Esileht Lapse ootamine Millist rauapreparaati võtta?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Millist rauapreparaati võtta?

Postitas:

Vereproov näitas, et hemoglobiin veidi üle 100. Vaja rauda juurde võtta. Millist rauapreparaati osta, mis hästi toimiks ja ei mõjuks seedimisele halvasti. Kas keegi tarbib Tecnoferi rauapreparaati? Hind on krõbe… Aitäh, kui võtate vaevaks  vastata! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 11:09; 11.08 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ämmakas soovitas Nögelit. Seedimist pole see küll halvemaks muutnud (aga seda peab võtma kindlasti toidukordade vahel, st kõige parem aeg selleks õhtul enne magamaminekut nt). Samas pärast u 3-4 nädalat tarbimist oli raua tase väga vaevu tõusnud.. aga vähemalt polnud langenud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 11:23; 11.08 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ämmakas soovitas Nögelit. Seedimist pole see küll halvemaks muutnud (aga seda peab võtma kindlasti toidukordade vahel, st kõige parem aeg selleks õhtul enne magamaminekut nt). Samas pärast u 3-4 nädalat tarbimist oli raua tase väga vaevu tõusnud.. aga vähemalt polnud langenud

Kas tarvitasid Nõgeli superrauda (60mg) või Nõgeli rauda (30mg)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 11:09; 11.08 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan väga kodumaist Ecosh rauakompleksi. Hakkasin seda ise võtma ning kui esimesed vereanalüüsid tehti, siis ämmakas ütles et naisterahva kohta on mul üllatavalt head verenäitajad. Et ei pea edaspidi rauda võtma, piisab vaid foolhappest.

Üldse, kõik Ecoshi toidulisandid, mida olen kasutanud, on väga hästi toiminud.

Paljudes nii-öelda apteegi toidulisandites on igasugu erinevaid ebavajalikke lisaaineid, kuid need tooted on sellest vabad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ämmakas soovitas Nögelit. Seedimist pole see küll halvemaks muutnud (aga seda peab võtma kindlasti toidukordade vahel, st kõige parem aeg selleks õhtul enne magamaminekut nt). Samas pärast u 3-4 nädalat tarbimist oli raua tase väga vaevu tõusnud.. aga vähemalt polnud langenud

Kas tarvitasid Nõgeli superrauda (60mg) või Nõgeli rauda (30mg)?

Superrauda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 11:23; 11.08 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ämmaemand soovitas rauasiirupit, kuna raud paneb kõhu kinni, aga siirup ei aidanud. Nüüd võtsin Retaferi ja hemoglobiininäit paranes tunduvalt. Retaferi võtsin eelmise raseduse ajal, siis oli tegu retseptiravimiga, aga nüüd käsimüügis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõgelis on cvitamiin sees.  ma votan tavanõgelit, arsti käskis doosi suurendada, nii  et 2 tbl päevas. see doos teeb mul hoopis kõhu lahti,mitte ei pane kinni,nii et tuleb votta yks omikul ja teine ohtul. veretulemusi veel ei tea, maei viitsi korralikult võtta ka, ei imesta kui koik on sama.

ämmaka sonul raud langeb kuni 36 nadalani, niiet kui selleks ajaks saab korda voi ei saa, sisi hullemaks ei lahe:)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Floradix Ferrum

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusega langeb raud veelgi, raseduse lõpus ei tasu aneemilime olla.

Nõgel aitas minul ainsana. Eelmise raseduse ajal sain tilka, see aitas ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina samuti sain nõgelist abi. Võtsin u 2 kuud ja tõusis vist 105t 120le sünnituseks. Mõni nädal pärast sünnitust oli juba 140 – rebendeid mul polnud ja vere ruumala tõmbab vedeliku arvelt kokku, seega kontsentratsioon tõuseb.

Kõrvaltoime oli kõhulahtisus terve aeg.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle soovitati ka Nögelit (valisin superraua, teist vist polnud parasjagu saadaval). Nüüdseks kuu aega võtnud; uus vereanalüüs kuu lõpus, st efektiivsuse osas ei oska veel kaasa rääkida. Samas seedimise osas saan kommenteerida, et päevapealt muutus senine superkiire ainevahetus väga-väga aeglaseks. St kui varasemalt “toimus” iga päev 2-3 korda midagi, siis nüüd ei “toimu” isegi igapäevaselt. Samas, kuna kaalu juurdevõtmine antud kontekstis on olnud seni pigem vaevaline (algkaal 50 kg juures), siis on ainevahetuse aeglustamine aidanud saavutada kaalutõusu. Ehk – nagu näha, siis sama preparaat mõjub erinevatele inimestele väga individuaalselt – kellel läks kõht lahti, kellel jäi samaks ja kellel, sarnaselt minule, läks seedimine väga aeglaseks. Ilmselt pead lihtsalt proovima, kuidas Sulle mõjub.

PS. Kui see peaks kuidagi oluline olema, siis manustan (sarnaselt ühele varasemale eelkõnelejale) õhtuti enne magamaminekut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan täiesti tavalisi Bertil’s Kelasini rauatablette (2tk päevas) – https://www.apotheka.ee/bertils-kelasin-raud-tbl-25mg-n100-pmm0152199ee

Mul toimib ja seedimist sassi pole keeranud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtan Nõgelit (mitte super) – hemoglobiin siiski 106-lt 102-le langenud, seega ei ole aidanud. Järgmise purgi võtan Supernõgeli. Kõht läks algul kinni küll, aga kui hakkasin õhtuti võtma (ilma piimatoodete, kohvi jm-ta), siis järgmisel päeval käib kõht ilusti läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsetasin erinevaid, aga lõpuks hakkas tõusma ikkagi vana hea retaferi peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka hemoglobiin 100, võtsin retaferi, technoferi,ferrobiot  mitte üksi nendest  ei tõstnud rauda. Näit  seisis ikka 100 peal.  Kõhtu ka kinni nad mul ei pannud  . Lõpuks arst kirjutas retseptiravimi välja mulle ,Ferrum Leki ja näit tõusis 112 peale alles 38 rasedusnädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan ka Ecoshi rauakompleksi, aitas hästi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen erinevaid katsetanud, aga Retafer oli minu jaoks kôige sobivam. Poolteist kuuga sain raua 120 peale ka 1 tabletiga päevas. Ainus, et proovin võtta tühja kôhu peale koos C-vitamiiniga ja mitte süüa piimatooteid 1-2h jooksul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu 5d76ce1e4705

Tänan vastuste eest! Katsetan Nõgeli Superrauda, ehk aitab. Võtan enne magamaminekut ja koos sidruniveega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan Nõgeli Superrauda või Floradix siirupit ja smuutisid roheliste lehtköögiviljadega (nt spinat, lehtkapsas, lehtpeet), lisaks maasikad, datlid, chiaseemned, kõrvitsaseemned.

Doula, imetamisnõustaja

http://www.neljastrimester.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle soovitati ka Nögelit (valisin superraua, teist vist polnud parasjagu saadaval). Nüüdseks kuu aega võtnud; uus vereanalüüs kuu lõpus, st efektiivsuse osas ei oska veel kaasa rääkida. Samas seedimise osas saan kommenteerida, et päevapealt muutus senine superkiire ainevahetus väga-väga aeglaseks. St kui varasemalt “toimus” iga päev 2-3 korda midagi, siis nüüd ei “toimu” isegi igapäevaselt. Samas, kuna kaalu juurdevõtmine antud kontekstis on olnud seni pigem vaevaline (algkaal 50 kg juures), siis on ainevahetuse aeglustamine aidanud saavutada kaalutõusu. Ehk – nagu näha, siis sama preparaat mõjub erinevatele inimestele väga individuaalselt – kellel läks kõht lahti, kellel jäi samaks ja kellel, sarnaselt minule, läks seedimine väga aeglaseks. Ilmselt pead lihtsalt proovima, kuidas Sulle mõjub.

PS. Kui see peaks kuidagi oluline olema, siis manustan (sarnaselt ühele varasemale eelkõnelejale) õhtuti enne magamaminekut.

Saan nüüd lisada, et pooleteise kuuga tõusis hemoglobiin 10 ühikut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas võtate Nõgeli superrauda 1 tableti või 2? Mul ämmaemand kirjutas 2, aga siis võttis väga iiveldama ja oksendasin kõik välja. 1 tablett on senini sees püsinud, aga ma ei tea, kui efektiivne see on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu +10 ühikut tuli 1 tableti pealt. Ämmaemand mingit täpset doosi mulle välja ei kirjutanud.

Kujutan ette, et sees püsiv 1 tablett on ikka efektiivsem kui 2 tabletti, mis on välja oksendatud, aga tasub ämmaemandaga konsulteerida. Võimalik ju ka mingit alternatiivset rauapreparaati proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Ei pea ju kaht tabletti korraga võtma, vaid näiteks üks võtta hommikul ja teine õhtu. l</p>
 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Lapse ootamine Millist rauapreparaati võtta?