Esileht Koolilaps Millist arvutit valida teismelisele lapsele?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Millist arvutit valida teismelisele lapsele?

Postitas:

Otsin ome teismelisele arvutit, täiesti mõttetut läägivat ja aeglast ei soovi. Võiks olla kvaliteetne, vastupidav, kuid samas lihtne ja ilma nn.lisavidinateta. Hinnaklass 500€

Panin siia kaks linki, mis mulle sõelale jäänud aga ma pole suurem asi arvutiteadlane seega ma . ei tea päris täpselt, kas on siis hea arvuti või mitte.

Vaata :

Dell

HP

Kuma valiksite, kui üldse ja miks?
Jagage soovitusi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las teismeline ise valib, ta teab kindlasti paremini. Minu teismeline pani eelmisel aastal ise arvuti kokku, oli küll paar väikest tagasilööki, aga hakkama sai. Ta on juba alates 11-12 vanusest palju paremini teadnud, mis arvuti või nutitelefonimaalimas on hea hinna ja kvaliteedi suhtega.
Samuti panid paar lapse sõpra loovtööna 7.klassis arvutid kokku, kas täiesti iseseisvalt ei tea.
Tegin nüüd lingid lahti, sinu valikus olid hoopis läpakad. Laps oma kaks vana HP meile pärandanud, ise suutis ta uuemaga isegi LOLi mängida, minu meelest see tohutult aeglane kui rohkem kui üks aken lahti teha. Praegu tal Asus Zenbook (väitis et koolitööde tegemiseks vajalik, ise kogus raha), aga see jääb sinu hinnaklassist veidi välja.
i3 ei võtaks kindlasti, see on mingi üleeelmise põlvkonna protsessor, eriti mitte sellise raha eest. RAMi võiks ka vähemalt 8G olla, 16 läheb juba kallimaks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest, ära alahinda oma teismelist ja küsi ta käest, millist ta tahab. Ta teab kindlasti. Ise talle valides võid hoopis suure pettumuse valmistada.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 23:44; 20.02 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ära vali, nad teavad palju paremini millist soovivad. Minu lapsed panid 12-aastaselt ise arvuti kokku, läksid isaga Arvutitarka, sealt ostsid osad ja panid väga hea arvuti kokku. Märksa parema, kui oleksid poest kokku panduna saanud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul plika pigem ei jaga neist, õnneks 🙂 Tahab muidugi poppi ja kallist

Leidsin nüüd sellise Ram 8 ja I5 Core aga Lenovo, ma ei ole varem Lenovodega kokku puutunud.

Lenovo

Väga kallist ka ei raatsi osta, kuid ega odavat pole ka mõtet osta, et kohe parandusse viia või välja vahetada.

Aitäh soovituse eest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle raha eest arvutit küll.
(Eks ta nii ole, et hinna tõustes tõuseb ka koosteosade kvaliteet).
Office võiks ka peale saada, saaks esmased tööd tehtud.
Minu teada Lenovo ostis kunagi IBM. Igatahes oma lapsele julgeksin küll osta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 07:10; 20.02 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostaks kasutatud äriklassi Lenovo thinkpadi näiteks Arvutiaidast. Sama raha eest saaks rohkem ja garantii on samuti.
Aga minu teismelised poisid on ka nõudlikumad vist ka kui tavaline teismeline kes vaid youtube vaatab.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need esimesed 2, eriti just Dell, sest tal ei ole SSD-d, on täpselt sellised, et ostad, ropendad, mingi aja pärast ostad korraliku asemele ja siis arvutad, et kui palju seda kokkuhoidu nüüd oligi.

Lenovo on näitajate poolest parem, AGA ta on erinevalt kahest esimesest 14″ ekraaniga (ehk siis kõvasti väiksem). Kaalub aga sama palju, kui korralikum 15.6″ arvuti – väiksema ekraaniga arvutit ostekase selleks, et oleks mugav kaasas kanda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Office võiks ka peale saada, saaks esmased tööd tehtud.

täiesti mõttetu on end raha eest microsoftiga siduda. vabavara, ja saab samamoodi kõik asjad tehtud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi mõjuv põhjus suunata plika uurima, mida ta etteantud hinna piires vajab & tahab. Tehku ise ka natuke eeltööd, vähemalt ei saa pärast viriseda nõmedate vanemate kallal.

Lenovo on jah endine IBM & yldiselt toodab vastupidavamat kraami. Mistõttu ka kasutatud äriklassi Lenovo on arvestatav soovitus. Odava otsa Dellidel & HPdel võib ju blingi rohkem olla, aga jõudlust ega töökindlust see juurde ei anna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teismelistel on 2.aastat Lenovo, julgen soovitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsin ome teismelisele arvutit, täiesti mõttetut läägivat ja aeglast ei soovi. Võiks olla kvaliteetne, vastupidav, kuid samas lihtne ja ilma nn.lisavidinateta. Hinnaklass 500€

Panin siia kaks linki, mis mulle sõelale jäänud aga ma pole suurem asi arvutiteadlane seega ma . ei tea päris täpselt, kas on siis hea arvuti või mitte.

Vaata :

Dell

HP

Kuma valiksite, kui üldse ja miks?

Jagage soovitusi

Mida laps selle arvutiga teeb? Kui mängib, siis sülearvuti küll hea selleks pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Office võiks ka peale saada, saaks esmased tööd tehtud.

täiesti mõttetu on end raha eest microsoftiga siduda. vabavara, ja saab samamoodi kõik asjad tehtud.

Open Office ja sealt edasi arendatud programme pead silmas?
Ühesõnaga Office

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 07:10; 20.02 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

500 eest ei saa head sülearvutit ja teiseks 4GB RAM on lootusetult vähe

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin endale mingi suvaka kasutatud DELL-i paar sotiga ja on täiesti OK pill. Kui ei ole vaja mängurluseks, siis suht suva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei valiks arvutit brändi järgi, vaid ikka sisu järgi.

Kui on plaanis osta sülearvuti, siis mõelge välja, kas ta hakkab seda hoidma kodus laual või ka kaasas tassima? Statsionaarsel sülearvutil pole kaal ja aku vastupidavus nii olulised.

Mitte mingil juhul ei tasu osta kooliõpilasele Office’it. Esiteks, ta saab seda koolist mingi õpilase litsentsi alusel tasuta (küsigu infojuhi käest), teiseks, kooliõpilasel polegi seda vaja, grupitöid ja presentatioone tehakse nagunii google docsis, kui on mingi eriti peen uurimus, siis saab ka Libre Office’is teha.

Mina ostaks kasutatud arvuti või siis paneks raha juurde ja ostaks korralikuma uue.
Tütrel on paar aastat tagasi soetatud Lenovo odavama otsa arvuti. Ta on sellega ise täitsa korrektselt käitunud, arvuti on ka korrektselt käitunud, ainult et Windows 10 lakkamatud uuendused tõmbavad selle umbe ning videokaart on liiga nõrk, et teha video- või fototöötlust ning integreerida digijoonistuslauda. Peaks uue ostma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsin ome teismelisele arvutit, täiesti mõttetut läägivat ja aeglast ei soovi. Võiks olla kvaliteetne, vastupidav, kuid samas lihtne ja ilma nn.lisavidinateta. Hinnaklass 500€

Panin siia kaks linki, mis mulle sõelale jäänud aga ma pole suurem asi arvutiteadlane seega ma . ei tea päris täpselt, kas on siis hea arvuti või mitte.

Vaata :

Dell

HP

Kuma valiksite, kui üldse ja miks?

Jagage soovitusi

Kas jutt käib lauaarvutist või läpakast? Minu lapsed said mõlemad teismelistena Lenovo läpakad ja väga rahul. Teismelisel ei ole vaja mingit übertehnikavidinat, sest ta ei kasuta selle võimsusest enamikku. Lisaks tehnika vananeb praegu astronoomilise kiirusega, mistõttu on suuri summasid teismelise arvutile praegu raisata mõttetu. Sealjuures on laste isa ise it-inimene ja valis need arvutid lastele ise.
Mina ise olen täielikult Maci inimene, aga lastele pole esialgu nii head “pilli” vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 13:16; 20.02 13:22; 20.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest, ära alahinda oma teismelist ja küsi ta käest, millist ta tahab. Ta teab kindlasti. Ise talle valides võid hoopis suure pettumuse valmistada.

Ja kui laps ütleb, et ta tahab ainult Macbook pro-d, mis maksab 1500???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 13:16; 20.02 13:22; 20.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

500 eest ei saa head sülearvutit ja teiseks 4GB RAM on lootusetult vähe

Nii nagu sa ei osta oma 18-aastasele lapsele esimeseks autoks uut audit või mersut, nii ei pea teismelisele ostma esimeseks arvutiks ka viimase peal arvutit.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 13:16; 20.02 13:22; 20.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest, ära alahinda oma teismelist ja küsi ta käest, millist ta tahab. Ta teab kindlasti. Ise talle valides võid hoopis suure pettumuse valmistada.

Ja kui laps ütleb, et ta tahab ainult Macbook pro-d, mis maksab 1500???

Kas sul on mingid probleemid lapsega suhtlemises? Küsimine ei tähenda, et ostad selle, mis talle esimesena meelde tuleb, vaid lapsega suheldes jõuate optimaalse lahenduseni. Mitte nii, et laps ainult otsustab, või et vanem ainult otsustab. Pole ju raske mõista?
Mis puutub 4G RAMi, siis seda ei saa mersu või audiga võrrelda. kas tahad tõesti, et ükski mäng ei jookse ja programmide käivitamine võtab ebamaiselt kaua aega? Sellest sõltub arvuti kiirus ja aastal 2019 on ilmselgelt 4G liiga vähe.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 23:44; 20.02 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan vaadata kasutatud äriklassi arvutit. Meie oleme ostnud mitu arvutit (lastele, oma vanematele) sellisest Tartu firmast nagu Bitboard (http://www.bitboard.ee/et/105-sulearvutid ) ja oleme väga rahul olnud. Need arvutid on paar-kolm aastat vanad ja uuena maksnud 1500-2000EUR, ning praegu saad nad 300-400 EUR-iga kätte. Akud jms kuluvad asjad on neil ära vahetatud uute vastu. Aga neid firmasid on veel, kes neid müüvad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgeks küll soovitada just vähekasutatud(praktiliselt uueväärset) sülearvutit. Reeglina saab vähekasutatud arvuti, mis on enne kuskil ettevõttes kontorilaual seisnud, kuskil 2-3x uuest odavamalt. Äriklass on ju selline, et see on loodud kestma palju kauem kui tavaklassi oma.
Mina näiteks oman sellist mudelit nagu siin : Sülearvutid (eks seal leidu veelgi, aga teisi ma ise pole omanud ja ei viitsi praegu vaadata)

Ja olen ikka väga rahul. Ekraan on matt Full HD ja ei peegelda vastu, korpus on õhuke, kuid samas väga tugev, mitte odavast plastikust nagu tava-sülearvutitel. Mobiilimodem on ka väga asjalik asi ja ID- kaardi lugeja on ka päris hea mõte.

Kindlasti tasuks veel vaadata, et on SSD kõvaketas(palju kiirem) ja et on just vähekasutatud ja pole kulunud, kuid selliseid kõik müüjad ei paku. Kindlasti ei tasuks võtta kõige odavamat kasutatud arvutit, sest tõenäoliselt on see kas katki või juba nii kasutatud, et kulunud jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Millist arvutit valida teismelisele lapsele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.