Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millist 2.samba pensipnifondi valida?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Millist 2.samba pensipnifondi valida?

Postitas:
Kägu

Millist 2.samba pensionifondi valida? Olen 39 a ja hetkel on sõelale jäänud LHV L ja XL fond. Kumba mõistlikum oleks valida?

Oodatud ka muud soovitused.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab vaadata nii pika- kui lühiajalisttootlust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oodatud ka muud soovitused

Vaata ka fondide halduskulusid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata ka fondide halduskulusid.

Minu teada on tootluses halduskulu juba arvesse võetud. Mina eelistaks pigem 6% tootlust 1%-se halduskuluga, kui 5%-st tootlust 0,5% halduskuluga. Ise olen Tulevas, st. olen ka ühistu liige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Targad inimesed räägivad (vaata ja jälgi liivamagikristjan instagramis), et võrdlevad uuringud näitavad, et pikaajaliselt löövad passiivsed indeksfondid pika puuga aktiivselt juhitud fondide tootlust. Liivamägi on välja toonud, et parim aktiivselt juhitud fond jääb alla kõige kehvemat tootlust näitavale indeksfondile ja samas on fonditasud palju suuremad. Ehk siis soovitus – indeksfond, igal pangal (+ Tuleval, mis ei ole pank, kuid mis on indeksfondi ”maaletooja” ja populariseerija) peaks valikus olema ka indeksfond praeguseks ajaks, nende vaheline tootlus on üsna väike ja peaks aja möödudes järjest enam ühtlustuma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida arvata LHV indeksfondist? Kaalun sinna vahetamist.

Hetkel Luminor A ja Swedbank 1970-1979.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida arvata LHV indeksfondist? Kaalun sinna vahetamist. Hetkel Luminor A ja Swedbank 1970-1979.

Eespool viidatud Pensionikeskuse lehel on vasakul “Kogumispensioni fondide NAV”. Seal saad võrrelda erinevaid fonde erineva ajaperioodi jooksul. Paraku ei garanteeri minevikus toimunu sulle sama tulemust tulevikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma liigutasin paar aastat tagasi suure kiitmise peale nii II kui III samba indeksfondi ja sellest ajast alates pole kordagi rohelist numbrit näinud. “Tootlus” on kõikunud miinus kahekümne ja miinus kolme protsendi vahel. Hakkan pensile minnest vist ülekande asemel hoopis arveid saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma liigutasin paar aastat tagasi suure kiitmise peale nii II kui III samba indeksfondi ja sellest ajast alates pole kordagi rohelist numbrit näinud. “Tootlus” on kõikunud miinus kahekümne ja miinus kolme protsendi vahel. Hakkan pensile minnest vist ülekande asemel hoopis arveid saama.

Ajastus ei olnud vist kõige parem. Minul on kõik indeksid rohelises ( 2. ja kaks 3. samba fondi). Saab jätta ka juba kogutu algsesse fondi või siis tõsta sealt ära mingi osa. Kui ei ole paari aasta jooksul plaanis pensionile jääda, jõuavad indeksid suure tõenäosusega ilusasti rohelisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma liigutasin paar aastat tagasi suure kiitmise peale nii II kui III samba indeksfondi ja sellest ajast alates pole kordagi rohelist numbrit näinud. “Tootlus” on kõikunud miinus kahekümne ja miinus kolme protsendi vahel. Hakkan pensile minnest vist ülekande asemel hoopis arveid saama.

Sattusid turu languse ajale (okei, 2021 oli veel tipp tegelt, aga edasi tuli kolinaga alla kõik 2022), oligi punases.. loeb ikkagi pikk vaade. Indeksis ostetakse ka languse ajal samu asju edasi, kuna tehingud toimuvad automaatselt vastavalt mingi indeksi seadistustele. Ongi välja toodud, et aktiivselt juhitud fondid saavad turu muutustele reageerida, osta, müüa ja vahetada investeerimisobjekte ning turulanguste ajal lühiajaliselt positiivset tootlust näidata (selle peale tihtipeale mängivad ka kaubanduskeskuse noormehed, kes aktiivseid fonde inimestele pähe määrivad), pikaajaliselt nad aga oma aktiivsete rabelemistega erinevate varaklasside vahel indeksist suuremat tootlust ei näita. Kui 10+ aastat veel pensionini aega on, siis võta rahulikult. Mis need targemad soovitavadki, et kui 5 aastat jääb pensionini, siis väiksema riskivalmiduse korral (ja/või kui pensionisambad on su ainuke vara pensionieaks) võiks vaadata üle vastavalt turusituatsioonile oma valikud ja kolida madalama riskiga fondi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millist 2.samba pensipnifondi valida?