Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millist pensionifondi valida?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Millist pensionifondi valida?

Postitas:
Kägu

Olen 47-aastane ja hetkel LHV Indeksis, aga vaatan, et see on hetkel juba ligi 250 eurot miinuses. Kindlasti liigub siin asjatundjaid, kas peaks vahetama LHV L vastu (olin seal enne Indeksisse liikumist) või ehk hoopis Swedi spetsiaalne 70-79 sündnutele?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hetkel on pmst kõik fondid miinuses, suures plaanis on need kõikumised tavalised ja pole midagi hullu.

IIIs on sul muidu ikka ka avatud ja max summa sisse kantud, mitte vaid IIs? Sellega jääd riigi tulumaksutagastusega kindlalt plussi, aga muu pmst jah miinuses.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna oled 47-aastane, siis võib ümardatult öelda, et oled ilmselt 20 aastat II sambasse raha kogunud ning 20 aastat on pensionieani veel minna. Jah, sinu valitud pensionifond on 1 aasta lõikes praegu miinuses, kuid kui jutuks on 40 aastat investeerimist, siis pole ju mõistlik vaadata nii lühikest lõiku nagu 1 aasta (rääkimata siis 3st või 6st kuust). Kui 42-kilomeetrisel maratonil üks kilomeetrine lõik kehvasti läheb, siis ei hakka ju kohe jooksutaktikat muutma, tuleb ikka vaadata, kui hästi eelmised 20 samasugust lõiku läksid.

LHV Pensionifond Indeks tootlus viimasel viiel aastal on igati OK 7%, omasuguste seas on see top 5 seas. Erinevaid fonde (sh indeksfonde) saad kõige mugavamalt võrrelda siin: https://www.pensionikeskus.ee/statistika/ii-sammas/kogumispensioni-paevastatistika/.

Pilt

Nagu näed, on nii paremaid kui halvemaid fonde, kuid üldises plaanis teevad kõik indeksfondid igal juhul aktiivselt juhitud fondidele ära. Seega ära muretse lühiajaliste kõikumiste pärast, pensioni kogumine on maraton, mitte sprint. Vali üks indeksfond, püsi seal ja käi parimal juhul 2-3 aasta tagant vaatamas, kuidas seal läheb.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pensionifondid on kõik scam. Selle tootluse maksad sa ise kinni ja siis natuke, näpuotsaga teenid ka sina. Pensionifondid ostavad kõik kokku, aktsiaid, kinnisvara, poode, aktsiaid ja paljud teenused ja tooted lähevad kallimaks. Kui midagi ostad, maksad kinni oma pensionifondi. See tootlus tuleb sinu enda taskust. Kõige rohkem teenivad vahendajad.

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millist pensionifondi valida?