Esileht Hobinurk Millist tõugu õuekoera?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Millist tõugu õuekoera?

Postitas:

Millist tõugu õuekoera te soovitaksite? Ilma aiata ja naabriteta talukoht üksikus kohas, ketis ega aedikus pidada ei taha, koer peaks olema truu koduhoidja ning mitte nn jalutaja tüüp. Ka haukuda võiks vaid asja pärast. Ja mitte ülikuri ja raske iseloomuga, et oleks sobiv algajale koeraomanikule.  Ja kindlasti peaks sobima ka teiste loomade ja lastega. Pererahvas on igapäevaselt kodus ja koer oleks pereliige, st teda kaasataks igasse tegevusse, jalutus- ja seenelkäikudesse jne. Aitäh heade soovituste eest 🙂

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 14:30; 15.02 14:45; 15.02 14:47; 15.02 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma aiata ja naabriteta üksikus kohas võta selline tõug, kes huntide rünnakut on võimeline tõrjuma. Neid pole küll palju Eestis.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 14:40; 16.02 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga koeraga peab ikka ise ka vaeva nägema, õpetama ja tegelema, mitte nii et lased õue lahti ja ootad, et ta kõiki su käsklusi täidaks.

Seda muidugi, aga igal koeral vist ei ole samu soodumusi õpetustele allumiseks?

Ma näen FB’s näiteks tihti Husky-laadsete koerte otsimist, tundub, et need on rohkem sellised ärajooksjad? Või ma eksin?

Hetkel on meil arutlusel Saksa lambakoer, tunduvad hästi arukad, ilmselt võtavad hästi õppust? Kas nad peaksid talvel õues kuudis vastu? Või on ikkagi ainult toavariant? Sellised küsimused meil siis, kodus kõvasti tegeleda ja ka kooli minek on meil kindlasti plaanis 🙂

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 14:30; 15.02 14:45; 15.02 14:47; 15.02 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma aiata ja naabriteta üksikus kohas võta selline tõug, kes huntide rünnakut on võimeline tõrjuma. Neid pole küll palju Eestis.

Nägin, et hetkel on mitu pesakonda Tiibeti mastifeid müügis, nemad saaksid vist huntidega hakkama? Nende suhtes on aga väike kahtlus, kas me hakkama saame..tunduvad kuidagi suured ja äkki naisperel ja lastel ei käi jõud ja autoriteet üle?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 14:30; 15.02 14:45; 15.02 14:47; 15.02 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära võta mingit koera! Varsti on see lahtiselt peetav koer kuskil auto all ja siis on meedias järjekordne üleskutse koera raviarvete tasumiseks.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist tõugu õuekoera te soovitaksite? Ilma aiata ja naabriteta talukoht üksikus kohas, ketis ega aedikus pidada ei taha, koer peaks olema truu koduhoidja ning mitte nn jalutaja tüüp. Ka haukuda võiks vaid asja pärast. Ja mitte ülikuri ja raske iseloomuga, et oleks sobiv algajale koeraomanikule. Ja kindlasti peaks sobima ka teiste loomade ja lastega. Pererahvas on igapäevaselt kodus ja koer oleks pereliige, st teda kaasataks igasse tegevusse, jalutus- ja seenelkäikudesse jne. Aitäh heade soovituste eest ????

Need kõik tingimused, mis sead olenevad siiski suuresti koerast endast, mitte tõust.

Aga suure tõenäosusega on kolli selline (räägin ka kogemusest). Karjakoer (ehk hoiab maja ligi) ja meeldib lastega koos mässata (sh karjatada, viisakalt), karjakoerana üldiselt ka teiste loomadega läbisaamine hea.

Selline jutustaja/haukuga pole nagu husky, aga haukumine kuulub mingil määral iseloomuomaduse hulka (karjatamine) ehk paari haugatusega püüab tähelepanu.

Kindlasti koer kastreerida/steriliseerida – oluline, et a) koer kodust jooksu ei paneks pulmade ajal b) et teised koerad pulmade ajal hoovi ei roniks (pulmade ajal kiputakse ka kaklema) c) jääb ära pulmade ajal ulgumine, haukumine, kooserdamine

Paksu karvaga (samas karva peab hooldama), et kannatab ka talvel väljas olla ja naudib väljas olemist, küll aga on seltskonna koer, et kui isegi päevadläbi õues kuskil ise kondab, siis ööseks võiks tuppa lasta – või vähemalt teda mingi esikusse pesa vmt ja õpetada, et sealt kaugemale ei tule. Eriti maakohas, kus võib hunte jmt olla.

 

Kusjuures aed (nt koer ööseks aedikkuse) on üks viis koera kaitsta just öisete külaliste eest. Kahjuks aga hunt võib suuta siiski ka aedikust end läbi/üle suruda ja siis surub looma lihtsalt nurka. Üldiselt 8h peab koeral põis ilusasti, et võimalusek võiks olla siiski mingi siseruum kuhu ka õuekoer ööseks magama lasta.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta kindlasti emane, ükskõik mis tõugu siis. Emased hoiavad kodu ja perekonda, isased armastavad plehku panna ning oma territooriumit laiendada või siis lihtsalt hulkuda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mõtle kõigepealt välja, millist omadust sa koera puhul kõige rohkem ootad. Supersõbralikku perelemmikut või valvekoera. Mõlemat korraga ei saa.</p>
Perelemmik tähendab seda, et koer tuleb õhtul koos teiega tuppa. Ta tahab öö jooksul korduvalt veenduda, et teiega on kõik korras, käies öö jooksul ukselt uksele inimesi vaatamas,kui te jätate ta õue, on tulemuseks närvihaige koer, sest ta ei saa täita oma põhiülesannet, veenduda, et perega on kõik korras.

Kui sa tahad valvekoera, siis tuleb valida tõug, mis on aretatud valvama. Valvamine on koera töö ja eesmärk, inimesega nad suurt kiindumussuhet ei loo. Lisaks on valvekoertel üks omadus, mille tõttu tuleks neid võtta rohkem kui üks. Nimelt, öösel valvates nad aeg-ajalt hauguvad ja ootavad oma haukumisele vastust teise valvekoera poolt, kui seda ei tule, arvab koer, et midagi on halvasti. Üksinda peetavad valvekoerad jäävadki öö läbi haukuma, sest vastust ei tule, see keerab koera suht ruttu kihva. Kuna nad ei loo inimesega kiindumussuhet, on neid ka keeruline treenida, nad on põikpäised, sina ei ole neile mitte keegi.

Saksa lambakoer, väga vabandan, aga on üks kõige ülearetatumaid koeri, nad on haiged, moondunud ja tohutult närvilised. Paljude riikide politseikoerte kasvandused on loobunud sakslastest, sest nendega ei ole enam võimalik tööd teha.

Tahad head sõpra, võta labrador, lihtne õpetada, aga õue teda mingil juhul jätta ei saa. Tahad valvekoera, võta kaks mastifit, valvavad, aga sõbrad nad sulle ei ole.

Eraldi teema on lahtiselt hoidmine, laseb jalga, kindla peale laseb, olgu emane või isane. Jahikoer läheb jälje peale minema, valvekoeral on sinust nagunii savi ja jalutab lihtsalt ära.

 

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koer lahtiselt õues ei lõpe hästi. Kas saab sinu koer hukka või hakkab ise murdjaks… Kui tahad koduhoidjat, vaata karjakoera poole. Kõik teenistustõud vajavad oskuslikku õpet ja pidevat tegelemist. Sellist asja pole, et võtad suure koera ja lased tal siis igavusest lolliks minna.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See lahtiselt hoidmine on üsna ohtlik, ükski tõug ei garanteeri, et ta hulkuma ei lähe. Okei, maakoht, suuri maanteid lähedal ei ole, aga jahimees laseb nagu nalja su koera metsas maha, ei hakka uurima ka, kas sõbralik või mitte. Jahimeeste foorumites ikka mainitakse. Väiksematel tõugudel on ka looduslikud vaenlased – rebane ja kährik hoiavad klähvivast taksist eemale, aga ilves või hunt ei mõtle ka, kui kõht tühi on ja inimesi läheduses pole. Isegi vihane põder või metssiga võib pisikese koera ära tappa või vigaseks jätta. Nii et kui on soov sama koera võimalikult pikalt pidada, siis tasub ikka kas aed(ik) ehitada või võtta toakoer, kes käib väljas koos pererahvaga (mitmed koerad juba iseloomu poolest ei sobi väljas pidamiseks, taks näiteks on nii perelembene memmekas, et nad magavad kodus ikka pea perenaise jalal, mitte omaette nurgas – ka need, keda aktiivselt jahikoertena kasutatakse).

Mul on üks tuttav, kes võtab ca kord aastas uue kassi, sest tema loogika ütleb, et maakoht ju, ikka lased kassi välja ja ei hakka ju kastreerima, sest milleks. Kui kolme aasta jooksul neljanda võttis, ütlesin, et iseenesest on temast kena, et ta kohalike rebaste kõhu pärast muretseb, aga miks neid just elussöödaga toitma peab. Vihastas, sest ma olen tropp ja “maal ei saa kassi toas hoida”. Ma olen siiani tropp, sest ma lihtsalt ei saa aru, miks üldse uus kass võtta, kui elu on näidanud, et ta kohe ära süüakse.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigi nõuannete eest, saime nüüd palju mõtteainet, millega edasi tegeleda.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 14:30; 15.02 14:45; 15.02 14:47; 15.02 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma aiata ja naabriteta üksikus kohas võta selline tõug, kes huntide rünnakut on võimeline tõrjuma. Neid pole küll palju Eestis.

Nägin, et hetkel on mitu pesakonda Tiibeti mastifeid müügis, nemad saaksid vist huntidega hakkama? Nende suhtes on aga väike kahtlus, kas me hakkama saame..tunduvad kuidagi suured ja äkki naisperel ja lastel ei käi jõud ja autoriteet üle?

 

Ma olen tiibetlaste omanik ja ütlen, et algajana ära üldse mõtle sellest tõust. Kasvatajad, kes on südametunnistusega, müüvad tiibetlasi ainult kinnisele territooriumile ja kogemustega inimesele. Selleks on omad põhjused. Samuti ütlen ma sulle, et lahtiselt ei saa ühtegi valvekoera hoida. Ilma kinnise hoovita ma mõtlen. Ja valvekoerad on haukujad. Minu meelest on sul nii palju vastukäivaid soove, et alustama peaks siiski pere ja seltsikoertest. Muuseas kõik koeratõud on liigitatud omaduste põhjal. Sulle ei sobi valve- karja- ja teenistuskoerad. Pole vaja solvuda, aga sul pole selleks kogemusi.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Collie ei kõlba aastaringselt õuekoeraks. Vähemalt mitte alla -5 kraadiga.
Ka siis, kui tal on korralik tuultpidav varjualune.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tiibeti mastif on mõnus tõug, aga kangesti kipuvad rändama minema, ka elektripiire ei pea neid kinni. Mastif seepärast sobib ainult tarastatud aeda.

Üleüldse, ükskõik mis tõu puhul, kui krunt ei ole tarastatud, siis peaks kindlasti piirama kaabliga, st paigaldama elektri- ehk raadiopiirde. Enamiku tõuge see peab kinni, ainult mitte suurte kaelavolitidega tõuge (tiibeti mastifid, chow chowd ja kas vist kaukaaslasel ka on kaelavoldid?) ja eriti ereda instinktiga jälje- ja jooksukoeri, nt verekoer või hurdad. Nii kui miski (värske metsloomajälg, eemal üle põllu kalpsav kits või jänes) instinkti käivitab, ei pane ta enam seda särtsu tähele ja paneb üle.

Eelnevalt kellegi antud info valvekoerte kohta ei ole päris õige. Ma arvan, et ennekõike mõtles ta väga iseseisva iseloomuga karjavalvekoeri, kelle geenides on iseotsustamine ja iseseisvus. Sellised on kaukad, tiibetlased, Lõuna-Vene lambakoer ja veel mõned). Siiski areneb neil oma inimestega täiesti normaalne emotsionaalne side, nad hakkavad oma pererahvast armastama küll, aga neid dresseerida ja sõna kuulma panna on raske. Seda inimesega koostöö tegemise materjali neis ei ole, sest nad olidki mõeldud töötama üksinda lambakarjaga koos liikudes.

Lahtise krundi valvamise mõttes tasuks vaadata n-ö teenistuskoerte poole, kelle aretuses on orienteeritud inimesega koostööle. Pikakarvaline saksa lambakoer saaks õues hakkama küll, must terjer, njuufa, bernhardiin, landseer, leonberger – need kõik peaksid sinu pakutavates ülesannetes kenasti hakkama saama ja on ka hästi õpetatavad ning lapsesõbralikud.

Mis puutub saksa lambakoerte tervist, siis selles osas tasub enne ostu veenduda, et kutsika vanemad on terved ja/ või kas neil on terviseuuringud tehtud. Noh, mistahes tõukoera hankides tasuks ennast natuke kurssi viia tõuspetsiifiliste haigustega ja erinevate kennelite vastutustundlikkusega aretuse suhtes. Ma usun, et Eestis praegu peaks olema täiesti võimalik leida endale tervete vanemate terve kutsikas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saksa või belgia lambakoer. Pigem pikema karvaga sakslane- külma ei karda, hästi treenitav, kuulekas, pole üleliia kuri ega sõbralik. Kool muidugi kohustuslik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt nagu mõtled, et lased koera kuskile kodu ümber lahti ja ta ei lähe kaugemale? Kust tema üldse teab, mis piirkonda ta kaitsma peaks, kui mingeid piire pole? Või et ta ei tohi jalutama minna? Ta tuleb muidugi tagasi, aga et koer lihtsalt sinu maja ümber passib, see on küll asjatu lootus. Ma ei saa aru, kust üldse selline mõte. Ja milleks üldse koer võtta, kui ta tuppa ei tohi tulla. Mina ei soovita teil mingit koera võtta, milleks üldse see.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnevalt kellegi antud info valvekoerte kohta ei ole päris õige. Ma arvan, et ennekõike mõtles ta väga iseseisva iseloomuga karjavalvekoeri, kelle geenides on iseotsustamine ja iseseisvus. Sellised on kaukad, tiibetlased, Lõuna-Vene lambakoer ja veel mõned). Siiski areneb neil oma inimestega täiesti normaalne emotsionaalne side, nad hakkavad oma pererahvast armastama küll, aga neid dresseerida ja sõna kuulma panna on raske. Seda inimesega koostöö tegemise materjali neis ei ole, sest nad olidki mõeldud töötama üksinda lambakarjaga koos liikudes.

jama puha. Kõik sõltub omanikust ja tema kannatlikkusest koera õpetada, aega läheb rohkem kui tavaliselt. Kõik need tõud on tõepoolest väga iseseisva mõtlemis- ja otsustusvõimega, aga sõna kuulavad suurepäraselt kui omanik suudab end kehtestada. Ei väida, et see kerge on ja algajale koeraomanikule käib üle jõu kindlasti, nõuab kogemusi. Lolle korraldusi võivad eirata – näiteks osad koerad on vaimustuses pallimängudest, valvekoerad paar korda toovad palli tagasi, aga kolmandat korda enam ei lähe. Too ise kui tahad, ma juba tõin!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumala eest ära hakka selliseks loomapidajaks, kes lasebki koeral rahulikult ühiskondlikel küla ja metsateedel lahtiselt lõriseda ja haukuda. Maale kolides oli minu kõige suurem ebameeldiv üllatus see, et inimesed võtavad maale koera teatades, et maaal PEAB koer olema. Ei pea. Kui sa oma koera treenida ei viitsi, ega talle maa piire selgeks teha ei viitsi, siis ei pea maal koera olema. Meie elame pärapõrgus ilma koerata kenasti juba kakskümmend aastat. Eraldatud kohas on nii kerge see koer maha lasta või ära mürgitada, et niikuinii see mingit reaalset kaitset endast ei kujuta. Samas elas meie külas inimesi, kes pidasid lahtiseid koeri nii, et need hüppasid mulle kanda, kui püüdsin rasedana ja väikelapsega bussi peale jalutada mööda ühiskondlikku teed. Jota veel küsimuse peale, et kas koerad on vaktsineeritud teatas, et tema koer pole kunagi haige olnud. Teine perenaine on suutnud koera nii tigedaks kasvatada, et koer hammustas perenaisel käe täiesti puruks, rääkimata siis möödakäijate terroriseerimisest. Kolmas pere peab täiesti normaalseks, et tema koer igale möödasõitvale autole ette hüppab või seenemetsa kõndijal kannul klähvib. See ei ole normaalne viis koearapidamiseks. Koera jaoks peab olema aega ja viitsimist ja teda tuleb treenida ja koerapidamisreeglitest kinni pidada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pürenee mäestikukoer on hea ja truu kaaslane, aga ka arvestatav valvur, korralik karjaajaja. Samas vabalt ilma aiata tedagi ei soovita pidada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist tõugu õuekoera te soovitaksite? Ilma aiata ja naabriteta talukoht üksikus kohas, ketis ega aedikus pidada ei taha, koer peaks olema truu koduhoidja ning mitte nn jalutaja tüüp. Ka haukuda võiks vaid asja pärast. Ja mitte ülikuri ja raske iseloomuga, et oleks sobiv algajale koeraomanikule. Ja kindlasti peaks sobima ka teiste loomade ja lastega. Pererahvas on igapäevaselt kodus ja koer oleks pereliige, st teda kaasataks igasse tegevusse, jalutus- ja seenelkäikudesse jne. Aitäh heade soovituste eest ????

misasi on õuekoer?! iga koer tahab inimese lähedust.

kui sul on maja vaja valvata, siis palka G4S, mitte ära piina koera!

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on tingimata õuekoera vaja, siis ehita koerale kuudi ümber aed. Hundid on reaalne probleem üksikus kohas. Ja kohas, kus hundid ei tihka käia, on autoliiklus nii suur, et on tõenäoline et koer jääb auto alla.

Saksa lambakoera õue ei soovita, ta tahab pere juures olla ja kui ta õues elab, ei jagu teil pere jms elu kõrvalt aega, et talle piisavalt ajutegevust pakkuda. Tund-kaks õues käies temaga tegeleda jääb talle väheks.

Aga miks sa tahad üldse õuekoera? Mõtle parem see läbi. Ma ka kunagi arvasin, et toakoera minu koju ei tule, aga nüüd on mul juba 10. aastat toakoer: keskmist kasvu laikalaadne tegelane, kes kipub üksi õues metsloomi jälitama ja naaberküla koeri uurima minema, sel põhjusel temast saigi toakoer. Ja teisiti ei kujuta enam ettegi. Koer toas pahandust ei tee, karva ajab nii vähe, et vaid karvavahetuse ajal tõmban põrandaid tolmuimejaga tihedamalt kui ilma koerata tõmbaksin. Voodites ja diivanitel koer ei käi, vaipadel aga küll, kuid tänapäeval on saada suurepäraseid vaipu, mida on koeraomanikul kerge puhastada ja mis samal ajal on ilusad ja vastupidavad. Ja toakoer on suurepäraseks uksekellaks, kuid me ei pea muretsema kullerite, külaliste või juhuslike siiasattujate pärast. Koer ei haise ka, sest pesen teda vastavalt vajadusele. Poriajal ootab esikus vaiba peal kuni käpad ära kuivavad ja siis alles tuleb tuppa – nii ei määri põrandaid ära. Esiku vaiba saab kuivana lihtsalt puhtaks imeda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bernhardiin, pika ja paksu karvaga koer, käib toa vahet ainult seltsi saamiseks. Seda tahab palju. Magab aga hanges rahumeeli. Samas on eriti märjad aastaajad talle rasked ning seltskondliku seenelkäijat temast eriti ei ole, sest nii max 5 km ta kõndida jaksab. Selle järel viskab pikali ja jääb magama. Olen enda oma autosse tõstnud, sest lihtsalt ei võtnud jalgu alla. Minu oma oli teise ringi koer, kes peret jumaldas ja võõrastega oli vägagi umbusklik. Samas, ega keegi tülitama ka ei tulnud, kui temaga jalutasin. Vedas lahedalt kelku, mis lastele meeldis. Eluiga on kahjuks lühike, kaheksa aastased bernhardiinid on pigem pikaealised juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul paberiteta 5.a pikakarvaline emane sakslane (ema paberitega ja isa sakslase laadne). Elame ka maal. Lähimad naabrid 1 km kaugusel. Maantee trass jääb 3 km kaugusele. Lähim mets jääb u 500 m kaugusele. Meil suur krunt ja aeda ei ole. Koeral oma kuut(soojustatud) ja suure aiaga. Ketti mitte mingil juhul pole. Aia pidime 3.a tagasi tegema 2m kõrguseks, sest 1.4m kõrgusest aiast hüppas üle. Hetkel sellest kõrgusest pole hüpanud. On läbinud edukalt koertekoolitused ja väga-väga sõnakuulelik on. Haugub ainult siis, kui mõni võõras tuleb. Muul ei klähvi ka, isegi mängides mitte, nt palli loopimisel jne. On harjunud kutsikast peale oma kuudis olema, ei ole kordagi hulkuma läinud, on kiibistatud, kaelarihmal ka igaks juhuks minu andmed. Talvel nüüd külmaga mõnuleb öösel toas, aga kella 4-5 ajal tahab ikka oma kuuti minna. On väga laste- ja kassisõbralik. Eks teeb vahel väikseid pahandusi ka, aga need pigem siis kui on igav vms. Parim pereliige ja ideaalne koer keda tahta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alustaks hamstrist ja kui lemmikupidamise põhiolemus hakkab kõrvade vahel klaaruma siis juba upgradeks jänku või kassini .    koerani on väga pikk maa minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttava mastiffi ei pidanud aed ega raadiopiire (karv on niivõrd paks), ikka ja jälle suundus oma käikudele ja pererahvas jooksis jalad rakku.

Meil on maal ilvesed ja on nii koer leidnud otsa, kui ka kass (mitte meie omad), seega ei ole ainult hunt ohtlik,  näljaga võib ilves hakata ka majade juures murdma.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 01:27; 16.02 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on maal ilvesed ja on nii koer leidnud otsa, kui ka kass (mitte meie omad), seega ei ole ainult hunt ohtlik,  näljaga võib ilves hakata ka majade juures murdma.

Ilves ründab ehk vaid väikesi koeri. Aga teemaalgatajale soovitaks rääkida mõne jahimehega. See võib teda siis valgustada, kuidas hulkuvad koerad metsas metsloomi taga ajavad ja mis nende koertega tuleb siis ette võtta. Ja vaata mõnd youtube’i videot, kus hundikari koera ründab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 14:40; 16.02 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan juurde, et kui käisin oma koeraga koerte koolis, siis treener rääkis, et üks kõik, kui koolitatud on koer, instinktid jäävad – et temal on kogemus olemas, kuidas väga väljaõpetatud koer pani jooksu, nii et lidus selle koera järgi oma paar kilomeetrit.

Kui laps olin, siis käis naabrite isane hunt kosjas ca 5-7 km raadiuses ja kui nad emase koera võtsid – oli kosilasi ka naaberküladest.

Seega igal juhul peab olema koer piiratud alal.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 01:27; 16.02 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma aiata ja naabriteta üksikus kohas võta selline tõug, kes huntide rünnakut on võimeline tõrjuma. Neid pole küll palju Eestis.

Nägin, et hetkel on mitu pesakonda Tiibeti mastifeid müügis, nemad saaksid vist huntidega hakkama? Nende suhtes on aga väike kahtlus, kas me hakkama saame..tunduvad kuidagi suured ja äkki naisperel ja lastel ei käi jõud ja autoriteet üle?

Tiibetlased on isepäised ja väga tugeva valveinstinktiga, tahavad domineerida. Pealtnäha rahulikud koerad, lausa stoilised.  Aga see võib sekunditega muutuda, kui tiibetlane näeb ohtu oma territooriumile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alpi Berni sobib aastaringselt õue aga valvekoera temast ei ole, kõik võõrad on ainult miskit uut ja huvitavat sõbrustamiseks. Samas nad ei suuda ilma inimesteta elada. Meie oma toas olla ei taha (tal hakkab 5 minutiga palav), õnneks suvel oleme ise palju õues ja aastaringselt saab ta 2 x päevas jalutamas käia pikemaid otsi. Ja teda lohutab ka see, et näeb meid kogu aeg kuna maja 2 seina on üleni klaasist. Õpetada teda ei ole praktiliselt võimalik, no juhm mis juhm. Meie oma koolid käinud, ise hoolega kutsikaeas treenisime ja harjutasime lihtsamaid asju järjekindlalt aga noh jah erilist IQd ikka ei ole sellele tõule antud. Või on ainult minu oma erakordselt juhm ? Aga rõõmu on temast loomulikult rohkem kui küll.

Aga vastuseks TA-le – ma ei kujuta ette koeratõugu kes elaks 24/7 õues ilma piirdeta ehk ilma territooriumita ja seda jumala üksi. No ei ole sellist koera olemas. Enne on selleks võimeline kass keda inimesed ilmselgelt eriti ei huvita (minu kass vähemalt on küll selline kes lubab ennast teenendada ja kui tuju on siis tuleb sülle aga kui ise algatad mingi silitamise siis saad küüntega niiet vähe ei ole).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Hobinurk Millist tõugu õuekoera?