Esileht Ilu ja tervis Millist statiini/ kolesterooliravimit kasutad

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Millist statiini/ kolesterooliravimit kasutad

Postitas:
Kägu

Arst määras mulle rosuvastatiini, aga näib, et olen sellele allergiline. Millist teie kasutate ja kas on olnud kõrvaltoimeid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtan sama toimeainega (rosuvastatinum) ravimit: Crestor.

Esimesed kolm päeva olid väga rasked – iiveldas ja oli selline tunne, nagu oleksin haigeks jäänud. Süüa ei tahtnud üldse ja kui sõin midagi, siis kohe hakkas paha ja väga raske olla.
Lugesin internetist muidugi kõrvaltoimete kohta juurde ja tundus, et mul ongi need kõige hirmsamad kõrvaltoimed kõik olemas 🙂
Kirjutasin lausa arstile, et mulle see vist ikka ei sobi, nii halb on olla.
Arst ütles, et organism harjub ja kui ikka väga halb on, võtku ma siis pool tabletti terve asemel. Ja kui ei lähe paremaks, siis vaatame mõne teise rohu.

Ma selle peale siis mõtlesin, et … no mis, nii nõrk ma nüüd ka ei ole, proovin natuke veel edasi võtta ikka nii, nagu ette nähtud.

Ja oligi vist umbes neljas/viies päev, kui kogu halb enesetunne oli kadunud.
Nüüd võtan juba pool aastat ja ei tunne ennast üldse halvasti.
Söögiisu on muidugi kehvapoolne ja sellest tulenevalt on ka veidi planeerimatut kaalulangust, aga selle üle oleks patt nuriseda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S. üks asi veel, mida olen selle rohuga märganud – alkoholiga see rohi kohe kuidagi ei klapi. Ja ma ei mõtle tableti sisse võtmist alkoholiga või ohjeldamatut pidutsemist ja prassimist 🙂
Ma mõtlen üleüldiselt alkoholi.
No et alkoholi ei saa üldse tarbida. Mina vähemalt ei saa. Isegi mitte klaasi veini või siidrit. Siis on kohe jälle paha olla – iiveldab ja selline haiglane olek tuleb peale ja see jätkub ka järgmisel päeval.
Aga see ei ole mulle üldiselt probleem, et ma ei saa kohe üldse midagi võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtan juba aastaid rosuvastatiini 20mg ja mitte mingisuguseid kõrvaltoimeid pole. Alkoholi saan ka edukalt juua 🙂 (olen 38-aastane naine ja statiini võtan kaasuva diabeedi tõttu, et veresooni diabeedi tüsistuste eest kaitsta, numbrid pole kunagi suured olnud)

Aga kõrvaltoimeid on jah. Sagedasemad on siiski lihasvalud/-nõrkus ja tavaline allergiline lööve või sügelus. Sellisel juhul võib abi olla toimeaine vahetusest, kui ravimit ikka päriselt vaja on. Võib olla ka nii, et päris-päriselt ei olegi seda vaja…

Lisaks statiinidele on veel teine ravimrühm, mis kolesteroolilangetuseks sobib. Ja siis on veel uued paar kuni mõni korda aastas süstitavad ravimid, aga need on tavakasutajale liiga kallid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtan 20 mg Rosuvastatiini, kõrvaltoimeid pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

crestor, kõrvalmõjuna kaob söögiisu nii, et end peab sundima sööma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele! Vahel on nii hea kuulda teiste kogemusi, et oleks kergem otsuseid teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Roxardio, ühtegi kõrvalmõju pole( ka alkoholi kasutades)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Millist statiini/ kolesterooliravimit kasutad