Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millisesse TLN autokooli olete teisest üle läinud?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Millisesse TLN autokooli olete teisest üle läinud?

Postitas:
Kägu

Tahan vahetada ja otsin normaalset uut. Palun soovitage, kuhu üle läksite ja mis selleks tegema pidi, kas uus kool küsis mingit lisatasu vmt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soovitan Silver autokooli, sõiduõpetaja Olegi.
Alguses olin Mustamäe autokoolis päris pikalt. Ca 9 aastat. Suhtumine oli seal selline, et lihtsalt ei tahtnud enam minna sinna.
Veebruaris vahetasin autokooli ja mai kuus sai autokool tehtud ja riiklik teooria ja nüüd nädal aega tagasi sai ka riiklik sõit tehtud 🙂
Vanast koolist pead võtma tõendi, et oled seal käinud ja mis sul läbitud on.
Ja see vahetus tasu oli 50 eurot vist.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ka soovitan Silverit, sõitsin Maksimiga, kes ühtlasi ka kooli juhataja. Üle läksin sinna Odiumist, kus olin eelnevalt pool aastat juba jantinud ja koolieksamile ei lastud ja pidevalt korrutati, et kulub veel kümneid tunde, enne kui saan. Maksimiga sõitsin 3 tundi ja autokooli lõputunnistus oli käes.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka soovitan Silverit, sõitsin Maksimiga, kes ühtlasi ka kooli juhataja. Üle läksin sinna Odiumist, kus olin eelnevalt pool aastat juba jantinud ja koolieksamile ei lastud ja pidevalt korrutati, et kulub veel kümneid tunde, enne kui saan. Maksimiga sõitsin 3 tundi ja autokooli lõputunnistus oli käes.

Mul kulus Odiumis esimesest tunnist koolieksamini kolm kuud. Midagi ei venitatud. Keegi ei saa sind keelata koolieksamine minemast, kui kohustuslik teooria ja sõit tehtud.
Sõitsin kolme õpetajaga, kõik normaalsed ja rahulikud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul kulus Odiumis esimesest tunnist koolieksamini kolm kuud. Midagi ei venitatud. Keegi ei saa sind keelata koolieksamine minemast, kui kohustuslik teooria ja sõit tehtud.

Eks sul siis lihtsalt vedas. Mina sõitsin ühega ainult ja tema tegeles õpetamise asemel rohkem karjumisega ja meelde tuletamisega, et mitu kuud ma tasuta tööl käima pean, kui jälle vastu äärekivi sõidan (juhtus korra ühel tunnil parempöördel rooli keeramisega väike valearvestus ja sõitsin õrnalt vastu äärekivi) peale seda tundi korrutas mulle iga tund, kuidas minusugusel läheb vähemalt 100 tundi, et üldse sõitma õpiks. Ilmselt oleks võinud jah iseseisvalt koolieksamile minna, iseasi kas oleks läbi saanud, kuna ringid ja parkimine olid nõrk koht. Ei kahetse, et Silverisse üle läksin, kui Maksim kuulis, et tulen Odiumist, siis ta ohkas ja ütles, et sealt tuleb tema juurde viimasel ajal iga kuu paar õpilast. Maksim tegi mõlemad teemad kahe tunniga selgeks ja kolmas tund oligi juba koolieksam ja tunnistus käes. Kahetsen, et Swedbanki preemiapunktide eest saadud teooria soodushinna tõttu Odiumisse läksin, lõppkokkuvõttes läks lisatundide ostmine ikka kallimaks, kui oleks kohe kuskile mujale läinud. Ka internetist leiab selle kooli kohta rohkem negatiivset, kui positiivset.

Tänaseks load juba 8 kuud käes, ei ole ka kuhugi äärekivi otsa rohkem sõitnud kui see too konkreetne kord kus olin vist neljandat tundi linnaliikluses.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanast koolist pead võtma tõendi, et oled seal käinud ja mis sul läbitud on.
Ja see vahetus tasu oli 50 eurot vist.

Mul on senise autokooli sõidukaart enda käes, seal on kirjas läbitud sõidutunnid (ligi 60) ja Pärnus Aide autokoolis läbitud libedakoolitus ja pimedakoolitus (kooli templid ka peal). Meditsiinikoolitus ka läbitud ja tunnistus olemas. Kas 50 eurot tuleb uude kooli maksta?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks sul siis lihtsalt vedas. Mina sõitsin ühega ainult ja tema tegeles õpetamise asemel rohkem karjumisega ja meelde tuletamisega, et mitu kuud ma tasuta tööl käima pean, kui jälle vastu äärekivi sõidan (juhtus korra ühel tunnil parempöördel rooli keeramisega väike valearvestus ja sõitsin õrnalt vastu äärekivi) peale seda tundi korrutas mulle iga tund, kuidas minusugusel läheb vähemalt 100 tundi, et üldse sõitma õpiks. Ilmselt oleks võinud jah iseseisvalt koolieksamile minna, iseasi kas oleks läbi saanud, kuna ringid ja parkimine olid nõrk koht. Ei kahetse, et Silverisse üle läksin, kui Maksim kuulis, et tulen Odiumist, siis ta ohkas ja ütles, et sealt tuleb tema juurde viimasel ajal iga kuu paar õpilast. Maksim tegi mõlemad teemad kahe tunniga selgeks ja kolmas tund oligi juba koolieksam ja tunnistus käes. Kahetsen, et Swedbanki preemiapunktide eest saadud teooria soodushinna tõttu Odiumisse läksin, lõppkokkuvõttes läks lisatundide ostmine ikka kallimaks, kui oleks kohe kuskile mujale läinud. Ka internetist leiab selle kooli kohta rohkem negatiivset, kui positiivset.

Tänaseks load juba 8 kuud käes, ei ole ka kuhugi äärekivi otsa rohkem sõitnud kui see too konkreetne kord kus olin vist neljandat tundi linnaliikluses.

Läksin ka Odiumist Silverisse. Sõitsin samuti Maksimiga. Pmst sama kogemus nagu sul. Samamoodi Maksim ohkas. Load sain 5 kuuga, seal hulgas 2 kuud ooteaega kahe Maanteameti eksami vahel. Olen paar korda tahtnud oma Odiumi sõiduõpetajale minna ütlema “In your face, Bi***!”. Ta korrutas mulle iga jumala sõidutund, et ma ei saa niikuinii kunagi autojuhtimise õigust.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poeg tegi kaks aastat tagasi Odiumis load ja oli rahul. Aga temal oli juba enne autokooli minemist tõsine sõidupraktika taga, nii et ta juba oskas. Ütles, et olidki sõiduõpetajaga peamiselt niisama-juttu rääkinud sõidu ajal.
Eks need kogemused ole erinevad ja väga palju sõltub õpetajast, kelle juurde satud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul samamoodi oli aga sõidukaart ei jää sinu kätte. Eelmises autokoolis tehti eraldi dokument selle kohta ja no seal võeti 32 euri selle paberi eest.
Uues koolis võeti 50 eurot sisse vormistamiseks vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ükskõik kuhu lähete, kindlasti vältige Olevipoega! Seal on üks keskealine paks mees, kes on täielik perv! Nagu tõsiselt, mul oli temaga kaks sõidutundi ja mõlemad olid äärmiselt ebameeldivad. Esimesel korral ta tegi selliseid kergeid kohatuid kommentaare, aga teisel korral ta pakkus, et ehk lähme sõidame hoopis hotelli ja võtame toa. Ka mainis ta seda, kui seksikalt ma rooli keeran. Ma ise olen selline kergelt arg ka, ma ei julgend talle midagi lajatada, aga rohkem ma temaga ei sõitnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul samamoodi oli aga sõidukaart ei jää sinu kätte. Eelmises autokoolis tehti eraldi dokument selle kohta ja no seal võeti 32 euri selle paberi eest.

Mis mõttes sõidukaart ei jää minu kätte? Mul on vana kooliga koolitusleping lõppenud, ma ei ole seda pikendanud. Sõidukaardil on kogu vajalik info kirjas. Mis paberit mul vanast koolist veel vaja on? Miks ma seda sõidukaarti uude kooli esitada ei või?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mõttes sõidukaart ei jää minu kätte? Mul on vana kooliga koolitusleping lõppenud, ma ei ole seda pikendanud. Sõidukaardil on kogu vajalik info kirjas. Mis paberit mul vanast koolist veel vaja on? Miks ma seda sõidukaarti uude kooli esitada ei või?

Originaal sõidukaart võetakse ära ja tehakse koopia, mis jääb sulle koos paberiga, kus on kirjas mis mahus ja mida oled läbinud. Need viid uude kooli ja sealt antakse uus sõidukaart kuhu klammerdatakse eelmise kooli koopia külge, et uus õpetaja saaks vaadata, millised teemad oled läbinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Originaal sõidukaart võetakse ära ja tehakse koopia, mis jääb sulle koos paberiga, kus on kirjas mis mahus ja mida oled läbinud.

Miks ma üldse peaksin seda koopiat minema tegema, kui mul on käes sõidukaart, kus on kirjas, kui palju ma olen sõitnud, milliste teooriamoodulite läbimisele need sõidud vastavad; et mul on läbitud pimedakoolitus ja libedakoolitus. Ja kõik on pitsatite ja allkirjadega kinnitatud. Mis mind takistab seda kaarti kohe uude kooli viimast?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli Odiumiga positiivne kogemus. Sõiduõpetaja oli üsna omapärane, aga saime hästi läbi. Kooli sõidueksamil andestas mulle platsisõidul paar viga, ütles, et kuna sõita oskan, siis ta ei hakka platsi pärast läbi kukutama. Tegi mulle ka erandeid, s.t hommikul jäi laps haigeks, helistasin, et ei saa tulla – tegi mulle tunni samal päeval õhtusel ajal, esimest aega ei tühistanud, s.t topelt raha ma ei maksnud. Paar korda karjus küll mu peale, küsis enne, et kas võib. Teooriaõpetaja oli väga osav ja meeldiv inimene. Aga ma pole teistes autokoolides käinud, ehk nendes on veel parem.
Kui õpetajaga läbi ei saaks, sest ta mingite pisieksimuste pärast pragaks ja õiendaks, teeks autokooli kaebuse, tegelt ka. Ei leia, et see normaalne on.
Kasutan teemat ära – kui keegi mulle tahab oma automaadi sõidueksami aega müüa septembri-oktoobri jooksul, anna märku! Värskendan Maanteeameti lehte ka, aga ehk kellelgi siit pole nii kiire. 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Silveriga positiivne kogemus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Originaal sõidukaart võetakse ära ja tehakse koopia, mis jääb sulle koos paberiga, kus on kirjas mis mahus ja mida oled läbinud.

Miks ma üldse peaksin seda koopiat minema tegema, kui mul on käes sõidukaart, kus on kirjas, kui palju ma olen sõitnud, milliste teooriamoodulite läbimisele need sõidud vastavad; et mul on läbitud pimedakoolitus ja libedakoolitus. Ja kõik on pitsatite ja allkirjadega kinnitatud. Mis mind takistab seda kaarti kohe uude kooli viimast?

Kui sa näiteks lapsel mingil põhjusel kooli vahetad näiteks kolite teise linna/kiusatakse/parem tase vms, siis sa ju ka ikka võtad vanast koolist enne paberid välja, mitte ei marsi lihtsalt tunnistusega uude kooli sisse.

Ainult peale 9ndat saad põhikooli lõputunnistusega nii teha, aga siis sul ongi kooli lõputunnistus, mitte näiteks 7nda klassi tunnistus. Täpselt sama on autokooliga. Kui kool läbi, saad lõputunnistuse ja sind arvatakse koolist maha ja edasi mine sellega kuhu tahad. Kui tahad poole pealt minna, tuleb enne vanast kohast paberid välja võtta.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tahad poole pealt minna, tuleb enne vanast kohast paberid välja võtta.

Mis paberid? Ainus olemasolev paber ongi seesama sõidukaart. Teine on leping, mis ütleb, et see on aegunud ehk et ma ei õpi enam selles koolis, sest ma pole lepingut pikendanud. Antud juhul ma ei näe mingit põhjust minna sinna kooli tagasi ja lasta neil raha eest uuele paberile sama jutt sõidukaardilt ümber trükkida. Milleks, kui mul on originaaldokument, kus on kooli juhataja allkiri, kooli pitsat jne kõik peal? Peale selle, ma ei taha kusagile poole pealt minna. Mul on kõik kohustuslikud asjad tehtud. Ainult eksamid on tegemata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis paberid? Ainus olemasolev paber ongi seesama sõidukaart. Teine on leping, mis ütleb, et see on aegunud ehk et ma ei õpi enam selles koolis, sest ma pole lepingut pikendanud. Antud juhul ma ei näe mingit põhjust minna sinna kooli tagasi ja lasta neil raha eest uuele paberile sama jutt sõidukaardilt ümber trükkida. Milleks, kui mul on originaaldokument, kus on kooli juhataja allkiri, kooli pitsat jne kõik peal? Peale selle, ma ei taha kusagile poole pealt minna. Mul on kõik kohustuslikud asjad tehtud. Ainult eksamid on tegemata.

No sa võid ju proovida teise kooli kaart näpus sisse marssida, aga saad lõpuks mujaltki kinnitust, et ei ole nii, et marsid lihtsalt teise kooli kaardiga teise kooli. Vaid sinna juurde on vaja ka õiendit, täpselt nagu hariduskooliski, kus on vaja võtta õiend oma õpingute kohta. Kui autokool lõpetatud st eksamid ka tehtud, siis võid tõesti minna kuhu tahad enne riiklikku lisatunde võtma, aga muidu ei saa, sest sa oled teise kooli õpilane.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No sa võid ju proovida teise kooli kaart näpus sisse marssida, aga saad lõpuks mujaltki kinnitust, et ei ole nii, et marsid lihtsalt teise kooli kaardiga teise kooli. Vaid sinna juurde on vaja ka õiendit, täpselt nagu hariduskooliski, kus on vaja võtta õiend oma õpingute kohta. Kui autokool lõpetatud st eksamid ka tehtud, siis võid tõesti minna kuhu tahad enne riiklikku lisatunde võtma, aga muidu ei saa, sest sa oled teise kooli õpilane.

sul on tõenäoliselt põhimõtteliselt õigus, sest iga õpilane on ju riigil arvel ja autokoolide kohta tehakse statistikat, mis tulemusega mis õpilane ukse kinni pani. samas kui inimesel on leping lõpetatud, st ta lõpetas autokoolis õppimise ilma positiivset tulemust saautamata, siis peaks ta juba õiges lahtris olema nii autokooli kui riigi jaoks. sisuliselt nagu oleks 17-aastaseks saades põhikooli pooleli jätnud 😉 nüüd tahab uuesti õppimist jätkata ja see, mis tingimustel ta seda teha saab, peaks olema juba uue kooli otsustada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oli küll aastaid tagasi juba, kuid läksin üle Odiumist Autosõitu. Mingit üleminekutasu siis ei olnud. Odiumis oli mul teooriaeksam tehtud, selle pidin Autosõidus uuesti tegema, et näidata, et mul teooria ikka selge – selle maksin uuesti. Edasi läks nagu ikka, sõidutunnid, sõidueksam ja siis Maanteametisse.

0
0
Please wait...

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millisesse TLN autokooli olete teisest üle läinud?