Esileht Lapse ootamine millist teed raseduse alguses tarbida?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: millist teed raseduse alguses tarbida?

Postitas:

Mul on varem olnud hematoomidega probleeme ning nüüd muretsen, et millist teed on ohutu tarbida.

Soovin hoiduda koffeiinist. Seega roheline ja must tee on väljas.

Vaarikateed soovitatakse alles raseduse lõpus. Kummelitee pidi ka emaka kokkutõmbeid põhjustama (aga kas kohe ühest tassist päevas?), piparmünditee samuti. Jne, jne… päevase uurimise järel oleks justkui ainult ingveritee joodav?

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.10 21:57; 12.10 14:11; 12.10 21:37; 13.10 15:09; 13.10 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen joonud nii kummeli kui piparmünditeed. Ka musta teed ja kohvi. Praegu 21. Nädal” kokkutõmbeid on 17. Nädalast umbes. Ei ole valusad, tulevad väsimusest või kiirest liigutusest nagu eelmine kord.

Eelmise rasedusega ei joonud ka kohvi, aga ikka olid need braxton-hicksi (?) kokkutõmbed ca 18 nädalast vist. Oli hematoom ka alguses. Sündis 3kg laps 38+0.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tass päevas on nii must kui roheline kui piparmündi kui kummeli tee lubatud.

Kui tunned ennast rahulikumalt neid mitte juues, siis saad teha kuuma sidrunuvett meega või lahjendada kuuma veega tummisemaid mahlasid, nt 2/3 kuuma vett, 1/3 kreegimahla

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ingverit ega muid ravimteesid mitte parem tarbida, pole piisavalt uuritud. Kofeiini sisaldavad joogid ja teed on uuritud, nt kohv ja must tee lubatud teatud piirides. 200mg kofeiini päevas on norm. Umbes 3dl kohvi ja liiter musta teed. Tassikese jood, ei juhtu midagi. Eriti, kui kanget ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 20:47; 12.10 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa päris tõsiselt tahad hästi korralik olla, siis ei tohigi ühtegi teed juua 😀

Päriselt, ma ka just 2 kuud tagasi uurisin selle kohta – no et kuna paljusid ravimtaimi ei tohi raseduse ajal tarbida, aga kummel, pärnaõis jne on ju kõik ka ravimtaimed, et mis teed tohib. Ja iga asja juures oli, kas ei tohi üldse või siis ettevaatlikult – isegi kummel, piparmünt, pärnaõis jne.

Mina joon soovi korral piparmünditeed või kummeliteed – neid jõin ka enne rasedust. Kohvi joon ka siiski hommikuti. Aga kuna ma pole eriline teegurmaan, siis pigem loobusin pärastlõunasest soojast joogist kui et asendasin selle 😀

Ja mu esimese rasedusega ämmakas lausa “käskis” hommikuit kohvi juua – mul olid peavaldu probleemiks, ilmselt hommikune vererõhuprobleem. See 1 tass kohvi oli ikka parem kui iga päeva mitu paracetamooli sisse süüa ja valu kannatada 😀

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 09:40; 12.10 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul see mure oligi, et kofeiin keelati ära ja kui googeldasin, siis tundub, et kõik teised teed ka keelatud. Proovin siis vaheldumisi kummelit, ingverit ja piparmünti. Ingveri kohta pole ma midagi hullu veel leidnud. Rooibosh on vist ka ok? Kummeli ja piparmündiga soovitatakse ka piiri hoida. Üks tass päevas on ehk ok.

Eelmise rasedusega jõin ka kohvi ja teed. Lõppes suurte veritsustega. Seekord siis kofeiin menüüst väljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.10 21:57; 12.10 14:11; 12.10 21:37; 13.10 15:09; 13.10 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jõin alguses üldsegi niiviisi, et panin kuuma vett ja sisse külmutatud puuvilja ja mett, sest süda oli nii paha, et toit alla ei läinud, aga see oli “kõik-ühes” lahendus – tee, soe jook, toitained, vitamiinid 😀

Umbes poole raseduse peale ei tarbinud üldse kofeiini, aga jõin nii piparmündi-, kummeli-, fenkoli-, aedsalvei jms taimeteesid, aga samas mulle ei pannud arst ka mingeid piiranguid alguses peale, ta isegi pigem soovitas taimeteed juua.

Poole raseduse pealt hommikuti 1 tass rohelist teed, lisaks väga harva võtan abikaasa kohvist ühe pisikese lonksu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kas kakao võiks olla lahendus või sisaldab ka kakao kofeiini?

Kui on suur kohvi/soojaautomaadi masin tööjuures nt, siis osad neist pakuvad ka mustikakiselli 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 09:40; 12.10 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina joon hapukaid marjateesid. Muidu olin suur musta tee jooja sidruniga ja hommikul 1 tass rohelist teed, aga praegu see isu ära kadunud + lugesin ka ühte viimast uuringut kuidas kofeiin mõjutab loodet (ka 1 tass päevas) ning see võttis viimasegi isu ära. Kuna raseduse alguses sobisid vaid hapud asjad, siis marjateed on siiani väga OK. Fenneli kohta olen mina lugenud, et seda ei tohiks rasedad üldse tarbida, samuti lagritsat, seega neid teesid ma ei joo.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lase translatist läbi. Ingver sisaldab ühendeid mis kindlalt keelatud. Eesti on natuke maha jäänud selle infoga. Parem mitte riskida. https://www.ruokavirasto.fi/yritykset/elintarvikeala/valmistus/elintarvikkeista-annettavat-tiedot/pakkausmerkinnat/kayttoohje-ja-varoitusmerkinta/varoitusmerkinta-inkivaaria-sisaltaviin-ravintolisiin-seka-inkivaariteehen-ja-sita-vastaaviin/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 20:47; 12.10 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul puhas vesi alla ei lähe soovitas arst juua ploomimahla ja alkoholivaba õlut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud 2 rasedust ja mõlemad rasedused kulgesid hematoomidega. Viimane rasedus oli veel mitme verejooksuga mis isegi arstid ära ehmatasid. Õnneks mõlemad lapsed sündisid ja kõik on korras. Nüüd püüame 3ndat ja kergelt õeldes hirm on selle eest naha vahel. Arst ütles, et enda oma pära ja võin arvestada et kolmas võib samamoodi kulgeda.

Aga minu küsimus ongi, et kuidas teed, kohvi hematoome mõjutavad?

TS

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 19:10; 13.10 09:54; 13.10 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina joon hapukaid marjateesid. Muidu olin suur musta tee jooja sidruniga ja hommikul 1 tass rohelist teed, aga praegu see isu ära kadunud + lugesin ka ühte viimast uuringut kuidas kofeiin mõjutab loodet (ka 1 tass päevas) ning see võttis viimasegi isu ära. Kuna raseduse alguses sobisid vaid hapud asjad, siis marjateed on siiani väga OK. Fenneli kohta olen mina lugenud, et seda ei tohiks rasedad üldse tarbida, samuti lagritsat, seega neid teesid ma ei joo.

Mis see kofeiin siis teeb lootega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud 2 rasedust ja mõlemad rasedused kulgesid hematoomidega. Viimane rasedus oli veel mitme verejooksuga mis isegi arstid ära ehmatasid. Õnneks mõlemad lapsed sündisid ja kõik on korras. Nüüd püüame 3ndat ja kergelt õeldes hirm on selle eest naha vahel. Arst ütles, et enda oma pära ja võin arvestada et kolmas võib samamoodi kulgeda.

Aga minu küsimus ongi, et kuidas teed, kohvi hematoome mõjutavad?

TS

Mulle arst lihtsalt ütles, et on mõned uuringud viimati välja tulnud mis näitavad, et kofeiin võib veritsemist soodustada. Et kohvjoojatel on rohkem veritsusi raseduse ajal. Aga see pole 100% kindel.

Mul olid ka sellised veritsused mis arstidki ära ehmatasid, meid ammugi ning lõpuks ei saanudki oma beebit käte vahele. Seega seekord nii igaks juhuks võib ju kofeiini ära jätta. Iseasi kas aitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.10 21:57; 12.10 14:11; 12.10 21:37; 13.10 15:09; 13.10 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud 2 rasedust ja mõlemad rasedused kulgesid hematoomidega. Viimane rasedus oli veel mitme verejooksuga mis isegi arstid ära ehmatasid. Õnneks mõlemad lapsed sündisid ja kõik on korras. Nüüd püüame 3ndat ja kergelt õeldes hirm on selle eest naha vahel. Arst ütles, et enda oma pära ja võin arvestada et kolmas võib samamoodi kulgeda.

Aga minu küsimus ongi, et kuidas teed, kohvi hematoome mõjutavad?

TS

Mulle arst lihtsalt ütles, et on mõned uuringud viimati välja tulnud mis näitavad, et kofeiin võib veritsemist soodustada. Et kohvjoojatel on rohkem veritsusi raseduse ajal. Aga see pole 100% kindel.

Mul olid ka sellised veritsused mis arstidki ära ehmatasid, meid ammugi ning lõpuks ei saanudki oma beebit käte vahele. Seega seekord nii igaks juhuks võib ju kofeiini ära jätta. Iseasi kas aitab.

 

Ahnii, kuulen esimest korda sellest ja ei oleks osanud seostada. Esimene rasedus kohvi ei joonud aga ikkagi, teine rasedus jõin kohvi aga hematoonid ikkagi.. Samas viimane rasedus oli jällegi verejooksud metikumad. Võibolla tõesti mingit laadne tõepõhi all.

Mul pole õnneks probleemi kohvi mitte joomisega, proovin ka ära. Ehk muudab midagi kui ei tarbi.

Tänan vastamast!

TS

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 19:10; 13.10 09:54; 13.10 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kõigi rasedustega joonud nii kohvi kui teed ja ma olen täiesti veendunud, et need ei põhjusta mingeid verejookse. Suht ajuvaba tundub. Katkemisohtu, veritsusi, toonuseid jne ikka esineb rasedatel, sama hästi võiks oletada, et saia söömine või piima joomine neid põhjustab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 12:29; 13.10 14:47; 13.10 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kõigi rasedustega joonud nii kohvi kui teed ja ma olen täiesti veendunud, et need ei põhjusta mingeid verejookse. Suht ajuvaba tundub. Katkemisohtu, veritsusi, toonuseid jne ikka esineb rasedatel, sama hästi võiks oletada, et saia söömine või piima joomine neid põhjustab.

Järelikult on sul vedanud ja peaksid õnnelik olema, et lihtne rasedus on olnud. Kuid on ka neid kellel eelsoodumus juba hematoomidele ning see väike nüans võib juba mõjutada nii mõndagi. Hetkel oli teemaalgataja teema seotud hematoomidega. On sul neid esinenud, et nii kindlalt oskad enda seisukohta põhjendada?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 19:10; 13.10 09:54; 13.10 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kõigi rasedustega joonud nii kohvi kui teed ja ma olen täiesti veendunud, et need ei põhjusta mingeid verejookse. Suht ajuvaba tundub. Katkemisohtu, veritsusi, toonuseid jne ikka esineb rasedatel, sama hästi võiks oletada, et saia söömine või piima joomine neid põhjustab.

Järelikult on sul vedanud ja peaksid õnnelik olema, et lihtne rasedus on olnud. Kuid on ka neid kellel eelsoodumus juba hematoomidele ning see väike nüans võib juba mõjutada nii mõndagi. Hetkel oli teemaalgataja teema seotud hematoomidega. On sul neid esinenud, et nii kindlalt oskad enda seisukohta põhjendada?

Ei saa just öelda, et mul on olnud lihtsad rasedused, ja on ka veritsust olnud ja enneaegse sünnituse ohtu jne, aga kohvi ja tee joomine neid kindlasti ei põhjustanud. Keegi võiks mõne arsti või ämmaemandaga ka vahelduseks konsulteerida, need naeravad ennast herneks selle jutu peale. Üks ei söö ju raseduse ajal majoneesi ka, sest seal on toores muna…

 

Kiire google ütleb, et kohvijoomine raseduse ajal või põhjustada madalat sünnikaalu ja lühendada raseduse kestust. Kõige ehtsam näide sellest on minu viimane laps, kes sündis nädal peale tähtaega ja kaalus 4120g. Kõige kergem laps mul 3870 ja nädal enne tähtaega. Jumal tänatud, et ma iga päev kohvi jõin, muidu oleks keskmise vasika suuruse lapse sünnitanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 12:29; 13.10 14:47; 13.10 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kõigi rasedustega joonud nii kohvi kui teed ja ma olen täiesti veendunud, et need ei põhjusta mingeid verejookse. Suht ajuvaba tundub. Katkemisohtu, veritsusi, toonuseid jne ikka esineb rasedatel, sama hästi võiks oletada, et saia söömine või piima joomine neid põhjustab.

Järelikult on sul vedanud ja peaksid õnnelik olema, et lihtne rasedus on olnud. Kuid on ka neid kellel eelsoodumus juba hematoomidele ning see väike nüans võib juba mõjutada nii mõndagi. Hetkel oli teemaalgataja teema seotud hematoomidega. On sul neid esinenud, et nii kindlalt oskad enda seisukohta põhjendada?

Ei saa just öelda, et mul on olnud lihtsad rasedused, ja on ka veritsust olnud ja enneaegse sünnituse ohtu jne, aga kohvi ja tee joomine neid kindlasti ei põhjustanud. Keegi võiks mõne arsti või ämmaemandaga ka vahelduseks konsulteerida, need naeravad ennast herneks selle jutu peale. Üks ei söö ju raseduse ajal majoneesi ka, sest seal on toores muna…

Kiire google ütleb, et kohvijoomine raseduse ajal või põhjustada madalat sünnikaalu ja lühendada raseduse kestust. Kõige ehtsam näide sellest on minu viimane laps, kes sündis nädal peale tähtaega ja kaalus 4120g. Kõige kergem laps mul 3870 ja nädal enne tähtaega. Jumal tänatud, et ma iga päev kohvi jõin, muidu oleks keskmise vasika suuruse lapse sünnitanud.

Olen teemaalgataja. Mu viljatusravi arst/ämmaemand oli see kes soovitas kofeiinist loobuda. Elan Skandinaavias. Nüüd kui alternatiive hakkasin otsima, siis tundus, et paljud teed ka “ohtlikud” ning sellest ka teemaalgatus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.10 21:57; 12.10 14:11; 12.10 21:37; 13.10 15:09; 13.10 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kõigi rasedustega joonud nii kohvi kui teed ja ma olen täiesti veendunud, et need ei põhjusta mingeid verejookse. Suht ajuvaba tundub. Katkemisohtu, veritsusi, toonuseid jne ikka esineb rasedatel, sama hästi võiks oletada, et saia söömine või piima joomine neid põhjustab.

Järelikult on sul vedanud ja peaksid õnnelik olema, et lihtne rasedus on olnud. Kuid on ka neid kellel eelsoodumus juba hematoomidele ning see väike nüans võib juba mõjutada nii mõndagi. Hetkel oli teemaalgataja teema seotud hematoomidega. On sul neid esinenud, et nii kindlalt oskad enda seisukohta põhjendada?

Ei saa just öelda, et mul on olnud lihtsad rasedused, ja on ka veritsust olnud ja enneaegse sünnituse ohtu jne, aga kohvi ja tee joomine neid kindlasti ei põhjustanud. Keegi võiks mõne arsti või ämmaemandaga ka vahelduseks konsulteerida, need naeravad ennast herneks selle jutu peale. Üks ei söö ju raseduse ajal majoneesi ka, sest seal on toores muna…

Kiire google ütleb, et kohvijoomine raseduse ajal või põhjustada madalat sünnikaalu ja lühendada raseduse kestust. Kõige ehtsam näide sellest on minu viimane laps, kes sündis nädal peale tähtaega ja kaalus 4120g. Kõige kergem laps mul 3870 ja nädal enne tähtaega. Jumal tänatud, et ma iga päev kohvi jõin, muidu oleks keskmise vasika suuruse lapse sünnitanud.

Olen teemaalgataja. Mu viljatusravi arst/ämmaemand oli see kes soovitas kofeiinist loobuda. Elan Skandinaavias. Nüüd kui alternatiive hakkasin otsima, siis tundus, et paljud teed ka “ohtlikud” ning sellest ka teemaalgatus.

No USAs on rasedatele kohvijoomine üldse keelatud, meil peetakse mõistlikus koguses ohutuks. Soovitus kofeiinist loobuda ei tähenda, et sa ei või tilkagi kohvi juua. Ja jah, rohelises tees on rohkem kofeiini kui kohvis, samuti on mustas tees kofeiin sees. Kofeiini vältimine on pigem selleks hea, et rasedatel kipub vererõhk niigi tõusma, kohv tõstab veelgi. Mul endal ka vererõhk kõrge, samas ämmakas ei käskinud kohvist lobuda, vaid kirjutas ravimid. Taimeteesid võib kõiki mõistlikus koguses tarbida, joo kasvõi iga päev midagi erinevat.  Nõmmliivatee ja vaarikaleht ehk jäta viimasteks nädalateks, kuigi ka nendega ei õnnestu enamasti sünnitust esile kutsuda. On ju ka erinevaid marjateesid müügil, mis pole ravimtaimedest tehtud. Guugelda “kohv raseduse ajal” ja “tee raseduse ajal”, saad erinevad nimekirjad teedest, mida ei soovitata ja mida võid rahus juua (kummel kaasa arvatud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 12:29; 13.10 14:47; 13.10 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kõigi rasedustega joonud nii kohvi kui teed ja ma olen täiesti veendunud, et need ei põhjusta mingeid verejookse. Suht ajuvaba tundub. Katkemisohtu, veritsusi, toonuseid jne ikka esineb rasedatel, sama hästi võiks oletada, et saia söömine või piima joomine neid põhjustab.

Järelikult on sul vedanud ja peaksid õnnelik olema, et lihtne rasedus on olnud. Kuid on ka neid kellel eelsoodumus juba hematoomidele ning see väike nüans võib juba mõjutada nii mõndagi. Hetkel oli teemaalgataja teema seotud hematoomidega. On sul neid esinenud, et nii kindlalt oskad enda seisukohta põhjendada?

Ei saa just öelda, et mul on olnud lihtsad rasedused, ja on ka veritsust olnud ja enneaegse sünnituse ohtu jne, aga kohvi ja tee joomine neid kindlasti ei põhjustanud. Keegi võiks mõne arsti või ämmaemandaga ka vahelduseks konsulteerida, need naeravad ennast herneks selle jutu peale. Üks ei söö ju raseduse ajal majoneesi ka, sest seal on toores muna…

Kiire google ütleb, et kohvijoomine raseduse ajal või põhjustada madalat sünnikaalu ja lühendada raseduse kestust. Kõige ehtsam näide sellest on minu viimane laps, kes sündis nädal peale tähtaega ja kaalus 4120g. Kõige kergem laps mul 3870 ja nädal enne tähtaega. Jumal tänatud, et ma iga päev kohvi jõin, muidu oleks keskmise vasika suuruse lapse sünnitanud.

Olen teemaalgataja. Mu viljatusravi arst/ämmaemand oli see kes soovitas kofeiinist loobuda. Elan Skandinaavias. Nüüd kui alternatiive hakkasin otsima, siis tundus, et paljud teed ka “ohtlikud” ning sellest ka teemaalgatus.

No USAs on rasedatele kohvijoomine üldse keelatud, meil peetakse mõistlikus koguses ohutuks. Soovitus kofeiinist loobuda ei tähenda, et sa ei või tilkagi kohvi juua. Ja jah, rohelises tees on rohkem kofeiini kui kohvis, samuti on mustas tees kofeiin sees. Kofeiini vältimine on pigem selleks hea, et rasedatel kipub vererõhk niigi tõusma, kohv tõstab veelgi. Mul endal ka vererõhk kõrge, samas ämmakas ei käskinud kohvist lobuda, vaid kirjutas ravimid. Taimeteesid võib kõiki mõistlikus koguses tarbida, joo kasvõi iga päev midagi erinevat. Nõmmliivatee ja vaarikaleht ehk jäta viimasteks nädalateks, kuigi ka nendega ei õnnestu enamasti sünnitust esile kutsuda. On ju ka erinevaid marjateesid müügil, mis pole ravimtaimedest tehtud. Guugelda “kohv raseduse ajal” ja “tee raseduse ajal”, saad erinevad nimekirjad teedest, mida ei soovitata ja mida võid rahus juua (kummel kaasa arvatud).

Jah, mulle mu enda arst soovitas mitte tilkagi kofeiini tarbida. Kui mul oleks eelnev rasedus ilma komplikatsioonideta, siis tass-paar oleks arst hetkel kindlasti lubanud (ning lubaski eelneva raseduse alguses). Hetkel ongi mul nüüd kapis kummel, piparmünt ning ingver mida tarbin vaheldumisi. Peale rooiboshi ei olegi ma rohkem teesorte leidnud, mida raseduse alguses soovitatakse. Lootsin siit lihtsalt rohkem variante leida ning saingi häid nippe marjateede, mahlateede ja kiseeli näol. Ise ma selliste variantide peale ei tulnudki.

Vererõhuga mul probleeme ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.10 21:57; 12.10 14:11; 12.10 21:37; 13.10 15:09; 13.10 17:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Lapse ootamine millist teed raseduse alguses tarbida?