Esileht Ilu ja tervis Millist abi saab joogast?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Millist abi saab joogast?

Postitas:

Olen kriya hatha jooga õpetaja Teadlikkuse Ruumis ja soovin teada kas inimesed on saanud füüsilise tervise paremaks joogat tehes. Tõstatan teema, sest paljud inimesed pelgavad füüsilist liikumist, kasvõi väga vähesel määral. Siinsed kirjutajad võiks teistele abiks ja eeskujuks olla ning inimesi innustada endaga tegelema. Niisiis – kas tervis on paranenud ja mida täpsemalt tegite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.09 17:28; 29.09 21:33; 07.10 21:50; 13.10 12:42; 19.12 17:34; 19.12 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooga on vaimne õpetus, filosoofia. Sina räägid vist võimlemisharjutustest?
Mulle sobivad eriti hästi hatha jooga soojendusharjutused,halasana,navasana,uttanasana ja arda. Kehalises mõttes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hatha jooga koosneb füüsilise keha harjutustest. Jooga erineb võimlemisest selle poolest, et kaasatud on teadlikkus. Praktiseerija on teadlik sisemistest pingetest ja erinevaid tehnikaid kasutades õpib neid vabastama.
Bürootöötajad on sageli hädas kaela- ja turjapingetega, samuti on istuva tööviisiga inimeste paindlikkus väga kesine. Hatha jooga aitab neid pinegeid leevendada.
Mõni õpetaja on spetsialiseerunud seljapingetele, mõni teeb harjutusi e asanaid kogu füüsisele.
Öeldakse, et joogaga alustajatele ei ole mingeid nõudeid – tunnis toimub iga inimese isiklik areng. Teadlikkuse Ruumis oli täna näidistund bürooinimestele, kus tegime vaid lihtsaid püstasendis asanaid, isegi riideid ei vahetanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.09 17:28; 29.09 21:33; 07.10 21:50; 13.10 12:42; 19.12 17:34; 19.12 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis on need asjad natuke valesti, mida jooga all mõeldakse. Jooga ei ole asanad, jooga on vahend kannatuste vähendamiseks. Kannatused tekivad vahel just joogast, sest asanaid tehakse valesti, tahte ja enesele või teistele tõestamise alateadlikust soovist. Kes tahab seljapingeid jmt vaigistada, peaks minema füsioteraapiasse ja massaaži.
Liikumised joogas on selleks, et hingamist rahustada ja pikendada ning joogatund tuleks lõpetada hingamisharjutustega. Eesmärgiks on saada oma hingamine hästi rahulikuks, et rahustada meelt. MEEL – nüüd olemegi jõudnud selle juurde, mida jooga meiega teeb. Jooga on töö meelega.

Tänapäeva klubijoogad suurendavad inimeste kannatusi, sest kogu grupp pannakse tegema ühtesid-samu harjutusi, mis enamusele üldse ei sobi.
Inimesed ei ole ju ühesugused, isegi käed-jalad ei ole kehaga võrreldes samas proportsioonis igaühel. Rääkimate elueast ja elu jooksul saadud vigastustest.

Soovitan hoopis võtta individuaaljoogat. Leida õige õpetaja, kes sind küsitleb ja uurib ja teeb just sulle vastava praktika, mida sa sel eluperioodil vajad.

Turiseis, peapealseis, sild, isegi kobra – võivad põhjustada vigastusi. Eriti kui ei tee õigesti ettevalmistust ja pärast ei kompenseeri.

Otsige klassikalise jooga õpetajaid, Eestis on muide joogaühing ka olemas. See teemaalgatus näitabki, et asjad on valesti. Ei tohiks end nimetada teisiti, kui treeneriks. Õpetaja on midagi muud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.09 19:40; 09.10 22:12; 10.10 20:19; 14.10 15:24; 19.12 20:50; 22.12 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegelen pilatesega ja seda raudpoltvärk vähemalt kord nädalas. Tulemuseks on see, et kui kümme aastat tagasi olin istuva töö tõttu pidevalt kimpus seljavaluga, siis nüüd pole enam 10 aastat seljavalu kogenud. Ilmselt on võimalik sama efekt saada ka joogat hrrastades. Lihtsalt minul on mugavaim ja kodulähedaseim trenn pilates.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, korrapärane treening on muutuse aluseks. Suur hulk Teadlikkuse Ruumis käijatest on võtnud eesmärgiks saada enda füüsis korda. Mitmed on abi saamiseks küsinud tehnikaid kuidas vaigistada mõtteid, mõnel probleem rõhumistundega turjapiirkonnas, mõni soovib nippe teadlikkuse avardamiseks. Enamus tulevad esimest korda ning uurivad enne kas ikka võib joogaga alustada kui keha üldse ei paindu. Julgustame kõiki samm sammult edasi minema – kuidas muidu muutusteni minna kui esimest sammu ei astu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.09 17:28; 29.09 21:33; 07.10 21:50; 13.10 12:42; 19.12 17:34; 19.12 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, korrapärane treening on muutuse aluseks. Suur hulk Teadlikkuse Ruumis käijatest on võtnud eesmärgiks saada enda füüsis korda. Mitmed on abi saamiseks küsinud tehnikaid kuidas vaigistada mõtteid, mõnel probleem rõhumistundega turjapiirkonnas, mõni soovib nippe teadlikkuse avardamiseks. Enamus tulevad esimest korda ning uurivad enne kas ikka võib joogaga alustada kui keha üldse ei paindu. Julgustame kõiki samm sammult edasi minema – kuidas muidu muutusteni minna kui esimest sammu ei astu.

Sa peaksid teemaalgatuse asemel küsima, milline võiks kellegi arvates olla jooga õpetaja. Sina mõjud ise (kohusetundliku) õpilasena, mingit isiklikku kogemust sinu jutust ei kiirga, vaid ainult raamatust loetud/kelleltki kuuldud arvamused (“öeldakse” jm õpikujutt)
Praktiseeri ise veidi pikemalt, siis on sul endal vastused teemaalgatuse küsimustele olemas ja räägid nendest hoopis meile, mitte vastupidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 22:19; 20.12 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige õpetaja leidmine on ülioluline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.09 19:40; 09.10 22:12; 10.10 20:19; 14.10 15:24; 19.12 20:50; 22.12 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin joogas valedel alustel. Ma käin seal, kui ravivõimlemises, sest hingamise ja meelega mul tegelemine ei õnnestu. Aga ma olen rahul. Ma olen muutunud tugevamaks, painduvamaks, mul on tekkinud lihased, mida ma varem üldse kasutadagi ei suutnud. Nt oma rühi korrigeerimisel. Ma ei saanud varem end kuidagi sirgelt seisma. Ei, ma pole puudega, ega ka ühegi kroonilise hädaga. Ma olin lihtsalt sült.
joogas käin seepärast et see on aeglane ja laseb mõelda harjutust tehes, mida sirutada, mida pingutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 13:18; 21.12 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin joogas valedel alustel. Ma käin seal, kui ravivõimlemises, sest hingamise ja meelega mul tegelemine ei õnnestu. Aga ma olen rahul. Ma olen muutunud tugevamaks, painduvamaks, mul on tekkinud lihased, mida ma varem üldse kasutadagi ei suutnud. Nt oma rühi korrigeerimisel. Ma ei saanud varem end kuidagi sirgelt seisma. Ei, ma pole puudega, ega ka ühegi kroonilise hädaga. Ma olin lihtsalt sült.
joogas käin seepärast et see on aeglane ja laseb mõelda harjutust tehes, mida sirutada, mida pingutada.

Aga miks mitte, käi muidugi:-) Kui veel veidi käid, hakkab ka meelele mõjuma. Aeg ja järjepidevus mõjuvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.09 19:40; 09.10 22:12; 10.10 20:19; 14.10 15:24; 19.12 20:50; 22.12 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin hatha joogas, sest olen sel ajal kontaktis oma sisemaailmaga ning saan seal teha muutuseid. Eristan füüsilise keha pingeid, emotsioone, mõtteid ning joogatunnis saan neid lihtsamini vabastada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.09 17:28; 29.09 21:33; 07.10 21:50; 13.10 12:42; 19.12 17:34; 19.12 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin hatha joogas, sest olen sel ajal kontaktis oma sisemaailmaga ning saan seal teha muutuseid. Eristan füüsilise keha pingeid, emotsioone, mõtteid ning joogatunnis saan neid lihtsamini vabastada.

Imelik jutt kuidagi. Otsid siit inimesi oma trenni? Nii need asjad ei käi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.09 19:40; 09.10 22:12; 10.10 20:19; 14.10 15:24; 19.12 20:50; 22.12 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontoritöötaja pikad päeval, mul 12-tunnised, minu kaela, turja ja selja “surm”.
Otsisin Ülemistele töökoha lähedusse joogat, et oleks hommikul hea enne tööd või pärast õhtul venitada. Täiesti uue koha leidsin, kõigil õpetajatel on oma stiil, rutiini ei teki, mõnusalt rahulik rütm, minu kui algaja jaoks ideaalne.
Paari kuuga on alaselg pingvaba, isegi mu massööri ei leia enam turjas sõlmi mida lahti lükata ja peale tundi on pea alati kerge-helge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.09 17:28; 29.09 21:33; 07.10 21:50; 13.10 12:42; 19.12 17:34; 19.12 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kuidas leida õige õpetaja?
Usaldus. Õpetaja kas tekitab usaldust või mitte, selle tunneb inimene reeglina kiiresti ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.09 17:28; 29.09 21:33; 07.10 21:50; 13.10 12:42; 19.12 17:34; 19.12 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kuidas leida õige õpetaja?
Usaldus. Õpetaja kas tekitab usaldust või mitte, selle tunneb inimene reeglina kiiresti ära.

Nii on, tark inimene tunneb jah. Veel on ka nii, et noored õpetajad sobivad noorematele inimestele ja lastele, vanemad õpetajad aga sobivad kõigile, sest nendel on elu kogemus. Et jooga pole võistlemine, näitamine, vaid on enda mõjutamine oma kõige välimise ja kergemini mõjutatava kihi kaudu. Noortel õpetajatel, eriti meestel, endal on võistlemise ja saavutamise himu sisse kodeeritud – see on inimlik – ja nende tunnid võivad füüsiliselt vähevõimekamat inimest kahjustada. Aga joogaõpetaja peamine ülesanne on õpilaste kannatusi vähendada ja mitte mingil juhul neid kahjustada. Isegi lihtne tavaline turiseis võib mõnele olla kahjulik, peapealseis aga on kahjulik enamusele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.09 19:40; 09.10 22:12; 10.10 20:19; 14.10 15:24; 19.12 20:50; 22.12 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontoritöötaja pikad päeval, mul 12-tunnised, minu kaela, turja ja selja “surm”.
Otsisin Ülemistele töökoha lähedusse joogat, et oleks hommikul hea enne tööd või pärast õhtul venitada. Täiesti uue koha leidsin, kõigil õpetajatel on oma stiil, rutiini ei teki, mõnusalt rahulik rütm, minu kui algaja jaoks ideaalne.
Paari kuuga on alaselg pingvaba, isegi mu massööri ei leia enam turjas sõlmi mida lahti lükata ja peale tundi on pea alati kerge-helge.

Kuule, õpetaja, kes sa oma tunde siin reklaamida üritad. Kas sa saad ikka aru, et sinu postituste ajalugu on siin näha sh see, et sa ise algatasid selle teema?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 22:19; 20.12 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on turiseis ja peapealseis kahjulik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 13:18; 21.12 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on turiseis ja peapealseis kahjulik?

Kael on õrn, kaelalülid ei pruugi vastu pidada, eriti kui teha ilma ettevamistuseta ja kompensatsioonita, asendisse valesti minnes ja seal valesti olles. Ka kipuvad inimesed turiseisus olles kõrvale vahtima, pead keerama, et näha näiteks, mis õpetaja ees teeb või kaasõpilast vaadata, aega turiseisus ei tohi pead pöörata. Peapealseis on veelgi ohtlikum, seda ei tohiks teha grupitunnis, ainult individuaalse juhendamise ja toega.Raamat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.09 19:40; 09.10 22:12; 10.10 20:19; 14.10 15:24; 19.12 20:50; 22.12 21:00;
To report this post you need to login first.

Diski prolapsi korral väga ohtlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Millist abi saab joogast?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.