Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Millisest vanusest alates

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Millisest vanusest alates

Postitas:

ei ole enam ilus, kui naisel on pikad juuksed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 02:16; 14.12 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellist vanust ei ole olemas.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kõik oleneb juustest ja sellest, kuidas neid kanda. Ka kahekümnestel ei ole ilus, kui juuksed õhukesed ja korduvalt blondeeritud ning kuivad, nii et alles ainult hiiresaba…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 11:38; 09.12 16:21;
Postitas:

Eks sellest vanusest, kui juuksed ise hakkavad märku andma – murduvad lühikeseks, langevad välja. Ca 80 aastaselt on kõik poolkiilakad. Aga võib-olla ei ole ka. Mõni juba 30selt räbalatega (ma ei arvesta hetkel neid, kes on ise töötlemisega juuksed rikkunud – need saab ju ajutise lühikese soenguga jälle ilusaks välja kasvatada).

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu meelest umbes 35-40 eluaastast võiks olla naisterahval hoolitsetud fikseeritud soeng. St ka lahtised juuksed, kuni kaenlaalusteni, kui nad on soenguks lõigatud-seatud (kena sirge lõige või sätitud lokid). Samamoodi, nagu ei peaks nii vanalt enam käima nabapluuside või läikivate platvorm-saabaste või vakstu-jopega.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu 76-aastasel joogaõpetajal on pepuni paksud palmikutesse seatud juuksed ja halli on neis veel vähe. Ja ta näeb välja tõeliselt ilus. Olen kohanud ka hõbevalgete pikkade juustega daami ja see oli samuti ilus vaatepilt. Nii et migit piiri ma pikkadel juustel ja vanusel ei näe.

Samas olen aga nõus, et vanemaks saades peaks juuste eest rohkem hoolitsema. Noore neiu kuklasse keeratud pusakrunn võib paista huvitav ja seksikas. 40-aastasel sama soeng mõjub aga lohaka ja hoolitsematuna. Samas mingit pikkusepiirangut ma juustele kindlasti ei seaks. Mõnel inimesel on nii head juuksed, et ka ülipikk pikkus jätab ilusa ja hoolitsetud mulje. Olgu ta siis kas 20 või 50.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks sellest vanusest, kui juuksed ise hakkavad märku andma – murduvad lühikeseks, langevad välja. Ca 80 aastaselt on kõik poolkiilakad. Aga võib-olla ei ole ka. Mõni juba 30selt räbalatega (ma ei arvesta hetkel neid, kes on ise töötlemisega juuksed rikkunud – need saab ju ajutise lühikese soenguga jälle ilusaks välja kasvatada).[/tsitaat]

Ei ole, külas naabrinaisel oli imeilus raudhall krunn ja paksud juuksed 80-selt!

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma ei saa aru, kust tuleb arusaam, et mingist teatud vanusest peab naine võtma kätte ja lõikama end kiharad poisipeaks?! Kusjuures olen veendunud, et nii mõnigi naisterahvas lõikab juuksed lühikeseks sellepärast, et “vanus juba selline”, ehkki tegelikult oleks juus piisavalt kena, kandmaks välja ka pikemat soengut.
Naiselik on eelkõige pikad juuksed!

0
0
Please wait...
Postitas:

Naiselikkus nüüd küll kuidagi juustes kinni pole…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 11:38; 09.12 16:21;
Postitas:

Alla 1 aasta ei ole ilus, sest kõndida veel ei oska ja pikad juuksed jääksid käpuli liikudes käte alla.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Minu 76-aastasel joogaõpetajal on pepuni paksud palmikutesse seatud juuksed ja halli on neis veel vähe. Ja ta näeb välja tõeliselt ilus. Olen kohanud ka hõbevalgete pikkade juustega daami ja see oli samuti ilus vaatepilt. Nii et mingit piiri ma pikkadel juustel ja vanusel ei näe. [/tsitaat]
see oleks minu unistuste väljanägemine kõrgemas vanuses 🙂 ei kavatse kunagi endale poisipead lõigata, kuna minu arvates on ikka ülivähe naisi, kes ilusad ja naiselikud sellega välja näevad. jube on vaadata neid umbes 50-aastaseid, kellel kõigil enam-vähem ühesugune lõikus ja pea punaseks värvitud.
hetkel 36-aastane, juuste pikkus üle õlgade.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Minu meelest umbes 35-40 eluaastast võiks olla naisterahval hoolitsetud fikseeritud soeng. St ka lahtised juuksed, kuni kaenlaalusteni, kui nad on soenguks lõigatud-seatud (kena sirge lõige või sätitud lokid). Samamoodi, nagu ei peaks nii vanalt enam käima nabapluuside või läikivate platvorm-saabaste või vakstu-jopega. [/tsitaat]

Selleks vanuseks peaks pigem olema leitud ihujuuksur, kes tunneb klienti ja oskab sobivaid soenguid lõigata – olgu siis nudipea, õlgadeni või vööni juuksed. Mina olen 32 ja lastega kodus olles on juuksed veninud vööni. Viimati käisin juuksuris 1,5 a tagasi ja uus käik on ees tuleval pühapäeval. Kindel soov on oma pikad juuksed jätta, lasen neid pigem rohkem soengusse lõigata – järku, õhemaks, et juustel oleks kergust ja liikuvust. Nad on mul väga terved, ilusad ja läikivad, aga mind on õnnistatud paksema pahmakaga ning kiire juuksekasvuga. Ma kohe üldse ei vaimustu sellest, et mõne aasta pärast eeldatakse, et näen välja nagu keskmine Skandinaavia penskar.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ainuke häda on selles, et ise ei saa aru, kui pikad juuksed enam ühelt maalt ilusad pole, harjunud lihtsalt. Aga teised reeglina ei ütle, ainult selja taga näitavad sõrmega ja kirtsutavad nina.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Ainuke häda on selles, et ise ei saa aru, kui pikad juuksed enam ühelt maalt ilusad pole, harjunud lihtsalt. Aga teised reeglina ei ütle, ainult selja taga näitavad sõrmega ja kirtsutavad nina.[/tsitaat]
nende probleem 😀

0
0
Please wait...
Postitas:

enda kogemustest:
peamine probleem pikkade juustega on see, et kuna juuksed hallinevad kõigepealt just meelekohtadelt ja lauba kohalt (või õigemini, sealt torkab see enim silma), siis sellist ilma tukata ja eest taha kammitud soengut on raske korrektsena pidada. Värv kulub nendelt õrnadelt meelekoha juustelt kõige kiiremini maha ja see on väga kole.
See on peamine põhjus, miks loobusin oma “merineitsi” soengust, ehkki olin sellega kogu senise täiskasvanu-ea ringi käinud.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Ainuke häda on selles, et ise ei saa aru, kui pikad juuksed enam ühelt maalt ilusad pole, harjunud lihtsalt. Aga teised reeglina ei ütle, ainult selja taga näitavad sõrmega ja kirtsutavad nina.[/tsitaat]

no vot! ja ei ütle isegi siis, kui spetsiaalselt küsida.
ma olen orienteerunud selle järgi, et kui inimesed enam ei ütle “oi, sul on nii ilusad juuksed” vaid “oi, sul on nii pikad juuksed”, siis on aeg lõigata. mis siis, et see oi-nii-pikad on imetleva häälega öeldud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 02:16; 14.12 00:39;
Postitas:

Mul sama mure 🙁
Olen 40 ja juuksed pikad, blondid, õhukesed. Kasvavad hirmsasti, aga õhukesed ikkagi. Mul polegi kunagi lühikest soengut olnud, käiksingi ainult juuksuris.
Tunnen juba ammu, et lihtsalt vööni juuksed enam ei sobi.
Samas on ka nt maria avdju¨ko või elle kullil pikad juuksed…

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina olen 34, juuksed on eluaeg pikad olnud, va lühikesed perioodid paar korda elus. Juuksuris käin harva, ca 2-3 aastas otsi lõikamas. Mingit konkreetset “soengut” mul pole. Käin kas lahtiste juustega, patsis, hobusesabas või mingi suvalise krunniga. Ehk ma annan endale aru, et ma pole mingi peen daam. Aga see selleks. Tahtsin hoopis rääkida viimasest juuksuriskäigust.

Läksin juuksurisse (suvalisse, kodu lähedal, esimene vaba aeg) sooviga lõigata juukseotsi. Esimese asjana küsis juuksur, kas ma juukseid värvida ei taha. Ütlesin, et ei, olen rahul sellega mis on. No mis mul on? Ma ei ütleks, et päris kartulikarva, aga ju siis ikka midagi sinna kanti, et juuksuril kohe selline värvimise mõte tuli. Või siis tänapäeval on kõik naised värvitud juustega ja see, et mina niimoodi värvimata peaga ringi käin, tundus talle ehk imelik. Igal juhul see juuksevärvi jutt jätkus kogu pesemise ja lõikamise aja, noh et kui ikka tervet pead ei taha värvida, siis kasvõi salgud, või siis mittepüsivärviga jne. Mina muudkui ütlesin, et jajah, võibolla kunagi tõesti. Lõpuks, kui lõikus tehtud ja ta hakkas mu juukseid föönitama, siis ütles, et pole juba ammu nii terveid juukseid näinud. Oleksin tahtnud talle öelda, et aga võibolla nad sellepärast ongi nii terved, et ma muudkui ei värvi ega töötle neid, aga loomulikult jätsin selle ütlemata. Vot selline lugu. Pole mõeldud kellegi poolt ega kellegi vastu, aga lihtsalt jäi meelde see olukord.

0
0
Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ilu ja tervis Millisest vanusest alates

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.