Esileht Erivajadustega laps millisest rehab. teenusest enim kasu (asperger)

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: millisest rehab. teenusest enim kasu (asperger)

Postitas:

Millisest rehab. teenusest olete kõige rohkem abi saanud? Minu 4aastasel lapsel (mõningate autistlike joontega) on probleeme ka kõnega, kasutame siis logopeedi, eripedagoogi, tegevusterapeudi ja füsioterapeudi teenuseid. Raske on igale poole jõuda, enamus aegu on ju tööpäeval (töö ajal), lisaks lõhub selline pendeldamine lapse lasteaia aega, raske on klapitada. Seni oleme küll igale poole jõudnud, praktiliselt iga päev toimub mingi teraapia. Kuidas te hakkama saate, kas olete lõpuks teinud mingi valiku teraapiatest ja millegist täiesti loobunud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 10:02; 05.10 10:14; 08.10 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loobunud pole millestki aga valisime sellise kooli, kus kõik teenused on ühes majas ja eraldi jooksma ei pea. Endal kergem, lapsel ka.
Soovitaks teil sellist lasteaeda otsida. Tallinnas peaks mõned olema. Kas ja kuidas sinna kohta saada ei oska aidata.
Või siis teenuse pakkujat vahetada. Kodule lähemal, sobivamate aegadega vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on võimalik, et ainult nn joontega autistil on võimalik saada tugiteenuseid riigi poolt, või isegi mitte riigi poolt, omal kulul? Kas see on diagnoos? Mina ei saanud lapsele diagnoosi, kuna arvati, et kõik võib olla eakohane, aga samas vajan lapsele mingit teraapiat, et ta ei jookseks iga pisiasja peale hüsteeriasse, mida ta ei kontrolli, samuti, kui ta lööb ja peksab kodus nagu pöörane samades olukordades. Psühhiaater soovitas lapsele öelda, et ei tohi lüüa, no siis läheb laps veelgi rohkem löögilainele, kui isegai rahulikult selgitan, et niimoodi ei või teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin ühe päeva teraapiate päevaks. Saab tegevus,- füsio ja kunstiteraapiat. Samuti planeerime hakata käima lugemis teraapias. Tööl käin osaa´jaga ja vahetustega. Seega palusin, et esmaspäev oleks alati vaba ja nii see ka on. Logopeedi saab lasteaias kolm korda nädalas.

Autistlikule lapsele on võimalik taotleda perekeskusest tugiisikut 20- 80 tundi kuus ehk oleks sellest abi. Võtab vanemalt osa koormust ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mainin kohe ära, et ei ela Eestis, aga meil ei soovitata korraga nii paljudest rehap.teenustest osa vötta.
Meil siin esimesena soovitatakse Floortime teraapiat. Laps on üksinda terapeudiga spetsiaalses mängutoas, kus nad mängivad. Terapeut hakkab mängimise käigus tekitama situatsioone, mis juhtuvad igapäeva elus laste vahel. Nt mänguasjade ära vötmine, üks kiik kahe peale, kasvataja palub joonistada jne. Need on sellised situatsioonid, kus aspidel on vaja teha koostööd, aga mis tekitab neile raskusi.
See teraapia ei aidanud ainult last, vaid ka mind, kuidas toime tulla lapsega ka kodus.
Ma ütlen ausalt, pool aastat ja minu poeg oli nagu ümber vahetatud- “kätega rääkimine” kadus meie elust ning laps ei läinud iga käsu/palumise peale hüsteeriasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks pole Eestis seda teraapiat kusagil võimalik teha. Olen sellest ennegi kuulnud, et pidi mõjus olema. Mul siiski poisil ainult lapseea autism.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Me ei ole Tallinnast, teenust on võimalik saada ainult kohapeal haiglast, kaugemale sõites kaotaksime ilmselt ajas veelgi. Ja kes küsis rahastamise kohta- läbisime ekspertiisid jne ja saime puude, ilma selleta riiklikult rahastatud rehabilitatsiooni teenust ei saa. Puude saamiseks ei pea ilmtingimata mingit väga kindlat diagnoosi olema, nii väikestele üldjuhul ju ei pandagi…vähemalt mitte esimesel korral ja kui asi kohe päris ilmne ei paista. Seda, et teenuseid liiga palju oleks ma tegelikult ei arva, lapsele need kõik väga meeldivad, tema tajub, et käib erinevate inimestega rääkimas/mängimas. Ja nii ju ongi- tegevusteraapias joonistatkse ja tehakse igasugu käelisi tegevusi, füsioteraapias visatakse palli jne (harjutab ju samas ka disipliini ja organiseeritud tegevust, meil kipub muidu tegema ainult neid asju mis endale huvi pakuvad), teised teraapiad samuti ikka mängulises võtmes lahendatud. Lihtsalt ajastada on kõike nii keeruline. Ise hindan kõige tulemuslikumaks eripedagoogi tööd, ta siis tegeleb nii kõne kui ka käitumise suunamisega, ilmselt on hästi palju kinni konkreetses inimeses, kes kui palju endast oskab ja tahab anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 10:02; 05.10 10:14; 08.10 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eripedagoog ja füsioteraapia.
aspergeridel on probleeme kehahoiakuga, motoorikaga ja kõnega.
meil on aidanud just füsioteraapia aga kahjuks on seda reh.plaanis väga vähe.enne kooli saadud logopeedilisest abist oli ka suur kasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küsimus, et kui kaua võttis ajaliselt aega läbida see bürokraatlik paberite ja komisjonide kadalip, et laps saaks puude ja reh. plaani?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain Tartusse aja uuringute jaoks mai kuuks (kohalik neuroloog tegi suunamise jaanuaris, kuna nov. kuus aasta lõpuks enam aegu ei olnud. Kui Tartust paberid käes, siis pärast seda läks 3 kuud. Meil siis kokku 10 kuud, kui oleks kohe uuringutele saanud, siis oleks 3 kuuga hakkama saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 10:02; 05.10 10:14; 08.10 20:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Erivajadustega laps millisest rehab. teenusest enim kasu (asperger)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.