Esileht Ilu ja tervis Millist rasestumisvastast vahendit kasutate, 47-50-aastased?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 97 )

Teema: Millist rasestumisvastast vahendit kasutate, 47-50-aastased?

Postitas:
Kägu

Olen ise 49-aastane, sünnitanud neli last, viimase 32-aastaselt. Päevad käivad endiselt kui kellavärk, on küll vererohkemad kui varasemalt, aga kestavad lühemalt. Olen siiani kogu elu kasutanud kalendrimeetodit, st arvestanud ohtlikke päevi ja siis vajadusel kondoomile panustanud. Alt se emind vedanud pole ja rasedused on tulnud planeeritult.

Nüüd aga vanus vaikselt sealmaal, et tundub juba veidi ebamõistlik neid päevi lugeda ja kondoomiga mehkeldada. Naistearst andis mõista, et kuni menstruatsioon käib, võib ka rasestuda, seega päris käega lüüa ei tohi. Mingit üleaktiivset suguelu ei ela ja see ongi eriti vastik, et kui kord nädalas tahtmine tuleb, siis hakka veel kalendrisse vaatama.  Kuidas teised siinsed sarnases vanuses naised toimetavad? MIda kasutate hetkel või ei kasuta enam midagi? On siis kellelgi tõesti 50selt planeerimata rasedus saabunud hõreda sugueluga?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei kasuta midagi, sest emakas on eemaldatud juba ca 15a tagasi (oli kasvaja)

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lasin paar aastat tagasi viimase (viienda…) spiraali eemaldada, nagu nõiaväel kadusid kõik seened ja muud jamad. Never again!  Kondoomiga seks eriti hästi ei õnnestu, ja kuna ausalt öelda kumbki enam suures seksinäljas pole, siis ei tegelegi sellega enam. Ei tunne puudust ka. 30a abielus, seksitud enam kui küll. Armastus, austus ja sõprus on endiselt olemas.

Ilma kondoomita – ma ei julgenud seda 1% riski võtta. Paljas mõte võimalikust rasedusest viiekümbisena kustutab kire täiega.

+12
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kondoom kogu aeg, mitte vaid ohtlikel päevadel.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise 49-aastane, sünnitanud neli last, viimase 32-aastaselt. Päevad käivad endiselt kui kellavärk, on küll vererohkemad kui varasemalt, aga kestavad lühemalt. Olen siiani kogu elu kasutanud kalendrimeetodit, st arvestanud ohtlikke päevi ja siis vajadusel kondoomile panustanud. Alt se emind vedanud pole ja rasedused on tulnud planeeritult.

Nüüd aga vanus vaikselt sealmaal, et tundub juba veidi ebamõistlik neid päevi lugeda ja kondoomiga mehkeldada. Naistearst andis mõista, et kuni menstruatsioon käib, võib ka rasestuda, seega päris käega lüüa ei tohi. Mingit üleaktiivset suguelu ei ela ja see ongi eriti vastik, et kui kord nädalas tahtmine tuleb, siis hakka veel kalendrisse vaatama. Kuidas teised siinsed sarnases vanuses naised toimetavad? MIda kasutate hetkel või ei kasuta enam midagi? On siis kellelgi tõesti 50selt planeerimata rasedus saabunud hõreda sugueluga?

miks sa oma munajuhasid ei lase sulgeda?

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

spiraal.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kas pea viiekümneselt oleks tõesti tark hakata munajuhade sulgemise oppi ette võtma?? Kui kaua seda fertiilset aega ikka ees saab olla, kui hetkelgi enam fertiilne olen. Iga operatsioon on ikkagi mõningane risk ja sekkumine. Jah, oleks ma 35, siis teine asi.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kasuta mingeid. Selles vanuses rasestumine on väiksema tõenäosusega kui lotovõit. Ja mind võib uskuda, sest olen 40+ vanuses last tahtnud ja ei hea ei kurjaga see pole õnnestunud.

+11
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve elu pillide peal olnud, olen ka edasi.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saabu sul mingit rasedust tõenäoliselt, aga tead küll, kuidas selle tõenäosusega on – isegi kui võimalus on 1:1000, võib see siiski realiseeruda. Minul on Mirena spiraal, aitab ühtlasi ka vererohkete päevade vastu (mul hakkas juba aneemia tekkima)

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkasin ca 45 aastaselt taas pille võtma. Eelkõige küll ülimalt vererohkete päevade tõttu, mis on nüüd kadunud. Loodan, et õnnestub nendega kuni menopausini vastu pidada. Teine variant on spiraal, aga kuna pillid mulle sobivad, ülekaalu, kõrget vererõhk jmt. ei ole, siis praegu jätkan nendega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 49, kasutan juba aastaid minipille. Päevi mul nendega ei ole. Viimase lapse sain 38-aastaselt, rasestusin kohe, kui pillides planeeritud pausi selleks tegin.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lasin paar aastat tagasi viimase (viienda…) spiraali eemaldada, nagu nõiaväel kadusid kõik seened ja muud jamad. Never again! Kondoomiga seks eriti hästi ei õnnestu, ja kuna ausalt öelda kumbki enam suures seksinäljas pole, siis ei tegelegi sellega enam. Ei tunne puudust ka. 30a abielus, seksitud enam kui küll. Armastus, austus ja sõprus on endiselt olemas.

Ilma kondoomita – ma ei julgenud seda 1% riski võtta. Paljas mõte võimalikust rasedusest viiekümbisena kustutab kire täiega.

Aga kas kusi lund veel sulatab? Tõenäoliselt ei sulata.Päris jube lugeda et üks 50 aastane paar enam ei seksi.Seal on midagi väga valesti.

+7
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Munajuhade sulgemine ei ole ainult noorematele. Tänapäeval võetakse tavapäraselt ära munajuha tervikuna. Seda põhjusel, et paljud kasvajad saavad alguse just juhadest. Seega antud operatsiooniga võid vähendada ka kasvaja tekkimise riski. Mina 35selt just ei julge nii lõpliku operatsiooni teha, sest ehk tuleb ikka pesamuna isu. Teie vanuses ei kõhkleks hetkegi.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Munajuhade sulgemine ei ole ainult noorematele. Tänapäeval võetakse tavapäraselt ära munajuha tervikuna. Seda põhjusel, et paljud kasvajad saavad alguse just juhadest. Seega antud operatsiooniga võid vähendada ka kasvaja tekkimise riski. Mina 35selt just ei julge nii lõpliku operatsiooni teha, sest ehk tuleb ikka pesamuna isu. Teie vanuses ei kõhkleks hetkegi.

Saa ikka enne 50 ja siis vaatame, kas kõhkled või ei kõhkle.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spiraal

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas kusi lund veel sulatab? Tõenäoliselt ei sulata.Päris jube lugeda et üks 50 aastane paar enam ei seksi.Seal on midagi väga valesti.

valesti pole midagi, selles vanuses (ja pikas püsisuhtes) ei ole seks enam põhivajadus. Hellus, hoolimine, armastus – palju olulisemad.

+12
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljas mõte võimalikust rasedusest viiekümbisena kustutab kire täiega.

😀 😀 😀

Päriselt arvad, et keegi selles eas veel rasestub? Ohjah.

+5
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina 35selt just ei julge nii lõpliku operatsiooni teha, sest ehk tuleb ikka pesamuna isu. Teie vanuses ei kõhkleks hetkegi.

asi pole “pesamuna isus” vaid selles, et tegemist on siiski operatsiooniga ja inimesed kõhklevad puhtalt selle pärast.

 

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päriselt arvad, et keegi selles eas veel rasestub? Ohjah.

Ma vahest mõtlen ka, kust selliseid lolluseid võetakse? Ilmselt nendelt, kes kunstviljastamisega lapse saanud. Alates 46.a. on loomulikult teel pm olematu võimalus rasedaks jääda.

+5
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 46, mees lasi 5 aastat tagasi vasektoomia teha. Lapsed olemas ja päris suured kah juba.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alates 46.a. on loomulikult teel pm olematu võimalus rasedaks jääda.

Justnimelt põhimõtteliselt, aga võimalus on olemas.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise 49-aastane, sünnitanud neli last, viimase 32-aastaselt. Päevad käivad endiselt kui kellavärk, on küll vererohkemad kui varasemalt, aga kestavad lühemalt. Olen siiani kogu elu kasutanud kalendrimeetodit, st arvestanud ohtlikke päevi ja siis vajadusel kondoomile panustanud. Alt se emind vedanud pole ja rasedused on tulnud planeeritult.

Nüüd aga vanus vaikselt sealmaal, et tundub juba veidi ebamõistlik neid päevi lugeda ja kondoomiga mehkeldada. Naistearst andis mõista, et kuni menstruatsioon käib, võib ka rasestuda, seega päris käega lüüa ei tohi. Mingit üleaktiivset suguelu ei ela ja see ongi eriti vastik, et kui kord nädalas tahtmine tuleb, siis hakka veel kalendrisse vaatama. Kuidas teised siinsed sarnases vanuses naised toimetavad? MIda kasutate hetkel või ei kasuta enam midagi? On siis kellelgi tõesti 50selt planeerimata rasedus saabunud hõreda sugueluga?

Mina lasin end peale viimase st. kolmanda lapse sündi keisriloike kaigus steriliseerida.

Olin siis 39.

Miks sa seda ei kaalu, tahad oma neljale veel reaalselt lapsi juurde saada?

Mitte mingit muret pole, seksin kui tahan. Vanus 52. PS. Päevad käivad kui kellavark nagu TA oma postituses enda kohta pidas vajalikuks mainida:)

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kas pea viiekümneselt oleks tõesti tark hakata munajuhade sulgemise oppi ette võtma?? Kui kaua seda fertiilset aega ikka ees saab olla, kui hetkelgi enam fertiilne olen. Iga operatsioon on ikkagi mõningane risk ja sekkumine. Jah, oleks ma 35, siis teine asi.

No aga siis nühi edasi kondoomiga või ära seksi. Lihtne.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 54 ja viimati oli päevad 10 kuud tagasi ning nüüd ei kasuta enam midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kus munajuhade sulgemist saab lasta teha, günekoloogi saatekirjaga ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

48-selt lasin panna Mirena spiraali. Nüüd olen 54, just hiljuti eemaldati, kuna enam pole rasestumise ohtu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 49. Naisetearst mõõtis ca aasta tagasi mingisuguseid hormonaalseid tasemeid organismis ja ütles, et vaatamata regulaarsele tsüklite te enam ei rasestu.
Ei kasuta midagi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 49. Naisetearst mõõtis ca aasta tagasi mingisuguseid hormonaalseid tasemeid organismis ja ütles, et vaatamata regulaarsele tsüklite te enam ei rasestu.

Ei kasuta midagi.

Sellist asja küll ükski arst väita ei saa.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasin 9a tagasi munajuhad läbi lõigata ja ei kasuta midagi. Päevad on ka veel regulaarsed. Suguelu ka. Olen 52.

Mul sai lähisugulane 45-aastaselt loomulikul teel planeerimata kaksikud. See oli 10a tagasi. Ega ta väga rõõmus polnud…

 

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 97 )


Esileht Ilu ja tervis Millist rasestumisvastast vahendit kasutate, 47-50-aastased?