Esileht Koolilaps Millist voodit teismelisele poisile?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Millist voodit teismelisele poisile?

Postitas:
Kägu

Kui varasemalt oli lapseeas enamus tegevusi põrandal, siis nüüd veedetakse rohkem aega voodis. Hetkel magab pikendatavas lastevoodis 80×200 kuid see hakkab väikseks jääma. Optimaalne tundub olema 120 laiusega voodi, kuid tuppa mahub ilusti ära ka 140 lai voodi. Või oskab keegi soovitada mõnda head magamiseks sobivat diivanit. Mõte diivani peal sest lapsel tihti sõbrad külas.

Kuidas teil lahendatud teismelise magamine?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel voodi 90*200, korralik madrats

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka kontinentaalvoodi. 120×200 oleks normaalne

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa lapselt ei küsi? Ja miks diivan parem oleks kui lai voodi?

Minu teismelised magavad neile sobivates voodites.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lahendasime küsimuse nii, et ostsime kergesti lahti käiva diivani, millele  peale ostsime korraliku paksu madratsi. Igapäevaselt on diivan lahti ja madrats peal, mugav on magada, kui voodi on 140×220. Samas kui on sünnipäevad või muidu palju külalisi poja toas, siis viib ta madratsi koos voodipesuga meie tuppa ja paneb diivani kokku – poistel hea seal istuda ja samas ei vedele keegi tema puhtal voodipesul.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui varasemalt oli lapseeas enamus tegevusi põrandal, siis nüüd veedetakse rohkem aega voodis. Hetkel magab pikendatavas lastevoodis 80×200 kuid see hakkab väikseks jääma. Optimaalne tundub olema 120 laiusega voodi, kuid tuppa mahub ilusti ära ka 140 lai voodi. Või oskab keegi soovitada mõnda head magamiseks sobivat diivanit. Mõte diivani peal sest lapsel tihti sõbrad külas.

Kuidas teil lahendatud teismelise magamine?

Diivan ei ole seljale hea. Mina enda omale ostsin Jenky voodi. Hea lai.

Sõprade jaoks on erinevad madratsi lahendused.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

90 cm on standard üheinimese voodi, 120ses saab juba teismeline laiutada. Lisaks mahub sinna ka lühiajaliselt poiss- või tüdruksõber kaissu, aga kahekesi ei ole see pikaajaliselt liiga mugav (nagu 140 juba on), et nad oma enda elamist esimesel võimalusel ei otsiks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

90 cm on standard üheinimese voodi, 120ses saab juba teismeline laiutada. Lisaks mahub sinna ka lühiajaliselt poiss- või tüdruksõber kaissu, aga kahekesi ei ole see pikaajaliselt liiga mugav (nagu 140 juba on), et nad oma enda elamist esimesel võimalusel ei otsiks.

Ma ei suuda uskuda, et keegi valib tiinekale voodit selle järgi, et see utsitaks last võimalikult vara ajutise poiss/tüdruksõbraga välja kolima 😀

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me ostsime 8-aastasele juba 120cm laia voodi just sel põhjusel, et selles voodis saabki maagada kuni meie juures elab ja kaugemas tulevikus mahub ka kaaslane kõrvale. Praegu kui külalisi vaja majutada siis kokkupandav tumba põrandale sobib selleks küll. Madrats peaks hea olema.

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meil ühel teismelised 120 ja teisel 140 cm voodi + korralikud madratsid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on isegi kuuesel korralik 140cm lai voodi. Hetkel veel mahub sinna peaaegu risti magama ???? Aga no, kui ta kasvab sama suureks kui vanem vend, kes on 15-aastaselt 188 cm, on 140 väga normaalne mõõt. Diivaneid üldse ei poolda, seljale väga halvad. Kuigi, kui on lahendatud nii, et igapäevaselt korralik madrats peal nagu ühel käol, siis ilmselt oleks ka see päris hea variant.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks tiinekale ostma kaheinimese voodi? Ma ei ostaks endalegi kui peaksin üksi magama. Ja miks peaksin arvestama mingi peika/pruudiga? 15-16a ei lubaks mingit ööseks jäämist. Abieluvoodi ostku ikka siis kui kokku kolivad.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mul endal on ka ikka kahe inimese voodi ja magan seal üksi. Jumalast ok on ühest servast teise end öösel keerutada. 90cm voodis on küll tunne, et külge vahetades kukun põrandale.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on 140 lai kontinentaalvoodi alates 11 eluaastast. Kuna oleme pikakasvulised, siis selline voodi paras, praegu on poiss 15 ja 181  pikk. Kas ja millal pruut mängu tuleb, eks see on poisi otsustada, küll aga ei toeta ma kooliajal perekonna mängimist.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks tiinekale ostma kaheinimese voodi? Ma ei ostaks endalegi kui peaksin üksi magama. Ja miks peaksin arvestama mingi peika/pruudiga? 15-16a ei lubaks mingit ööseks jäämist. Abieluvoodi ostku ikka siis kui kokku kolivad.

Ja mis siis selle 90 voodiga teha? Me oleme kokkuhoidlikud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on 140 lai kontinentaalvoodi alates 11 eluaastast. Kuna oleme pikakasvulised, siis selline voodi paras, praegu on poiss 15 ja 181  pikk.

Miks sa meietad?

Teemaalgataja, vajadused jäid segaseks – kas sõbrad sageli külas ses mõttes, et vaja istumiskohta või lisa-magamiskohta?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks tiinekale ostma kaheinimese voodi? Ma ei ostaks endalegi kui peaksin üksi magama. Ja miks peaksin arvestama mingi peika/pruudiga? 15-16a ei lubaks mingit ööseks jäämist. Abieluvoodi ostku ikka siis kui kokku kolivad.

Ja mis siis selle 90 voodiga teha? Me oleme kokkuhoidlikud.

Ei saa su küsimusest aru?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kaalusin 2 variandi vahel, samuti sellest seisukohast, et oleks mõnus ka sõpradega peal istuda, ehk et oleks kõrgem seljatugi, kuna eraldi diivan enam tuppa ei mahu. Teise nõudmisena pidi siiski olema võimalik magamise jaoks korralik madrats ise peale panna.

Sõelale jäid 2 varianti:

https://www.meblik.ee/ee/voodid-chill/ (peats riiulitega on ilusti voodi küljes, aga see suur polsterpaneel tuleb eraldi seinale teipidega. Riiulil on kohe lamp küljes (juhe läheb voodi tagant) ja USB ava.

https://hansapost.ee/et/moobel-ja-sisustuskaubad/magamistoamoobel/voodid/voodi-signal-meble-lanta-sahtlitega-90×200-cm?id=73277&feat=search&keyword=lanta

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks tiinekale ostma kaheinimese voodi? Ma ei ostaks endalegi kui peaksin üksi magama. Ja miks peaksin arvestama mingi peika/pruudiga? 15-16a ei lubaks mingit ööseks jäämist. Abieluvoodi ostku ikka siis kui kokku kolivad.

Nojah, osad on harjunud kitsalt elama ja nende jaoks see ok. Minule meeldib, kui mul on ruumi. Magan kodus üksi 160cm laiuses voodis. Kui vahel hotellis ööbin, siis valin ikka laia voodiga toa endale ja igavesti tüütu on, kui vahel tööalastel üritustel meid kahekaupa kahe üheinimese voodiga tubadesse paigutatakse.

TA, kui toas on piisavalt ruumi, et 140cm laiune voodi osta, siis see ostagi. Miks peab kitsamas voodis olema, kui ruumi on ka laiema jaoks, suures voodis on mõnus olla.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismelisel poisil ( hetkel ise 187 cm.  pikk) on 120 lai kontinental voodi, all on kast, kuhu saab asju panna. On ülirahul. Kui okeks rohkem ruumi ostaks 140 laia.,

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule meeldib ka lai voodi, kuna mees norskab – siis magame eraldi  ja kummalgi on 140 cm lai voodi  – õhtul käime üksteisel kaisus ja üksi mõnus laiutada, hotellis magades on hirm, et kukun öösel üle voodi ääre.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, osad on harjunud kitsalt elama ja nende jaoks see ok. Minule meeldib, kui mul on ruumi. Magan kodus üksi 160cm laiuses voodis.

Minule meeldib ka lai voodi, kuna mees norskab – siis magame eraldi  ja kummalgi on 140 cm lai voodi  – õhtul käime üksteisel kaisus ja üksi mõnus laiutada, hotellis magades on hirm, et kukun öösel üle voodi ääre.

Miks te endaga praegu võrdlete, kas lapsena olid ka laiad voodid?

Meil pole lastel 2-inimese voodeid, ei näe põhjust. Korraliku madratsiga 1-inimese voodid on. Ja nende tubades on külaliste jaoks eraldi diivanile ka ruumi.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, osad on harjunud kitsalt elama ja nende jaoks see ok. Minule meeldib, kui mul on ruumi. Magan kodus üksi 160cm laiuses voodis.

Minule meeldib ka lai voodi, kuna mees norskab – siis magame eraldi ja kummalgi on 140 cm lai voodi – õhtul käime üksteisel kaisus ja üksi mõnus laiutada, hotellis magades on hirm, et kukun öösel üle voodi ääre.

Miks te endaga praegu võrdlete, kas lapsena olid ka laiad voodid?

Meil pole lastel 2-inimese voodeid, ei näe põhjust. Korraliku madratsiga 1-inimese voodid on. Ja nende tubades on külaliste jaoks eraldi diivanile ka ruumi.

Mina elasin lapsena kitsamates tingimustes kui minu lapsed praegu. Minu ema omakorda elas veel kehvemalt, tal polnud lapsena oma voodidki. Kas ta oma lastele poleks pidanud ka siis omaette voodeid hankima?
Kui on ruumi, siis laiem voodi on iga kell mõnusam. Ja juba väiksemale lapsele.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, osad on harjunud kitsalt elama ja nende jaoks see ok. Minule meeldib, kui mul on ruumi. Magan kodus üksi 160cm laiuses voodis.

Minule meeldib ka lai voodi, kuna mees norskab – siis magame eraldi ja kummalgi on 140 cm lai voodi – õhtul käime üksteisel kaisus ja üksi mõnus laiutada, hotellis magades on hirm, et kukun öösel üle voodi ääre.

Miks te endaga praegu võrdlete, kas lapsena olid ka laiad voodid?

Meil pole lastel 2-inimese voodeid, ei näe põhjust. Korraliku madratsiga 1-inimese voodid on. Ja nende tubades on külaliste jaoks eraldi diivanile ka ruumi.

See, et lapsena magasime õe ja vennaga ühes toas ei tähenda seda, et mu lapsed ei võiks omada enda tuba koos laia voodiga.
Lapse sõbra jaoks on lahtikäiv tugitool, oma külaliste jaoks on külaliste tuba. Samas on igaühe enda asi, kui suurt voodit tahab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastel on IKEA voodid ja mingid kallima otsa IKEA madratsid ka (neid peab kindlasti kohapeal proovima, paljud olid ebamugavad). Siiani on väga hästi vastu pidanud. Teismelisele ostaksin pigem laiema voodi, siis mugavam magada ja kunagi kui oma elu peale kolib, saab koos kaaslasega meile ööbima jääda kui vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina otsisin kaua sobivat, minu teismeline tahtis, et saaks diivanina kasutada, minu tingimus oli, et oleks kvaliteetne magamiskoht. lõpuks leidsin ja no ausõna, supermugav on magada, madrats on 16 cm paksune. nii et soovitan, kui tahate diivanvoodit, mis on tavalise voodi kvaliteediga.

https://askona.ee/sofas/s8-sunset-nova-in-stock.html?offer_id=93777

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu noored ei soovinud diivanit. Ühe lapse toas oli diivanvoodi, ka paksu madratsiga. Ei sobinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te endaga praegu võrdlete, kas lapsena olid ka laiad voodid?

No mis tähtsust on, mis tingimused kellelgi lapsena olid? Meil oli lapsena algul üks tuba neljaliikmelise pere jaoks, hiljem saime õega kahekesi toa. Kas oleksin pidanud oma lapsed ka täpselt sellistesse tingimustesse paigutama, sest mul lapsena oli nii? Teemaalgataja küsib teismelise poisi kohta. Teismeline on juba või jõuab üsna varsti täismehe kasvu ning veel mõned aastakesed ja ongi kodust läinud eraldi elu peale. Tal on juba praegu kindlasti mugavam suuremas voodis magada. Ja 10 aasta pärast tahaks vanematele külla tulla koos pruudiga, siis on seal ruumi ka kahele. Korraliku voodi eluiga on ju palju pikem, kui 3-7 aastat, mis teismelisel oma elu peale minekuni jäänud on. Ja siis on ju ainult hea, kui see võimalus ka kahekesi magada seal voodis on olemas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugedes seda teemat jääb mulje, et lastel-noortel ongi ülisuured toad nagu USA filmises. Sinna mahub 2-inimese voodi, diivann sõpradele, töölaud nagunii ja veel palju vaba ruumi ka.
See on küll väga tore, aga vaevalt siiski normiks? Mis mõttega võrrelda ema enda üksi laias voodis magamist, mis tõenäoliselt toimub magamistoas, mida suures osas täidabki voodi?
Lapse toast ei peaks ju suur voodi enamikku pinda võtma. Pakun, et keskmises peres mahub lapse tuppa 1-inimese voodi, sageli tuleb tuba jagadagi.
Muidugi seda teemat lugedes – võibolla ma tõesti eksin.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugedes seda teemat jääb mulje, et lastel-noortel ongi ülisuured toad nagu USA filmises. Sinna mahub 2-inimese voodi, diivann sõpradele, töölaud nagunii ja veel palju vaba ruumi ka.

See on küll väga tore, aga vaevalt siiski normiks? Mis mõttega võrrelda ema enda üksi laias voodis magamist, mis tõenäoliselt toimub magamistoas, mida suures osas täidabki voodi?

Lapse toast ei peaks ju suur voodi enamikku pinda võtma. Pakun, et keskmises peres mahub lapse tuppa 1-inimese voodi, sageli tuleb tuba jagadagi.

Muidugi seda teemat lugedes – võibolla ma tõesti eksin.

Milles on sinu probleem, et sedasi targutad. Ma tõesti ei tea, kui suur on keskmises peres laste-noorte jaoks mõeldud tuba, minu lapsel on piisavalt suur tuba, et sinna mahub lai voodi, kokkupandav tugitool, kirjutuslaud, kapid jne. TA sama asi – ruumi on laiema voodi jaoks.  Kui teemaalgataja küsib, kuidas lahendatud teismelise magamine, siis ma nii vastangi nagu minu kodus on. Sina vasta nii nagu sinu kodus on asi lahendatud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Koolilaps Millist voodit teismelisele poisile?