Esileht Kodunurk Millist pesu kuivatate pesukuivatis?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Millist pesu kuivatate pesukuivatis?

Postitas:

Esimest korda elus olen pesukuivati omanik. Korralik uus Boschi masin on. Kolisime korterisse ja siin pesurestidel kuivatamine on kohutav. Kui pesumasinasse pesu panin ja silte vaatasin, selgus, et tervest masinatäiest pesust sobis sildi järgi vaid kaks asja pesukuivatisse. Ma saan aru, et inimesed kuivatavad ikka praktiliselt kõike pesukuivatis. Aga milleks siis siltide peal keelavad märgid? Millise programmiga tavaliselt kuivatate? Mida kindlasti pesukuivatisse panna ei tohi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 10:26; 15.08 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda elus olen pesukuivati omanik. Korralik uus Boschi masin on. Kolisime korterisse ja siin pesurestidel kuivatamine on kohutav. Kui pesumasinasse pesu panin ja silte vaatasin, selgus, et tervest masinatäiest pesust sobis sildi järgi vaid kaks asja pesukuivatisse. Ma saan aru, et inimesed kuivatavad ikka praktiliselt kõike pesukuivatis. Aga milleks siis siltide peal keelavad märgid? Millise programmiga tavaliselt kuivatate? Mida kindlasti pesukuivatisse panna ei tohi?

Mina ei pane mehe särke. Polod venivad laiusesse välja ja triiksärgid lähevad sõltumata reziimist ikkagi kortsu. Loomulikult ei pane õrnakoelisi riideid ja villaseid asju, asju mis vormist välja lähevad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuivatan absoluutselt kõike kuivatis, lihtsalt vastav programm tuleb valida. Ka siidi ja villase jaoks on oma programm. Triiksärkide jaoks on triikimisprogramm. Päris triikrauda see ei asenda, aga üsna sirgeks teeb küll. Natuke siis triikrauaga üle ja korras.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kuivata masinas ainult sukkpükse ja rinnahoidjaid, kõik muu läheb masinasse, olgu seal sildil siis kirjas mis iganes. Seni olen ära rikkunud vaid ühe rinnahoidja (mille panin masinasse koos muu pesuga kogemata) ja ühel õhukesel topil hakkas õmblus narmendama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kuivata stretšteksasid ja õhukesest materjalist nn. kilejopesid. Need tõmbab küll väiksemaks ja teeb kortsud sisse. Aga muud asjad lähevad olenemata sildist. Isegi fliisiga ei juhtu midagi. Kui on tugevamast kangast laste joped, siis need jäävad samuti korralikuks. Jah, ma tean, et neid pole soovitatav kuivatada, sest veepidavuse näitajad langevad vmt, aga kui ikka järgmiseks päevaks on vaja, siis kuivatisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on pesumasin ja kuivati koos. Kallis masin, maksis aasta tagasi 800€. Aga põhiliselt ikkagi rätikud, mis teeb mõnusalt pehmeks. Vahel ka voodipesu. Riideid enam eriti mitte. Mul on less iron süsteem (vähem triikimist) jäävad ikka esemed kortsu (va siis rätikud), eriti kui kohe välja ei võta.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen kõik kuivatisse, silte ei vaata, midagi ära rikkunud ei ole. Mul vist nii tavalised riided 🙂 Sukkpüksid panen pesukoti sisse (nii pesu kui kuvatamise ajaks). Triiksärgid panen triikimisprogrammiga, tulevad täiesti sirgelt välja, mingit lisatriikimist ei vaja (mehel on kõik “non-iron” särgid ka, need sellisest materjalist, et kuivati teeb sirgeks).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuivatan enam-vähem kõik asjad (v.a villased või käsitsikootud esemed), katkestan kuivatusprogrammi u pool tundi enne lõppu, siis on just paras niiske, et mõnus triikida. Mulle meeldib pesu triikida, seega triigin kõik nii vähem kui ka rohkem kortsus esemed ära. Froteerätikuid ei triigi, sest kuivati soputab nad nii mõnusalt kohevaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 09:41; 10.08 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt kõike kuivatasin. Ka jalatseid. On samuti Bosch. Nüüd elan majas ja ei ole olnud vaja kasutada, suvel väljas kuivavad. Eks talvel läheb jälle vajadusel käiku.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuivatan enam-vähem kõik asjad (v.a villased või käsitsikootud esemed), katkestan kuivatusprogrammi u pool tundi enne lõppu, siis on just paras niiske, et mõnus triikida. Mulle meeldib pesu triikida, seega triigin kõik nii vähem kui ka rohkem kortsus esemed ära. Froteerätikuid ei triigi, sest kuivati soputab nad nii mõnusalt kohevaks.

Minu kuivatil saabki panna kuivatusastmeks triikimiskuiv, kui vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuivatan enam-vähem kõik asjad (v.a villased või käsitsikootud esemed), katkestan kuivatusprogrammi u pool tundi enne lõppu, siis on just paras niiske, et mõnus triikida. Mulle meeldib pesu triikida, seega triigin kõik nii vähem kui ka rohkem kortsus esemed ära. Froteerätikuid ei triigi, sest kuivati soputab nad nii mõnusalt kohevaks.

Minu kuivatil saabki panna kuivatusastmeks triikimiskuiv, kui vaja.

Mul on ka kolm erinevat astet, aga ma tahan törtsu veel niiskemalt neid asju kätte saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 09:41; 10.08 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üle 15 aasta kuivatit kasutatud. Varasemalt on paar minu triiksärki kokku tõmmanud, sest mees või lapsed panid liiga kõrge temperatuuriga. Kui kasutada õiget reźiimi, siis ei juhtu riietega midagi. Sulejopesid ja igasuguseid kombekaid on kuivatatud.

Ainus, mida kuivatisse ei pane on tugikaartega rinnahoidjad. Sukapüksid panen pesumasinasse pesukotiga ja sama kotiga ka kuivatisse koos muu sünteetikaga. Spordirinnahoidjad lähevad samuti kuivatisse pesukotiga, et nende haagid end muude riiete külge ei haagiks.

Mõnel kuivatil käivad sisse spetsiaalsed restid, kuhu saab nt eriti õrna kampsuni vastava reźiimiga kuivama panna. Samuti saab sellistel restidel botaseid, tennised jms kuivatada. Kõik oleneb masina spetsifikatsioonist.

Sildid riietel – kunagi vaatasin aga nüüd sorteerin pesu juba kogemuse järgi. Juba ostes vaatan ja mõtlen kuidas hooldamine hakkab välja nägema. Litritega, pärlitega vms veidrate omadustega riideid pole peres mitte kellelgi. Mitte keegi peres pole nõus mingi hilbu pärast pesuresti ja triikraua taga orjama.

Triiksärgid ostame ammu juba non-iron märgistusega. Lähevad kuivatist riidepuule ja kappi. Mida rohkem on särkidel kuivatis ruumi, seda sirgemad nad jäävad. Peamine probleem on vaid see, et siin kohalikus kaubanduses müüakse väga viletsa kvaliteediga materjalidest tehtud riideid, mis juba esimese pesuga nartsuks muutuvad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka Bosch, seeria 4, kasutanud olen umbes 1.5a. Mina uhasin ka enamvähem kõik alguses kuivatisse. Praegu kuivatan voodipesu, rätikuid, mehe särgid, nii t-särgid kui triiksärgid, aluspesud, mehe sokid. Enda ja laste sokke ei pane, sest need tõmbasid ikka kokku. Ei pane uusi riideid, laste piltidega särke, villariideid, õueriideid.
Ma ei tea, kas kuivatis on asi või tsentrifuugiga täispööretel kuivatamine, pildid tahavad praguliseks minna muidu. Varasemalt tsentrifuugisin 400-ga, nüüd olen pannud maximumi, st 1200 tsentrifuugi.

Kes kauem on kasutanud:kas piltidd pragunemise vältimiseks oleks kasu sellest, kui tsentrifuugi pöördeid vähendada?

Kui on suur pesu päev, kui olen hoidnud nii, et nädala sees pedu ei pese, siis ütleme nii, et 9 masinatäiest korjub ühe resti jagu asju, mida ma kuivatisse ei pane.
Kuivati programmi kasutan tavaliselt Boschi puhul kas Hygiene või Mixed load. Nendega kuivatab pesu kenasti ära ja jätab sirgeks. Üksikud asjad pean veel restile tahenema jätma. Muidu saan panna kokku ja kappi. Pesu sorteerin pigem värvi kui materjali järgi.

Kapikuiva programmi ma ei kasuta üldse. Võtab jubedalt aega ja kuigi triikimisfunktsioon on ka pandud sisse, ikka on pesu väga kortsus.
Muidu olen kuivati omamisega ikka väga rahul. Kuigi kuivati kulutab riideid, siis ma ei peagi neid 10a kandma. 🙂

Kodu õhk on ka hoopis teine. Sest üks masinatäis pesu aeg ajalt kuivades ei tee elamist ka nii niiskeks kui kaks või rohkem resti ja pidevalt kuivades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ka endale hiljuti kuivati, aga nüüd mõtlen, et jube laisaks teeb selline asi. Kuivati ostsime tegelikult talviseks ajaks, sest siis ei taha tuppa pesureste. Elame eramajas, maal. Suur aed ümber maja, kus suvel pesukuivatusruumi piisavalt.. ja mina tõstan nüüd oma pesu ikka vannitoas masinast kuivatisse, kuigi praeguste ilmadega kuivaks ka väljas kiiresti ja jääks mõnus õuelõhn juurde…No mitte ei viitsi enam pesukorviga teiselt korruselt alla ja maja taha õue, nööri juurde kõndida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 11:32; 13.08 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ka endale hiljuti kuivati, aga nüüd mõtlen, et jube laisaks teeb selline asi. Kuivati ostsime tegelikult talviseks ajaks, sest siis ei taha tuppa pesureste. Elame eramajas, maal. Suur aed ümber maja, kus suvel pesukuivatusruumi piisavalt.. ja mina tõstan nüüd oma pesu ikka vannitoas masinast kuivatisse, kuigi praeguste ilmadega kuivaks ka väljas kiiresti ja jääks mõnus õuelõhn juurde… No mitte ei viitsi enam pesukorviga teiselt korruselt alla ja maja taha õue, nööri juurde kõndida.

Siiani polnud ma veel voodipesusid kuivatiga kuivatanud ja siit nüüd ka esimene miinus kuivatile: linad+tekikotid jäävad kohutavalt kortsu. Oh õudust, kas tõesti pean triikraua kolikambrist üles otsima?
Õues kuivades lööb tuul kõik asjad nii sirgeks, et ma pole vist oma 10 aastat triikrauda kasutanud. Seljariided on tänapäeval enamjaolt nagunii kõik ju kortsumatutest materjalidest…
Igatahes fakt on see, et voodipesud hakkavad ka edaspidi õues, nööril kuivama. Lisavaeva triikimise näol mul küll vaja pole.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 11:32; 13.08 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuivatan enam-vähem kõik asjad (v.a villased või käsitsikootud esemed), katkestan kuivatusprogrammi u pool tundi enne lõppu, siis on just paras niiske, et mõnus triikida.

Kui pikk sul siis see programm on, mul kuivatusprogramm võtabki ainult 35 minutit aega? Tegemist on ventileeriva kuivatiga, need vist võtavad vähem aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest! Olen nüüd mõned korrad kuivatiga kuivatanud ja tõesti on tegu väga hea asjaga. Mul pesumasin hetkel veel eelmiste omanike oma ja kes teab, kui vana. See jätab pesu päris niiskeks, sest ainult 900 pööret on maksimum. Uus Boschi pesumasin seisab meil juba ootevalmis elutoas. Kuivati on ka veel esikus nurgas. Õnneks seda saab juba kasutada. Natuke ootamatu oli see, et päris palju häält teeb ja mingi osa ajast on müra koos vilinaga, aga kui ükskord vannituppa saavad asjad, siis pole tähtsust.
Kuivatan hetkel igaks juhuks sünteetilise pesu kapikuiva programmiga. Extra kapikuiv on ka, aga seda ei julge proovida. Mix programmi võiks ka ära proovida. Mul täitsa segapesu. Pesumasinas pesen ka kõik koos, ainult värvi järgi sorteerin ehk siis tume pesu, kirju pesu ja hele pesu. Kuivatis mõned asjad on veidi niiskeks jäänud. Aga voodipesu on küll enam-vähem sirge. Põhimõtteliselt isegi sirgem, kui lihtsalt sirgelt resti peale kuivama pannes. Ma pesu üldse ei triigi, v.a triikimist vajavad särgid, kleidid. Neid triigin ka enne selga panekut.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 10:26; 15.08 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivati üks suur eelis on ka see, et jääb ära toas ringi lendlev riidetolm.
Mina näiteks alati enne restile panemist klopin riide sirgeks ja see tolm, mis isegi juba kuivadest riietest, restilt kokku korjates tuleb, on hirmus.
Sünteetikast väga mitte aga puuvillased asjad ajavad küll riidetolmu usinalt(isegi peale korduvat pesu).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivati üks suur eelis on ka see, et jääb ära toas ringi lendlev riidetolm.

Mina näiteks alati enne restile panemist klopin riide sirgeks ja see tolm, mis isegi juba kuivadest riietest, restilt kokku korjates tuleb, on hirmus.

Sünteetikast väga mitte aga puuvillased asjad ajavad küll riidetolmu usinalt(isegi peale korduvat pesu).

Enne kuivati mitte kasutamist, polnud mul aimu, kui palju tegelikult riietelet sodi tuleb.
Kõik ringles toas ja kogunes mööblile. Kui vaadata peale pesu kuivati sodi filtrit siis see on jube. Asendamatu asi (pisikeses) korteris, kus puudub õues / rõdul kuivatamise võimalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuivatan voodilinu, puuvillast laste aluspesu, rätikuid, puuvillasied dressipükse. Muud riided restil või riidepuul. Kuivatis kulusid laste särkidelt pildid väga kiirelt ja enda riided lähevad vormist välja. Mulle tundub, et ilma kuivatita peavad riided kauem vastu. Aga rätikute ja voodilinade kuivatamiseks on väikeses korteris asendamatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivati üks suur eelis on ka see, et jääb ära toas ringi lendlev riidetolm.

Mina näiteks alati enne restile panemist klopin riide sirgeks ja see tolm, mis isegi juba kuivadest riietest, restilt kokku korjates tuleb, on hirmus.

Sünteetikast väga mitte aga puuvillased asjad ajavad küll riidetolmu usinalt(isegi peale korduvat pesu).

Enne kuivati mitte kasutamist, polnud mul aimu, kui palju tegelikult riietelet sodi tuleb.

Kõik ringles toas ja kogunes mööblile. Kui vaadata peale pesu kuivati sodi filtrit siis see on jube. Asendamatu asi (pisikeses) korteris, kus puudub õues / rõdul kuivatamise võimalus.

Just! Meil on lisaks tolmule veel koera karvad, pesu käigus jäävad ikka riiete külge, aga kuivatist tulevad asjad 100% karvavabad.

Mul lähevad kuivatisse peaaegu kõik asjad. Restil kuivatan vaid runnahoidjad, spordipesu, mehe triiksärgid riidepuudel, mõned peenest materjalist riided (siid, vill jne).

Voodipesu läheb kortsu siis, kui masin on liiga täis. Minu nipp on selline, et kuivatan voodipesu “iron dry” programmil, et see oleks veidi niiske. Ning seejärel panen suured esemed (tekikotid, linad) veel ühtekaupa 10 minutiks masinasse. Siidi, kuivatan riidepuul ning kui on peaaegu kuiv samamoodi 10 minutiks kuivatisse, siis jääb triikimise vaev ära. Villa, teksasid jms ma nö eelkuivatan kuivatiga ja siis niiskena panen restile, muidu võib vill kokku tõmbuda ja teksastel jääda triibud kuivatamusest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk Millist pesu kuivatate pesukuivatis?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.