Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Millist tähtaega teie kõige rohkem usaldate?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Millist tähtaega teie kõige rohkem usaldate?

Postitas:

Mul on tähtaegu lausa 4tk 😀

1. tähtaeg päevade järgi.
2. tähtaeg KV järgi
3. tähtaeg LA järgi
4. tähtaeg 29+ nädalal tehtud UH järgi(mis ütles et rasedust 4 päeva vähem kui arvasime).

Kõige kaugem on päevade järgi tähtaeg, KV oma on sellest nädal varem…LA oma on KV omast veel 3 päeva varem ja viimane on Päevade omast 2 päeva varem.
Siiani oleme arstiga arvestanud KV tähtaja järgi.
Olen kuulnud et mida hilisemas raseduses UH tehakse, seda ebatäpsem see on..Millist teie kõige rohkem usaldate? Muidugi ma tean et laps tuleb siis kui tulla tahab, aga mille järgi te endal arvestust peaksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida varasem uh seda täpsem. iseasi kui täpse aparaadiga seda ja kui täpselt seda mõõdeti. tavaliselt KV tehakse ikka täpsema aparaadiga seetõttu usaldan kõige rohkem seda.
aga arvan, et iga naine ja rasedus on individuaalne ja ei kesta täpselt samapalju päevi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usalda ühtegi. Ajavahemik vaid, millal peaks valmis olema. Kõik nii erinevad ja sünnib siis kui ise valmis tulema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen usaldanud ämmaemanda arvutust. Mu ämmaemand arvutab ka ilusti täpselt ja arvestab mu tsükli eripära.
Ülejäänud tähtajad ongi sattunud vaid paaripäevase nihkega. Viimane UH näitas 5 päev varasemaks, aga seda ma ei arvesta nii kui nii.

Ja üleüldse arvasin ma eelmine kord ja arvan ka seekord, et laps sünnib hiljem kui tähtaeg. Mis päev, see on juba tema otsustada. Üldse ei imesta, kui mul tulebki kasutada seda 41+5 haiglabroneeringut (ehk siis selleks ajaks läheb esilekutsumiseks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnetan oma keha hästi ja tean, millal toimub ov ( ei kasuta teste selle määramiseks). Tsükleid on olnud pikkuses 37-56 päeva. Seega päevade järgi mu rasedust arvutada ei saa. Kõige täpsemini, ehk paaripäevase nihkega on ühtinud kv uh kuupäev. La on eksinud 10 ja enam päeva, päevade järgi pandud kuupäev ( ei saagi aru, miks mõni ämmakas on nii järjekindel, ega arvesta naise eripära ja tsükli pikkust) on pannud puusse maksimum 3 nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevade järgi 14.aprill (tsükkel käis nagu kellavärk, 28 päeva). KV ja LA ultrahelide järgi 13.aprill. Ämmaemand arvestab ka 13.aprilli.
Aga sünnib laps ikka siis, kui ta selleks küps on. Laps algatab sünniprotsessi naise kehas, nii et endal on väga vähe siin teha ja nõiduda 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tsüklid olid ülipikad ja tean täpselt OV aega, siis arvestan ka tähtaega OV järgi. Õnneks pole arstiga ka selles osas probleeme ja arvutab ka minu öeldud kuupäeva järgi. Nii KV kui LA on ka selle kuupäeva andnud. Päevade järgi oleks mitu nädalat pikem rasedus, kui tegelikult on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina usaldan ainult päevade järgi arvutatud tähtaega, sest tsükkel on 30-31 päeva ja mitte mingil juhul ei saa tähtaeg olla 1-2 nädalat varem, nagu kõik UH-d on mulle pakkunud. Kolme lapse sünnitamine on minu arvamise õigsust tõestanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik tähtajad (kolm UH-d) on 28. veebruar. Täpipealt sama päev. Kui arvestaks päevade järgi, siis oleks 13. märts – väga ebakorrapärane tsükkel. Eelmise lapsega jäin ka nn. päevade aeg rasedaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on täpselt teada ovulatsiooni aeg ja seda usaldan. Esimene uh pani täpselt sama kuupäeva (9+), kv ja la on pannud päev-paar varasemaks. Ämmakas arvutab päevade järgi ja saab minust 3-6 päeva (olenevalt tujust erinevatel visiitidel erineva) varasema päeva.

Pärast 20n tehtud uh-d on tähtaja arvestamiseks väga ebatäpsed. Pärast 20n hakkavad lapsed erineva kiirusega kasvama (kuni 20n on enamus looteid sama kasvutempoga) ja uh paneb justnimelt lapse suuruse järgi tähtaja. Kõik lapsed pole ju ühe sünnikaaluga, seega ei saa ka tähtaega pärast 20n enam uh järgi muuta.

Samas kuupäeva usaldamine tähendab seda, et last ootan siiski ajavahemikus 37-42n. Ega siis laps täpselt tähtajal pruugi sündida ka siis, kui viljastumise aeg täpselt teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kolmas rasedus. Kõikidega kv uh ja päevade uh klappinud, seega see ka tähtajaks ja la tähtaeg pannuks vaid päeva varasemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Esimene sünnitus 40+3, mensese järgi pandud (siis ei olnud UH ja mensese järgi raseduse suurusel ka mingit vahet, kõikumisi oli vaid 1-3p).
Teine sünnitus 40+1, TA pandud LV järgi (mensese järgi oleks olnud rasedust peaaegult 42n. Algusest saadik oli vahe peaaegult 2n).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tähtajad olid 17-19. Enam ei mäleta, mi mille järgi oli, aga 34 nädalal Shoisi juures käies, ütles ta, et las jäägu need tähtajad, mis mulle juba määratud on, kuid tema arvab, et 21 kuupäeval peaks tulema. Valud hakkasid 22 päeval ja 23 esimesel tunnil oli poja käes. Seega usaldan Shoisi 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks sünnitust olid samal päeval, mis pandi KV UH-s. Ämmaemand arvestas päevade järgi, kuid kunagi ei pannud täppi. Teine sünnitus oli siis päevade järgi 38 nädalal. See kord vaatame…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

päevade järgi mul kõige täpsem olnud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli viimasega tähtajad nii päevade kui kõigi uh-de järgi 15 ja 16.veebruar.Kui läksin esilekutsumisega haiglasse tehti veel üks uh ja arst ütles uueks tähtajaks 6.märts.Ise teadsin täpset ov aega laps oleks pidanud hiljemalt 21.veeb sündima.Sõdisin arstidele vastu ja nõudsin järjepidevalt esilekutsumist,millega arst lõpuks nõustus.Laps sündis 1.märts ja platsent oli juba vana.
Selle rasedusega tähtaeg 26.aug(esimese uh järgi).Päevade järgi 25.aug. KV-d ei tehtud ja LA-ni aega.Kuna tean jälle täpset viljastumise aega,siis peaks sündima 5.september.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Millist tähtaega teie kõige rohkem usaldate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.