Esileht Ilu ja tervis Millist rasestumisvastast vahendit kasutate, 47-50-aastased?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 97 )

Teema: Millist rasestumisvastast vahendit kasutate, 47-50-aastased?

Postitas:
Kägu

ma nagu juba selgitasin, et TA ei maininud müoome ja vererohkeid päevi. Kõikidel naistel ei ole sellega häda. Seega, võib siin teemas vabalt ka vasektoomiast, kui ka rasestumisvastasest vahendist, rääkida

Võib muidugi – täpselt nagu teistestki. Minu point oli, et pole mõtet imestada, miks nii vähesed eelistavad vasektoomiat. Põhjus on lihtne: teised vahendid lahendavad rohkem probleeme kui ainult rasedus.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välismaal kasutatakse väga palju vasektoomiat, ainult siin suhtumine 1) see on mehe karistamine, lausa mehe kohitsemine  2) naine paneb kõrval . Tegelikult ei peagi iga naisega (iga mehega)  kohe ka lapse saama ning see peaks olema planeeritult ja soovitult.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välismaal kasutatakse väga palju vasektoomiat, ainult siin suhtumine 1) see on mehe karistamine, lausa mehe kohitsemine 2) naine paneb kõrval . Tegelikult ei peagi iga naisega (iga mehega) kohe ka lapse saama ning see peaks olema planeeritult ja soovitult.

Mõtled ise välja selle välismaa? Eesti mehed erinevad kuidagi välismaa meestest?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välismaal kasutatakse väga palju vasektoomiat, ainult siin suhtumine 1) see on mehe karistamine, lausa mehe kohitsemine 2) naine paneb kõrval . Tegelikult ei peagi iga naisega (iga mehega) kohe ka lapse saama ning see peaks olema planeeritult ja soovitult.

Mõtled ise välja selle välismaa? Eesti mehed erinevad kuidagi välismaa meestest?

Pole see, keda tsiteerid, aga teatud riikides on vasketoomia tõesti väga levinud. Mu meelest on USAs see üsna tavaline.  Arenenud välisriikides ei ole meestel ja ühiskonnas laiemalt seesugust valehäbi. Eks selle taga on inimeste vähene haritus ja vilets silmaring, et meie riigis suhtutakse vasektoomiasse nii nagu suhtutakse. Seni kuni Eestis on sellised harimatud tolvanid, kes nimetavad vasektoomiat mehe kohitsemiseks nagu keegi siin eespool (mind siiralt huvitab, kuidas ta defineerib naisi, kes end steriliseerivad või kasutavad rasestumisvastasseid vahendeid – aher lehm?), seni, kuni inimeste arvamus on, et see on mehe alandamine ja pole üldsegi meeste asi,  ei hakata vasektoomiat eestlaste seas laiemalt normaalseks pidama.

Ses mõttes võtaks selle tuntud blogija mehe ees mütsi maha, et ta rääkis asjast avatult ja valehäbita.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole see, keda tsiteerid, aga teatud riikides on vasketoomia tõesti väga levinud. Mu meelest on USAs see üsna tavaline.  Arenenud välisriikides ei ole meestel ja ühiskonnas laiemalt seesugust valehäbi. Eks selle taga on inimeste vähene haritus ja vilets silmaring, et meie riigis suhtutakse vasektoomiasse nii nagu suhtutakse. Seni kuni Eestis on sellised harimatud tolvanid, kes nimetavad vasektoomiat mehe kohitsemiseks nagu keegi siin eespool (mind siiralt huvitab, kuidas ta defineerib naisi, kes end steriliseerivad või kasutavad rasestumisvastasseid vahendeid – aher lehm?), seni, kuni inimeste arvamus on, et see on mehe alandamine ja pole üldsegi meeste asi,  ei hakata vasektoomiat eestlaste seas laiemalt normaalseks pidama. Ses mõttes võtaks selle tuntud blogija mehe ees mütsi maha, et ta rääkis asjast avatult ja valehäbita.

Vasektoomiat ei saa alati tagasi pöörata. Lahku minnakse suure tõenäosusega ning järgmises kaasaga tahaks äkki lapsi ikkagi.

Mina mehe asemel kindlasti ei teeks.

Hormoonspiraal on nii mugav ning tervislik.

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vasektoomiat ei saa alati tagasi pöörata. Lahku minnakse suure tõenäosusega ning järgmises kaasaga tahaks äkki lapsi ikkagi. Mina mehe asemel kindlasti ei teeks. Hormoonspiraal on nii mugav ning tervislik

Kas peab tingimata iga järgmise partneriga lapsi saama?

Hormoonspiraal on kohe kindlasti väga tervislik. Nii nagu kõik hormonaalsed vahendid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Steriliseerimise/vasektoomia teeb ikka see, kes lapsi ei soovi. Ei ole normaalne oma naist või meest opile saata. Selle peaks tegema mõlemad, kui kumbki enam lapsi ei soovi. Sest mis kasu on ühe poole sterileerimisest, kui teine on endiselt viljakas?
Siin kiidetakse teatud blogija meest, kes opi tegi. Põhjus oli selles, et naine on kergesti rasestuv ja isegi spiraaliga jäi rasedaks. Kuidas nüüd eksmehe vasektoomia naist kaitseb?

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Steriliseerimise/vasektoomia teeb ikka see, kes lapsi ei soovi. Ei ole normaalne oma naist või meest opile saata. Selle peaks tegema mõlemad, kui kumbki enam lapsi ei soovi. Sest mis kasu on ühe poole sterileerimisest, kui teine on endiselt viljakas?

Siin kiidetakse teatud blogija meest, kes opi tegi. Põhjus oli selles, et naine on kergesti rasestuv ja isegi spiraaliga jäi rasedaks. Kuidas nüüd eksmehe vasektoomia naist kaitseb?

Mõne inimese peakolu sisse vist ei mahu mitte kuidagi, et on igati normaalne saada lapsed ainult ühe partneriga. Kui elu viib lahku ja minnakse järgmisele ringile, siis ei ole vaja ilmtingimata uue partneriga uusi lapsi saada. Mine loe pereelu alt kärgperenduse teemalisi kurtmisi, siis jõuab ehk kohale, miks ei ole mõistlik omale erinevatest suhetest lapsi hankida.

Ju nüüd see blogija ka omale toimiva vahendi leiab. Kui tema eksmees oli kindel, et tema rohkem lapsi ei taha, ei sama ega võimalike uute partneritega, siis on ju igati loomulik, et tema selle vasektoomia tegi.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vasektoomiat ei saa alati tagasi pöörata. Lahku minnakse suure tõenäosusega ning järgmises kaasaga tahaks äkki lapsi ikkagi. Mina mehe asemel kindlasti ei teeks. Hormoonspiraal on nii mugav ning tervislik.

Hormoonspiraal kaitseb väga tõhusalt soovimatu raseduse vastu. Samuti hoiab emaka limaskesta õhukese, mis väldib võimalikud vererohked päevad.

Aga väita, et hormoonspiraal on tervislik…? Ükski tehislik-sünteetiline hormoon kehas ei ole tervislik. See ei ole nüüd mingi üleskutse hormoone vältima – paljudele naistele sobivad hormonaalsed vahendid, aga ei tasu ülistamisega teisele poole üle võlli ka panna. See on hea ja tõhus vahend, aga kindlasti mitte tervislik.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga väita, et hormoonspiraal on tervislik…? Ükski tehislik-sünteetiline hormoon kehas ei ole tervislik. See ei ole nüüd mingi üleskutse hormoone vältima – paljudele naistele sobivad hormonaalsed vahendid, aga ei tasu ülistamisega teisele poole üle võlli ka panna. See on hea ja tõhus vahend, aga kindlasti mitte tervislik.

Mul ning 42%-l vanuses 40+ on müoomid. Kui seda spiraali poleks, oleks aneemia või emakas välja lõigatud. Tänu spiraalile elan head elu.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas peab tingimata iga järgmise partneriga lapsi saama?

Kui mees alles alla 50. vana, siis tõenäoliselt tahab ja võiks.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen küll alla 40 veel, aga plaan on, et mees teeb vasektoomia kui viimane planeeritud laps on ära sündinud. Mul on kõrge vererõhk ja veenilaiendid, hormonaalsed vahendid seega vastunäidustatud. Vasektoomia on kordades kergem operatsioon kui munajuhade sulgemine. Samuti annab vasektoomia kindlama rasestumisvastase kaitse kui munajuhade sulgemine. Loomulikult on vasektoomia eeldus, et mees ei soovi rohkem lapsi – ei minu ega kellegi teisega. Loen ja imestan – 47-50 aastaste naiste mehed on ju üldjuhul sama vanad või vanemad. 50+ vanuses, kui “esimesed” lapsed juba suured, tahavad nullist alustada kogu beebindusega?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees on terve elu kondoomi kasutanud (naisele nt. ei sobi hormonaalsed vahendid), siis kas mingil hetkel on tal õigus oma naine steriliseerimisele saata?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen küll alla 40 veel, aga plaan on, et mees teeb vasektoomia kui viimane planeeritud laps on ära sündinud. Mul on kõrge vererõhk ja veenilaiendid, hormonaalsed vahendid seega vastunäidustatud. Vasektoomia on kordades kergem operatsioon kui munajuhade sulgemine. Samuti annab vasektoomia kindlama rasestumisvastase kaitse kui munajuhade sulgemine. Loomulikult on vasektoomia eeldus, et mees ei soovi rohkem lapsi – ei minu ega kellegi teisega. Loen ja imestan – 47-50 aastaste naiste mehed on ju üldjuhul sama vanad või vanemad. 50+ vanuses, kui “esimesed” lapsed juba suured, tahavad nullist alustada kogu beebindusega?

Vasektoomia eeldus on see, et sina ei vaheta oma meest välja ega maga kellegi teisega.
Mis sellest mehe vasektoomiast muidu kasu on?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen küll alla 40 veel, aga plaan on, et mees teeb vasektoomia kui viimane planeeritud laps on ära sündinud. Mul on kõrge vererõhk ja veenilaiendid, hormonaalsed vahendid seega vastunäidustatud. Vasektoomia on kordades kergem operatsioon kui munajuhade sulgemine. Samuti annab vasektoomia kindlama rasestumisvastase kaitse kui munajuhade sulgemine. Loomulikult on vasektoomia eeldus, et mees ei soovi rohkem lapsi – ei minu ega kellegi teisega. Loen ja imestan – 47-50 aastaste naiste mehed on ju üldjuhul sama vanad või vanemad. 50+ vanuses, kui “esimesed” lapsed juba suured, tahavad nullist alustada kogu beebindusega?

Vasektoomia eeldus on see, et sina ei vaheta oma meest välja ega maga kellegi teisega.

Mis sellest mehe vasektoomiast muidu kasu on?

Vasektoomia eeldus on ikka see, et mees ei soovi rohkem lapsi ja on vasektoomiaga nõus.  Kui elu teeb keerdkäike, minnakse lahku või üks jääb leseks, astutatakse uutesse suhetesse, siis loomulikult tuleb uues suhtes uus lahendus leida, kuidas mitte rasestuda. Uue suhte alguses on selleks loomulikult kondoom. Kui ainult sellest lähtuda, et a äkki me lähme kohe-kohe lahku või a äkki üks meist sureb ära, siis poleks ju üldse mõtet lapsi saada, kodu radada, puid istutada ega, jah, vasektoomiat teha. Samamoodi ju naise munajuhade sulgemine on lapsi mitte sooviva mehe seisukohast kasutu, sest mis siis kui mees võtab uue naise, mis kasu siis temal.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ainult sellest lähtuda, et a äkki me lähme kohe-kohe lahku või a äkki üks meist sureb ära, siis poleks ju üldse mõtet lapsi saada, kodu radada

Miks mitte? Kas mõned aastad ilusat elu pole seda väärt?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siinsetest vastustest näib, et raseduse ärahoidmine on ainult naiste mure. Ainult üks vastus oli vasektoomiast.

Meil ka vasektoomiaga lahendatud. Tunduvalt lihtsam protseduur kui naistel munajuhade sulgemine.

Me oleme oluliselt nooremad, aga meil on mehega 4 last ning mees lasi vasektoomia teha. Ehk siis, kui me 40ndate lõppu jõuame, siis ei kasuta kah midagi, sest rasestumise ohtu ei ole.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ainult sellest lähtuda, et a äkki me lähme kohe-kohe lahku või a äkki üks meist sureb ära, siis poleks ju üldse mõtet lapsi saada, kodu radada, puid istutada ega, jah, vasektoomiat teha.

Miks ei tohiks puid istutada?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sterisiliseerida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen küll alla 40 veel, aga plaan on, et mees teeb vasektoomia kui viimane planeeritud laps on ära sündinud. Mul on kõrge vererõhk ja veenilaiendid, hormonaalsed vahendid seega vastunäidustatud. Vasektoomia on kordades kergem operatsioon kui munajuhade sulgemine. Samuti annab vasektoomia kindlama rasestumisvastase kaitse kui munajuhade sulgemine. Loomulikult on vasektoomia eeldus, et mees ei soovi rohkem lapsi – ei minu ega kellegi teisega. Loen ja imestan – 47-50 aastaste naiste mehed on ju üldjuhul sama vanad või vanemad. 50+ vanuses, kui “esimesed” lapsed juba suured, tahavad nullist alustada kogu beebindusega?

ITKs steriliseerimisel võetakse munajuhad välja, vähiriski ennetamiseks, seega pole midagi ebakindlat

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve elu pillide peal olnud, olen ka edasi.

Kuna pillide pruukimine ja rasedus on mõlemad trombiohtlikud ettevõtmised, siis mina vanuses 38+ pärast viimast last enam pille võtta ei julgenud. Mina olen kondoomiga väga rahul – ei pea pärast seksi pesema ka jooksma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna pillide pruukimine ja rasedus on mõlemad trombiohtlikud ettevõtmised, siis mina vanuses 38+ pärast viimast last enam pille võtta ei julgenud.

Minipillidega trombiohtu ei ole. See on infolehelgi kirjas, et sobivad isegi suitsetajatele jmt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees on terve elu kondoomi kasutanud (naisele nt. ei sobi hormonaalsed vahendid), siis kas mingil hetkel on tal õigus oma naine steriliseerimisele saata?

Eeee… Revolver, sa oled ju perekoolis alati rõhutanud, et mees ei pea kondoomi kasutama. Rasedusest hoidumine on sügavalt naise isiklik asi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ainult sellest lähtuda, et a äkki me lähme kohe-kohe lahku või a äkki üks meist sureb ära, siis poleks ju üldse mõtet lapsi saada, kodu radada, puid istutada ega, jah, vasektoomiat teha.

Miks ei tohiks puid istutada?

Ehk siis, sa ei suuda mitte mingisuguseid allegooriaid mõista?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib muidugi – täpselt nagu teistestki. Minu point oli, et pole mõtet imestada, miks nii vähesed eelistavad vasektoomiat. Põhjus on lihtne: teised vahendid lahendavad rohkem probleeme kui ainult rasedus.

Tegelikult tahad ju seda öelda, et see mees, kes teeb vasektoomia on üks kuradima jobu. Onju?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me ei ela USAs, abort on legaalne ja keegi ei pea vastutahtmist lapsi sünnitama.

Abort ei ole pereplaneerimise vahend! Mis vahet seal on, kus elada. Kui rasedust ei soovita, siis selleks on rida vahendeid, kasvõi kondoom.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hormoonspiraal. Tegelikult arst ütles, et ma vanuse tõttu enam ei rasestu, aga kuna ta ei andnud garantiid, et spiraali eemaldades enam päevasid ei tule, siis jätkan spiraaliga.

53.a.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

49a. ja Mirena. Esimese panin 2012.a. Käisin just kontrollis, sest varsti aeg taas vahetada. Enne oli kasutusaeg 5a, nüüd arst andis teada, et tootja on pikendanud seda 6aasta peale. Arsti sõnul mul munasarjad polevat veel seda nägu, et lõpetama hakkaks, nii et panen uue. Ehk abiks kunagi tuleva menopausiga kah ????‍♀️

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk abiks kunagi tuleva menopausiga kah ????‍♀️

Mismoodi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No Taskad ju said vanas eas lapsed. Naine sünnitas 51-aastaselt. Enamasti valitakse abort ja seetõttu me selles vanuses sünnitajaid ju ei tea.

Ameerika ja muu maailm. Noh paljudes piirkondades on abort suur teema ja seetõttu mõeldakse hoolega, et soovimatut rasedust ära hoida. Piirkonniti on paljud asjad mujal maailmas teisiti. Ameerikas on enamus mehi ümber lõigatud. Lõuna-Ameerikas on keiser iseenesest mõistetav sünnitusviis ja loomulikku sünnitust peetakse vaid džungli naiste teemaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 97 )


Esileht Ilu ja tervis Millist rasestumisvastast vahendit kasutate, 47-50-aastased?