Esileht Kodunurk Millist sorti tomateid kasvatate?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Millist sorti tomateid kasvatate?

Postitas:

Tõesti olen algaja ja on väike kasvuhoone – sooviks selliseid tomteid:
1) kiiresti valmiv
2) maitsev, lihane
3) mitte eriti kõrge
Sooviks ka, et oleks saagikas.
Kõik need nõuded ei pea muidugi korraga ühel tomatil olema.
Ja milliseid tomateid saaks ka õues kasvatada v.a. viinamarjatomatid, on äkki suuremaid tomateid, mida saaks õues kasvatada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 20:23; 27.03 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis sobib sulle hästi Härjasüda. See on väga saagikas sort ja kohati ülisuurte viljadega. Lihatomat. Taim ise kuigi lopsakas ei ole. Kohati on lausa arusaamatu, kuidas nii kidur taim selliseid suuri ja raskeid tomateid kasvatab.

Isiklik lemmik on Lemon Boy. See on kollane tomat. Viljad on pigem suured. Maitse on väga mahlane ja magus.

Õues kasvatamiseks sobivad kindlad sordid. Sõber google aitab nimede osas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 20:27; 26.03 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leviv trend perekoolis, pealkiri on üks ja sisuküsimus teine.

Mina kasvatan peaaegu kõike, eri suuruseid, värve.
Ning ei, eestis ei valmi välitingimustes tomateid. Ja kõik kasvavad kõrgeks. Madal on vaid toatomat.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasvatan rõdul kirsstomatit, kuna kasvuhoonet pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Betalux tomat on väga varajane ja viljakas sort.Taim madalakasvuline. See alati esimene, mis valmib.(mul u Jaanipäeva paiku esimesed tomatid). Muidugi see tähendab ka seda, et taim on veidi varem külvatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kõik kasvavad kõrgeks.

Seda küll mitte. Ma ei mäleta, mis sort mu tütrel oli eelmisel aastal, aga oli hästi madal ja väga viljakas. Võin uurida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ning ei, eestis ei valmi välitingimustes tomateid.

Mis juttu Sa nüüd ajad?
Loomulikult on olemas meil avamaa tomatite sordid.

Ma kasvatan tomateid juba aastaid ilma igasuguse kasvuhooneta.
Minu lemmik on “Terma”, aga sorte on rohkem. “Terma” muidugi ei ole lihatomat, vaid on täiesti tavaline punane tomat.
Aga madala kasvuga on “Terma” küll.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka Termat kasvatanud, küll mitte päris lageda taeva all. Ühel eriti jahedal aastal hakkas saaki saama augusti viimasel nädalal ja sai septembri teise nädalani. Aga eelmisel aastal näiteks polnud viga.
See aasta proovin vahelduse mõttes Vartot.
Kirsstomatitest on jube hea Indigo Cherry Rose oma tumelillakate viljadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist sorti nagu Härjasüda pole küll näinud, see ikka tüübinimi. Ma eelmine aasta ka proovisin ühte sihukest kasvatada, nime pole küll kahjuks meeles. Igatahes varred olid võimsad, jämedad ja kõrged, aga kandis kehvasti. Kohutavalt haljasmassi, selle kohta vilju vähe.

Ise kasvatame Viljat ja Visat, madalatest meeldib mulle Koit.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe poes seemnepakke – kõik on kenasti kirjas. Ma ise oma tomateid enam ei tea, pole aastaid seemneid ostnud, võtan viljalt ise.
Õues on Siberi tomatid – ideaalne igasuguse ilmastikunähtuse korral.
Oma tomat on mu meelest alati maitsev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist sorti nagu Härjasüda pole küll näinud, see ikka tüübinimi. Ma eelmine aasta ka proovisin ühte sihukest kasvatada, nime pole küll kahjuks meeles. Igatahes varred olid võimsad, jämedad ja kõrged, aga kandis kehvasti. Kohutavalt haljasmassi, selle kohta vilju vähe.

Ise kasvatame Viljat ja Visat, madalatest meeldib mulle Koit.

Härjasüda on vägagi sordi nimi. Kasvatan seda aastaid juba. Lihtsalt meie poodidest pole enam seda seemet leida vist. Vähemasti mina pole mitu aastat leidnud ja võtan seemneid ise.

Kindlalt igal aastal kasvatangi Black Cherryt, Härjasüdant, Sweet cerryt.
Ja siis erinevaid sorte. Vilja, valve jne. Madalaid sorte on palju. Ja need, mis kasvavad kõrgeks, võib sobiva kõrguse pealt ladva ära näpistada ja jääbki taim nii kõrge nagu soovid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist sorti nagu Härjasüda pole küll näinud, see ikka tüübinimi.

Mis mõttes nagu? Et sina pole näinud, siis pole olemas?

HÄRJASÜDA

http://www.google.com/search?q=tomatisort+h%C3%A4rjas%C3%BCda&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJ38SwwKDhAhUnx4sKHcisDzEQ_AUIDigB&biw=1280&bih=610#imgrc=yzSbwQhMMb9oBM:

Keskvalmiv, taime kõrgus 150-170cm. Roosakaspunase seemneteta viljalihaga suur südamekujuline maitsev mure lihatomat. Viljaliha pehme, kuid tihe ja mahlane. Kobaras 2-3 vilja. Vili kaalub 400-600g. Maitsvad ja suured viljad. Suurepärane maitse säilib ka töötlemisel. (Tuntud ka nimedega OXHEART ja Cuor di Bue)

Teemaalgatajale. Sellel lingil on erinevate sortide kirjeldused. Samuti on märgitud, kas sobib kasvuhoonesse või avamaale.

https://www.hortes.ee/2016/03/11/tomatid-sordisoovitusi/

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 20:27; 26.03 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – tänud, uurin – sorte on ikka tõesti palju

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 20:23; 27.03 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) kiiresti valmiv

Marmande, Betalux, Floradade.
Kõik determinantsed tomatid. Väga varased. Saab kasvatada ka väljas.

2) maitsev, lihane

Härjasüda (Ox Heart).
Klassikaline lihatomat, hea maitsega ja suurte viljadega. Muidugi suhteliselt kapriisne taim, mädanikule vastuvõtlik. Algajale tegelikult ei soovita.
Ise see aasta ei panegi seda. Mul on 2 teist lihatomati sorti, mida külvasin – Brandywine Yellow (kollane nagu nimi ütleb ja hiiigelsuurte viljadega) ja Ananas (pole varem pannud, eks näis).
Kõik sordid on indeterminantsed, seega pigem kasvuhoonetaimed.

3) mitte eriti kõrge

Oranze
Suures plaanis on nii, et determinantsed (madalakasvulised) sobivad kasvatamiseks ka avamaal ja indeterminantsed (kõrgekasvulised) pigem mitte.
Kui sa tahad algajale sobivat taime, mis oleks madal ja sobiks avamaale, siis mina julgen soovitada sellist sorti nagu Oranze. Väga vastupidav taim, madal, suure saagikusega ja viljad on maitselt superhead. Nad on küll oranzi värvi, aga saabki huvitavama salati.

Eestis kõlbab kõiki avamaa tomateid kasvatada ka kasvuhoones. Kui paned midagi välja, siis valmimine oleneb 100% suvest. Enamasti õues kasvatamine ei tasu siiski ära.

Üldiselt – kirsstomatid on suhteliselt asjalikud, kui võtad kõrge taime. Suve lõpuks on ikka karbitäite viisi tomateid.

Lisaks oma isiklikest kogemustest ütlen, et minu viimaste aastate lemmikud on – Lemon Boy (kollane, väga maitsev), Oranze, Moneymaker (klassikaline, hapukas, keskmise suurusega punane tomat), Brandywine Yellow (kollane lihatomat), Hiiumaa roheline (meeletult saagikas Eesti sort, roheline tomat, hea magus), Indigo Rose (hiline tomat, hea säilitamiseks kuna valmib kõige lõpus, tumedad viljad, dekoratiivne).

Aga üldiselt ma katsetan iga aasta paari uut sorti – selle aasta katsetused on Green Zebra (roheline tomat), Ananas (helepunane lihatomat) ja Tigerella (punase/kollase triibuline). Eks näis, kuis on 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Millist sorti tomateid kasvatate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.