingi määrus antud välja, et õppetöö olgu 1. juuniks läbi, või on see antud õpetaja individuaalne eelistus. Ise ei näe ma küll mõtet 11-l päeval lolli mängimisel, aga eks see ole tõesti nii, nagu juhtkond nõuab, kui ikka öeldakse, et 1.06 olgu hinded väljas, siis õpetajatel pole suurt midagi kobiseda. Ise ma viit vaheaega ei poolda, aga sel aastal eriti ei kurvasta, et varsti juba vaheaeg tuleb, kuna mingi veider väsimus vaevab paljusid ehk on siis puhkusest abi. Arvan aga, et need viie vaheaja pooldajad lapsed on ikkagi juunis hapu näoga ja kadedad nende nelja vaheajaga sõprade peale, kes juba nädal aega varem puhata ja suve nautida saavad. Täiendavale õppetööle jäänud isikud ilmselt ei saagi juunis suurt midagi tehtud- aega enam ei ole. Ja kuna nad üldjuhul ka suvel suurt õppida ei viitsi, siis ainus lootus on paar päeva augustis, siis saavad täiendava õppetööga oma asjad korda vaid tugevad iseseisvalt töötajad, keda aga täiendavale õppetööle jäänute hulgas tavaliselt ei leidu. Seega siis kolme kahega- istuma, ülejäänud purjetavad oma kesiste teadmistega järgmisse klassi (kehtib muidugi põhikoolis, gümnasistid peaks nagunii ilma täiendava õppetööga hakkama saama ja kui ei saa, siis oleneb ilmselt juhtkonnast, kas peedistatakse õpetajat, kuni kolme välja paneb, või saadetakse õpilane nelja tuule poole).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on viimane koolipäev sel aastal 13. juunil, see teeb sisuliselt POOLE JUUNINI koolis käimist. Ja juuni on suvekuu! Juba maikuugi on selline, et tahaks võimalikult palju nelja seina vahelt välja ja loodusesse. Meie pere jaoks on see piisavalt tõsine põhjus kogu pere 1. juunil suvekodusse ümber kolida ja paar päeva enne 1. septembrit sealt tagasi linna.

Ja mis siis juhtub, kui su lapsed poole juunini koolis käivad? Jäävad lollimaks või?

Asi ei ole inimesel lastes, vaid emme tahab maale. Suva neist lastest. Emme on kõige tähtsam 😀 Ma ise pole küll märganud, et eestis viimastel aastatel juunis mingi eriline suvi oleks olnud, mida nautida. Samuti ei saa aru, miks inimene üldse maale ei koli. Seal ju aastaringi tore ja lapsed ei peaks memme tujude pärast kannatama. Aga no issanda loomaaed on kirju ja üha liigirohkemaks läheb 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel algab kool augusti eelviimasel nädalal koolialguse laagriga. Tõsisem õppetöö algab septembris. Vaheaegu on viis, aga suvevaheajale saavad 1. juunil 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan aga, et need viie vaheaja pooldajad lapsed on ikkagi juunis hapu näoga ja kadedad nende nelja vaheajaga sõprade peale, kes juba nädal aega varem puhata ja suve nautida saavad.

kus need nelja vaheajaga sõbrad on? Tallinnas on kaks kooli, kus on neli vaheaega. Lõuna-Eestis olevat ka üks kool. kas keegi teab veel mõnda? pole ju kedagi kadestada enam!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.02 10:19; 08.02 11:10; 08.02 11:56; 08.02 12:17; 08.02 20:38; 09.02 11:48; 09.02 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, selle pirtsu lapsed siis ilmselt kooli lõpetada ei kavatsegi kunagi? Sest lõpuklassid ju tavaliselt juuni keskel alles teevad eksameid… Eks siis jäävadki sinna maale elu lõpuni maad kaevama koolilõpetamise ja hariduse saamise asemel…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 22:38; 09.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on viimasel ajal olnud juunis selline jopega käimise ilm, märg ja hall, külm ja tuuline. Lapsed passivad toas teleka ees või nutiseadmes. Suvevaheaeg on niigi pikk, nädala võrra seda lühendades ei kaota lapsed midagi aga näen (juba mitmendat aastat) kui väsinud on mu laps veebruari keskel.
Näost hall ja tahab magada, kuu aega peab veel pingutama, sest käib 4 vaheajaga koolis. 🙁 5 vaheaega pole lollus vaid vajadus.

Ja selle põllutöö argumendi kohta ma ütleks, et päris tihti on mais olnud pikemalt soe, kõik õitseb. Ehk peaks hoopis veel paar vaheaega ära kaotama ja mai keskel koju jääma? Saab põllul mütata mis kole…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 06:19; 09.02 22:22; 09.02 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on küll ääretult loll küsimus, aga võib-olla sa tõesti ei tea: vaata sellesama pärast, mille pärast inimesed kümnete tuhandete kaupa maapiirkondadest linnadesse kolivad.

Otsusta siis ära, kas sa tahad oma talu elus hoida ja põlluharimisega tegeleda või oled seal maal lihtsalt suvitaja ja su tegelik töö on linnas. Esimese variandi puhul jääb kolm suvekuud maal ilmselgelt väheks, peaksid lapsed ikka juba varem koolist ära võtma ja sügisel kooli saatma alles peale põllutööde lõppu.
Tegelikult tahad sa seal maal lihtsalt suvitada ja vaheduseks mõnd peenart rohida, kooli lõpu nädalane nihkumine ei mõjuta seda tegelikult kohe mitte kuidagi, probleem on su peas kinni.
Ja üleüldse, valget aega on juba üsna palju, minge nüüd veebruaris ka maale, äkki on talvel ka huvitav looduses olla.

Mis puutub õppeaasta lõpus kummi venitamisse, siis oma laste kogemuse põhjal käib õppetöö juba varem viit vaheaega kasutanud koolis pea lõpuni välja, viimastel päevadel on siis ekskursioonid ja aktused. Teises koolis, kus enne oli 4 vaheaega, oli õppeaasta lõpus hulgaliselt päevi, mille sisuks oli “toome raamatud ära” või “koristame klassi”. See tundub ikka olevat kinni koolis ja mitte selles, mitu vaheaega on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 15:37; 08.02 16:42; 09.02 08:12; 09.02 11:30; 09.02 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on küll ääretult loll küsimus, aga võib-olla sa tõesti ei tea: vaata sellesama pärast, mille pärast inimesed kümnete tuhandete kaupa maapiirkondadest linnadesse kolivad.

Otsusta siis ära, kas sa tahad oma talu elus hoida ja põlluharimisega tegeleda või oled seal maal lihtsalt suvitaja ja su tegelik töö on linnas. Esimese variandi puhul jääb kolm suvekuud maal ilmselgelt väheks, peaksid lapsed ikka juba varem koolist ära võtma ja sügisel kooli saatma alles peale põllutööde lõppu.
Tegelikult tahad sa seal maal lihtsalt suvitada ja vaheduseks mõnd peenart rohida, kooli lõpu nädalane nihkumine ei mõjuta seda tegelikult kohe mitte kuidagi, probleem on su peas kinni.
Ja üleüldse, valget aega on juba üsna palju, minge nüüd veebruaris ka maale, äkki on talvel ka huvitav looduses olla.

Otse loomulikult olen maal suvitaja (sisaldab soovi talu elus hoida) ja sinu tõlgendus on absoluutselt väär. Mis kuradi põllutöödest sa räägid? Hirmus vihapurse minu tilli- ja lillepeenra vastu, võeh!
Olen maal suvitaja ja tahan maal suvitada kauneimal ajal. Nagu ma juba kirjeldasin – see 4 nädalat enne ja pärast pööripäeva on meie laiuskraadil absoluutselt kauneim aeg.
Täiesti uskumatu tigedus selle arvamuse vastu.
Vihkad õisi, lõhnu ja linnulaulu või millest selline õelus?
Vii oma lapsed laagrisse, kui sa ise nendega midagi teha ei oska.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 16:10; 08.02 16:53; 09.02 10:09; 09.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, selle pirtsu lapsed siis ilmselt kooli lõpetada ei kavatsegi kunagi? Sest lõpuklassid ju tavaliselt juuni keskel alles teevad eksameid… Eks siis jäävadki sinna maale elu lõpuni maad kaevama koolilõpetamise ja hariduse saamise asemel…

Minu lastel on kooliga kõik korras, aga sul endal on vist seda väheks jäänud, kui elementaarne teksti lugemise ja sellest aru saamise oskus puudub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 14:15; 08.02 14:44; 09.02 10:17; 09.02 10:20; 09.02 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis siis juhtub, kui su lapsed poole juunini koolis käivad? Jäävad lollimaks või?

Asi ei ole inimesel lastes, vaid emme tahab maale. Suva neist lastest. Emme on kõige tähtsam ???? Ma ise pole küll märganud, et eestis viimastel aastatel juunis mingi eriline suvi oleks olnud, mida nautida. Samuti ei saa aru, miks inimene üldse maale ei koli. Seal ju aastaringi tore ja lapsed ei peaks memme tujude pärast kannatama. Aga no issanda loomaaed on kirju ja üha liigirohkemaks läheb ????

Ja sa arvad, et lapsed ei taha maale? Naljatilk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 14:15; 08.02 14:44; 09.02 10:17; 09.02 10:20; 09.02 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis siis juhtub, kui su lapsed poole juunini koolis käivad? Jäävad lollimaks või?

Asi ei ole inimesel lastes, vaid emme tahab maale. Suva neist lastest. Emme on kõige tähtsam ???? Ma ise pole küll märganud, et eestis viimastel aastatel juunis mingi eriline suvi oleks olnud, mida nautida. Samuti ei saa aru, miks inimene üldse maale ei koli. Seal ju aastaringi tore ja lapsed ei peaks memme tujude pärast kannatama. Aga no issanda loomaaed on kirju ja üha liigirohkemaks läheb ????

Ja sa arvad, et lapsed ei taha maale? Naljatilk.

Lapsed tahavad linnas olla, igal hommikul kella peale ärgata ja koolis mitte midagi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 16:10; 08.02 16:53; 09.02 10:09; 09.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Koolilaps Millises koolis veel neli vaheaega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.