Esileht Ilu ja tervis Millist enesetunnet tekitab madal vererõhk?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Millist enesetunnet tekitab madal vererõhk?

Postitas:

Kindlasti on see inimeseti erinev. Sooviks lugeda kogemusi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.05 10:53; 13.05 19:30; 14.05 16:56; 17.05 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõuetust, nagu mingi asi surub maha ja alla, nõrk on olla, tõusta ei jaksa, seista ei jaksa, kohe halb hakkab, kui mõtlen püsti tõusmise peale

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pea käib ringi, kui oled olnud kummargil ja tõused uuesti püsti

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silme eest must, pearinglus, purjus tunne, vati sees olek, külmatunne, tasakaalu häired

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 12:57; 16.05 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu pole viga, aga järsult püsti tõustes (kui olla voodis pikali ja tõusta, või siis kummardumast üles end ajada jne) võib silme ees mustaks minna; peavalud on tihti; külm on ka pidevalt, jalad-käed on permanentselt sellised “konnad”. Väsimus ka, jah. Mulle sobiksid päevased uned nagu lasteaias.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eluaeg olnud väga madal vererõhk. Peamised kõrvalnähud on mul migreen, külmakartlik, käed-jalad suvel ka jahedad/külmad

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõrkus, uimasus, pearinglus ja nõrkusvärinad kätes-jalgades. Nõrkuse tõttu nagu tahaks istuda ning üldse mitte püsti tõusta, samas, kui võtad tahtejõu kokku ja ennast veidi liigutad, siis läheb isegi veidi paremaks. Mul olid vererõhu madalaks kukkumise hood raseduse 1. kolmandikul. Üldse, kuni raseduse lõpuni oli vererõhk madalavõitu, kuid päris selliseid nõrkusvärinate hooge enam polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul põhiline, et süda on paha, siis pea käib ringi ja lihtsalt jobu olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karm elu on sellega üldiselt. Mul on vahest päris harva ülemine 130 ja no appi, kui hea on siis enesetunne. Muidu on jah koguaeg madal. Uina-muina olek, külm, väsinud, tülpinud, tüdinud, nõrkus, pearinglus, iiveldus lõpuks peavalu jne. Käed mul külmad pea koguaeg. Mitmed inimesed ahhetanud, et kuidas nii saab üldse olla.
Üks kiht riideid on mul alati rohkem seljas kui teistel. Ka võib juhtuda, et jahedamal suvel vaja kindad kätte panna. Lisaks madalale rõhule on veel kilpnäärme krooniline põletik ja Raynaud sündroom ka. Nii, et mul topelt külm ja ravi pole neist mitte ühelegi olemas.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 17:18; 14.05 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju lamada, laiselda, vedeleda, kas siis vererõhk võiks olla eriti madal? Mul on viimastel nädalatel olnud tohutult lihtsalt niisama pikutamist. Häbiväärselt vähe liikumist. Loomulikult olnud samal ajal palju telefon käes jm. Aastate pikkune kaelapinge ja pingepeavalud on süvenenud muidugi mõista. Hetkel tulnud uusi tundmusi. Ebameeldiv tunne on tekkinud viimasel ajal, selle praeguse pingeseisundi ajal. Töötus, koroona, lapse kool ja gûmnaasiumikatsed. Pea on paks ja isegi mingi teatud survetunne nagu oleks meelekohtades. Täpselt ei oska seletadagi. Kõrget vereerõhku ei usu, kunagi pole olnud. Pigem alati madalam.
Pearinglus püsti tõusmisel olnud alati. Kuna olen ka ärevik, siis iga uus tunne ei jää märkamata. On olnud igasugu omavahel seosetuid hädasid siin viimasel ajal. Üks ununeb, teine tuleb. Nüüd siis vatist, pingetundega pea päevakorral ja proovin seda ajada madala vererõhu kaela.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.05 10:53; 13.05 19:30; 14.05 16:56; 17.05 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ilmselt piiripealne madal vererõhk, tavaliselt 90/60, see erilisi vaevusi ei tekita, vahel võtab pea ringi käima kui liiga kiiresti püsti tõusta, aga käed-jalad on soojad ja jõuetuna end ka ei tunne.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 22:29; 14.05 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samuti eluaeg madal vererõhk olnud. Kui ülemine üle 115 läheb, on juba hästi. Tavaliselt pigem 108/78. Külm on, loidus on, järske liigutusi tehes võib pea hakata ringi käima ja pilt kaduma, aga peavalusid pole mul küll kunagi olnud. Mul vist üldse on ainult mõned harvad korras elus midagi peavalu-sarnast olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei teaks, et mul ülimadal vererõhk, siis millegi järgi ei saaks aru, et nii on. Lausa vastik, et füüsiliselt seda ei tunneta kuna pean pidevalt meelde tuletama, et ei tohi kiirelt tõusta näiteks. Aastas 5-6 korda minestan seetõttu. Alati ei saa uimerdada nagu, läheb meelest planeerida a’la kui kiirelt autost välja astun vms. Endale tundub, et uiman niigi???? kui vales kohas näiteks kivipõrandal minestan, siis nädalateks silmad loojas kenasti. Iga kord nii ei ole aga 4korda otsmikuga kuidagi vastu maad kolksatanud ja kohe luugid kinni, verevalumid silmade all. Ma arvan, et mu ülemus arvab, et saan kolki kodus????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju lamada, laiselda, vedeleda, kas siis vererõhk võiks olla eriti madal? Mul on viimastel nädalatel olnud tohutult lihtsalt niisama pikutamist. Häbiväärselt vähe liikumist. Loomulikult olnud samal ajal palju telefon käes jm. Aastate pikkune kaelapinge ja pingepeavalud on süvenenud muidugi mõista. Hetkel tulnud uusi tundmusi. Ebameeldiv tunne on tekkinud viimasel ajal, selle praeguse pingeseisundi ajal. Töötus, koroona, lapse kool ja gûmnaasiumikatsed. Pea on paks ja isegi mingi teatud survetunne nagu oleks meelekohtades. Täpselt ei oska seletadagi. Kõrget vereerõhku ei usu, kunagi pole olnud. Pigem alati madalam.

Pearinglus püsti tõusmisel olnud alati. Kuna olen ka ärevik, siis iga uus tunne ei jää märkamata. On olnud igasugu omavahel seosetuid hädasid siin viimasel ajal. Üks ununeb, teine tuleb. Nüüd siis vatist, pingetundega pea päevakorral ja proovin seda ajada madala vererõhu kaela.

Mul ka sarnased mured, viimasel ajal olnud imelik tunne peas, kardan et see kriis on juba vererõhule mõjuma hakanud. Olnud madalam rõhk koguaeg aga nüüd enam mõõta ei julge. Samamoodi käed-jalad-nina külmad, peapööritus tõusmisel, ei jõua teha midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mida teema algatanud tegi koolis anatoomia tunni ajal?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mida teema algatanud tegi koolis anatoomia tunni ajal?

Ei mäleta. Äkki mängisin laevade pommitamist, puudusin või analüüsisin mõtet, et asjad ei saa olla nii must-valged, et kõigil on kõik sama moodi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.05 10:53; 13.05 19:30; 14.05 16:56; 17.05 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külmad käed ja jalad, kükitada eriti ei saa, sest püsti tõustes kipub pildi eest ära lööma, “ujuvad täpid” silme ees, väga madala rõhuga (alla 90/60) uimane olek.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 17:17; 14.05 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, migreen ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 17:17; 14.05 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samuti eluaeg madal vererõhk olnud. Kui ülemine üle 115 läheb, on juba hästi. Tavaliselt pigem 108/78. Külm on, loidus on, järske liigutusi tehes võib pea hakata ringi käima ja pilt kaduma, aga peavalusid pole mul küll kunagi olnud. Mul vist üldse on ainult mõned harvad korras elus midagi peavalu-sarnast olnud.

Seda ei peeta isegi madalaks vererõhuks ametlikult? Vaatasin järgi, et definitsiooni järgi on madal vererõhk 90/60 ja madalam. Sellepärast enne kirjutasingi, et mul on piiripealne madal, sest mul on enamasti täpselt 90/60.

Kõrge vererõhk on üle 140/90, seega 108/78 tundub täiesti keskmine normaalne vererõhk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 22:29; 14.05 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samuti eluaeg madal vererõhk olnud. Kui ülemine üle 115 läheb, on juba hästi. Tavaliselt pigem 108/78. Külm on, loidus on, järske liigutusi tehes võib pea hakata ringi käima ja pilt kaduma, aga peavalusid pole mul küll kunagi olnud. Mul vist üldse on ainult mõned harvad korras elus midagi peavalu-sarnast olnud.

Seda ei peeta isegi madalaks vererõhuks ametlikult? Vaatasin järgi, et definitsiooni järgi on madal vererõhk 90/60 ja madalam. Sellepärast enne kirjutasingi, et mul on piiripealne madal, sest mul on enamasti täpselt 90/60.

Kõrge vererõhk on üle 140/90, seega 108/78 tundub täiesti keskmine normaalne vererõhk.

See oleneb inimesest ikka. Neid norme nii väga enam ei vaadatagi. Täpselt nagu kehatemperatuuriga on. On normid tabelis, aga siiski on inimestel norm ja nende tavapärane temp erinev. Nagu mõnel on 37 tavaline, siis teisel on sellega juba väga kehv ja haiglane olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 17:18; 14.05 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokkuvõtlikult igatpidi jama ja ebamugav, aga kokkuvõttes ohutu. Väga oluliselt ohutum kui kõrge. Nii et kui antaks valida, siis enne üsna madal kui kõrge.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 00:16; 17.05 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju lamada, laiselda, vedeleda, kas siis vererõhk võiks olla eriti madal? Mul on viimastel nädalatel olnud tohutult lihtsalt niisama pikutamist. Häbiväärselt vähe liikumist. Loomulikult olnud samal ajal palju telefon käes jm. Aastate pikkune kaelapinge ja pingepeavalud on süvenenud muidugi mõista. Hetkel tulnud uusi tundmusi. Ebameeldiv tunne on tekkinud viimasel ajal, selle praeguse pingeseisundi ajal. Töötus, koroona, lapse kool ja gûmnaasiumikatsed. Pea on paks ja isegi mingi teatud survetunne nagu oleks meelekohtades. Täpselt ei oska seletadagi. Kõrget vereerõhku ei usu, kunagi pole olnud. Pigem alati madalam.

Pearinglus püsti tõusmisel olnud alati. Kuna olen ka ärevik, siis iga uus tunne ei jää märkamata. On olnud igasugu omavahel seosetuid hädasid siin viimasel ajal. Üks ununeb, teine tuleb. Nüüd siis vatist, pingetundega pea päevakorral ja proovin seda ajada madala vererõhu kaela.

Mul tekkisid menopausiga sellised sümptomid, lisaks fibromüalgia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitab liikumine, aga mis veel ? Mingid toiduained, toidulisandid ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eluaeg olnud väga madal vererõhk. Peamised kõrvalnähud on mul migreen, külmakartlik, käed-jalad suvel ka jahedad/külmad

See nüüd küll õige olla ei saa, et kõrvalnähuks on migreen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka raynaud sündroom. Arst ütles, et nii hullu juhtumit, kui minul pole ta näinud. Loodab vaid, et mul kangreeni ei teki
Operatsiooni ( närvide läbilõikamist) ka ta enam ei soovita, sest see pidi liigselt higile ajama. Minul aitab maksikogus Enelbini tablettide kogus. Vahel mul vererõhk 87/46, arst arvas, et aparaat katki, aga mu enesetunne ju ei reeda

Keegi küsis mis aitaks, olen proovinud hõlmikpuu ekstakti ( bilbao), kuid minul see ei aidanud, ehk kergema sümptomiga inimestel aitab

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 12:57; 16.05 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin järgi, et definitsiooni järgi on madal vererõhk 90/60 ja madalam. Sellepärast enne kirjutasingi, et mul on piiripealne madal, sest mul on enamasti täpselt 90/60.

Kõrge vererõhk on üle 140/90, seega 108/78 tundub täiesti keskmine normaalne vererõhk.

Ideaalne vererõhk on 120/80. 108 on täiskasvanu puhul ikka madal, kui see just vahetult pärast ärkamist ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eluaeg olnud väga madal vererõhk. Peamised kõrvalnähud on mul migreen, külmakartlik, käed-jalad suvel ka jahedad/külmad

See nüüd küll õige olla ei saa, et kõrvalnähuks on migreen.

migreen ju vallandub paljude asjadega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.05 10:53; 13.05 19:30; 14.05 16:56; 17.05 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka raynaud sündroom. Arst ütles, et nii hullu juhtumit, kui minul pole ta näinud. Loodab vaid, et mul kangreeni ei teki

Operatsiooni ( närvide läbilõikamist) ka ta enam ei soovita, sest see pidi liigselt higile ajama. Minul aitab maksikogus Enelbini tablettide kogus. Vahel mul vererõhk 87/46, arst arvas, et aparaat katki, aga mu enesetunne ju ei reeda

Keegi küsis mis aitaks, olen proovinud hõlmikpuu ekstakti ( bilbao), kuid minul see ei aidanud, ehk kergema sümptomiga inimestel aitab

Nojah kangreeni vastu Hispaania linna Bilbao järamine kindlasti aitab.
Imeliku haiguse vastu imelik ravim.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 00:16; 17.05 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan juhust, kuna siin on koos palju saatusekaaslaseid. Soovitage käsimüügist uinuteid, mis ei alandaks vererõhku. Probleem on uinumiseelses peavalus, selline pingetüüpi peavalu, mis ei lase magama jääda.
Melatoniin (3 mg) ei toimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Ilu ja tervis Millist enesetunnet tekitab madal vererõhk?