Esileht Kodunurk Millist tüüpi aed (plank?) on kõige soodsam ehitada?

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Millist tüüpi aed (plank?) on kõige soodsam ehitada?

Postitas:
Kägu

koonus on ainus vähegi mõistlik elupuu, sest vajab vähem hooldust. elupuu iseenesest on juba kole, eriti veel hooldamata vohav hekk

See on vist ikka maitseasi. Mina pean ka koledaks, kui terve krundi piir on neljast küljest koonuseid täis istutatud, mõned vahepeal ära surnud, uued veel väikesed ja kõik siis erineva pikkusega. Või kui noori elupuid ei varjutata ja nad kevad päikese käes lihtsalt pruuniks kõrbevad.

Kõigile ei ole ilus aed oluline, kuid privaatsust siiski soovitakse. Kui raha ja aeg on olulised, siis tehakse lihtsalt midagi, mis on odavam, käib küll ja et ei peaks ainult aiaharimise ja hooldamise ori olema. Võiks tõesti midagi huvitavamat välja mõelda, mida saaks samuti odavalt ja minimaalse hooldusvajadusega teha. Kui ise ei oska, siis vähemalt oskajamalt nõu küsida. Aga minu asi on siis pigem vaadata, et minu enda aed minu jaoks ilus oleks ja vajadusel naabri jama enda pilgu jaoks võimalikult hästi varjata.

Ma olen nõus, minu arvates ka need koonused on kõige hullem ja maitsetum lahendus. Natuke rohkem kannatust ja viitsimist suvel hekki pügada ja saab sada korda ilusama heki omale.

Elupuuhekk kusjuures võib väga ilus olla, kui seda hooldatakse ja kujundatakse ühtseks roheliseks müüriks. Aga need koonused ei-ei-ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui see aed on ida-läänesuunaline ning võtab naabrilt päikesevalguse, siis ei tasu seda liiga kõrgeks ega ka tihedaks planeerida. See ajab naabril kindlasti harja punaseks ning päikesevalguse takistamine on täiesti aktsepteeritav riive meie õigussüsteemis millega tal on suht lihtne hagi püsti panna.

Teemaalgataja olen.

Naabril ei ole selle aia vahetus ligiduses hooneid. Tema elumaja on aiast suisa mitmekümne meetri kaugusel, seega mingit päikesevalguse takistamist ei toimu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja piiriaia puhul on selgelt tegemist piirirajatisega mis on ühiskasutuses :

Meie plankaed ei ole ühiskasutuses, naabri poole jääb pärast seda planku veel tema poolt (ilma minuga kooskõlastamata) kaevatud kraav kogu krundi piiri ulatuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tulles algusesse tagasi siis tuleks läbi mõelda mida on soov saavutada. Ja mis hinnaga. Ning kuna on tegemist piirirajatisega tasub see eelnevalt kirjalikult naabriga kokku leppida.

Soov on taastada kahe krundi vahel see eraldatus, mis seal eluaeg oli, enne kui uus naaber selle lõhkus. Minu aknad on ainsad, mis jäävad püstitatava aia vahetusse lähedusse ja kaotavad potentsiaalselt valgust, aga ma eelistan vaadata pigem planku kui naabri õuele ja hommikust õhtuni tema elutegevust jälgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Kodunurk Millist tüüpi aed (plank?) on kõige soodsam ehitada?