Esileht Pereelu ja suhted Millises vanuses veel viimane aeg lapsi saada?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 90 )

Teema: Millises vanuses veel viimane aeg lapsi saada?

Postitas:

Äkki siis kui veel rasedaks jääb?

Rasedaks saab juba 13-aastasena jääda
Soovitad?

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.12 21:38; 27.12 22:44; 27.12 23:57; 28.12 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuniks loodus lubab. Kui jääd loomulikult rasedaks 40+, siis järelikult on tervis piisavalt tugev, et see samm ette võtta. Nõrk tervis seda riski välja ei kannaks.

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 00:21; 28.12 01:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuniks loodus lubab. Kui jääd loomulikult rasedaks 40+, siis järelikult on tervis piisavalt tugev, et see samm ette võtta. Nõrk tervis seda riski välja ei kannaks.

Nu a taadid saavad 90-selt ka veel lapsi.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.12 21:38; 27.12 22:44; 27.12 23:57; 28.12 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole sünnitamises. Ma olen praegu 44selt väga heas vormis. Aga laps on vaja ka üles kasvatada. Et gümnaasiumi lõpupeole läheb penskar-ema? Ülikooli lõpus tuleb hakata vanematele hooldekodu otsima?

No pole vaja ju.

Kui sul suguvõsas kehvad geenid ja inimesed 60-selt raugastuvad, siis on muidugi õigem lapsed varastes 20-ndates ära teha.

Õnneks kuulute erandite sekka.

Laps lõpetab ülikooli ca 22-24a vanusena. Kindel et tööd ja raha jätkub, nii et rahul olla võid? Väga julge, mis siin ikka ütelda. Kui laps saab omakorda lapsed 40-sena, kas siis lapselapsi näed?

Mu suguvõsa vanim liige 105 hetkel. Sellegipoolest – liiga julge oleks geenidele panusta. Praktiline meel lihtsalt ei luba.

Äkki see laps üldse ei tahagi lapsi, mis siis saab sinu meelest? See on küll veider, hakata planeerima lapsi selle järgi, et millal nood lapselapsed peaks valmis tegema, et sulle ikka sobiks…

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuniks loodus lubab. Kui jääd loomulikult rasedaks 40+, siis järelikult on tervis piisavalt tugev, et see samm ette võtta. Nõrk tervis seda riski välja ei kannaks.

Nu a taadid saavad 90-selt ka veel lapsi.

Eostada on üks asi, viljastuda teine

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 00:21; 28.12 01:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on lagi 35a. Ise olen 32a ja sünnitasin meie kolmanda lapse 3kuud tagasi. Abikaasa on 35a. Lapsed saadud vanuses 19,29,31. Meie limiit on täis.
Huvitav on see, et ma juba kahe naistearsti jutul känud ja kumbki reaalselt ei luba mul steriliseerida. “te olete liiga noor” ” te võite ümber mõelda”.
Jah, ma ei kahtle, kui meie väikesed ka suureks saand ja kuskil tutvusringkonnas sünnib beebi, siis mõtlen, et “oi mis oleks kui”… Reaalsus on aga see, et mul on ülirasked rasedused olnud(koguaeg näidud halvad, 9 kuud lausoksendamist, pidevalt tilga all, vererõhk ülimadal, mitukümmend kordi igas suvalises kohas minestanud) ja no eks praegu see kahe väikse kõrvalt magamatus on ka oma töö teinud. Seega ma ei ole kuidagi valmis enam rohkem lapsi saama. Hormoone ma süüa ei saa ja sp pean kummitama mehega? Kummitamine 15 aastases suhtes on üsna tüütu ausalt õeldes.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki siis kui veel rasedaks jääb?

Rasedaks saab juba 13-aastasena jääda

Soovitad?

Rõhk sõnal veel, mitte juba. Õpiks äkki oma emakeelt rääkima sellisel tasemel, et kontekstitaju välja kujuneks ja ei peaks vales kohas “targutama”.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.12 23:52; 28.12 09:27; 28.12 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki siis kui veel rasedaks jääb?

Rasedaks saab juba 13-aastasena jääda

Soovitad?

Rõhk sõnal veel, mitte juba. Õpiks äkki oma emakeelt rääkima sellisel tasemel, et kontekstitaju välja kujuneks ja ei peaks vales kohas “targutama”.

Preili filoloog – püsiks ikka teemas. Seda enam, et preili filoloogile vist peaks teada olema, emakeel võib olla postitajatel erinev.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval ei peeta enam 40+ vanuses lapsesaamist imelikuks. Muidugi on selles vanuses naised erinevad – mõned on tädilikud ja teised näevad east nooremad välja. Enda puhul (olen 40+)- kui peaksin rasedaks jääma ja rasedusega on kõik korras, siis sünnitaksin veel ühe lapse küll. Lihtsalt 40+ vanuses ei rasestu enam nii kergesti.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Optimaalne iga laste saamiseks on kuskil 27-35, ma arvan, sest just 20.-te viimane lõpp ja 30.-d eluastad on kuldne aeg väikelastega jahmerdamiseks: inimene on juba üksjagu vaimselt küps ja kannatlik, samal ajal on füüsiline keha veel värske.

Viimast aega ei oska välja pakkuda. Igaüks peab enda järgi otsutama, millal oleks viimane aeg.

Ise sain kolmanda 41-aastaselt. Leppisime mehega kokku, et kui tavalise elu käigus tuleb, siis tuleb ja kui ei tule, siis ekstra pingutama ei hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki siis kui veel rasedaks jääb?

Rasedaks saab juba 13-aastasena jääda

Soovitad?

Rõhk sõnal veel, mitte juba. Õpiks äkki oma emakeelt rääkima sellisel tasemel, et kontekstitaju välja kujuneks ja ei peaks vales kohas “targutama”.

Preili filoloog – püsiks ikka teemas. Seda enam, et preili filoloogile vist peaks teada olema, emakeel võib olla postitajatel erinev.

Teemas, mille nii pealkirjas kui sisulises arutelus on selgelt välja toodud, et sisuks on millal on veel viimane aeg saada lapsi, targutab üks 13-aastaste teemal. Ja mina olen see, kellel on teemas püsimisega probleeme ????????‍♀️ Tase ????

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.12 23:52; 28.12 09:27; 28.12 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen praegu 42 ja ega mul ikka ei ole enam seda energiat, mis nooremana, tahaks rohkem kodus vedeleda, aga lapsed tahaks tegutsemist, ringi liikumist, aktiivset elu-olu. Nii et nende pärast sunnin end ka liikvele, aga väsimus on tegelikult suur.

Millised eluviisid küll olema peavad, et 40 a enam ringi liikuda ei jõua? Kuidas plaanite ülejäänud 40-45 eluaastat veeta? Lamades?

Lamades loodetavasti mitte, aga ravimite peal olen praegu küll. Mingi aeg sain kilpnäärme alatalitluse diagnoosi, raviga on olukord paremaks läinud, aga jõuetus on aeg-ajalt ikka. Ees ootab ka kasvaja opereerimine.

Nii et ei ole mõtet ilkuda, et “kuidas kavatsete”, sest nii kavatsengi – ravimite abil ja võimaluste piires. Ja lootes, et kasvaja opereerimisega läheb kõik hästi.

Tervisemurede eest ei ole keegi kaitstud ka tervislike eluviisidega (olen normaalkaalus ja nagu kirjutasin, lastega koos liigun – käin rattaga sõitmas, ujumas, jalutamas jne, aga see nõuab pingutust, mingeid tervist hävitavaid ekstreemseid eluviise pole kunagi harrastanud, ei suitseta, ei joo, toitun tervislikult, kuni 30ndate eluaastate teise pooleni polnud mul arsti juurde asja, kurnavad diagnoosid tulid hiljem).

Võimalik vaid Perekoolis. Oma esimeses kommentaaris kirjutad, kuidas sul su “kõrge” ea tõttu pole enam jaksu aktiivseks eluviisiks, tahaks kodus vedeleda. Ja siis järgmises kommentaaris tood välja oma kilpnäärme ja kasvaja.
Sinu väsimus ja jõuetus ei ole tingitud sinu vanusest vaid haigustest. Selliste haigustega ei saaks lapsi ka 20 või 30 aastased.
Ehk tee vahet kahel asjal- haigustel ja vanusel. Need ei käi tõepoolest koos, haigestuvad ka noored, kui enamik 40ndates naisi siiski ei ole haiged ja jõuetud.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti sünnitasid naised elu jooksul kümneid lapsi, pered olid suured. Lisaks veel raske maatöö ja laste eest hoolitsemine. Polnud tänapäeva mugavusi. Ometi ei hädaldanud keegi, et 35-a naine on vana. Lapsi saadi veel 45aseltki. Piir on seega ikka seal, mitte 35. 35 on noor naine.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 15:02; 07.01 03:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Viimase lapse sünnitasin 41-aastasena. Esimese vanuses 35. Mõlema kõrval töötasin täiskohaga kuni sünnituseni.

Lapsed sündisid nii hilja, sest ma polnud neile leidnud õiget isa. Otsisin ja valisin kaua, ja jumal tänatud. Mõlemad lapsed on väga tahetud, sündinud abielus ja mõlema soovist. Suhe n tugev ja lapsed rõõmsad.

Ei mingeid rasedusvaevusi, ei mingeid probleeme, veresuhkrur ja rõhk korras. Kaalu ei võtnud ka juurde.

Niisiis, milles asi? Sünnitad, kuniks rasestud, eksole. Kui suudad. Kui saad. Kuulata mingeid vanuseasju ja seetõttu soovitud lapsest loobuda on puhas jura.

Kui aga keegi halab, et issand, mina oma vanuses 44 olen noorema lapse rühmas vanaemadega ühte masti, siis ausalt öeldes tunnen (ja näen välja) ma end seal ühe nooremana.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti sünnitasid naised elu jooksul kümneid lapsi, pered olid suured. Lisaks veel raske maatöö ja laste eest hoolitsemine. Polnud tänapäeva mugavusi. Ometi ei hädaldanud keegi, et 35-a naine on vana. Lapsi saadi veel 45aseltki. Piir on seega ikka seal, mitte 35. 35 on noor naine.

Eee, millal “vanasti”? Vanasti hakati 35selt vanadusse surema.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.12 17:47; 28.12 15:31; 28.12 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole sünnitamises. Ma olen praegu 44selt väga heas vormis. Aga laps on vaja ka üles kasvatada. Et gümnaasiumi lõpupeole läheb penskar-ema? Ülikooli lõpus tuleb hakata vanematele hooldekodu otsima?

No pole vaja ju.

Kui sul suguvõsas kehvad geenid ja inimesed 60-selt raugastuvad, siis on muidugi õigem lapsed varastes 20-ndates ära teha.

Õnneks kuulute erandite sekka.

Mina ei tea ühtegi 65+ übernooruslikku ja tervet isendit. Ei suguvõsas, tööl etc Inimesed võivad ennast pidada nooruslikus energiliseks inimeseks, aga üldiselt on see siiski illusioon.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.12 17:47; 28.12 15:31; 28.12 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole sünnitamises. Ma olen praegu 44selt väga heas vormis. Aga laps on vaja ka üles kasvatada. Et gümnaasiumi lõpupeole läheb penskar-ema? Ülikooli lõpus tuleb hakata vanematele hooldekodu otsima?

No pole vaja ju.

Kui sul suguvõsas kehvad geenid ja inimesed 60-selt raugastuvad, siis on muidugi õigem lapsed varastes 20-ndates ära teha.

Õnneks kuulute erandite sekka.

Mina ei tea ühtegi 65+ übernooruslikku ja tervet isendit. Ei suguvõsas, tööl etc Inimesed võivad ennast pidada nooruslikus energiliseks inimeseks, aga üldiselt on see siiski illusioon.

Übernooruslik vanuses 65+ loomulikult ei olda, küll aga terve. Minu sugulastest-tuttavatest on enamus vanemaid inimesi veel täie tervise ja ka mõistuse juures.

Aga seda olen küll tähele pannud, et kolmekümneste põlvkond on kuidagi väga põdur – küll valutab neil siit, siis sealt, nohuga heidetakse voodisse ja ükski arst neid ravida ei oska:)

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen praegu 42 ja ega mul ikka ei ole enam seda energiat, mis nooremana, tahaks rohkem kodus vedeleda, aga lapsed tahaks tegutsemist, ringi liikumist, aktiivset elu-olu. Nii et nende pärast sunnin end ka liikvele, aga väsimus on tegelikult suur.

Millised eluviisid küll olema peavad, et 40 a enam ringi liikuda ei jõua? Kuidas plaanite ülejäänud 40-45 eluaastat veeta? Lamades?

Lamades loodetavasti mitte, aga ravimite peal olen praegu küll. Mingi aeg sain kilpnäärme alatalitluse diagnoosi, raviga on olukord paremaks läinud, aga jõuetus on aeg-ajalt ikka. Ees ootab ka kasvaja opereerimine.

Nii et ei ole mõtet ilkuda, et “kuidas kavatsete”, sest nii kavatsengi – ravimite abil ja võimaluste piires. Ja lootes, et kasvaja opereerimisega läheb kõik hästi.

Tervisemurede eest ei ole keegi kaitstud ka tervislike eluviisidega (olen normaalkaalus ja nagu kirjutasin, lastega koos liigun – käin rattaga sõitmas, ujumas, jalutamas jne, aga see nõuab pingutust, mingeid tervist hävitavaid ekstreemseid eluviise pole kunagi harrastanud, ei suitseta, ei joo, toitun tervislikult, kuni 30ndate eluaastate teise pooleni polnud mul arsti juurde asja, kurnavad diagnoosid tulid hiljem).

Võimalik vaid Perekoolis. Oma esimeses kommentaaris kirjutad, kuidas sul su “kõrge” ea tõttu pole enam jaksu aktiivseks eluviisiks, tahaks kodus vedeleda. Ja siis järgmises kommentaaris tood välja oma kilpnäärme ja kasvaja.

Sinu väsimus ja jõuetus ei ole tingitud sinu vanusest vaid haigustest. Selliste haigustega ei saaks lapsi ka 20 või 30 aastased.

Ehk tee vahet kahel asjal- haigustel ja vanusel. Need ei käi tõepoolest koos, haigestuvad ka noored, kui enamik 40ndates naisi siiski ei ole haiged ja jõuetud.

Haigused haigusteks, aga ma tõesti tunnen, et pole huvi ega energiat väga palju ette võtta. Ja enne kellegi teravat kommentaari, kas kavatsen lamades edasi elada (see läks hinge ja solvas), ei näinud ma ka põhjust, miks siin teemas tervisemuresid jutuks võtta, kui teema oli lihtsalt sellest, mida keegi tunnetab lapse saamisel ealise piirina. Sel ajal kui lapsed sain, oli mu tervis korras, nii et ma ei saanud lapsi haigena. Pole mõtet selles teemas juuksekarva lõhki ajama hakata, et lapsesaamisvanus tervel inimesel, lapsesaamisvanus inimesel, kes mingi hetk pärast laste saamist tervisemuredega kimpus on. Mõttetu. Mina teen väga hästi vahet, mis mured mu elus on tervisest ja mis vanusest, nii et pole ka sel teemal mõtet hakata targutama, et “tee vahet”. Täiest lampi ja veider kommentaar ja targutamine, et tee vahet.

See, et minu lapsesaamisvanus võikski olla minu viimane piir, on tagantjärele tarkus. Kirjutasingi ainult enda kohta, mitte et ma arvaks, et 40ndates naised on jõuetud ja haiged, ja seda, mis vanust keegi enda jaoks õigeks peab, ei hakka ma ammugi kellelegi dikteerima.

Aga paistab, et see lamamis-kommenteerija pole ainuke õelutseja, tekkis järgmine, kel vajadus keelt teritada. Millest tuleb see vajadus halvustada ja madaldada teisi inimesi sel moel? Ela ise ja lase teistel elada. Ma ei saa aru, miks mu postitus, et ma end 42-aastaselt sama energiliselt ei tunne, kui oleksin tundnud 30ndates või 40ndates nii palju negatiivset inimestes esile toob, et kohe on vaja miinustada ja õelutseda.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.12 16:35; 27.12 18:31; 28.12 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

41 sain kolmanda lapse, mees oli siis 55, laps peaaegu 6, rõõmus ja terane, ise olen aktiivselt spordiga tegelenud, rühmatrenn või jõusaal üle päeva, aega ja võimalusi on kuna palgatööline ei ole. Päeval ongi suht palju vaba aega sest vanemad lapsed koolis, noorem lasteaias. Mingeid haigusi mul õnneks pole, nagu tavaline inimene, ilmselt näen ka noorem välja, ülekaalu pole.

Ainult et lapse kasvatamiseks ei piisa esimesest kuuest aastast, vähemalt 20 aastat oleks vaja terve ja kõbus olla. Isegi kui 61-aastane ema mingite mööndustega seda on, siis 75-aastase isa puhul tekib kahtlus, kas ta üleüldse veel elus on.

No mu enda isa on 85 aastane, käib veel poole kohaga ülikoolis tööl ja kirjutab teaduslikke artikleid, ema jah kahjuks enam ei ole, seda arvesse võttes loodan ikka veel 15 aastat veel kuidagi välja venitada kuniks laps täisealine, kui just telliskivi pähe ei kuku 🙂 Mehed elavad jah muidu vähem, mul siin järjest mitu tuttavat vanuses 30-40 jalapealt läinud.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 18:59; 28.12 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole sünnitamises. Ma olen praegu 44selt väga heas vormis. Aga laps on vaja ka üles kasvatada. Et gümnaasiumi lõpupeole läheb penskar-ema? Ülikooli lõpus tuleb hakata vanematele hooldekodu otsima?

No pole vaja ju.

Kui sul suguvõsas kehvad geenid ja inimesed 60-selt raugastuvad, siis on muidugi õigem lapsed varastes 20-ndates ära teha.

Õnneks kuulute erandite sekka.

Mina ei tea ühtegi 65+ übernooruslikku ja tervet isendit. Ei suguvõsas, tööl etc Inimesed võivad ennast pidada nooruslikus energiliseks inimeseks, aga üldiselt on see siiski illusioon.

Ülikooli lõpetaja vanem enam ei peagi übernooruslik olema. Mu vanemad ka pole, aga on enam-vähem hea tervise juures, energilised, saavad kenasti eluga hakkama, käivad tööl, reisivad ja suudaksid ka ülikooliealist last vajadusel toetada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea ühtegi 65+ übernooruslikku ja tervet isendit.

Mina tean mitut, trennist. 65+ ja teevad silma pilgutamata pooltele 30-aastastele ära.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleks, et see “kui laps keskkooli lõpetab oled pensionär” on üsna nõrk argument. Tean 50+ inimest, kelle ema sünnitas oma esimese lapse 42 aastaselt ning paar aastat hiljem teise veel. Kasvatas suureks oma lapsed, nägi ära lapselapsed ning ka esimesed lapse-lapselapsed. Täitsa lõpuni 90+ vanuses oli vitaalne ja elas üksi.
Kõik on ikka konkreetses inimeses kinni.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 16:09; 28.12 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on 35 see viimne piir. Olin 32, kui sain teise ehk ka viimase lapse. Minu jaoks oli seegi vanus juba liiga kõrge. Veidi oli hirm, et kas ikka enam jaksan, tervis pole enam teab mis tea, vajan palju rahu ja üksiolekut jne ja paraku osutusidki mu hirmud tõeks. Tervis hakkas peale lapse sündi järsku kolinal alla minema ja nüüd nii unistan vaikusest ja rahust jne. Õnneks laps enam nii väike polegi ja varsti saab kergemalt hingata. Teine oleks võinud tulla alla 30-aastaselt. Esimene tuli 21, mil oli energiat ja kõike.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.12 22:54; 28.12 23:12; 29.12 01:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen praegu 42 ja ega mul ikka ei ole enam seda energiat, mis nooremana, tahaks rohkem kodus vedeleda, aga lapsed tahaks tegutsemist, ringi liikumist, aktiivset elu-olu. Nii et nende pärast sunnin end ka liikvele, aga väsimus on tegelikult suur.

Millised eluviisid küll olema peavad, et 40 a enam ringi liikuda ei jõua? Kuidas plaanite ülejäänud 40-45 eluaastat veeta? Lamades?

Mis jutt krt. Noortel naistel palju haiguseid, mis nad käpuli või suisa voodisse panevad. Reumatoidartriidid, luupused jne jne. Muide, just võivadki välja lüüa peale sünnitust. Mine nõmetse kuskil mujal.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.12 22:54; 28.12 23:12; 29.12 01:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et gümnaasiumi lõpupeole läheb penskar-ema? Ülikooli lõpus tuleb hakata vanematele hooldekodu otsima?

Gümnaasiumi lõpupidu pole vanemate enesenäitamise ega võrdlemise üritus, seal on kõige tähtsamad ikka lõpetajad ise ja vahet pole kui vana on lõpetaja ema. Mõne lõpetaja ema ja vanaema aetakse tõenäoliselt nagunii segi, aga 90% inimestel, eriti lõpetajatel endil, pole sooja ega külma sellest, kui vana on kellegi lõpetaja ema või isa. Enamusel on ükskõik sellestki, kas neil üldse ema või isa kohale on ilmunud, peaasi, et enda vanemad kohal on (kui suhted korras).

Hooldekoduvajadus tekib praeguse seisuga reeglina 80+ inimestel ja ka siis kaugeltki mitte kõigil. Varem tekib üksikutel ja seda ei saa ette planeerida ega selle järgi elu seada. Mu klassiõe vanemad surid mõni aasta peale 60 saamist. Mõlemad äkki ja jalapealt. Sugulane suri äkki ja jalapealt 50-aastaselt. Tema isa elas tublisti üle 80 aasta, suri oma kodus, ka sisuliselt jalapealt. Ja kes hilises keskeas põdur on, on tavaliselt kehva tervisega juba 30ndates või varemgi.

Jään oma seisukoha juurde, et planeerida võiks lapsed enne 40-45. eluaastat (olenevalt tervisest ja suhetest jms sobivuselt). Aga kui loomulikul teel jääb hiljem, läheb tõenäoliselt siiski hästi ja lapse gümnaasiumi lõpetamise pärast küll muretsema ei peaks. Mu äia isa oli tema sündimise ajal 53 ja nägi veel ära ka lapselapsed. Tuttav naisterahvas sai viimase lapse 48. aastaselt. Neil läks kõik hästi ja arvestades praegust oodatavat eluiga, näeb tõenäoliselt ka tema oma selle lapse lapsed ära. Tuttav on normaalse tervisega, nii et tõenäoliselt on elujõuline vähemalt lapse 30ndatesse eluaastatesse jõudmiseni.

Ma ise olen oma lapsed planeeritult saanud vahemikus 22-33, sest meie perele sobis karjääri ja õpingutega arvestades nii kõige paremini. 22 on suhteliselt vara, meile sobis hästi, kuid ma ei kuuluta, et see üldiselt kõigile hästi sobima peaks. Enamus ei leia abikaasatki nii noorelt…

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 16:31; 28.12 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole sünnitamises. Ma olen praegu 44selt väga heas vormis. Aga laps on vaja ka üles kasvatada. Et gümnaasiumi lõpupeole läheb penskar-ema? Ülikooli lõpus tuleb hakata vanematele hooldekodu otsima?

No pole vaja ju.

Vabannda – minu isa on varsti

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.12 21:54; 28.12 23:45; 28.12 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks tõesti oleks mõistlik vaadata oma vanemaid ja selle järgi otsustada. Mehe vanemad on 81 ja 85 – aktiivsed pensionärid, toimetavad aiamaal, äi sõidab autoga ringi. Minu isa on 87 ja ema 79 – ka väga tragid, käivad ujumas, teatris, sõpradel külas. Hooldekodusse ei ole veel nii pea kedagi panna. Vanaema suri 88, vanavanaema 92.
Siin loed, et juba 35+ on tervis kehv.
Liikuge, tegelege spordiga, sööge tervislikult, võtke sõpradega napsi ja naerge täiest kõrist – siis ei kimbuta ka haigused.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.12 21:54; 28.12 23:45; 28.12 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks tõesti oleks mõistlik vaadata oma vanemaid ja selle järgi otsustada. Mehe vanemad on 81 ja 85 – aktiivsed pensionärid, toimetavad aiamaal, äi sõidab autoga ringi. Minu isa on 87 ja ema 79 – ka väga tragid, käivad ujumas, teatris, sõpradel külas. Hooldekodusse ei ole veel nii pea kedagi panna. Vanaema suri 88, vanavanaema 92.

Siin loed, et juba 35+ on tervis kehv.

Liikuge, tegelege spordiga, sööge tervislikult, võtke sõpradega napsi ja naerge täiest kõrist – siis ei kimbuta ka haigused.

Minu vanaema on üle 70, aga ei saa isegi 200 m kaugusele poodi minna, põlved ja selg on nii läbi ja elab valudes oma ülejäänud elu ???? Kõik vanaisad on 60-aastasena surnud. Üks tragi, energiline ja igati hea tervisega vanaema oli, kuniks järsult tervise laastas entsefaliit. Meie suguvõsas ollakse väliselt kaua nooruslikud, aga siis järsku nagu nupust vajutades üle öö muutub kõik.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.12 22:54; 28.12 23:12; 29.12 01:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lastega seonduvalt ongi siin elus ainult 2 olulist momenti – kui vana olla lapse põhikooli lõpuaktusel ja kui vana gümnaasiumi lõpuaktusel?

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekool on ikka kirju – ühes teemas materdatakse kõiki kes talvel vitamiine julgevad võtta, teises on koos puruhaiged 30ndates lapsevanemad.
lapsi võib saada kuni neid tuleb. ideaalset vanust pole niikuinii olemas
minu meelest võiks kõik saada lapsi pigem vanemana. saaks paar enne olla mitu aastat koos et teineteist tundma õppida, hoiaks noorepõlve lollusi ära ja need eriti kehva tevisega inimesed selekteeruks varakult välja kes endam 35selt ei jaksa käru najal kõndinda
on oht et kõik ei saa 30ndates lapsi – no mis teha, kõik ei peagi lapsi saama ja maailmas pole inimese puudust. lapsed on uued inimesed ja suur vastutus. tähtsam kui vanema vanus sünnihetkel on vanema sotsiaalne võrgustik, emotsionaalne küpsus, materiaalne kindlustatus ja see et mõlemad vanemad on 840% kindel et see laps oodatud

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 09:31; 03.01 16:39; 07.01 21:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 90 )


Esileht Pereelu ja suhted Millises vanuses veel viimane aeg lapsi saada?