Esileht Kodunurk Millist liivakasti kassile soetada

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Millist liivakasti kassile soetada

Postitas:
Kägu

Tere. Palun soovitage algajale kassiomanikule liivakast. Olen end ogaraks lugenud erinevate kastide +- test. Milline oleks kassile mugav ja kust tuleks vähem liiva välja, samas kerge puhastada. Keegi viskas nalja, et “harjuta kohe inimeste potil käima” 😀 Tean selliseid kasse jah, kuid ei kujuta kuidagi seda harjutamist ette. Kas kellegil kass käib nii? Mis on selle meetodi +-?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ja mu isase kassi lemmik on selline litterlockeri oma, Eestis enam väga miski pärast müügil polegi (ilmselt hind? muidu oli petcitys jne), olekski uut vaja https://litterlocker.com/en/litterbox

Ta ei ole nüüd küll väga suurt kasvu, selline lihtsalt suurem isane 5.5kg, kuid kinnine kast talle ei meeldi. Jah, sealt õnnestub küll ka liiva välja kraapida, aga tunduvalt vähem kui igast teisest kastist siiani on õnnestunud.  Teine kass käib ka seal (sai ka kassipojana isegi sisse), kuigi tundub, et tema eelistab pigem teist kinnist – samas ta ei kraabi niimodi välja ka nagu teine kass teeb.

Kaks kassi, kaks kasti. Kaste olnud mitmete aastate jooksul umbes 6 erinevat, see lemmik.

Müügil leian veel https://www.zooplus.com/shop/cats/cat_litter/litter_champ/741419 aga hind on minu arust ca 2x suurem kui paar aastat tagasi.

Analoogina võtaks miskit sellist – kindlasti kõrgete äärtega, päris kassipojale ilmselt liiga kõrge…  https://karvakera.ee/collections/kassi-liivakast-ja-tarvikud/products/savic-kassi-liivakast-simba-sift-64x46x31cm-hall

Ahjaa – puhastamine – smellnet ja pesuhari. Liiv välja, liivakast dušinurga, smellnet kange lahus põhja (enamasti vett juurde, tegelikult mõeldud lahusena kasutamiseks, mitte otse) – natuke ootan (eemaldab nii uriinikivi kui lõhna), siis pesen harjaga põhja ja küljed – kui smellnet lahjendamata siis peaks tegelikult kindaid kandma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka suurem isane. Kinnine kast meile ei sobinud. (Upitas oma taguotsa üles ja pissis üle ääre, kastist välja). Praegu selline äärega kast nagu eelmise kommenteerija viimasel lingil. Ei upita ennast üle ääre, ei too palju liiva kastist välja.

Kui on suurt kasvu kass, siis on suurt kasti vaja.

Meil on olnud ka kass, kes käis aeg-ajalt inimeste wc-s. Keegi ei õpetanud midagi, lihtsalt ise läks ja pissis.

Puhastamine ongi lihtne. Lihtsalt äädikalahusega kord nädalas.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suured tänud!

Võibolla on teil soovitusi ka, millist liiva proovida?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suured tänud!

Võibolla on teil soovitusi ka, millist liiva proovida?

Seda pead ise katsetama hakkama. Kassid on valivad. Meie kasutame Caramira aromaatset liiva- 10kg pakk maksab 12€. Kunagi kasutasime Happy, aga sellel jäi liiv kõik kaka külge ja kasti tuli kogu aeg täita.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige vähem tuleb liiva välja hop in tüüpi liivakastist. Ka kassipoeg saab selle kasutamisega hakkama, kui me ei räägi siin paarikuusest, kes tegelikult peaks veel oma emme ja õdede-vendadega aega veetma.

Liiva valik sõltub rohkem ikka omaniku kui kassi maitsest. Alustuseks oleks hea kasutada sama, mida kasutati seal kust kassi võtad.

Kõige odavam variant on küttepelletid, paned õhukese kihi kasti põhja ja siis kallad iga päev lihtsalt tühjaks ja paned uue. Ühest pelletipakist jätkub mitmeks kuuks. Väga hästi maskeerib haisu ära, puidu lõhn on ainult. Aga pelletid, mis on märjaks saanud, pudenevad hästi peenikeseks saepuruks ja kass kannab seda oma käppadega ikka kastist välja ka.

Kõige vähem jõuab kastist välja kvartsliiv. Sellega ei ole ka pissiklompide eemaldamise vaeva, korjad lihtsalt tahke välja ja vahetad kogu liiva siis kui see rohkem enam pissi ei suuda imada. Jutud selle kohta, et kvartsliiv kuidagi kassi tervisele mõjub või põiekristalle tekitab, on täielik linnalegend, millel ei ole mingit tõenduspõhist tausta. Kvartsliiva miinuseks on selle kõrge hind.

Saviliivadest on paremaid ja on halvemaid. Enamasti kajastub see ka hinnas. Odavamat tüüpi ei klombistu hästi ja klombid jäävad kasti põhja külge kinni. Paremad brändid on näiteks Intersand ja Tigerino.

Kassipoegadel eelistan ma kasutada hoopis maisiliiva. Kassipojad on piisavalt ohmud, et kõike suhu toppida, seal hulgas kassiliiva ning seedekulglasse sattunud klombistuv saviliiv tekitab seal paksu pahandust ning sellised juhtumid on lõppenud ka kassipoja surmaga. Aga jällegi, mina räägin sellistest kuu-paari vanustest tittedest, loodetavasti keegi sulle nii varakult kassi ei loovuta. Aga juhul kui, siis tead…

Mis iganes liiva sa valid, siis üks rusikareegel on seal küll – vali lõhnastamata liiv. Lõhnastatud liivad võivad küll meeldida kassiomanikele, aga tundliku haistmismeelega kassi jaoks on see lavendel või ookeanibriis väga ärritav ja võib tulevikus kulmineeruda astmana.

Palju edu uue pereliikmega!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan nurgaliivakasti, on veidike mahukam. Ma ise võtsin luugi eest, sest kass ei saanud pihta ja mina ei viitsind koolitada ka. Aga kui juba kaas on peal, tuleb ikka vähem välja kui päris lahtine liivakast + väheminetu vaadata (mõlemad kogemused). Oluline on liivakasti asukoht, et ei riivaks silma ja elutoas ei haiseks, samas peab kassil olema pidev vaba ligipääs (wc ei ole seetõttu tingimata parim koht, kui ei taha ust koguaeg lahti hoid aja külalistele ka meelde tuletada “jäta uks paokile!” koos sealt väljuvate aroomidega…)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loeb ka liiv. Mulle ei meeldinud CatsBest, mida väga soovitatakse, ja avastasin soja baasil graanulid (Tofu clean). Väga vähe tuleb välja ja ei ummista potti. Laguneb hästi ning põrandalt kerge puhastada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ka ülal lingitud hop-in varianti. Kasutan (st kass kasutab) Cat’s Besti, hinna ja kvaliteedi suhe minu jaoks parim. Mõnda aega katsetasin Tofut, aga lõpuks läks liiga kalliks, sest normaalse liivakihi saamiseks (soovituslik on ca 7-10 cm) kulus mitu kotti korraga, pluss tuleb jooksvalt liiva lisada, et kiht liiga õhukeseks ei jääks.
Kassiliiva ja toitu tellin zooplusist, liiv on vähemalt poole odavam kui Eestis.

Korjan iga päev tekkinud klombid ja tahke värgi välja, sest ise ka ei tahaks haisvas vetsus hädal käia.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lemmik hinna ja kvaliteedisuhtelt on see, ei lõhna, ei tolmle

Kassiliiv LOVETT 5L | BARBORA

Teine valik kui esimest pole (või segan) on https://www.barbora.ee/toode/kassiliiv-optima-linija-paakuv-5-l

Proovinud läbi kallid kookosliivad (ca 12 eur kott), caramira liivad, tofu (kassile ei meeldinud üldse), maisiliivad (minu jaoks liialt pude) kui igast muid soodsamaid ja kallimaid. Tellinud ka zooplusist jne. Maximas müüdav on siiani oma hinnalt olnud kõige parem, saan alati kiiresti kätte, ei pea suurt varu koju ette tellima või mõtlema millal tellida/jõuab. Hind ka ülihea.

Pissi ja kaka korjan vähemalt kord päevas välja. Selleks, et haisema ei hakkaks on eelkõige oluline piisav liivapaksus – ehk piss klombistuks enne, mitte ei jõua liivakasti põhja. Ehk suurde kasti läheb enamasti vähemalt 2, aga pigem 2.5 või 3 kotti (5 liitrist) liiva.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lemmik variant kassiliivakastist on kapp, mille külje peal on ava ja kapis sees liivakast. Ukse ja kasti vahel kummist vaip, mis liiva püüab. Ise tegin IKEA kummutist endale sellise, sobis ülejäänud sisustusega ning suur osa liiva jäi kappi sisse ja tuba puhtamaks.

Liivast olen jäänud Natusani juurde. Algselt kasutasin kvartliiva, kuid see ei ole kõige keskkonnasõbralikum ja kui igapäevaselt must liiv välja võtta, siis on ikka puhtam kui seda pissi sinna liiva sisse koguda.

Nagu eelkirjuta ütles, siis ka mina panen minimaalselt 1,5 pakki liiva tühja liivakasti, sest õhukese kihi korral läheb tõesti liiga palju põhja kinni ja pärast kast mustem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult suur kaane ja luukuksega kast, kõige parem liiv Happy. Kasti läheb terve kott korraga, korjan ülepäeva julgad, peab vastu 3-4 nädalat.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müügil leian veel https://www.zooplus.com/shop/cats/cat_litter/litter_champ/741419 aga hind on minu arust ca 2x suurem kui paar aastat tagasi.

Zooplus.de hind 28 €, kulleritasu 9 €.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kassil on pealt kinnine liivakast.
https://www.k-rauta.ee/p/kassi-liivakast-curver-198846-must-hall-suletud-510x385x400-mm/3b9s?cat=9ty&index=10
Ukse võtsin eest ära, sest kass ei saanud kohe pihta, kuidas see toimib, aga tundub, et seda pole vaja ka – esiserv on piisavalt kõrge.
Liivaks kasutame CatsBest-i, mulle meeldib, et see ei tolma ja püsib pikalt värske, iga päev kammin liiva läbi ja saame ühe suure kotiga palju pikemalt läbi kui varasemalt paakuva liivaga, kass ei pirtsuta ka nii palju. Liivakasti ukse ette panin väikese mati, mis kogub käppade külge jäänud graanulid enda külge, muidu sai neid graanuleid põrandalt igalt poolt leida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müügil leian veel https://www.zooplus.com/shop/cats/cat_litter/litter_champ/741419 aga hind on minu arust ca 2x suurem kui paar aastat tagasi.

Zooplus.de hind 28 €, kulleritasu 9 €.

Ma ostan kord aastas endale 7% allahindluse, millega saab kasutada nende kõigil lehtedel. See katab mul tavaliselt terve või enamuse saatmiskuludest ja aasta lõikes jään igatepidi võitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvartsliiv siiski tekitab terviseprobleeme, see pole linnalegend. Olen erinevates kasside päästmisega tegelevates mtüdes vabatahtlik olnud 12a ja mõne sellise kassiga tegeleme peaaegu iga päev. Kõik muud liivad olenevad eelistustest ja hinnatundlikkusest, aga kvartsliiva vältida. Mtüd kasutavad kõik pelleteid, kuna odavad, mugavad ja peidavad hästi haisu. On olemas ka spetsiaalsed liivakastid pelletite kasutamise jaoks, mille abil musta saepuru saab lihtsalt välja sõeluda ja kasti jäävad vaid puhtad pelletid. Liivakastide arv on kasside arv + 1 ehk kui on üks kass, siis kaks liivakasti, kahe kassiga kolm liivakasti jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvartsliiv siiski tekitab terviseprobleeme, see pole linnalegend. Olen erinevates kasside päästmisega tegelevates mtüdes vabatahtlik olnud 12a ja mõne sellise kassiga tegeleme peaaegu iga päev.

Milliseid probleeme täpsemalt, millega te iga päev tegelete? Meil ca 20 aastat kasutusel ja ei ühtki probleemi.

Liivakastide arv on kasside arv + 1 ehk kui on üks kass, siis kaks liivakasti, kahe kassiga kolm liivakasti jne.

See on tõesti hea. Meil on isegi rohkem ja erinevaid kaste. 2 kassi ja 5 kasti – peaaegu igas ruumis. Üks on kõige tavalisem lahtine, mida igas poes müüakse ja seal käib üks kassidest kõige meelsamini. Vahel harva kasutab ka üht kinnist uksega kasti. Teine käib kolmes uksega kastis vaheldumisi ja vähemalt kord poole aasta jooksul märgistab ära ka selle kõige tavalisema lahtise. Aga tihedamalt ta sinna ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvartsliiv siiski tekitab terviseprobleeme, see pole linnalegend. Olen erinevates kasside päästmisega tegelevates mtüdes vabatahtlik olnud 12a ja mõne sellise kassiga tegeleme peaaegu iga päev. Kõik muud liivad olenevad eelistustest ja hinnatundlikkusest, aga kvartsliiva vältida. Mtüd kasutavad kõik pelleteid, kuna odavad, mugavad ja peidavad hästi haisu. On olemas ka spetsiaalsed liivakastid pelletite kasutamise jaoks, mille abil musta saepuru saab lihtsalt välja sõeluda ja kasti jäävad vaid puhtad pelletid. Liivakastide arv on kasside arv + 1 ehk kui on üks kass, siis kaks liivakasti, kahe kassiga kolm liivakasti jne.

Minu kassile jäid need kristallid järjest noku külge ja läksid natuke ka sinna sisse, tekitasid valu ja põletiku. Arvasime, et kass lolliks läinud ja niisama märgistama hakanud igale poole, aga arstil kontrollides selgus, et korralikult põit tühjendada oli tal valus ja kartis. Tehti hirmsa kräunumise saatel süstlaga põis tühjaks ja puhastati noku ära.
Liivadest soovitan tofuliiva. Tundub kallis, aga jätkub kauaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on katusega kolmnurkne kast, seal tuleb kõige vähem liiva välja. ilma ukseta, et pea väljas oleks

 

kast

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub kassist. Minu kassile sobib näiteks ainult hop-in liivakast, sest talle meeldib palju liiva kühveldada ja madalas kastis oleks terve põrand graanuleid täis. Hop-in liivakasti on ka väga lihtne puhastada. Kasutan samuti tofu-liiva, kuigi see on viimase aastaga päris korraliku hinnahüppe teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kassile jäid need kristallid järjest noku külge ja läksid natuke ka sinna sisse, tekitasid valu ja põletiku. Arvasime, et kass lolliks läinud ja niisama märgistama hakanud igale poole, aga arstil kontrollides selgus, et korralikult põit tühjendada oli tal valus ja kartis. Tehti hirmsa kräunumise saatel süstlaga põis tühjaks ja puhastati noku ära.

Põletiku tekitajaks on bakterid, mitte ükski kassiliiv ei põhjusta põiepõletikku. Noku külge jääb samuti igasugune kassiliiv, kass saab oma noku puhtaks lakkumisega suurepäraselt ise hakkama ja midagi “natuke sinna sisse” ei lähe kuidagi. Aga vot see lihunik, kes ilma narkoosita põit tühjendab, vahetage küll tänapäevase arsti vastu välja.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hop-in ja liivadest natusan või maisiliiv. Maisiliiva miinus on muidugi, et võivad liblikad sisse tekkida, mul ükskord oli nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kassile jäid need kristallid järjest noku külge ja läksid natuke ka sinna sisse, tekitasid valu ja põletiku. Arvasime, et kass lolliks läinud ja niisama märgistama hakanud igale poole, aga arstil kontrollides selgus, et korralikult põit tühjendada oli tal valus ja kartis. Tehti hirmsa kräunumise saatel süstlaga põis tühjaks ja puhastati noku ära.

Põletiku tekitajaks on bakterid, mitte ükski kassiliiv ei põhjusta põiepõletikku. Noku külge jääb samuti igasugune kassiliiv, kass saab oma noku puhtaks lakkumisega suurepäraselt ise hakkama ja midagi “natuke sinna sisse” ei lähe kuidagi. Aga vot see lihunik, kes ilma narkoosita põit tühjendab, vahetage küll tänapäevase arsti vastu välja.

Ei jää igasugune liiv külge kinni. Mitte ükski teine liiv pole nii kleepuv. Samuti ei taha neid kristallliivasid kassid lakkuda ja end neist puhastada, kuna need on jubeda maitsega. Proovi keeleotsaga puhast liiva korra ja arvesta et kass tunneb maitseid teravamalt. Keele otsa jääb ka kergelt kinni. Arst polnud mingi lihunik, vaid Tallinna Loomade Kiirabi omanik, väga hinnatud veterinaar. Narkoos kahjustab looma, seda ei tehta iga väikese protseduuri tõttu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst polnud mingi lihunik, vaid Tallinna Loomade Kiirabi omanik, väga hinnatud veterinaar.

Palun suhtle teiste veterinaaridega ja küsi, mis hinnanguid nemad kiirabikliinikule annavad. Kiirabikliiniku jamad jõuavad enamasti teiste arstide lauale, kas siis ravi või juba lahkamise jaoks. Minule läks see kliinik ja nende puudulikud hügieeniprotsessid sel aastal maksma 4 kassipoja elu. Täpselt samal põhjusel suri üks seal kliinikus keisrilõikusel käinud kass, see küll mitte mu enda oma. Ka teised kassikasvatajad, kellega ma tihedalt suhtlen, hoiavad sellest kliinikust kauge kaarega eemale. Ühe selle kliiniku omaniku pealiskaudse suhtumise ja ebapiisava diagnostika tõttu olin sunnitud 13 aastat tagasi ühe kassi magama panema – teise kliiniku hinnangul oleks õigeaegne ravi suutnud teda päästa…

Seega ära tule rääkima, et tegemist on mingi eriliselt ägeda kohaga.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst polnud mingi lihunik, vaid Tallinna Loomade Kiirabi omanik, väga hinnatud veterinaar.

Palun suhtle teiste veterinaaridega ja küsi, mis hinnanguid nemad kiirabikliinikule annavad. Kiirabikliiniku jamad jõuavad enamasti teiste arstide lauale, kas siis ravi või juba lahkamise jaoks. Minule läks see kliinik ja nende puudulikud hügieeniprotsessid sel aastal maksma 4 kassipoja elu. Täpselt samal põhjusel suri üks seal kliinikus keisrilõikusel käinud kass, see küll mitte mu enda oma. Ka teised kassikasvatajad, kellega ma tihedalt suhtlen, hoiavad sellest kliinikust kauge kaarega eemale. Ühe selle kliiniku omaniku pealiskaudse suhtumise ja ebapiisava diagnostika tõttu olin sunnitud 13 aastat tagasi ühe kassi magama panema – teise kliiniku hinnangul oleks õigeaegne ravi suutnud teda päästa…

Seega ära tule rääkima, et tegemist on mingi eriliselt ägeda kohaga.

Tegu on kiirabikliinikuga, ehk siis inimmõistes EMO-ga. Enamasti viiakse sinna loomi olukorras, kus tavakliinik enam midagi ei teeks. Vahel ka peaaegu lootusetus seisus loomi. Lihtsamate juhtumite jaoks on neil loodud Timmu kliinik. Kui looma päästa ei õnnestunud, tahetakse alati otsida süüdlast ja enamasti saavad selle au kaela arstid, kes üritasid. Ise EMO’s vahetusi tehes üldse ei imesta, et kiirabikliinik kaebusi saab, kuna ma saan EMO vahetuste ajal ka. Iga asja eest, isegi  kitlil oleva kohvipleki eest on vorm teele pandud. Oma tavalises vahetuses olen siiani vaid ühe kaebuse saanud.
Ühe süüdistaja kohta on igas vahetuses pakun et vähemalt üle 10 päästetud elu, kes oleks muidu päästmata jäänud. Mäletan aega kui 24/7 loomakliinikut polnud ja seda aega küll enam tagasi ei tahaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiste veterinaaridega suhtlemisest: kiirabikliiniku omanikud on nende seas, keda tunnen, väga hinnatud ja neist peetakse lugu. Nad on ka Eesti Kennelliidu usaldusarstid. Lisaks valivad kasvatajad tihtipeale just sealse kliiniku keisrilõikeks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina oleks Timmu ravi usaldanud, siis oleks minu kass täna surnud. Ei jõua Loomade Kiirabi ära tänada, et päästsid tema elu.
Varasemalt olin kõik protseduurid Timmus lasknud teha, aga edaspidi tean, et seal tasub vaid lihtsamate asjadega, nagu näiteks vaktsineerimine, käia.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kahel kassil on üks liivakast. Kas peaks olema mitu?

Hetkel kodukontoris töötaja, seega koristan kohe ära, mis sinna satub. Mina ostsin pealt kinnise kõige suurema kasti, mis pakkumises oli, aga vana paks ei mahtunud väga tiirutama ja keerutama ja auku kaevama ning võtsin kaane pealt, nii on jäänud. Suvel käivad kassid õues hädal, aga nende järgi võib ajaarvamist määratleda, tubane kast on taas kasutusele võtetud ja õue eriti ei kiputa – vist on külm ilm saabunud.

Eelmise kassiga oli meil kast koridoris, aga nüüd WC-s. Junnikesed lendavad potti, uriiniklomp prügikasti. Kuhu teil?

Olen ka jäänud Maxima ja Lidli odavate kassiliivade peale. Kast on hästi täis, et vedelik põhja ei satuks. Tunnistan, et olen väga harva kassikasti pesnud. Hea meelega ostaks veel suurema kasti.

Zooplusi kohta teen mingi päev uue teemaalgatuse, mul mitmeid küsimusi.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kahel kassil on üks liivakast. Kas peaks olema mitu?

Väidetavalt peaks olema kassi kohta +1 liivakast. Üks kass – kaks kasti, kaks kassi – kolm kasti. Aga see oleneb ka kassidest – mõni kass keeldub teisega samas käima, mõned jagavad ise ära, et üks on pissi – üks kaka kast, teised teevad mõlemasse mõlemit.

Mul kaks kassi, kaks kasti – õnnetusi ei juhtu. Erinevast soost – mõlemad lõigatud, emane käib isase hädadele veel peale kraapimas. Jagavad ilusti, isane eelistab suurt lahtist kasti, emane käib vist mõlemas (ei teagi kummas rohkem) – aga vahepeal ikka näen kuidas isane ka teist kasutab. Enamasti kui junn ees või äsja tehtud st lõhnab siis minnakse teise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et kassiliiv läheb nokust sisse ja tekitab seal põletikku – on küll jama. Ka meie kassil tekkis põies liiv ja kass ei saanud pissida – läks istus toidukaussi – see oli märk, et nüüd ja ruttu. Kassil oleks võinud põis lõhkeda – tõmmatigi kateedriga põis tühjaks + sai ravi peale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Kodunurk Millist liivakasti kassile soetada